صفحه مورد نظر پیدا نشد
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: توافق هسته‌ای نشد و توافق شد تا مذاکرات 7 ماه دیگر ادامه یابد. 7 روز ماراتن هسته‌ای ظریف و همکاران‌اش با همتایانی از 6 قدرت جهانی به تمدید 7 ماهه مذاکران انچامید. قرار است تا اسفندماه ماهی 700 میلیون دلار پول ایران هم آزاد شود
بینا: مهرماه امسال بالغ بر ۴.۱ میلیون برگ چک در شبکه بانکی رد و بدل شده که حدود ۱۲.۶ درصد آن معادل ۵۲۳ هزار برگ برگشت خورده است. روند چک‌های برگشتی نشان از کاهش ضریب اعتماد بازار دارد؟
براساس گزارش بانک مرکزی، متوسط فروش نرخ دلار در مهر ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل با 6.8 درصد افزایش 3239.5 تومان و متوسط سکه با 2.2 درصد کاهش 935 هزار و 195 تومان بوده است.
بینا: وزیر اقتصاد می‌گوید: از نظر من هم اکنون نیز نرخ ارز یکسان است. سخنگوی دولت هم قبلا گفته بود نرخ ارز واقعی همان ارز مبادله‌ای است و نرخ بازار آزاد باید کم شود. بانک مرکزی می‌گوید: سال آینده که نه سال 95 ارز تک نرخی می‌شود. آقای طیب‌نیا واقعا ارز در ایران تک نرخی‌است!
بینا: اسحاق جهانگیری خطاب به ولی‌اله سیف در شورای عالی اشتغال:مشکلات بسیاری از این واحد های کوچک و متوسطبا اعطای تسهیلات بانکی مناسب بر طرف خواهد شد. بانک مرکزی چاره‌ای بیاندیشد
با افزوده شدن بانک حکمت ایرانیان به سامانه پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج، زنجیره پرداخت وام ازدواج کامل‌تر شد. به این ترتیب تقریبا تمامی بانک‌ها اقدام به پرداخت وام ازدواج می‌کنند.
بینا: علی طیب‌نیا می‌گوید: دولت نرخ سود بانکی را دستوری کاهش نمی‌دهد و متناسب با تورم نرخ سود تعیین می‌شود. بالاخره نرخ سود امسال تغییر می‌کند. خبر مهم‌تر اینکه وزیر اقتصاد از راه‌اندازی بورس ارز دفاع می‌کند
بینا: جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی این بار به بررسی تخلفات صورت گرفته از سوی برخی موسسات مالی و اعتباری اختصاص داشت، اما اشاره‌ای به اسامی این موسسات نشده. جه تصمیمی در نهایت گرفته خواهد شد؟
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از پرداخت و استمرار دو یارانه نقدی و غیرنقدی در سال آینده خبر داد و گفت:به خانوارهای کم درآمد یارانه غیرنقدی هم به عنوان حمایت غذایی پرداخت می‌شود.
بینا: اونس جهانی با کاهش 5.67 دلاری به 1195.88 دلار رسید اما هنوز افزایش جلسه گذشته خود را حفظ کرده است.
بینا: برای آنکه صنعت بیمه کشور را ساماندهی کنیم و آن را به عنوان یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی قلمداد کنیم باید ازماهیت کار بیمه گری، ملاحظات، معیارها و استانداردهای آن پیروی کنیم.
بینا: شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز 559 واحد افزایش یافت و در آستانه کانال 76 هزار واحد قرار گرفت.