صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

محمود حسن زاده،رئیس هیات مدیره ومدیرعامل سابق پست،48 ساعت قبل از انتصاب خسرو فرحی، به عنوان مدیرعامل وعضوهیأت مدیره جدید این بانک به پرسش ها پاسخ می دهد.
بینا: بانک آینده که در واپسین روزهای پارسال موفق به اخذ مجوز قانونی اش شده بود، حتی یک ریال هم سود نقدی برای سهامداران اش در سال گذشته کنار نگذاشت و هیات مدیره این بانک به مدیرعاملی جلال رسول اف هم نتوانستند از مجمع عمومی پاداش بگیرند
بینا: سعید لیلاز،استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی اصلاح نظام ساختاری اقتصاد ایران را مقدمه بازنگری در نظام بانکی دانست و گفت: اصلاح نظام بانکی زمانی معنا پیدا می کند که ساختار اقتصاد کشور به سمت آزادسازی هدایت شود.
بینا: لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم پس از انجام بررسی و پیگیری های متعدد صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و حالا در انتظار امضای شورای نگهبان است.
بینا:بانک مرکزی با انتشار گزارش «شاخص بهای تولیدکننده»، از کاهش متوسط قیمت‌های تولیدی و منفی شدن «نرخ تورم ماهانه تولیدکننده» در تیرماه خبر داد. پیش از این، گزارش بانک مرکزی از شاخص قیمت مصرف‌کننده در تیرماه خبر می‌داد که این شاخص نیز در نخستین ماه تابستان با کاهش و «تورم ماهانه منفی» مواجه بوده است.
بینا: مدیرعامل بانک شهر در اجلاس"شهرداران برای شکوفایی شهری" در وین عنوان کرد: هوشمندسازی الکترونیکی و توسعه پایدار شهرها راهکار کاهش مشکلات شهرنشینی در جهان است.
بینا:​بانک صادرات ایران در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان و کاهش هزینه ها سامانه پرداخت قبوض خدمات شهری از طریق وب سایت اینترنتی را عملیاتی نمود .
بینا:تورم میانگین تولید کننده در تیر ماه با 0.9 درصد کاهش به 11.1 درصد و تورم نقطه به نقطه این شاخص با 1.8 درصد نزول به 5.7 درصد رسید.
بینا: سقف نرخ سود تسهیلات بانکی برخلاف انتظار بانک مرکزی ترک خورد و حالا برخی بانک‌ها وام با نرخ سود 30 درصدی می‌دهند آنهم با شروطی جدید. آیا شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی تدبیری برای ترمیم این سقف شکننده خواهند داشت؟
بینا: چهارسال از معمای جنجالی برداشت شبانه بانک مرکزی از حساب بانک‌ها به بهانه فروش ارز دولتی به نرخ آزاد گذشته است و هنوز هم این معما رمزگشایی نشده است. صورت مالی بانک‌ها همچنان در انتظار تایید نهایی و شفاف‌سازی است. ولی‌اله سیف چه تدبیری برای پایان دادن به این ماجرا در سر دارد؟
بینا: معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (17) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.
بینا: پرداخت سود سهامداران شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران مربوط به سال مالی منتهی به پایان سال مالی ٩٣ از طریق شعب بانک صادرات ایران آغاز شد.
بینا: گرچه بانکها در سال گذشته همواره به بانک مرکزی بدهکارتر شدند ولی به نظر می رسد اوضاع اضافه برداشت آنها در سال جاری نسبت به قبل تغییر کرده است به گونه‌ای که در بهار امسال حدود 4.4 هزار میلیارد تومان از بدهی خود به بانک مرکزی را تسویه کردند.
بینا: درحالی رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی از اختصاص ۶۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تولید در سال گذشته خبر داد که عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک گفت، تسهیلات بانک‌ها به صنایع کوچک به ۶۰۰ میلیارد تومان هم نرسید.
بینا:شورای پول و اعتبار با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی، دستورالعمل واحدهای بانکی برون مرزی در مناطق آزاد را تصویب کرد.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی از تصمیم جدید این بانک برای تسویه حساب ارزی بانک ها خبر داد و گفت: بازگشت ارزهای برداشت شده از بانک ها منوط به ارسال صورت های جدید مالی است.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی بر تلاش تمام بانکهای کشور برای استفاده حداکثری از ظرفیت دستاوردهای توافق هسته ای تاکید کرد.
بینا: کاربرد طلا به عنوان زیورآلات برای بانوان امری رایج و معمول است؛ اما این روزها بازار طلا هر روز شاهد شگفتی های متعددی است. از پستانک طلا گرفته تا ماسک های آرایشی طلا جدیدترین کاربرد طلا است.