صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا:درحالی‌که اقتصاد چین، ماه پر سروصدایی را پشت‌سر گذاشته (از کاهش عمدی ارزش یوآن گرفته تا بزرگ‌ترین سقوط یک‌روزه بازار سهام از سال 2007 تاکنون) هفته‌نامه اکونومیست مقاله اصلی شماره جدید خود را به «سقوط بزرگ چین» اختصاص داده و تاثیر آن را بر بازارهای جهان تحلیل کرده است.
بینا:رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این که ضرب سکه بانکی میزان حباب مثبت معاملات را کاهش می‌دهد، گفت: اصلاح قانون مالیاتی در راستای شفافیت معاملات است و سازمان امور مالیاتی تنها بر میزان سود مالیات محاسبه می کند.
بینا:ایدن بردلی، مدیر اجرایی بانک «کامنولت» استرالیا، با حضور در شبکه تلویزیونی «سی ان بی سی» از بازار کالا و نفت گفت. به عقیده بردلی، اگرچه کندی رشد اقتصاد چین به تقاضای نفت ضربه زده است، اما کماکان عرضه بیش از تقاضا عامل اصلی سقوط قیمت نفت است.
بینا: مرد اول صنعت بیمه در دیدار با مدیران شرکت‌های بیمه‌ای کشور، با صراحت از بیمارستان‌های خصوصی و سوء‌استفاده آنها انتقاد کرد و حتی مدیران نارکارآمد صنعت بیمه را از انتقاد بی‌نصیب نگذاشت. وی تاکید کرد:مدیریتی که به مشتری مداری بها ندهد و پرداخت خسارت را برای خود یک فاجعه بداند طبیعتا از ریسک عملیاتی رنج می برد.
بینا: بانک تجارت به عنوان یکی از بانک‌های تجاری ایران، در گزارشی رسمی از کارنامه فعالیت خود در یک سال اخیر رونمایی کرد.مشارکت بانکها در پروژه های عظیم و زیربنایی اقتصاد کشور ، پیشبرد سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال و توسعه کشور از محورهای بارز کارنامه بانک تجارت عنوان شده است
بینا: آخرین اخطار به صرافی‌های فاقد مجوز فعالیت. بانک مرکزی اعلام کرد اگر این صرافی‌ها تا 10 روز دیگر برای گرفتن مجوز گامی به جلو بر ندارند، نیروی انتظامی اقدام به پلمپ صرافی‌های بدون جواز می‌کند. آیا این اخطار نهایی به اجرا هم می‌رسد؟
بینا: سپرده‌گذاران، سهامداران و مدیران و کارمندان موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج در برزخ به سر می‌برند. برزخی که شاید با انتشار گزارش حسابرس ویژه بانک مرکزی پایان یابد و نتیجه آن آرامش و یا تلاطم دیگر در بازار پولی ایران باشد. حمید تهرانفر می‌گوید: کار یکسره می‌شود. چگونه؟
بینا: 32 سال از اجرای قانون عملیات بانکداری بدون ربا می‌گذرد و همیشه وعده داده شده که این قانون اصلاح می‌شود. در تازه‌ترین اظهارنظر ولی‌اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی خبر داده که پیش‌نویس بازنگری در قانون یادشده به دولت می‌رود. با این وضعیت شاید 2 سال دیگر دستکم این پیش‌نویس به مرحله تصویب در مجلس برسد.
بینا:وزیر امور اقتصادی و دارایی با تصریح اینکه افزایش سرمایه بانک‌ها از نان شب هم واجب‌تر است، پرداخت دیون دولت به بانک‌ها را از دیگر اولویت‌ها برشمرد. افزایش سرمایه بانک‌ها نزدیک به 2 سالبلاتکلیف مانده است.
بینا: نرخ تورم در سال 95 یک رقمی می‌شود. این را سخنگوی دولت در نماز جمعه مشهد اعلام کرد. روز چهارشنبه مقام معظم رهبری را تقدیر از تلاش دولت در کاهش نرخ تورم طی 2 سال گذشته تاکید کردند: تورم باید به زیر 10 درصد برسد
بانک شهر با ارائه طرح فعالان اقتصادی، خدمات قابل توجهی به این قشر ارائه می‌کند که بخشی از آن در حوزه خدمات پزشکی از جمله...
بینا: بانک مرکزی نرخ تورم میانگین در پایان مرداد‌ماه امسال را با 0.2 درصد کاهش نسبت به ماه قبل 15.4 درصد و تورم نقطه به نقطه را 12.6 درصد اعلام کرد.
بینا: مدیر عامل بیمه ایران به مناسبت هفته دولت به تشریح عملکرد سال 93 و چهار ماهه نخست سال جاری این شرکت پرداخت و گفت: سهم ۵۰ درصدی بازار بیمه را به قیمت زیان ۱۵۰۰ میلیارد تومانی نمی‌خواهیم.
بینا:بانک صادرات ایران از ابتدای سال تاکنون با مدیریت صحیح و مطلوب نقدینگی، هیچ اضافه برداشتی از حساب بانک مرکزی نداشته و وضعیت حساب این بانک نزد بانک مرکزی مثبت و مطلوب است.
بینا: ایران چک ۵۰ هزار تومانی طرح جدید و سکه های طلا و نقره جدید در مراسمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری در نهاد ریاست جمهوری رونمایی شد.
بینا: طلا در بازار جهانی با وجود افت بیشتر بازارهای بورس آسیا موفق نشد خریداران بیشتری را جلب کند و با کاهش قیمت روبرو شد.
بینا:دبیرکل و معاونان اقتصادی و نظارتی بانک مرکزی در نشست خبری هفته دولت به تشریح اقدام‌های بانک مرکزی در دو سال فعالیت دولت یازدهم پرداختند.
بینا: تلاطم و نوسانات بازارهای جهانی موجب شده یک مسابقه سه‌جانبه در بازار ارز داخلی شکل بگیرد.