صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: رئیس شورای فقهی بانک مرکزی با انتقاد شدید از رقابت ناسالم نرخ سود در بازار پول درباره فرمول پیشنهادی تعیین نرخ‌ سود گفت: بنگاه‌های اقتصادی باید از نرخ تورم بعلاوه ۴ درصد برای نرخ سود سپرده و ۶ درصد برای تسهیلات استفاده کنند.
بینا: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: با بخشنامه جدید بانک مرکزی، برخی بدهکاران بانکی که در قالب صنایع کوچک و متوسط بودند و نمی‌توانستند از تسهیلات بانکی استفاد کنند، می‌توانند با کسب آن شرایط، از شبکه بانکی تسهیلات دریافت کنند.
بینا: نرخ دیه کامل برای سال 94 از سوی قوه قضاییه با 10 درصد افزایش از 150 میلیون تومان به 165 میلیون تومان افزایش پیدا کرد، اما نمایندگی‌های بیمه هنوز دستورالعمل افزایش حق بیمه را دریافت نکرده‌اند.
بینا: وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه مذاکرات بسیار سخت و پیچیده است، گفت:‌ دستیابی به راه‌حل نیاز به اراده سیاسی از سوی طرف مقابل دارد.
بینا: عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای با بیان اینکه اختلاف‌ها جدی است، گفت: ناامید نیستیم و هنوز خوشبین‌ هستیم و تا هر موقع که لازم باشد در لوزان می‌مانیم.
بینا: مرکز آمار نرخ تورم شهری سال ۱۳۹۳ را ۱۴.۸ درصد و تورم نقطه به نقطه اسفند همین سال را ۱۴.۲ درصد اعلام کرد .
بینا: بانک جهانی از افت ۱.۵ درصدی ارزش ریال ایران در دومین ماه سال جاری میلادی خبر داد و اعلام کرد افت ارزش ریال ایران در این ماه از کاهش ارزش ۶ پول ملی دیگر کمتر بوده است.
بینا:بانک صادرات ایران در سال ٩٣ در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید ٩ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه را به اقشار کم درآمد جامعه پرداخت کرد.
بینا: مدیرعامل بانک ملی ایران در پیامی نوروزی خود به مشتریان داخلی و خارجی این بانک اعلام کرد:قطار بانک ملی روی ریل‌های توسعه قرار گرفته است. به گفته دکتر همتی، رشد بسیار عالی منابع، کاهش فوق‌العاده و بی‌نظیر مطالبات معوق و کنترل کاهنده اضافه‌برداشت نشان از تحول در بانک ملی دارد.
بینا:شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در دوره 9 ماهه با اختصاص 341 ریال سود به ازای هر سهم معادل 67 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.
بینا: نرخ تورم انگلیس در ماه فوریه سال جاری میلادی صفر درصد شد، این در حالی است که بیش از این طبق پیش بینی کارشناسان اقتصادی، نرخ تورم این کشور ۰.۱ درصد برآورد شده بود.
بینا:عضو انجمن حسابداران خبره کاهش تورم، نرخ بیکاری و ایجاد رونق پایدار اقتصادی را ۳ اولویت اصلی دولت در سال جدید عنوان کرد و گفت: نرخ سود سپرده‌های بانکی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل اقتصادی باید تابعی از نرخ تورم باشد.
شرکت‌های بیمه در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن ۱۳۹۳ بیش از ۹۹ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰.۷ درصد رشد داشته است.
بینا: دلار در بودجه امسال 2850 تومان قیمت خورده است و انتظار می رود بانک مرکزی و دولت سیاست تک نرخی شدن ارز را اجرایی کنند، البته ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی تلویحا تک نرخی شدن نرخ ارز را به مذاکرات هسته ای و شرایط بین المللی مرتبط می داند.
بینا: انتظارات برای کاهش نرخ سود سپرده ها بانکی جدی تر می شود و همه در انتظارند تا ببنید سیاستگذاران شورای پول و اعتبار سرانجام چند درصد از نرخ سود فعلی بانکها کم می کنند و واکنش سپرده گذاران و بانک ها و بازارها به این تصمیم احتمالی چه خواهد بود؟
بینا: بانک مرکزی هرچند در نخستین روز کاری قیمت دلار مبادله ای را ارزان تر از آخرین روز کاری سال گذشته تعیین کرد، اما قیمت دلار رسمی یا همان مبادله ای حدود 2800 تومان قیمت خورد. هر درلار در بودجه امسال 2850 تومان برآورد شده است.
بینا:وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورتی که مصوبات سال گذشته مربوط به مسکن به نتیجه برسد در سال جاری به 500 هزار واحد مسکونی تسهیلات ارائه می‌شود.
بینا: با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و در راستای سیاست های بانک مرکزی ج.ا.ا و بر اساس ماده 99 قانون برنامه پنجم توسعه، نماد معاملات بانک مهر اقتصاد در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس ایران قرار گرفت و اولین مرحله واگذاری سهام این بانک در بازار پایه فرابورس ایران معامله شد.