وام خود اشتغالی 50 میلیون تومانی

وام خود اشتغالی 50 میلیون تومانی

پرداخت وام 50 میلیون تومانی جهت خود اشتغالی روستاییان

چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 15:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

با توجه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،علی اکبر خادمی - مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در برنامه 18/30 گفت: ما از منابع متعددی برای اشتغال روستایی استفاده می کنیم، دو هزار و پانصد میلیارد تومان هم از ذیل قانون اشتغال و توسعه در اختیار این نهاد قرار گرفته است.

مدیر کل طرح های اقتصادی و خود کفایی کمیته امداد:این نهاد برای اشتغال پایدار در روستا و شهر هایی که جمعیت آنها زیر 10 هزار نفر می باشد وام 50 میلیون تومانی به عنوان وام خود اشتغالی پرداخت خواهد کرد.

علی اکبر خادمی گفت: روستاییان برای ایجاد شغل در صورت تأیید شرایط لازم، می‌توانند از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد که سقف این تسهیلات 50 میلیون تومان است، بهره‌مند شوند.

خادمی با توجه به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها گفت: در تلاش هستیم با کار کارشناسی، فرصت های شغلی پایداری در روستاها به وجود آوریم.

او گفت: در ابتدا آموزش های لازم به مددجو و افراد متقاضی داده می شود و بعد تامین مالی می شوند.

هم چنین گفت ما برای همه ی استان ها سهمیه مشخصی را در نظر گرفته ایم.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد درباره ویژگی طرح مددجو هم گفت: رسته های پراشتغال در حوزه کشاورزی، معادن کوچک، صنایع دستی و حوزه های دانش بنیان از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

خادمی با بیان این که سهم هر بانکی هم مشخص شده است، گفت: بانک های کشاورزی، تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید بانک های عامل می باشند.

هم چنین سود این تسهیلات در مناطق مرزی 4 درصد و در مناطق روستایی 6درصد هستش و یک سال برای تنفس و شش سال هم برای بازپرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده است. 

خادمی با بیان اینکه تسهیلات کارفرمایی هم داریم، گفت: هر مجموعه کاری و واحد های صنعتی که بتواند مددجویی را به کار بگیرد می تواند از این تسهیلات بهره ببرد.

خادمی با اشاره به مرحله‌ای بودن فرایند اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد گفت: فرد متقاضی برای تسهیلات ابتدا باید مدد جوی کمیته امداد باشد و در مرحله نخست فرد متقاضی از خدمات و مشاوره شغلی این نهاد بهره‌مند می‌شود و قدم دوم ثبت درخواست است.

خادمی افزود: افراد باید به دفاتر کمیته امداد مراجعه کنند و کارشناسان مربوطه این افراد را راهنمایی و طرح آنها را بررسی می کنند.
وی با توجه به این که زمان طرح تا شهریور است، گفت: در تلاش هستیم تا مددجویان مستعد را شناسایی کنیم، کارشناسان کمیته امداد به صورت شبانه روزی بر نحوه فعالیت طرح نظارت دارند.

خادمی گفت متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد باید به دفاتر این نهاد مراجعه کنند و کارشناسانی که آنجا حضور دارند این متقاضیان را راهنمایی خواهند کرد.

هم چنین به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین فتح آبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با توجه به این که یکی از اولویت‌های مهم این نهاد ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها می باشد، گفت: برای مشاغلی که قابلیت اجرا در روستاها را  داشته باشند تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام با سود ۶ درصد پرداخت می‌شود.

حسین فتح آبادی با اشاره به این که روستاها و شهرهایی که جمعیت آنها زیر ۱۰ هزار نفر باشد شامل این طرح می‌شوند، گفت: تسهیلات برای این طرح پس از بررسی و تایید کارشناسان حوزه اشتغال قابل پرداخت است.

هم چنین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در ادامه گفت : این وام به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند غیر مددجو که توانایی ایجاد اشتغال را داشته باشند، پرداخت خواهد شد.

فتح آبادی به مراحل درخواست وام برای ایجاد اشتغال در روستاها اشاره کرد و گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات درابتدا باید برای تشکیل پرونده، مشاوره و تعیین مسیر شغلی به کمیته امداد محل سکونت خود مراجعه کنند و سپس در سایت کارا به آدرس www.kara.mcls.gov. ir ثبت نام کنند که بعد ازبررسی و تایید نهایی طرح، اسامی افراد به سرپرستی بانک‌های عامل ارسال و توسط آن‌ها تعیین شعبه می‌شوند.

