صفحه مورد نظر پیدا نشد
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا:در آستانه تصمیم فدرال رزرو آمریکا به احتمال افزایش زودهنگام نرخ بهره در این کشور و نیز کاهش بی‌سابقه ارزش روبل در برابر دلار در روسیه، قیمت جهانی طلا با ۱.۸ دلار افزایش به قیمت ۱۱۹۷ دلار معامله شد.
بینا:کارت شهروندی بانک شهر، با حضور مدیران این بانک و مدیران شهری برای نخستین بار در شیراز رونمایی شد.
بینا:بانک مرکزی با اعلام قیمت مواد غذایی در هفته منتهی به 93.09.21، از افزایش 46.2 درصدی قیمت میوه و کاهش 10.8 درصدی قیمت مرغ نسبت به هفته مشابه سال قبل خبر داد.
بینا: موضوع اظهارنظرهای بانک مرکزی در خصوص تحولات بازار ارز یکی از محورهای نقد و بررسی مطبوعات و سایت‌های خبری بوده است. آخرین نقد منتشره از محتوای مصاحبه‌های رئیس‌کل بانک مرکزی تحت عنوان "سه اظهار نظر سیف درباره بازار ارز: سه بار گرانی دلار" به یکی از سایتهای خبری باز می‌گردد. به منظور رفع ابهام و تنویر افکار عمومی، توضیحات زیر ارائه می‌گردد:
بینا: نرخ تورم تا پایان سال جاری به 17 درصد می رسد و در سال 95 تک نرخی خواهد شد.
بینا: «چهارمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری» در پژوهشکده پولی و بانکی، با حضور مدیران شبکه بانکی ، اساتید و محققان برگزار و به افراد برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
بینا: در همایش بیمه و ریسک دلیل رشد 7 درصدی ضریب خسارت بیمه، کنار گذاشته شدن مدیریت ریسک عنوان و راهکارهای حل مشکلات صنعت بیمه بررسی شد.
بینا:رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: متاسفانه در ارتباط با موضوع ۱۲ هزار میلیاردی سیاه نمایی شده است .بین چند بانک چک ها و ضمانت نامه هایی در مدتی طولانی رد وبدل شده اما وجهی از دولت حیف و میل نشده است.
بینا:مدیرعامل بانک ملی با ارسال نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی به نمایندگی از بانک‌ها از آشفتگی اجرای نرخ سود بانکی از ۲۲ تا ۳۰ درصد خبر داد و گفت: درخواست کردیم بانک مرکزی دخالت کند تا نرخ‌های سود مصوب سپرده و تسهیلات رعایت شود.
بینا: رئیس شورای عالی بانک های دولتی از قفل شدن 60 درصد منابع بانک ملی خبر داد و گفت: بانک های دولتی امکان رقابت با بانک های خصوصی را ندارند.
بینا: معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از رسانه ای شدن اسناد طبقه بندی شده و مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی، گفت: حجم مطالبات معوق بانکی ۸۸ هزار میلیارد تومان شده است.
بینا: هم اندیشی مدیران عامل بانک ها و موسسات مالی-اعتباری در راستای خروج از رکود اقتصادی روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ،روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی و وزرای کار ،اقتصاد و مسکن برگزارشد
بینا: اونس که هفته گذشته به قیمت 1221 دلار رسیده بود، در نخستین روز کاری هفته دوباره به کانال پایین‌تر رفت تا قیمت نهایی روز دوشنبه 1193 دلار باشد اما اونس روز سه‌شنبه تا قیمت 1220 دلار هم بالا رفت ولی دوباره سقوط کرد و تا ساعت 30/19 به وقت تهران به قیمت 1192 دلار رسید.
بینا: قوانین سوئیفت به آن اجازه می‌دهد دسترسی بانک‌هایی را که به اقدامات غیرقانونی روی می‌آورند قطع کند. این امر در مواقع خاصی اتفاق افتاده است. اما اگر از آن به طور مرتب برای اعمال تحریم‌ها استفاده شود این سامانه به ابزاری برای سیاست خارجی تبدیل خواهد شد و بی‌طرفی آن زیر سوال خواهد رفت.
بینا: رییس کل بانک مرکزی گفت: در برخی زمان‌ها با توجه به دخالت‌هایی که انجام می‌شود، نوساناتی در نرخ ارز ملاحظه می‌کنیم که بانک مرکزی در رابطه با این نوسانات اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
بینا: وزیر اقتصاد انتظار دولت از بانک‌ها را تجهیز هرچه بیشتر منابع مالی تولید برای خروج از رکود عنوان کرد و با انتقاد از تمایل برخی از بانک‌ها به بنگاهداری گفت: کاملا به دلایل بنگاهدارشدن بانک‌ها آشناییم، اما می‌دانیم که برخی تمایل دارند منابع خود را به سمت بنگاه‌ها و منافع خود ببرند.
بینا: اسکناس 20 هزار ریالی که در هفته دولت رونمایی شده بود همزمان با حضور رییس جمهوری در پنجاه و چهارمین مجمع عمومی بانک مرکزی منتشر شد.
بینا: پست بانک ایران در نظر دارد به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی خود تعدادی داوطلب واجد شرایط را جذب میکند.
بینا: با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر علی صالح آبادی به سمت مدیرعامل بانک توسعه صادرات منصوب شد.
بینا: با تصویب شورای عالی بورس و حکم وزیر اقتصاد، محمد فطانت به سمت ریاست سازمان بورس منصوب شد.
بینا: اگر چه مجمع عمومی بانک مرکزی با نزدیک به پنج ماه تاخیر برگزار شد؛ اما فرصتی بود، تا رییس کل بانک مرکزی در حضور رییس جمهور بدهی دولت به شبکه بانکی را به زبان آورده و خواهان برگرداندن آن شود.
بینا: کاهش نرخ سود بانکی متناسب با کاهش تورم در حالی از ماه‌های پیش توسط برخی مسئولان و اقتصاددانان مطرح شده که رئیس جمهور روز گذشته به شورای پول و اعتبار تکلیف کرده، همگام شدن نرخ سود با کاهش تورم را آرام آرام انجام دهد.
بینا: رئیس دیوان محاسبات با اشاره به اقدامات ایران در زمینه تدوین قانون و اقدامات عملی برای مبارزه با پولشویی و فساد گفت: دیوان محاسبات سعی دارد از طریق نظارت برخط و بکارگیری وسیع فناوری اطلاعات نظارت را از شیوه سنتی را به روش‌های نوین الکترونیکی با طرحی به نام سنا(سامانه نظارت الکترونیک) تغییر دهد.
بینا: رییس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: بیشترین عاملی که به نوسان بازار طلا منجر شده، نرخ ارز است ولی بازار در حالت تعادل به سر می‌برد.
بینا: رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک جزییات اسکناس جدید 2000 تومانی را تشریح کرد.