صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا:س از آنکه بانک مرکزی اروپا طرح یک تریلیون یورویی محرک اقتصادی خود را اعلام کرد، ارزش یورو در مقابل دلار کاهش یافت و به پایین ترین رقم در یازده سال و نیم اخیر رسید.
بینا:دومین بانک بزرگ آلمان در آستانه مصالحه با مقامات آمریکایی در مورد نقض تحریم ها علیه ایران قرار دارد که بر اساس آن موافقت می کند ۱.۴ میلیارد دلار به عنوان جریمه به دولت آمریکا بپردازد.
بینا:همزمان با برگزاری دومین جشنواره رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر، مهندس "سید محمدصدرهاشمی‌نژاد" به‌عنوان کارآفرین برگزیده معرفی شد. همچنین اجلاس بزرگ کارآفرینان کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.
بینا: عالی ترین دادگاه اروپا دعوای یک بانک ایرانی مستقر در هامبورگ در مورد غیرقانونی بودن تحریم های وضع شده علیه این بانک توسط اتحادیه اروپا را رد کرد.
بینا:سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا به ریاست ماریو دراگی روز پنجشنبه در نیکوزیا، پایتخت قبرس تشکیل جلسه دادند.در پایان این نشست، بانک مرکزی اروپا در نرخ بهره بانکی خود یعنی ۰.۰۵ درصد تغییری ایجاد نکرد.
بینا: سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دولت قصد ندارد از بانک‌ها استقراض کند، خاطرنشان کرد: این‌گونه استقراض‌ها خود زمینه‌ساز تورم و رشد نقدینگی می‌شود و چنین سیاستی در برنامه‌های کلان و کوتاه‌مدت دولت جایی ندارد.
بینا:باوجود گذشت حداقل 10 ماه از تغییر نرخهای سود سپرده بانکی، همچنان هستند بانکها و بلاخص موسسات اعتباری که با هر ترفندی مقررات بانک مرکزی را دور زده و گاهی حتی پیشنهاد سود 32 درصدی را هم با مشتریان خود مطرح می‌کنند.
بینا: بانک مرکزی اعلام کرد: اسکناس 50000 ریالی مزین به حدیث نبوی، نقشه ایران همراه با نشان انرژی هسته ای جمع آوری نشده و در چرخه پولی کشور معتبر و انتشار آن ادامه خواهد یافت.
بینا: نشریه بنکر در دومین ماه سال 2015 میلای اقدام به معرفی 500 برند برتر بانکی دنیا کرده است. در این گزارش ارزش بنگاههای ارایه دهنده خدمات مالی، بانک‌ها و موسسات مالی مورد ارزیابی قرار گرفته و این رتبه بندی بر مبنای ارزش برند بانک در بازار جهانی صورت گرفته است.
بینا: بانک مرکزی راه را برای پیشروی ارز مبادلاتی بر مبنای نرخ هر دلار آمریکا به 2850 تومان را به تدریج فراهم می‌کند. بر اساس قانون بودجه سال آینده، ارزش هر دلار مبادلاتی نسبت به ابتدای امسال 200 تومان افزایش خواهد یافت. آیا نرخ ارز در بازار آزاد هم تغییر محسوس خواهد داشت؟
بینا: سعید شیرکوند معاون اسبق وزارت اقتصاد و دارایی در دولت اصلاحات هم بر این نظر است که حساب‌های بانکی مردم، محرمانه نیست . او در دفاع از نظر خود مبنی بر امکان استفاده دولت از اطلاعات حساب‌های بانکی برای حذف یارانه نقدی تاکید می‌کند:حساب بانکی افراد جزو اسرار محرمانه کسی نیست.
بینا:طبق قوانین مبارزه با تروریسم تاکنون 500 حساب بانکی مشکوک در سراسر پاکستان بلوکه شد‌ه‌ و این روند ادامه دارد.
بینا:یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی و مفسد اقتصادی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و روانه زندان شد. «ح.ا» مشهور به داریوش با همراهی دیگر عوامل نفوذی، اقدام به راه‌اندازی شبکه فساد اقتصادی و سوء استفاده از شرایط تحریم کشور کرده بودند.
بینا: در کرسی آزاداندیشی"بررسی وضعیت ربا در نظام بانکداری کشور" سرپرست اسبق وزارت اقتصاد گفت: اگر براساس بانکداری بدون ربا عمل می‌کردیم و به ازای هر چرخش وجوه، کالایی ایجاد می‌شد اکنون شاهد تورم ۲۰-۳۰ درصدی نبودیم.
بینا: همایش امور مالی شبکه بانک صادرات ایران با حضور لـله‌گانی مدیرعامل بانک، اعضای هیأت مدیره، مدیران و کارشناسان مالی آن بانک برگزار شد.
بینا: بانک تجارت با افزایش ساعت کار شعب منتخب خود در روزهای پایانی سال به مشتریان خود به صورت ویژه ارائه خدمت می‌کند.
بینا: مدیرعامل بورس کالا با اعلام اینکه بانکها درخواستی برای فروش املاک مازادشان در بورس کالا نداشته اند، از احتمال راه اندازی بورس جداگانه ای برای معاملات ارز در کیش خبر داد.
بینا: با ادامه روند کاهشی تورم در بیش از یکسال گذشته، در 11 ماهه امسال 15 درصد از نرخ آن کاسته شده است.