خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
نقد و نظر بیمه
نخستین نشست خبری رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پس از اجرای عملی برجام برگزار شد. محمد فطانت در این نشست درپاسخ به «دنیای اقتصاد» به سه مسیر اصلی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بورس اشاره کرد. دریافت کد معاملاتی برای خرید و فروش مستقیم سهام، یکی از مسیرهای ورود سرمایه‌های خارجی است. به گفته فطانت، در حال حاضر ارزش ریالی سرمایه جذب‌شده از این مسیر 5200 میلیارد ریال است. مشارکت با شرکت‌های ثبت‌شده در کشور و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ثبت‌شده نزد سازمان نیز از دیگر مسیرهای ورود خارجی‌ها به بازار سهام است.
مثلث بازارهای ارز، طلا و سهام، روز سه‌شنبه از موازنه خارج شد.
بانک گردشگری کمپین جدیدی را راه اندازی کرده که مردم را به استفاده از یکی از خدمات این بانک تحت عنوان گردش کارت ترغیب کرده است.
جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز چهارشنبه منتشر شد.
بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را برای امروز (چهارشنبه) اعلام کرد؛ بر این اساس نرخ بانکی ۱۰ ارز نسبت به دیروز کاهش و قیمت ۲۲ واحد پولی افزایش یافت و نرخ هفت ارز تغییری نکرد.
بانک مرکزی اعلام کرد که از زمان لغو تحریم ها و اتصال شبکه بانکی به سوئیفت، تا کنون بیش از 142 هزار تراکنش توسط بانکهای ایرانی متصل به این شبکه پردازش شده است.
لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران فرصت خوبی برای شرکت های روسی ایجاد کرده است تا سرمایه گذاری های گذشته خود را در ایران گسترش دهند
مجمع عمومی بانک مرکزی با تاخیر بسیار سرانجام شنبه آینده با حضور رئیس‌جمهور تشکیل جلسه خواهد داد.
مشاور معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد با تاکید بر ضرورت تجدید ساختار مالی بانک‌ها، تاکید کرد: بانک‌ها از روش‌های حساب آرایی، تغییر طبقه بندی و انتقال صوری بنگاه‌ها به هلدینگ‌های تابعه به جای عرضه و فروش آن پرهیز می‌کنند.
در مراسم رونمایی از ﻃﺮح های وﯾﮋه آﺑﺮﺳﺎﻧﯽ ﺑﻪ شهرها و روستاهای ﮐﺸﻮر معاون رییس جمهور و وزیر نیرو به دلیل حضور موثر و تلاش های ارزنده در عملیاتی نمودن این طرح ها از دکتر کورش پرویزیان- مدیرعامل بانک پارسیان، با اهدای لوح، تقدیر به عمل آوردند.
پنجاه و پنجمین مجمع عمومی بانک مرکزی روز شنبه همزمان با 24 بهمن ماه در محل بانک مرکزی و با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.
تعیین نرخ 2997 تومانی ارز که در لایحه بودجه سال 1395، انتخاب شده، انتقادات بسیاری را بر انگیخته است؛ یکی از این انتقادات ناظر بر این است که چه منطقی حاکم بر ترجیح عدد 2997 تومان نسبت به رقم 3000 تومان است؟
بانک مرکزی جمهوری اسلامی در بخشنامه ای به شبکه بانکی «آیین‌نامه تضمین معاملات دولتی» را به همراه فرم های نمونه این آیین نامه به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به‌زودی صداهایی درباره موسسات پولی غیرمجاز خواهید شنید، از پلیس خواست تا برای ساماندهی موسسات غیرمجاز و حذف آنها از بازار پولی همکاری جدی‌تری داشته باشد.
مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان، اهداف بلند مدت و استراتژیک این شرکت را تشریح کرد.
بانک مرکزی برای امروز نرخ 37 ارز را نسبت به روز گذشته تغییر داد.
ایران در راستای عادی سازی روابط تجاری خود با جهان، خواستار فعال شدن دوباره حساب‌ها در بانک‌های هندی شد.
بانک مرکزی تغییرات قیمت خُرده فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به ۱۶ بهمن ماه جاری را اعلام کرد.