وی با اشاره به رسته‌های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری بیان کرد: رسته‌های صنعت، کشاورزی و خدمات شامل پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی می‌شوند.

وام خود اشتغالی

 

نظرات

علی رحیمی

2 سال و 0 ماه و 8 روز پیش

سلام وام چطوری میدهین از طریقه بهزیستی هم میشه

مهدی البوغبیش

1 سال و 7 ماه و 21 روز پیش

سلام من وام میخوام

فتانه کاظمیان

1 سال و 4 ماه و 10 روز پیش

چطور میتونم وام اشتغال بگیرم ایا انسان باشرف ومومنی وجود داره هنوز که وامی به من بده وزندگیمو نجات بده خیلی به وام نیاز دارم چون خودم وخانوادم همه بیکار یم..........

حسن نوباغی

1 سال و 2 ماه و 24 روز پیش

پارسال من همه کاراشو کردم بگیرم نشد چون یکماه وقت داریم ک نشد چون من کارگاهم توو شهر بود باید حتنا میبردم تو روستا ک نتونستم امسال اگ بشه میخام برم باز درخواست بدم ۵۰ تومنه یا بیشتر شده؟؟؟

شریعتی

1 سال و 2 ماه و 12 روز پیش

سلام.تو کشورهای خارجی مانند،آلمان،ژاپن،چین و...بانکها برای مردم وام میدن و شرایط وام دادن هم تا جایی که میتونن آسون میگیرن.چون واقعا نظرشون اینه که کمک کنن.ولی مسئولین ما نظرشون به کمک کردن به مردم نیست.تو کشور ما اونایی که ژنشون خوبه میتونن وام و تسهیلات دریافت کنند.البته این موضوع بخاطر اینه که خارجیها کافرن و ما مسلمون

شریعتی

1 سال و 2 ماه و 12 روز پیش

سلام.تو کشورهای خارجی مانند،آلمان،ژاپن،چین و...بانکها برای مردم وام میدن و شرایط وام دادن هم تا جایی که میتونن آسون میگیرن.چون واقعا نظرشون اینه که کمک کنن.ولی مسئولین ما نظرشون به کمک کردن به مردم نیست.تو کشور ما اونایی که ژنشون خوبه میتونن وام و تسهیلات دریافت کنند.البته این موضوع بخاطر اینه که خارجیها کافرن و ما مسلمون

کریم فکری

1 سال و 2 ماه و 8 روز پیش

با سلا وخدا قوت بنده صاحب کارگاه تولیدی لباس زنانه میباشم بعد از این بیماری نتوانستم محصولات خود بفروش برسانم واز طرفی چکهایی که به اشخاص داده بودم سر رسید که بهلطف خدا با فروش ماشینم چکهاراپاس کردم وتا دقیقه اخر پرسنل خود راحفظ کردم وبرای پداخت حقوقپرسنل مجبور شدم وسایل کارم را بفروشم حالا میخواهم شروع کنم نیاز به خرید وسایل دارم ونیاز به وام دارم لطفا اگه مقدور است وام بگیرم ۰۹۱۹۵۱۱۰۷۳۶ کریم فکری

کریم فکری

1 سال و 2 ماه و 8 روز پیش

با سلا وخدا قوت بنده صاحب کارگاه تولیدی لباس زنانه میباشم بعد از این بیماری نتوانستم محصولات خود بفروش برسانم واز طرفی چکهایی که به اشخاص داده بودم سر رسید که بهلطف خدا با فروش ماشینم چکهاراپاس کردم وتا دقیقه اخر پرسنل خود راحفظ کردم وبرای پداخت حقوقپرسنل مجبور شدم وسایل کارم را بفروشم حالا میخواهم شروع کنم نیاز به خرید وسایل دارم ونیاز به وام دارم لطفا اگه مقدور است وام بگیرم ۰۹۱۹۵۱۱۰۷۳۶ کریم فکری

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

بورس این هفته سبزپوش شد

بازار سرمایه در هفته منتهی به دوم تیر ماه در حالی با رشد خوبی همراه بود که شاخص کل بورس از محدوده یک میلیون و ۱۶۱ هزار واحد روز شنبه به یک میلیون و ۲۱۳ هزار واحد در پایان معاملات هفته رسید.

