صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
دکتر محمدهاشم بت شکن مدیر عامل بانک مسکن در پانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن، با بیان اینکه اقتصاد ایران در مقطع کنونی با تنگنای عجیب در نظام تامین مالی، دست به گریبان است، گفت: برای خروج از این وضعیت که خود مقدمه خروج کل اقتصاد از رکود خواهد بود، باید دانش جدید مالی و راهکارهای نوین و تجربه شده در جهان، مورد استفاده قرار بگیرد بطوریکه دیگر، اتکاء به منابع محدود بودجه ای و مدل های سنتی و متعارف تامین مالی چه در بخش مسکن و چه در بخش های مرتبط با حوزه های راه و شهرسازی، جوابگو نیست و نخواهد بود.
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در حوزه مدیریت راهبردی گفت: بانک سپه را باید یکی از موفق ترین بانک ها در زمینه تدوین برنامه راهبردی مناسب و همسو با برنامه های تدوین شده در وزارت امور اقتصادی و دارایی دانست.
رییس انجمن تولید‌کنندگان لوازم خانگی با اعلام اینکه واحدهای شبکه توزیع و فروش لوزام خانگی مقدمات اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا را انجام داده‌اند، گفت: منتظر عملیاتی کردن این طرح توسط بانک مرکزی هستیم.
مشاور وزیر راه وشهرسازی با اعلام تک‌رقمی شدن تورم در پایان آذر، از اجرای قانون اخذ مالیات بر خانه‌‌های خالی و نقل و انتقال‌ها از ابتدای سال آینده خبر داد وگفت:با توجه به پیش‌بینی‌ دولت در زمینه کاهش تورم باید نرخ سود سپرده‌ بانکی به 10تا 11درصد برسد.
شاخص کل بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات روزی جاری در حالی به کار خود پایان داد که با کاهش 74.79 واحدی روبرو شد.
دیروز بانک تجارت از ابلاغیه کسر هزینه 10 هزار تومانی با ارسال پیامکی به مشتریانش رونمایی کرد، حال باید دید باقی بانک ها چه زمانی قرار است از این هزینه ها رونمایی کنند.
امروز نرخ رسمی 19 ارز افزایش یافت اما دلار با 2 ریال کاهش 2997.8 تومان تعیین شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست شورای گفتگو گفت: با توجه به پوشش خدمات بیمه ای برای کارفرمایان و صاحبان صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی با ادغام خدمات بیمه ای کارکنان دولت از سوی بخش خصوصی در این صندوق موافقت نشد.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه نرخ سود بانکی با بخشنامه و دستورالعمل کاهش نمی‌یابد، گفت: نرخ تورم نقطه ای تا انتهای آذرماه یا اوایل دی ماه تک‌رقمی می‌شود.
وزیر اقتصاد گفت: شیوه‌ها و روش‌های تحقق کاهش نرخ سود در شورای پول و اعتبار بررسی می‌شود.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از آزادسازی ۲۰۰ میلیون دلار از منابع بلوکه شده این بانک در دوران پسا تحریم خبرداد.
رئیس پژوهکشده بیمه از حضور 10 کشور خارجی در بیست‌ودومین همایش ملی و هشتمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه خبر داد.
قیمت طلا در معاملات امروز 6 دلار کاهش یافت و هر اونس فلز زرد در برابر 1072 دلار معامله شد.
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با انتقاد از تعلل دولت در پرداخت بدهی های خود به عنوان یکی از عوامل بروز رکود در اقتصاد کشور گفت: دود اختلاف در تیم اقتصادی دولت به چشم مردم می‌رود.
نرخ دلار دولتی امروز نسبت به روز گذشته رشد 9 ریالی را تجربه و به دو قدمی کانال 3 هزار تومان رسید.
یک مقام آگاه در شبکه بانکی گفت: برای اجرای طرح کارت اعتباری باید قراردادی سه جانبه بین بانک مرکزی - بانک عامل و فروشنده منعقد شود که هنوز این کار انجام نشده است.
نگرانی بانک مرکزی از پیامدهای اجرای طرح کارت اعتباری و تزریق نقدینگی(دستکم ۳۱ و حداکثر ۹۵ هزار میلیارد تومانی) سبب تاخیر در روند اجرای این طرح شده است.
دادستان کل کشور با بیان اینکه اسنادی از نظام بانکی در رابطه با بدهکاران بانکی دریافت شده است، گفت: از شبکه بانکی خواسته شده تا آماری از مشخصات دقیق افرادی که تسهیلات گرفته‌اند ارائه دهند.