صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر

بینا: در معاملات مردادماه امسال، ۱۷۰ هزار و ۸۲۳ کد حداقل یک خرید یا فروش( ۶۸ هزار و ۱۸۵ کد حداقل یک خرید و ۱۰۲ هزار و ۶۳۸ کد حداقل یک فروش) را در بازار انجام دادند.
بینا: دولت که به اذعان مدیران ارشد اقتصادی، بزرگترین بدهکار بانکی به شمار می‌رود علی‌رغم تمام پافشاری‌ها و درخواست‌های بانکی‌ها به ویژه رییس کل بانک مرکزی هنوز نتوانسته مسیر این بدهی را تغییر دهد و معکوس کند.
بینا: با هدف ایجاد زیر ساخت ها ی لازم توسعه اقتصادی بانک صادرات ایران اعتبارات شش طرح بزرگ صنعتی کلان را در سطح کشور مصوب کرد.
بینا: یک روز پس از پایان بیست و ششمین همایش بانکداری اسلامی توسط بانک مرکزی، دکتر حسن سبحانی اقتصاددان و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، با یادداشتی نسبت به ربای پنهان در سیستم بانکی هشدار داد و نوشت:از این روی اقدام شورای پول و اعتبار در تعیین نرخ سود سپرده‌ها هیچ مبنای قانونی و حتی منطقی ندارد.
بینا: وزیر راه و شهرسازی گفت: از آنجا که سیستم بانکی مرسوم کشور نمی تواند نیازهای جامعه را پاسخ دهد، تلاش شده تا بانک مسکن به یک بانک توسعه ای تبدیل شود و فعلا نیز موافقت های اولیه آن را از بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت کرده ایم.
بینا: علی صالح‌آبادی با بیان اینکه آخرین افزایش سرمایه در بانک توسعه صادرات در سال 86 انجام شده است، و بعد از این سال تاکنون حتی یک ریال نیز به سرمایه این بانک اضافه نشده است، تصریح کرد:طبق سخنان وزیر اقتصاد و امور دارایی افزایش سرمایه بانک های دولتی از نان شب هم واجب تر است و ضرورت بسیار زیادی دارد.
بینا: حدود یک سال از زمانی که بحث دریافت کارمزد کارتخوان ها از پذیرندگان مطرح شد، می گذرد و مسئولان در این مدت دائما از اادامه بررسی ها خبر داده اند؛ اکنون اما مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی می گوید مذاکرات در این زمینه کاملا در حال پیشرفت است.
بینا: یکی از مواد پرحاشیه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، ماده مربوط به دسترسی نظام مالیاتی به اطلاعات بانکی مودیان است اما ضمن تاکید وزیر اقتصاد بر جدید نبودن موضوع این ماده، رییس سازمان امور مالیاتی تصریح می‌کند که پیش از اصلاحیه نیز نظام مالیاتی برای دسترسی به اطلاعات بانکی مودیان نیازی به حکم قضایی نداشته است.
بینا: محمد کشتی‌آرای، رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه طلا در هفته گذشته افزایش قیمت داشت اظهار کرد: قیمت طلا در اوایل هفته گذشته 1134 دلار بود که در اواخر هفته به حدود 1141 رسید که به‌طور کلی می ‌توان گفت حدود هفت دلار افزایش قیمت داشت.
بینا: دریافت کنندگان وام ۱۰میلیون تومانی کالا از بین فرش ماشینی ۱۲ متری، تلویزیون ۳۲ اینچ رنگی،لباس شویی اتوماتیک ۶ کیلویی،گاز ۵ شعله فردار، جاروبرقی، یخچال فریزر۲۰ فوت یا دوقلو وآبمیوه گیری سه کاره، ۵ کالا را می توانند بخرند.
بینا: به دنبال انتشار اظهاراتی از قول رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی مبنی بر برداشت 12 میلیارد دلاری دولت از صندوق، وی این موضوع را تکذیب کرد.
بینا: میزان دقیق بدهی دولت به سیستم بانکی و میزان دقیق بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی چقدر است؟
بینا: معاون ارزی بانک مرکزی پاسخ انتقاد مدیر عامل صندوق توسعه ملی را داده است. آیا با توجه به اینکه هنوز ولی‌الله سیف در قامت رئیس کل بانک مرکزی موضعی در این خصوص نگرفته، حسن روحانی بنابر نامه‌ای که از صفدر حسینی دریافت کرده وارد ماجرا خواهد شد؟
بینا: رییس سازمان بازرسی کل کشور روز چهارشنبه از شناسایی فردی خبر داد که با افتتاح حدود سه هزار حساب قرض الحسنه و دریافت حدود سه هزار کارت بانکی و جابجایی پول بین حساب های مختلف و بین بانکی از طریق ای.تی.ام در مدت کوتاهی 40 میلیارد ریال فساد مالی انجام داده است.
بینا: رئیس سازمان بازرسی کل کشور از رایزنی با برخی کشورها در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین المللی مبارزه با فساد مالی در مالزی برای بازگرداندن 'محمود خاوری' مدیر عامل اسبق و متواری بانک ملی از کانادا خبر داد.
بینا: رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: وام ۱۰ میلیونی خرید کالا با شعار حمایت از تولید داخل درنظر گرفته شد و درصورتیکه ،دراختیار اتحادیه لوازم خانگی قرار بگیرد این شعار محقق می شود.
بینا: رئیس جمهور روسیه پیش‌نویس توافقنامه حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشورهای مشترک المنافع را به «دومای» این کشور ارائه کرد. آیا این اقدام ولادیمیر پوتین یک راه حل است یا واکنش به تحریم اقتصاد روسیه؟
بینا : بانک آمریکایی مریل لینچ در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال های 2015 و 2016 میلادی را کاهش داده است.