???? ???? ??? ???? ???

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
آمارها نشان می دهد که 57 درصد تصادفات جاده‌ای ناشی از خطاهای انسانی و استفاده کنندگان از وسیله نقلیه است و حدود 50 درصد از مرگ و میرها در نتیجه تصادف دو وسیله نقلیه اتفاق می‌افتد.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه براساس برر‌سی‌ ما، در صورتی که بیمه‌های تامین اجتماعی را در نظر بگیریم، سهم بیمه از تولید ناخالص داخلی به 10 درصد می‌رسد، گفت: بنابراین، پوشش‌های بیمه‌ای که مردم ایران دریافت می‌کنند، از میانگین جهانی بالاتر است.
از سال 2009 تا کنون 22 بانک بین المللی از 11 کشور جهان بدلیل نقض تحریم های اعمال شده توسط آمریکا و انجام مبادلات تجاری با کشورهای تحت تحریم توسط ایالات متحده جریمه شده اند.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:‌ بسته سیاستی دولت تکراری نیست و به صورت جامع می‌تواند باعث خروج از رکود شود و بعد از تعطیلی عید فطر به مجلس ارائه می‌شود.
اولین قسط از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران که قرار است طی بازه زمانی چهار ماهه به کشورمان بازگردانده شود، امروز به کشورمان مسترد خواهد شد.
بانک مرکزی در حالی بعد از تعیین حداکثر 22 درصد برای سود سپرده، سود تسهیلات را نیز در همین سطح تصویب کرد که نه تنها به نظر می‌رسد که بانک‌ها تمایلی به اجرای آن ندارند بلکه کارشناسان معتقدند که سود 22 درصد تسهیلات هیچ توجیه اقتصادی نداشته و منطقی نیست.
دفتر احمدی‌نژاد در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی خواستار انتشار عمومی نام بانک یا بانک‌های پرداخت کننده و نیز تاریخ و مبلغ وام‌های کلان به تفکیک اسامی اطرافیان رئیس‌جمهور دوره نهم و دهم شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از رشد قارچ‌گونه موسسات مالی و اعتباری، گفت: بزرگترین مشکل در بحث تولید دسترسی آسان به منابع مالی بوده و در حال حاضر ۲۸ درصد سرمایه‌ها در دست موسسات مالی و اعتباری است.
وال استریت ژورنال طی گزارشی نوشت: اعمال میلیاردها دلار جریمه از سوی آمریکا بر بانک های خارجی، موجب شده است که آن ها هر فعالیت تجاری و اقتصادی مرتبط با ایران را زهرآگین تلقی کنند.
بینا:طی هماهنگی های انجام شده بین وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها پرداخت وام ازدواج که مدت ها بود با مشکل تامین منابع و پرداخت مواجه بود حل شده است و بانکها اعلام کردند که از روز دوشنبه ششم مرداد ماه آماده پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان هستند.
در خرداد ماه سال جاری حدود 10 هزار و 500 میلیارد تومان سفته و برات در شهر تهران فروش رفت که بیانگر رشد 2.9 درصدی میزان فروش در این بخش نسبت به اردیبهشت ماه است.
بینا: بانک مرکزی، 3 فرم جدید عقود تسهیلات بانکی را یکنواخت‌ و جهت بهره برداری به شبکه بانکی ارسال و بانک ها را به اطلاع رسانی این مورد به مشتریان خود ملزم کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت قبلی با وجود کاهش 36 درصدی اشتغال وعده تولید 2.5 میلیون شغل را می‌داد که این معنایی جز عوام‌فریبی ندارد. نعمت‌زاده تاکید کرد:از دیگر اقدامات صورت گرفته، اصلاح و ثبات نسبی قیمت ارز بوده است.
تغییرات قیمت سکه و طلا در تیرماه بیانگر کاهش قیمت نسبت به خردادماه بود که در این میان گفت‌و‌گوهای ژنو و بحران اوکراین و عراق بی تاثیرنبود.
مرکز آمار ایران، نرخ تورم شهری کشور تیرماه امسال را 24.2 درصد و تورم نقطه به نقطه را 14.8 درصد اعلام کرد.یکشنبه هفته جاری بانک مرکزی نرخ تورم 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به تیرماه 92 را معادل 25.3 درصد اعلام کرده بود.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: دولت باید در راستای ایجاد انضباط مالی بانکهای خصوصی و دولتی را به خروج از بنگاه‌داری و فروش املاک و دارایی‌های ثابت آنها مجبور کند.