صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر

بینا: مدیرعامل بانک توسعه صادرات از توافق بانکداران برای کاهش تدریجی نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: با توجه به افت نرخ تورم، بانک ها نیز معتقد به کاهش نرخ سود بانکی هستند و هماهنگی هایی نیز در این خصوص باید انجام شود.
بینا: معاون اول رئیس جمهور گفت: اخیراً آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی نامه‌ای به بنده نوشت و اعلام کرد رقم بسیار بزرگی از منابع بانک مرکزی در طی سال‌های گذشته استفاده شده و الان دستگاه‌های نظارتی به بانک مرکزی فشار می‌آورند که ما این پول را برگردانیم.
بینا: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ایجاد بازار بدهی طبق قانون رفع موانع تولید میزان پیشنهادی انتشار اوراق بدهی از سوی وزارت اقتصاد را 10 تا 15 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تعامل بین بانک مرکزی و صرافی‌ها در مورد مجوز پیش از راه‌اندازی سایت مقررات‌زدایی بوده و هنوز در این سایت ثبت نشده است.
بینا: طلا در بازار جهانی با وجود آشفتگی اخیر بازارهای مالی، تحت تاثیر دورنمای افزایش نرخ های بهره آمریکا که تقاضا برای این فلز زرد را محدود کرده است، تحت فشار قرار دارد و برای جبران سقوط هفته گذشته به سختی تلاش می‌کند.
بینا: رییس انجمن صنفی کارفرمایان سکه و صرافان ضمن تشریح ابعاد دستورالعمل بانک مرکزی برای تطبیق فعالیت و تاسیس صرافی‌ها، صرافی‌ بانکها را هزینه اضافی برای بیت‌المال عنوان کرد و با اشاره به عملکرد غیرمتعارف صرافی یک بانک گفت که در حال حاضر برخلاف آنچه اعلام می‌شود دلار سه نرخ دارد؛مبادله‌ای، آزاد و پارسیانی!
بینا: وزیر اقتصاد و امور دارایی درباره «مصیبت دولت در پرداخت یارانه‌ها»، تاکید کرد: قاعدتا وقتی قیمت حامل‌های انرژی اصلاح شد نباید بیش از درآمدهای حاصله صرف پرداخت‌های نقدی می‌شد.
بینا: مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه اعلام دادگاه آمریکایی درباره مصادره اموال این بانک نزد موسسه ویزا موضوع جدیدی نیست، گفت: بانک ملی ایران از طریق وکیل خود پیگیر موضوع است.
بینا: قاسم بختیاری‌فر در گفت‌وگو با «نسیم» گفت: بانک آینده عملیات ارزی نداشته که بخواهد بابت آن به بانک سرمایه بدهی داشته باشد.
بینا:همزمان با هفته دولت و بانکداری اسلامی، مدیرعامل بانک تجارت با حضور در مرکز ارتباط مشتریان 1554 این بانک به سوالات مشتریان پاسخ گفت و از منشور مشتری‌مداری و سازمان مداری این مرکز رونمایی کرد.
بینا: معاون نظارتی بانک مرکزی از برداشته شدن برخی محدودیت شرکت های لیزینگ خبر داد و گفت: بر اساس پیشنهاد بانک مرکزی به شورای پول و اعتبار موضوع نرخ سود برای لیزینگ ها تجدید نظر و رقابتی می شود.
بینا: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه مسکن اجتماعی توسط سازمان‌های حمایتی اجرا می‌شود، گفت: بانک‌های عامل مسکن اجتماعی مشخص شدند.
بینا: حجم نقدینگی در پایان خردادماه سال جاری به ۸۱۶ هزار میلیارد تومان رسید و اسکناس در دست مردم نیز در سه ماهه امسال ۵۴۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت.
بینا: مشاور ارشد اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه برداشته شدن تحریم‌ها شرایط امروز را از شرایط حدود شش ماه قبل در اقتصاد کشور متمایز می‌کند، گفت: باید دید وضع تحریم‌ها چه امکاناتی در اختیار ما قرار می‌دهد و این امکانات چه مشکلاتی را از ما حل می‌کند.
بینا: کمیسیون هماهنگی بانکها در شهریور ماه با حضور مدیران بانکهای دولتی و تعدادی بانک خصوصی به میزبانی بانک تجارت در ساختمان مدیریت انجام گرفت .
بینا: همزمان با هفته دولت و درآستانه آغاز هفته بانکداری اسلامی تفاهم نامه ای درخصوص گسترش تعاملات و همکاری بین بانک صادرات و دانشگاه پیام نور به امضا رسید.
بینا: روند بدهی خارجی کشور در سه ماهه اول امسال صعودی بوده و میزان بدهی خارجی قطعی کشور در خردادماه سال جاری به ۵ میلیارد و ۴۸۴ میلیون دلار افزایش یافته است.
بینا:خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه100=1390 به شرح ذیل است:
بینا:بانک ملی ایران، به مناسبت هفته دولت، مهلت بخشودگی مانده جرایم تأخیر مازاد به نرخ معامله را تا پایان امسال برای بدهکاران این بانک تمدید کرد.