???? ???? ??? ???? ???

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بهاره صفاری اصفهانی: موضع‌گیری جدید ولی‌اله سیف نشان می‌دهد تزریق دستکم 240 هزار میلیارد تومان نقدینگی به اقتصاد از چه کانال‌هایی انجام می‌گیرد و بانک‌ها هم برای کاهش میزان بنگاه‌داری و فروش املاک مازاد رو چه اقدامی باید انجام دهند.
بینا: دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده و در حال اجرا برای اتمام مراحل راه‌اندازی سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: از اول آذر ماه امسال فاز ابتدایی این سامانه به طور کامل آغاز و تمامی چک‌ها در چکاوک پردازش می‌شود.
بینا: باوجود تذکر چندباره بانک مرکزی نسبت به برداشتن محدودیت ارائه خدمات به نابینایان باز هم تعدای از بانک‌ها از عمل به آن طفره می‌روند.
بینا: درون بانک‌ها سهل‌انگاری‌هایی در خصوص مراجعه به مراجع قضایی وجود داشته که من آن را عدم وجود نظم و قاعده خاص در بانک‌ها می‌دانم که پیگیری‌‌های منظمی را در این خصوص ارائه نکرده‌اند.
بینا: درحالی سخنگوی دولت از هماهنگی با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد برای از سرگیری پرداخت وام ازدواج بعد از عید فطر خبر داد که هنوز مشخص نیست منابع این وام از چه محلی تأمین خواهد شد.
بینا: دولت هند قسط آخر توافق ژنو را به‌مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده صادرات نفت کشورمان پرداخت کرد.
بینا: رئیس‌کل و اعضای هیات عامل بانک مرکزی طی نشستی با حضور اساتید دانشگاه‌ها و مدیران عامل بانکها، ‌مهم‌ترین تحولات متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان در دوره یک‌ساله پس از استقرار دولت تدبیر و امید را مرور کردند.
بینا: مدیرعامل شرکت بیمه نوین گفت: با عملکرد مناسب مدیران، کارکنان و شبکه فروش، این شرکت در سال گذشته در مجموع از رشد قابل قبولی برخوردار بوده که با تلاش و کوشش همه همکاران این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.
بینا: عضو هیات مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به مشکلات این بانک از جمله منابع محدود ۲۵ هزار میلیارد ریالی، عدم تامین سرمایه مصوب توسط سهامداران و نداشتن بازدهی منابع، گفت: این بانک نیازمند اصلاحات ساختاری است.
بینا: با تفاهم نامه همکاری بانکی که بین سازمان بنادر و دریانوردی و بانک توسعه صادرات ایران به امضا رسید، امکان پرداخت تسهیلات به طرح های بندری و دریایی دارای توجیه اقتصادی فراهم شد.
بینا: مانده گیری از خودپردازهای عضو شبکه شتاب توسط سایر خودپردازهای کارت خود نظر دارای کارمزد است, اما می توان با انجام یک ترفند ساده از موجودی حساب بدون کارمزد مطلع شد.
بینا: پول کاغذی را چینی‌ها باب کردند؛ هر چند در تاریخ معاصر از چشم‌بادامی‌ها بعید است ایده اولیه تولید کالایی از خودشان باشد اما تاریخچه پول کاغذی از چین شروع می‌شود و باید گفت که اسکناس برای اولین‌بار در اواخر قرن دهم در چین به چاپ رسید.
بینا: اختلال درخدمات الکترونیک بانک پارسیان به منظور ارتقای سامانه ها
بیناتوسعه صنعت بیمه کشور با توجه به تحولات جهانی، به خصوص توسعه بازارهای مالی در جهان، ضرورتی انکارناپذیر است. علاوه بر این، با توجه به ادبیات نظری رشد اقتصادی و همچنین، شواهد تجربی در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، توسعه پایدار، بدون توسعه بازارهای مالی (پول، سرمایه و بیمه) غیرممکن است.
بینا:در حالی که سال 2014 میلادی به نیمه راه رسیده بازارهای جهانی هنوز نسبت به روند تحولات قیمت طلا به جمع بندی مشخصی نرسیده و نوسانات قیمت این فلز زرد فعالان بازار را به شدت گیج و سردرگم کرده است.
بانک توسعه صادرات با انتشار فهرست جدید افزایش نرخ سود سپرده‌های ریالی مبتنی بر ابلاغ جدول نهایی این نرخ ها در اخرین بخشنامه بانک مرکزی را اعلام کرد.