رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

پنجشنبه 28 اسفند 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون

، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون درجلسه بررسی و تصویب سیاست های اعتباری بانک اظهار داشت: تدوین و ابلاغ سیاست های اعتباری بانک قبل از آغاز سال جدید از مهمترین اهداف بانک توسعه تعاون طی چند سال اخیر بوده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان تنها نهاد مالی بخش تعاون،  همواره به رعایت اصول حرفه ای مالی و بانکی و برگزاری به موقع مجامع و ابلاغ بهنگام سیاست ها و آیین نامه ها پای بند بوده است و سیاست‌های اعتباری نیز به عنوان محوریت و معیار اعطای تسهیلات کلان و خرد نقش اساسی در انجام صحیح و موثر عملیات اعتباری در سراسر کشور دارد.

مهدیان با اشاره به اهمیت اصول بانکداری اسلامی در موضوعات نوین اعتباری گفت: تاکید بر رعایت قواعد فقهی در فرآیند ارائه تسهیلات و همچنین تسهیلات امهالی بسیار مهم بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تجربیات ارزنده ارکان اعتباری بانک طی اجرای طرحهای ملی و تسهیلات توسعه ای و حمایتی گفت: همکاران اعتباری بانک در ستاد و شعب، در اعطای تسهیلات به دانش بومی و سازمانی دست پیدا نموده اند و با هم افزایی دانش و تجربیات، دستیابی به الگو  و مدل  توسعه ای را  امکان پذیر نموده اند.

مهدیان خاطر نشان کرد: اعطای تسهیلات توسعه ای و همچنین تسهیلات حمایتی از تعاونگران به عنوان وجه تمایز بانک توسعه تعاون در نظام بانکی مطرح بوده است و مستندسازی دانش اعتباری در این زمینه ها بانک را در میان بانکها به جایگاه ویژه ای می رساند.

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه  ارکان اعتباری بانک را از مهمترین بخش‌های بانک عنوان نمود و محتوای سیاست های اعتباری را نیز در عملکرد کلی بانک بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: در این سیاست ها، به جنبه‌های نوآورانه در برنامه‌های سالیانه اعتباری بانک اشاره می‌شود و همکاران با مراجعه به این سند راهبردی به الگوی رفتاری اعتباری بانک در سال جدید دست پیدا می کنند  ضمن آنکه الکترونیکی و غیر حضوری شدن فرآیند ارائه تسهیلات خرد و قرض الحسنه مطابق سیاست ها اجرایی گردیده است که ابلاغ خواهد شد.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره  بانک نیز به اهمیت شفافیت و راهگشایی سیاست های اعتباری بانک تاکید نمود و گفت: مشتریان خرد و کلان به صورت ویژه ای  در این سیاست ها مد نظر قرار گرفته اند و تلاش شده است مشتریان بانک اعم از تعاونگران و کارآفرینان بتوانند در برنامه های اشتغالزایی و توسعه ای مورد حمایت بانک واقع گردند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

روزانه پیگیر واریز ۱۵۰ میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت هستیم

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به طور مرتب در حال پیگیری بحث واریز مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار هستیم تا بین صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی هماهنگی لازم ایجاد شود.

 • 2

بورس این هفته سبزپوش شد

بازار سرمایه در هفته منتهی به دوم تیر ماه در حالی با رشد خوبی همراه بود که شاخص کل بورس از محدوده یک میلیون و ۱۶۱ هزار واحد روز شنبه به یک میلیون و ۲۱۳ هزار واحد در پایان معاملات هفته رسید.

 • 2

پیام مدیرعامل بانک رفاه در پی حادثه واژگون شدن اتوبوس خبرنگاران

در پی حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در ارومیه، اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی درگذشت دو تن از خبرنگاران خبرگزاری های ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت.

 • 5

هدایت نقدینگی خُرد به سمت بنگاه‌های کوچک تولیدی

امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و وزیر صنعت، معدن و تجارت، تفاهم‌نامه تأمین مالی تولید با سرمایه‌های خُرد مردمی امضاء شد.

 • 6

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه کارگران به رئیس جمهوری منتخب

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی ضمن تبریک انتخاب سید ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری کشور اظهار امیدواری کرد حضور ایشان در مسند ریاست قوه مجریه مایه خیر و برکت برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

 • 4

رویکردهای نوین در ارائه خدمات شعب بانک توسعه تعاون به مشتریان

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از لزوم اتخاذ رویکردهای نوین در ارائه خدمات شعب بانک توسعه تعاون به مشتریان خبر داد.

 • 7

عضویت بورس تهران در هیات مدیره فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی

سی و دومین نشست مجمع عمومی فدراسیون بورس های اروپا-آسیایی به صورت مجازی انجام شد.

 • 6

استعلام چک صیادی ملی در «ایوا»

امکان استعلام چک های صیادی ثبت شده در سامانه پیچک در اپلیکیشن «ایوا» که توسط بانک ملی ایران طراحی شده، فراهم است.

 • 6

رکورد ارزش معاملات ماهانه بورس کالا شکسته شد

طی خرداد ماه سال جاری، ۳ میلیون و ۵۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۴۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

 • 4

سود خالص بانک آینده اعلام شد/ جزییات صورت‌های مالی بانک

اطلاعات و صورت‌های مالی (حسابرسی نشده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک آینده در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 5

اقدامات و برنامه‌های بانک صنعت و معدن استان گیلان

مدیر استانی گیلان و رئیس شعبه رشت بانک صنعت و معدن در خصوص راهکارهای استفاده از ظرفیت های صنعتی و معدنی استان و بهره برداری از فرصت ها و مزیت های اقتصادی آن توضیحاتی ارائه کرد.

 • 5

آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰

معاون درآمدهای سازمان مالیاتی کشور گفت: ۱۵ تیرماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰ است.

 • 3

تقویت ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶ هزار و ۱۰۱ واحدی معادل ۲.۲۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۸۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۱۶ واحد رسید.

 • 5

ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با تاکید بر ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات عکاسی با موضوع " کار و اشتغال" را در این زمینه بسیار تاثیرگذار توصیف کرد.

 • 7

متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی تعیین شد

براساس مصوبه هیات وزیران، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و بورس متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی شدند.

 • 6

تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت‌کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، از تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت‌کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹ تا ۱۵ تیرماه سال جاری خبر داد.

 • 6

تداوم روند صعودی بورس در سومین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۴ هزار و ۸۳۷ واحدی معادل ۰.۴۲ درصد به یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۹۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۳۱۹ واحد رسید.

 • 7

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی تسویه خالص بدهی‌های قطعی دولت

معاون اول رییس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی تسویه خالص بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت روز صادراتی شرکت ملی نفت ایران را ابلاغ کرد.

 • 4

آیین‌نامه اجرایی «ارتقای برنامه بهره‌وری» ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور آیین‌نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در خصوص «ارتقای برنامه بهره‌وری» را ابلاغ کرد.

 • 5

کشور نیاز به ثبات اقتصادی دارد

یک پژوهشگر اقتصادی گفت: آنچه که می‌تواند تغییراتی در شرایط فعلی کشور به وجود آورد، تحول در تولید است که آن هم محقق نمی‌شود مگر آنکه ثبات اقتصادی در کشور حاکم شود.

 • 5