صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: فرابورس ایران موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001:2008 شد.
بینا: بانک ایران زمین در آستانه مهر ماه و با نزدیک شدن به تغییر ساعت رسمی کشور، ضمن اعلام ساعات کاری ادارات مرکزی، این ادارات را در روزهای پنجشنبه تعطیل اعلام کرد.
بینا: مدیرعامل بانک شهر، از توزیع کارت شهروندی بانک شهر در سطح شعب این بانک خبر داد.
بینا: مانده سپرده های بانک مسکن از 9/382ر312 میلیارد ریال در پایان سال 92 به مبلغ 5/041ر338 میلیارد ریال در پایان مرداد ماه سال جاری رسید که طی این مدت 2/8 درصد رشد داشته است.
بینا: مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت با هدف تغییر اساسنامه بانک روز ۱۶ مهر ماه سال جاری برگزار می شود.
بینا: اخبار منتشره در ارتباط با کاهش سقف وام ازدواج از 30 میلیون ریال به 20 میلیون ریال صحت ندارد .
بینا:بیمه ملت اقدام به طراحی سیستم پاداش- جریمه برای بیمه های اتومبیل نموده است.
بینا: رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کشور از آغاز بررسی درخواست بانک مرکزی برای راه‌اندازی مرکز صدور گواهی الکترونیکی در حوزه بانکی خبرداد.
بینا: قصور در ترویج فرهنگ قرض الحسنه، اوضاع نامساعد اقتصادی و سودهای وسوسه برانگیز بانکی بخشی از عوامل فرساینده منابع قرض الحسنه هستند که باید با تجدید نظر در نگرش به این سپرده‌ها همچنین کارمزدهای مربوطه بار دیگر آن را احیا و به سیستم بانکی باز گرداند.
بینا: تحلیلگران ارشد اقتصادی کیتکو نیوز اعلام کردند برگزاری نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در روزهای 16 و 17 سپتامبر مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری خواهد بود.
بینا: معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه پایان هفته جاری آخرین مهلت بانکداران برای اعلام اسامی شرکت‌هایشان به این بانک است، گفت: بانک ها تا پایان اسنفد ماه سال قبل ۲۶ هزار میلیارد تومان خرج شرکت داری و بنگاه داری خود کردند.
اقتصاد ایران در میان تمام مشخصات گاه منحصر‌به‌فردش ازجمله وابستگی به نفت، یک ویژگی مهم دیگر هم دارد؛ بانک‌محور بودن. این محوریت در تمام سال‌های گذشته چشم اسفندیار اقتصاد ما بوده است. در بازار تأمین مالی هم وضع بر همین منوال است
روز گذشته سکه با 11هزار تومان افت در مقایسه با پنج‌شنبه هفته گذشته به 929 هزار تومان رسید. با وجود کاهش قیمت سکه در روزهای اخیر، تعدادی از فعالان اعتقاد دارند فروشندگان این فلز با ارزش، در دوران افت سکه نیز ضرر نمی‌کنند و گاهی اوقات به سود بیشتری نیز می‌رسند.
اولین روز کاری این هفته بازار سهام با افت 61/0 درصدی شاخص کل همراه شد که نشان‌دهنده کاهش 440 واحدی دماسنج بازار است، به این ترتیب شاخص کل روز گذشته رقم 71 هزار و 486 واحد را ثبت کرد. شاخص بازار با این کاهش به پایین‌ترین سطح خود در 70 روز اخیر رسیده است.
احیای اقتصاد ایالات متحده و تقویت دلار آمریکا، چندی است که تبدیل به بزرگ‌ترین عوامل برای کاهش قیمت‌های جهانی طلا شد‌‌ه‌اند. این دو عامل حتی در روزهایی که بحران‌های ژئوپلیتیک داغ‌تر از این بودند نیز توان بسیاری در کاهش قیمت‌های فلز زرد داشتند؛ چه برسد به حالا که نقاط داغ سیاسی در جهان یا کمی آرام گرفته‌اند یا به دلیل تکراری شدن و عادت بازار، واکنشی را برنمی‌انگیزند.
بانک‌های کشور باید از بنگاه‌داری خارج شوند و به تولید ملی کمک کنند. این شاه‌بیت مواضع مقامات ارشد کشور است، اما سؤال اینجاست که چرا بانک‌ها به بنگاه‌داری روی آورده‌اند و در برابر خواسته حاکمیت برای خروج از بنگاه‌داری مقاومت می‌کنند؟
حرکت قیمت نفت در سراشیبی و رسیدن بهای این طلای سیاه به کمتر از ۱۰۰دلار کشورهای نفتی دنیا به ویژه آنهایی که بودجه‌شان وابستگی زیادی به دلارهای ناشی از فروش نفت دارند را نگران کرده است.
دولت در لایحه خروج اقتصاد از رکود از مجلس خواسته است تا به بانک مرکزی اجازه داده شود از محل حساب مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی‌‌های خارجی پس از تأمین تفاوت ریالی تعهدات ارزی قطعی با نرخ مرجع، ناشی از واردات کالاها و خدمات تا پایان سال ۱۳۹۱ باقیمانده را حداکثر به میزان ۴۰۰ هزار میلیاردریال به مصرف تسویه مطالبات بانک مرکزی از دولت و بانک‌های دولتی و مطالبات بانک‌ها از دولت که تا پایان سال ۱۳۹۲ ایجاد شده‌اند، برساند.
بورس تهران در مدت 8 ماه گذشته با زیان 19 درصدی و در سال 93 با زیان بیش از 9درصدی روزهای سختی را پشت سر گذاشته است و با توجه به روند مدت اخیر، نگرانی‌ها در‌مورد عبور بورس از زیان موجود افزایش یافته است. این در شرایطی است که در حال حاضر میزان بازدهی بازار در 12 ماه گذشته به 24 درصد رسیده که بهترین بازار سرما‌یه‌گذاری کشور را نشان می‌دهد.
بینا: مدیرعامل شرکت پرداخت نوین گفت: اگر آرامش در حوزه خدمات بانکداری الکترونیکی حاکم باشد و هموطنان بتوانند با اعتماد و بدون دغدغه، به ابزارهای پرداخت الکترونیک دسترسی داشته باشند طبعا شاهد تاثیرگذاری در این عرصه خواهیم بود که در چنین شرایطی شاهد صرفه‌جویی در منابع و تسهیل در روابط مالی خواهیم بود.