صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: ریس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با بیان اینکه جای تعجب دارد با وجود دستورالعمل های متعدد همچنان در سیستم بانکی شاهد کاهش نرخ سود بانکی نیستیم ،گفت: شرکت‌های مشمول قانون اصلاحیه بند 6 اصل 44 نسبت به ارائه اطلاعات مالی خود به بورس اقدام کنند.
بینا: رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در واکنش به اظهارات مدیرعامل بورس کالا مبنی بر ورود بورس به حوزه خرید و فروش مسکن، این اقدام را غیرقانونی و خارج از وظایف بورس کالا عنوان کرد و گفت: این اقدام بورس کالا باعث افزایش قیمت خانه می‌شود.
بینا: معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه پس از دستور روحانی، موضوع اصلاح نظام بانکی به یک انتظار عمومی تبدیل شده، گفت: اصلاح نظام بانکی و تسویه بدهی ها، مورد تاکید دولت و شخص رئیس جمهور است که حتماً انجام خواهد شد.
بینا: گزارش توجیهی آیین نامه نحوه احراز صلاحیت حرفه‏ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه اعلام شد.
بینا: بانک مرکزی در گزارش جدیدی از کاهش نرخ خرید و فروش مسکن در تهران در تیرماه و افزایش ۱۱.۴ درصدی اجاره بهای مسکن در این شهر خبر داد.
بینا: بانکداران خصوصی خواهان نقش آفرینی بیشتر در اقتصاد هستند و کرسی های بیشتری در نهادهای تصمیم گیر مانند شورای پول و اعتبار می خواهند؛ خواسته هایی که علاوه بر حق برخورداری از شرایط رقابت مساوی با بانک های دولتی، آن ها را از معاون اول رئیس جمهوری مطالبه کرده اند.
بینا: معاون وزارت اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان این که سهام عدالت از سال ۸۵ به مدت ۱۰ سال به مشمولین داده شده است، گفت: با اتمام این مهلت پیش بینی ما این است که درنیمه اول سال ۹۶ عملاً این سهام آزاد و واگذار میشود.
بینا: اصلاحیه «دستورالعمل نگهداری انواع حساب برای وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی» در شورای پول و اعتبار تصویب و برای اجرا به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
بینا: در ادامه رشد کاربران خدمات مدرن بانک اقتصادنوین، کاربران تلفنبانک این بانک در پایان تیرماه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 38 درصد رشد کرد.
بینا: ثامن، ثامن‌الحج، آرمان، افضل توس و مهر اقتصاد کدام زودتر به خواسته‌شان برای گرفتن مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی می‌رسند؟ البته در این میان تنها مهر اقتصاد است که دنبال تبدیل شدن به بانک خصوصی است و بقیه این بازیگران بازار پول می‌خواهند مجوز موسسه اعتباری‌شان زودتر صادر شود.
بینا: وزیر امور اقتصاد و دارایی، با تاکید بر اینکه از این پس نوسانات نرخ ارز محدود خواهد بود، گفت: ما به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در بازار بوده و خوشحالیم که تا حدودی این ثبات ایجاد شده است.
بینا: مدیرعامل اسبق بانک ملت و پارسیان با حکم ولی‌اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی جانشین فرهاد نیلی در پژوهشکده پولی شد. علی دیواندری در دولت نهم و دهم سکاندار بانک ملت بود و بعدها به مدت کوتاهی مدیرعامل بانک پارسیان شده و به دلایلی از سمت خود کناره‌گیری کرد.
بینا: یک شرکت کانادایی موفق به فروش فناوری لایه نازک انتقال نور به یک سازمان تولیدکننده اسکناس برای افزایش امنیت اسکناس ها شد؛ دلیل بکارگیری این فناوری دشواری شبیه سازی و کپی برداری از آن عنوان شده است.
بینا: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک با ٤ درصد از کل سرمایه بانک‌های تجاری و تخصصی کشور، ١٨ درصد از سهم تامین مالی بخش صنعت را در دست دارد.
بینا: با وجود تداوم احتیاط فدرال رزرو درباره شیوه بیان زمان افزایش نرخ‌های بهره بانک مرکزی آمریکا، احساس بازارها بر این است که این اتفاق در سال جاری میلادی خواهد افتاد تا چشم‌انداز بهای طلا ضعیف بماند. این امر باعث 6 هفته افت پیاپی بهای اونس شد، تا طولانی‌ترین دوره کاهشی طلا از سال 1999 رقم بخورد.
بینا: مدیران روابط عمومی شبکه بانکی که سال‌هاست به تکرار و تقلید افتاده‌اند و کمتر ابتکاری در کارشان دیده می‌شود، حالا رویای افزایش کارایی را هدف قرار داده‌اند، در حالی که شایبه و انتقاد از عملکرد بانک‌ها به صورت فزاینده‌ای اوج می‌گیرد.
بینا: شاخص سرمایه بانک شهر با توجه به افزایش سرمایه 4 برابری در جریان مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده، در میان بانک‌های کشور صعود کرد.
بینا: بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ٩٣ بالغ بر یک میلیون و ٢٨٥ هزار نفر از زوج های جوان موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه شده اند که از این میزان افزون بر ٢٢ درصد از طریق شعب بانک صادرات ایران تسهیلات خود را دریافت کرده اند.