 • 2

پیام مدیرعامل بانک رفاه در پی حادثه واژگون شدن اتوبوس خبرنگاران

در پی حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در ارومیه، اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی درگذشت دو تن از خبرنگاران خبرگزاری های ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت.

 • 5

هدایت نقدینگی خُرد به سمت بنگاه‌های کوچک تولیدی

امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و وزیر صنعت، معدن و تجارت، تفاهم‌نامه تأمین مالی تولید با سرمایه‌های خُرد مردمی امضاء شد.

 • 6

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه کارگران به رئیس جمهوری منتخب

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی ضمن تبریک انتخاب سید ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری کشور اظهار امیدواری کرد حضور ایشان در مسند ریاست قوه مجریه مایه خیر و برکت برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

 • 4

رویکردهای نوین در ارائه خدمات شعب بانک توسعه تعاون به مشتریان

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از لزوم اتخاذ رویکردهای نوین در ارائه خدمات شعب بانک توسعه تعاون به مشتریان خبر داد.

 • 7

عضویت بورس تهران در هیات مدیره فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی

سی و دومین نشست مجمع عمومی فدراسیون بورس های اروپا-آسیایی به صورت مجازی انجام شد.

 • 6

استعلام چک صیادی ملی در «ایوا»

امکان استعلام چک های صیادی ثبت شده در سامانه پیچک در اپلیکیشن «ایوا» که توسط بانک ملی ایران طراحی شده، فراهم است.

 • 6

رکورد ارزش معاملات ماهانه بورس کالا شکسته شد

طی خرداد ماه سال جاری، ۳ میلیون و ۵۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۴۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

 • 4

سود خالص بانک آینده اعلام شد/ جزییات صورت‌های مالی بانک

اطلاعات و صورت‌های مالی (حسابرسی نشده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک آینده در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 5

اقدامات و برنامه‌های بانک صنعت و معدن استان گیلان

مدیر استانی گیلان و رئیس شعبه رشت بانک صنعت و معدن در خصوص راهکارهای استفاده از ظرفیت های صنعتی و معدنی استان و بهره برداری از فرصت ها و مزیت های اقتصادی آن توضیحاتی ارائه کرد.

 • 5

آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰

معاون درآمدهای سازمان مالیاتی کشور گفت: ۱۵ تیرماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰ است.

 • 3

تقویت ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶ هزار و ۱۰۱ واحدی معادل ۲.۲۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۸۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۱۶ واحد رسید.

 • 5

ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با تاکید بر ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات عکاسی با موضوع " کار و اشتغال" را در این زمینه بسیار تاثیرگذار توصیف کرد.

 • 7

متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی تعیین شد

براساس مصوبه هیات وزیران، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و بورس متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی شدند.

 • 6

تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت‌کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، از تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت‌کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹ تا ۱۵ تیرماه سال جاری خبر داد.

 • 6

تداوم روند صعودی بورس در سومین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۴ هزار و ۸۳۷ واحدی معادل ۰.۴۲ درصد به یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۹۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۳۱۹ واحد رسید.

 • 7

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی تسویه خالص بدهی‌های قطعی دولت

معاون اول رییس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی تسویه خالص بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت روز صادراتی شرکت ملی نفت ایران را ابلاغ کرد.

 • 4

آیین‌نامه اجرایی «ارتقای برنامه بهره‌وری» ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور آیین‌نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در خصوص «ارتقای برنامه بهره‌وری» را ابلاغ کرد.

 • 5

کشور نیاز به ثبات اقتصادی دارد

یک پژوهشگر اقتصادی گفت: آنچه که می‌تواند تغییراتی در شرایط فعلی کشور به وجود آورد، تحول در تولید است که آن هم محقق نمی‌شود مگر آنکه ثبات اقتصادی در کشور حاکم شود.

 • 5

پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون بمناسبت حماسه حضور ۲۸ خرداد

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پیامی به مناسبت انتخابات ۲۸ خرداد، از اعلام آمادگی این بانک برای مشارکت با دولت جدید در مسیر توسعه تولید خبر داد.

 • 6