صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا : بانک مرکزی روسیه یوآن چین را به سبد ذخایر ارزی خود اضافه می کند و انتظار می‌رود این اقدام به رونق استفاده از یوآن در بازارهای مالی روسیه منجر شود.
بینا : بانک مرکزی طی گزارشی به بررسی وضعیت متوسط مصرف سالانه اقلام خوراکی و آشامیدنی خانوارها طی سالهای 93-84 پرداخته است.
بینا : در دیدار وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی، مدیرعامل بانک کشاورزی و روسای سازمان‌های مربوطه و مدیران بخش‌های مختلف این وزارت‌خانه با «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام» بسترهای گسترش کمی و کیفی کشاورزی در ایران مورد بررسی قرار گرفت.
بینا : معاون وزیر صنعت گفت :این وزارتخانه از افزایش قیمت منطقی و ضابطه‌مند نرخ ارز حمایت می‌کند، چرا که ارز ارزان، واردات کالا از خارج را توجیه‌پذیر می‌کند.
بینا : بانک مرکزی، نرخ تورم تولید در ۱۲ ماهه منتهی به آبان ماه سال‌جاری را ۷.۸ درصد اعلام کرد.
بینا: بحث اصلی ایتالیایی‌ها با رئیس کل بانک مرکزی که یک دیدار بسیار تعیین کننده‌ به شمار می‌رود، این است که بتوانند روند ترانسفر پول و مسائل بانکی را حل و فصل کنند.
بینا : هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شماره 14981/ت50866ه- 1394/2/10 هیات وزیران، پیرامون حواله‌های ارزی در دوره تحریم را ابطال کرد.
بینا : رئیس کل بیمه مرکزی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده توسعه و همچنین پرداخت حدود 50 درصد از جبران غرامت فوت به بازماندگان فاجعه منا خبر داد.
بینا : راه‌اندازی بورس ارز از نگاه داخلی و بین‌المللی به ساختار منعطف نیاز دارد به طوری که باید ساعت، زمان، نحوه معاملات و دسترسی‌ها ساختار قابل منعطفی داشته و بین‌المللی باشد.
بینا : آنچه به نام بازار ارز وجود دارد شبه بازاری است که سرنخ آن در اختیار دولت قرار داشته و بانک مرکزی آن را مدیریت می‌کند، به طوری که هرگاه به ریال نیاز داشته باشد ارز کمتری عرضه کرده و در نهایت در جریانی بی رویه و بی منطق موجبات رشد قیمت ارز فراهم می شود.
بینا : با توجه به بهبود حجم معاملات مسکن در ماه گذشته بانک مرکزی اعلام کرده روند بهبود در این بخش دور از انتظار نیست.
بینا : بورس تهران در آبان ماه نیز روندی رکودی خود را ادامه داد و بدون تغییرقابل توجه نسبت به مهر ماه وارد بیست و سومین ماه رکود خود شد.
رئیس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه صادرکنندگان سیگنال مثبت ارزی دولت برای افزایش نرخ دولتی را به خوبی جذب کردند، دلایل موافقت رئیس کل بانک مرکزی با راه اندازی بورس ارز را اعلام کرد.
طی هفته‌های گذشته بانک‌های مختلف کشور با ارسال پیامکی به مشترکان اعلام کرده‌اند که مبلغی معادل 10 هزار تومان بابت یکسال اشتراک پیامکی آنها محاسبه شده و در صورت علاقمندی مشترک برای دریافت این پیامک‌ها، این مبلغ از حساب او کسر خواهد شد. سوالی پیش می آید و آن این است : هزینه هر پیامک بانکی مگر چقدر است ؟
عضو شورای عالی بورس از موافقت این شورا با تاسیس بورس ارز خبرداد و گفت: رئیس کل بانک مرکزی هم موافق راه‌اندازی بورس ارز است.
عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آغاز معاملات گواهی سپرده کالایی در بورس کالا گفت: گواهی سپرده کالایی به دارندگان کالا این امکان را می‌دهد، کالای خود را به سپرده و اوراق بهادار تبدیل کنند.
مجموع بدهی بخش دولتی به بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان شهریور ماه به رقم 110 هزار و 60 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با اسفند ماه سال قبل 5.8 درصد و شهریور سال گذشته 18.2 درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی چین و بانک مرکزی اتحادیه اروپا طی سال جاری دو مرحله آزمایشی از مبادلات دو جانبه ارزی را کلید زده‌ و به اتمام رسانده‌اند و اکنون در حال آماده سازی شرایط برای آغاز این سیاست پولی بر اساس توافقات پیشین خود هستند.