صفحه مورد نظر پیدا نشد
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

فروپاشی مالی در روسیه، کاهش قیمت نفت و افزایش ارزش دلار، شکوفایی سیلیکون ولی، خیزش دوباره اقتصاد آمریکا، ضعف اقتصادهای آلمان و ژاپن، تنزل پول ملی در اقتصادهای نوظهور و یک دموکرات دچار مشکل در کاخ سفید، هفت تصویری هستند که اکونومیست از اقتصاد جهان در سال 2015 می‌دهد. بنابر شواهدی که اکونومیست ارائه می‌کند.
طی حکمی از سوی دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس محمود حسن‌زاده رئیس هیأت مدیره پست بانک ایران به عنوان مدیرعامل جدید این بانک نیز منصوب شد.
نرخ سود این سرمایه گذاری مطابق با نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت ١ ساله، بر اساس نرخ های مصوب بانک مرکزی ج.ا.ا در هر دوره تعیین می گردد. مدت این نوع سپرده گذاری یک سال است
بینا: مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: رسالت اصلی این بانک ارتقاء جایگاه تعاونی‌هاست که در این خصوص بحث توسعه مدیریت تعاونی‌ها در دستور کار قرار دارد.
بینا: قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۵ درصد افزایش 61.38 دلار در هر بشکه فروخته شد.
بینا: عطاء‌الله آیت‌اللهی، از سوی هیات مدیره به عنوان سرپرست جدید بانک کارآفرین انتخاب شد. پیش از این رامین پاشایی فام برای مدت کوتاهی مدیرعاملی این بانک خصوصی را عهده دار بود.
بینا: مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی‌ با اشاره به عدم رعایت نرخ سود سپرده در همه بانک‌ها، از بکارگیری سه ابزار نظارتی و حاکمیتی بانک مرکزی برای برخورد با بانک‌های متخلف خبر داد.
بینا: وزیر اقتصاد پاسخ صریحی به تغییر قطعی نرخ سود بانکی تا پایان سال نداد و نرخ 2850 تومانی دلار در لایحه بودجه سال آینده را منطقی دانست.
بینا: در حالی به مانند هر سازمانی که امکان تخلف درآن وجود دارد، سیستم بانکی نیز از این قاعده مجزا نیست که معاون نظارت بانک مرکزی معتقد است که بیشترین تخلف بانکها در حوزه سود انجام می شود.
بینا: قیمت طلا در بازار جهانی روز جمعه افزایش یافت اما این فلز ارزشمند پایین مرز روانی پراهمیت 1200 دلار باقی ماند و در یک هفته گذشته 2.2 درصد یا 26 دلار کاهش یافت.
بینا: نگرانی‌ها درباره طولانی شدن بحران اقتصادی در روسیه و کاهش ارزش روبل، باعث شده مردم این کشور برای خرید هرچه سریع‌تر کالاهای وارداتی قبل از موج افزایش قیمت‌ها به بازار هجوم ببرند.
بینا: رئیس جدید سازمان بورس در جمع مدیران این سازمان، پیگیـری جدی مشکلات صنایع را اولویت برنامه ها اعلام کرد و گفت: رویکرد دولت در قبال بازار سرمایه، مثبت و حمایتی است.
بینا: اگرچه نوسانات اخیر نرخ ارز، بسیاری از فعالان اقتصادی را نگران کرده، اما صادرکنندگان، چندان از افزایش نرخ دلار در بازار ناراضی نبوده و آن را عاملی برای افزایش صادرات غیرنفتی و کسب درآمد بیشتر می‌دانند.
بینا:در آستانه تصمیم فدرال رزرو آمریکا به احتمال افزایش زودهنگام نرخ بهره در این کشور و نیز کاهش بی‌سابقه ارزش روبل در برابر دلار در روسیه، قیمت جهانی طلا با ۱.۸ دلار افزایش به قیمت ۱۱۹۷ دلار معامله شد.
بینا:کارت شهروندی بانک شهر، با حضور مدیران این بانک و مدیران شهری برای نخستین بار در شیراز رونمایی شد.
بینا:بانک مرکزی با اعلام قیمت مواد غذایی در هفته منتهی به 93.09.21، از افزایش 46.2 درصدی قیمت میوه و کاهش 10.8 درصدی قیمت مرغ نسبت به هفته مشابه سال قبل خبر داد.
بینا: موضوع اظهارنظرهای بانک مرکزی در خصوص تحولات بازار ارز یکی از محورهای نقد و بررسی مطبوعات و سایت‌های خبری بوده است. آخرین نقد منتشره از محتوای مصاحبه‌های رئیس‌کل بانک مرکزی تحت عنوان "سه اظهار نظر سیف درباره بازار ارز: سه بار گرانی دلار" به یکی از سایتهای خبری باز می‌گردد. به منظور رفع ابهام و تنویر افکار عمومی، توضیحات زیر ارائه می‌گردد:
بینا: نرخ تورم تا پایان سال جاری به 17 درصد می رسد و در سال 95 تک نرخی خواهد شد.