صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
مدیر عامل بانک کشاورزی گفت : با تایید دولت ، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، این بانک به عنوان عامل رسمی خرید ذخایر راهبردی کشاورزی تعیین شد.
صدیقه رهبر، معاون پیشین اداره مطالعات ومقررات بانک مرکزی با تحلیل وضعیت کنونی نظام بانکی برای سالم‌سازی این نظام و بهبود آن معتقد است: برقراری روابط کارگزاری با بانک‌های خارجی می‌تواند گام موثری در جهت سالم‌سازی و مدیریت ریسک باشد.
در پانزدهمین روز مهرماه، سکه تمام بهار آزادی تحت‌تاثیر رشد اونس در بازار جهانی بالاترین قیمت خود را در 43 روز گذشته تجربه کرد. روز شنبه، سکه 10 هزار تومان رشد کرد و به قیمت 935 هزار تومان رسید، رقمی که بیشترین قیمت این فلز گرانبها از تاریخ 2 شهریور 94 بود.
رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه صرافان باید خودکنترلی را در بازار ارز تقویت کنند تا شاهد بهبود شرایط بازار و اقتصاد کلان باشیم، اعلام کرد: کانون صرافان می‌تواند در صحنه بازار ارز، آرامش و تعادل ایجاد کند.به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ولی‌الله سیف در ملاقات با اعضای کانون صرافان ایرانیان در بانک مرکزی گفت: متاسفانه در گذشته از ظرفیت‌های صرافان در آرامش بخشی به اقتصاد کشور آن‌گونه که باید و شاید استفاده نشده است.
قائم‌مقام موسسه اعتباری کوثر در دومین همایش فناوری اطلاعات که دراستان قم برگزار شد، با اشاره به قانون بانکداری اسلامی گفت: همه بانک‌ها متعهد به اجرای این قانون هستند، مطابق آنچه در قرض‌الحسنه هست، هیچ گونه سودی گرفته نمی‌شود و موسسه اعتباری کوثر هیچ گونه کارمزدی از مشتریان خود دریافت نمی‌کند.
تولید خودرو در ایران در شهریور نسبت به ماه مشابه سال پیش تقریبا نصف شده که رکود اقتصادی بیشترین تاثیر را داشته است.
رئیس کل بانک مرکزی به منظور شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی که به میزبانی کشور پرو برگزار می‌شود، به شهر لیما عزیمت کرد.
طرح لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا از سوی مجلس نمایندگان این کشور قرار است این هفته در سنا مطرح و این کشور یک گام به لغو منع 40 ساله صادرات نفت نزدیک‌تر شود.
عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران با انتقاد از وضعیت بخش معدن در برهه فعلی، گفت: در حال حاضر بخش معدن در بدترین شرایطی است که می‌تواند قرار بگیرد و مشکل این بخش، صدور بخش نامه‌ها و تصمیمات شتابزده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
صندوق بین‌المللی پول از خطر رکود اقتصادی هفت کشور خبر داد.
صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش با اشاره به کاهش رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی ایران اعلام کرد سهم ایران از اقتصاد جهان کاهش می‌یابد و به ۱.۲۲ درصد می‌رسد.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه یکی از دلایل تصمیم‌گیری برای کشت، اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی قول داده‌ تا پایان مهر نرخ تضمینی کشاورزی اعلام شود.
تولید انواع خودرو در کشور در شهریورماه امسال 47.6 درصد کاهش یافت.
صندوق بین‌المللی پول با ارائه آمار برآوردی خود از 16 شاخص کلان اقتصاد ایران از رشد 0.8درصدی و تورم 15درصدی اقتصاد ایران در سال جاری خبر داد و اعلام کرد با وجود اجرای توافق هسته‌ای بیکاری در ایران افزایش می‌یابد و در سال آینده به 12.2 درصد می‌رسد.
با وجود رشد 12 درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها در پنج ماهه نخست امسال، سهم مسکن و بازرگانی در این دوره با کاهش همراه بوده است.
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی روز روستا که با حضور رئیس جمهور، برخی از وزراء، استانداران، دهیاران و رؤسای سازمان‌ها و مدیران عامل شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پست‌بانک‌ایران و فعالان حوزه ICT برگزار شد گفت: این بانک با حضور در تمامی نقاط کشور تلاش می‌کند از کسب وکارهای کوچک و متوسط با پرداخت تسهیلات حمایت کند.
به‌منظور گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و در راستای ترویج فرهنگ استفاده هرچه بیشتر از پول الکترونیکی در مبادلات و خریدهای روزمره، تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) پست بانک ایران در مراکز خرید و فروشگاه‌های سراسر کشور به 95 هزار دستگاه افزایش می‌یابد.
فعالان حوزه‌های ICT،دانش‌بنیان و صنعت کشور، نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، حمل‌ونقل ریلی، نیروگاهی و آب شیرین‌کن‌ها برای تأمین منابع مالی طرح‌های خود جهت صادرات محصولات تولیدی می‌توانند به پست بانک ایران مراجعه کرده و تسهیلات ارزی دریافت کنند.