صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی تاکید کرد: بعد از ۴۰ سال نرخ تورم در کشور را یک‌رقمی خواهیم کرد. همچنین امسال از رکود خارج و به رشد اقتصادی می‌رسیم.
بینا: گفتنی است سود قطعی حاصل از مشارکت در منافع بیمه گذاران عمر و سرمایه گذاری در سال ۹۱ و سال ۹۲ به ترتیب ۲۷ درصد و ۲۷.۱ درصد اعمال شد .
بینا: از تاریخ ۸ تا ۲۰ شهریور ماه اقدام به اعطای تخفیف ویژه به کلیه خریداران بیمه نامه بدنه اتومبیل نموده است.
بینا: معاون وزیر اقتصاد با اشاره به افزایش ۵۰۰ درصدی مراجعات هیأت‌های سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی از شهریور ۹۲ تا کنون، گفت: برخی کشورها نسبت به امضای یادداشت تفاهم در پرونده‌های بیمه‌ای قدم برداشته‌اند.
بینا: وزیر اقتصاد از مذاکره برای راه اندازی صندوق پروژه های بخش صنعت، معدن و نفت خبر داد و اعلام کرد رشد اقتصادی در فصل بهار مثبت شده است.
بینا: با کاهش 17 درصدی تورم دوازده ماهه و ریزش 27 درصدی تورم نقطه به نقطه از حدود یک سال گذشته تا کنون ضمن تحقق وعده پیشین دولت مبنی بر تورم کمتر از 25 درصدی در پایان سال جاری، کمتر از سه درصد دیگر به وعده جدید تورم زیر 20 درصدی تا انتهای سال مانده است.
بینا: همزمان با روز ملی یوزپلنگ آسیایی و با حمایت بانک اقتصادنوین مراسم نکوداشت "محیط ‌بانان برجسته و فعالان پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی" برگزار می‌شود.
بینا: جایگاه بین المللی بانک توسعه صادرات ایران در لیگ هزار بانک برتر جهان به لحاظ سرمایه دسته یک (Tier One Capital) بمیزان 25 رتبه افزایش یافته است.
بینا: مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تفاهنامه با سازمان بنادر و دریانوردی برای پرداخت تسهیلات نوسازی شناورهای فرسوده، گفت: نرخ سود این تسهیلات به نوع عقد یعنی مشارکتی یا مبادله‌ای بودن بستگی دارد.
بینا:افتتاح صندوق پروژه زمین و ساختمان به رشد اقتصادی و خروج از رکود کمک می‌کند.
بینا:آسیا بنک روسیه، به بهانه سهامدار بودن ایران، در لیست تحریم های جدید آمریکا علیه ایران قرار گرفت.
معاون ایرانی و سابق صندوق بین‌المللی پول و پژوهشگر برتر بانکداری اسلامی معتقد است: بانکداری اسلامی به دلیل ظرفیت‌هایی که دارد در جهان در حال فراگیر شدن است و این احتمال وجود دارد که یک نظام شبه اسلامی جایگزین سیستم سنتی سرمایه‌داری در دنیا شود
بینا: معاون نظارتی بانک مرکزی، درباره تخلفات یکی از بانک های خصوصی در تعیین نرخ سود بانکی، افزود: یکی از بانک های خصوصی که مرتبط به برخی از نهادها است به دلیل مشکلات نقدینگی نرخ های سود بالایی را اعلام می کند و این تخلف برای ادامه فعالیت و حیات است.او نامی از بانک نیاورده است.
حدوداً یکسال پیش که بود بانک مرکزی تصمیم جدی گرفت تا بازار غیررسمی را هم مانند بازار رسمی زیرنظر مستقیم خود درآورد در همین راستا دستورالعمل اجرایی تاسیس ، فعالیت و نظارت بر شرکت‌های صرافی‌ را تغییر داد.
«گرچه کاستی‍های سیستم بانکی به مشکلات اقتصاد ایران دامن زده اند، اما باید گفت که این کاستی ها ریشه مسئله نیستند. در واقع خود ضعف های نظام بانکی ناشی از عوامل بنیادی تری هستند که به طرق مختلف مانع کارآیی و پیشرفت اقتصاد کشور شده است.» این جملاتی که هادی صالحی اصفهانی، استاد تمام اقتصاد در دانشگاه ایلینویز درباره مشکلات اقتصادی و سیستم بانکی کشور به مجله صدا می گوید.
بینا:رئیس‌کل بانک مرکزی در خرم‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات برای بنگاه‌های لرستان هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد کمبود اعتبار وجود ندارد
بینا: هفته گذشته با کاهش بهای اونس جهانی به زیر 1280 دلار، بهای سکه در بازارهای داخلی نیز به کانال 930 هزار تومان وارد شد، اما در ادامه هفته با افزایش دوباره طلای جهانی تا 1290 دلار، سکه نیز به کانال 940 هزار تومان بازگشت.
بینا: مهم‌ترین خبر این روزهای بازار طلا، ماندن فلز زرد در کانال 1280 دلاری است. طلا در هفته‌های گذشته به‌طور مداوم تحت‌تاثیر اخبار متناقض بوده، اما این تناقص در روزهای سوم و چهارم هفته کاری جاری ظرف چند ساعت به چشم آمد.
تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد سطح حمایتی قیمت هر اونس طلا در شرایط کنونی 1280 دلار خواهد بود.
بینا: عضو ارشد هیات مدیره بانک مرکزی اروپا نگرانی عمیق خود را نسبت به ادامه روند نزولی نرخ تورم در منطقه یورو و وضعیت نابسامان اقتصادی کشورهای اروپایی اعلام کرده است.