مشکلات صنعت بیمه با ادامه طرح سلامت

مشکلات صنعت بیمه با ادامه طرح سلامت

بینا: مدیرعامل بیمه کارآفرین از بررسی تغییر و افزایش حق بیمه دریافتی در راستای اجرای طرح سلامت در کشور خبر داد و گفت: ادامه اجرای این طرح، بدون افزایش حق بیمه، شرکت های بیمه را دچار مشکل می کند.

به گزارش تسنیم، عبدالمحمود ضرابی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح بیمه سلامت در کشور و ادامه اجرای آن در سال آینده، اظهار داشت: ادامه اجرای این طرح مشکلاتی را برای صنعت بیمه کشور ایجاد می کند مگر آنکه حق بیمه در این صنعت افزایش یابد.

وی از انجام کار کارشناسی در خصوص این مساله در سندیکای بیمه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در سال 94 با تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بتوانیم خدمت رسانی مطلوبی به مردم داشته باشیم.

ضرابی ادامه داد: طرح بیمه سلامت پرداخت را از 100 تا 400 درصد افزایش داده، برهمین اساس پرداختی های شرکت های بیمه بابت بیمه تکمیلی درمان را با رشد مواجه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح سلامت بیشتر مورد استفاه اقشار آسیب پذیر است، اظهار داشت: این طرح پرداخت های بیمه ها را افزایش داده و بنابر این باید حق بیمه ها متناسب با آن تغییر کند.

مدیرعامل بیمه کارآفرین با اشاره به انجام کار تخصصی در زمینه تغییر حق بیمه، گفت: افزایش حق بیمه به گونه ای خواهد بود که فشار اجتماعی ایجاد نکند.در این راستا طرح های مختلفی بررسی و با بیمه مرکزی نیز مذاکراتی انجام شده تا فشار اقتصادی به اقشار آسیب پذیر وارد نشود.

وی تصریح کرد: سندیکای بیمه گران، وزارت بهداشت و درمان همکاری ها در این زمینه آغاز کرده اند و قرار است بخش های دولتی مراجع پزشکی در این راستا تقویت شود تا بیمه شدگان بیمه تکمیلی به این مراکز مراجعه کنند.

ضرابی درباره تحریم صنعت بیمه نیز گفت: هرچند بیمه کارآفرین شرکتی خصوصی است اما تحریم ها ارتباطی به دولتی با خصوصی بودن شرکت ها ندارد و پس از تحریم برخی از شرکت های خارجی قراردادهای خود را با شرکت های بیمه داخلی تمدید نکردند.

وی با بیان آنکه تمام شرکت ها بعد از تحریم در خصوص سوئیفت و نقل و انتقالات پولی با مشکلاتی مواجه شدند، گفت: بیمه کارآفرین از طریق بانک ها و صرافی ها پول را به صورت قانونی پرداخت کرده است.

وی درباره حق بیمه تولیدی در این شرکت، گفت: این در رقم در سال گذشته در شرکت 580 میلیارد تومان بوده که پیش بینی می شود در سال جاری نیز بیش از این رقم باشد.

مدیرعامل بیمه کارآفرین تصریح کرد: میزان خسارت پرداختی این شرکت در رشته درمان نزدیک به صد درصد و شخص ثالث نیز بالای صد درصد است که البته بیشتر شرکت ها در این دو رشته بیمه وضعیت مشابه دارند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تمدید مهلت اظهارنامه صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیر

رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ خبر داد.

 • 1

حمایت بانک سپه از تولیدکنندگان و اقشار آسیب‌پذیر

بانک سپه همزمان با اجرای پروژه ملی ادغام، طی سه سال اخیر نقش محوری در حمایت از واحدهای تولیدی، اقشار آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر، رونق تولید و ایجاد اشتغال در اقتصاد کشور ایفا کرد.

 • 7

حمایت بانک توسعه تعاون از اشتغال‌زایی در استان خوزستان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: برای بررسی مشکلات اشتغال در استان خوزستان آماده همکاری با دستگاه‌های استانی هستیم.

 • 7

بدون ضامن هم می‌توانید وام بگیرید

با خدمات جدید بانک مهر ایران، برای دریافت تسهیلات نیازی به ضامن ندارید.

 • 9

افت ۲ هزار واحدی بورس آخرین روز کاری هفته

بورس تهران با افت ۲ هزار واحدی شاخص کل، معاملات هفتگی خود را به پایان رساند.

 • 6

تسهیل ایفای تعهدات ارزی

رئیس کمیته اقدام ارزی، از تسهیل ایفای تعهدات ارزی در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.

 • 4

سقف تراکنش‌های بانک مسکن افزایش یافت

بانک مسکن اعلام کرد که سقف مجموع انتقال وجوه( با مبدا حساب) بانک مسکن با بهره‌گیری از رمز یک بار مصرف تا ۱۰۰ میلیون تومان(یک میلیارد ریال) افزایش یافته است.

 • 4

واریز ۷۶ هزار میلیارد ریال سهم آورده متقاضیان مسکن ملی

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۶ هزار میلیارد ریال از سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده است، گفت: نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد ریال از این منابع مردم به پروژه‌ها اختصاص یافته است.

 • 3

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با اولویت زنان سرپرست خانوار

عضو هیات مدیره بانک مسکن از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار خبر داد.

 • 5

رشد ۱۱۳ درصدی اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

رشد ۱۱۳ درصدی انتشار اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

حمایت بانک کشاورزی از پرورش گل

نگاه ویژه و حمایت از پرورش گل ، به مثابه یکی از روش های افزایش درآمد های غیر نفتی و رونق اقتصادی کشور، همواره در دستور کار بانک کشاورزی قرار دارد.

 • 3

بازگشت۸۰۰ طرح راکد به چرخه تولید باحمایت بانک کشاورزی

با استفاده از حمایت‌های مالی و تمهیدات بانک کشاورزی، حدود ۸۰۰ طرح راکد و بلاتکلیف به ارزش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۹ به چرخه تسهیلات و تولید بازگشته است.

 • 3

اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارگران نمونه استان‌های کشور

بانک رفاه کارگران در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها " و با هدف تکریم و تجلیل از اقشار مختلف جامعه کارگری کشور، به کارگران نمونه استان‌های کشور تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کند.

 • 8

رفت و برگشت شاخص بورس

شاخص کل بورس پس از افت ۴۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی قرار گرفت.

 • 6

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ شاهد افزایش قیمت سکه و دلار در بازار بودیم.

 • 8

حذف تدریجی پول کاغذی در مبادلات/ دوران اسکناس به پایان می‌رسد

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کمرنگ شدن نقش پول کاغذی در برخی کشورهای جهان، معتقد است: رمزارزها چرخه نابودی پول کاغذی را تسریع می‌کنند.

 • 7

تعبیر «حباب» برای بورس اشتباه است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زمانی که در مورد بورس و قیمت دارایی‌ها صحبت می‌شود در مورد متغیر اسمی صحبت می‌شود، در نتیجه مقایسه یک متغیر اسمی با متغیر واقعی بسیار مقایسه نادرستی است.

 • 6

پیش‌بینی رشد اقتصادی بیش از دو درصد در سال ۱۴۰۰

رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مساله دولت بعدی مسائل اقتصادی است، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی بانک جهانی نیز، امسال رشد اقتصادی ایران بالاتر از دو درصد خواهد بود.

 • 3

نرخ رسمی۲۱ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۱ ارز کاهش و ۱۶ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۹ ارز هم بدون تغییر باقی ماند.

 • 7