صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: بانک مرکزی در گزارشی مفصل با تشریح و مقایسه مصوبه مجمع عمومی بانک مرکزی در دولت دهم و ماده ۲۴ لایحه پیشنهادی دولت به مجلس، تاکید کرد: دولت به دنبال رجعت به بند «ب» ماده ۲۶ قانون پولی و بانکی و ایجاد زمینه رفتار غیر منضبط پولی نیست.
بینا:یک مقام آگاه گفت: برنامه‌ای از سوی سهامیان برای اصلاح ساختار و شرایط بیمه توسعه ارائه شده بود و وی پذیرش سمت مدیرعاملی را منوط به تایید این طرح توسط شورای عالی بیمه کرده بود، اما این طرح با موافقت شورا روبرو نشد.
بینا: منابع هندی از اختلاف ایران و هند بر سر ارزش شرکت منحل شده کشتیرانی ایران و هند خبر دادند و اعلام کردند این اختلاف مانع تقسیم شرکت مزبور شده است.
بینا: معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت کمترین تردیدی در حمایت از بورس ندارد،گفت:دولت مصمم است بازار سرمایه، قوی، نقش‌آفرین و تاثیرگذار در اقتصاد ایران باشد و از افزایش روزافزون سود شرکتها و با نشاط شدن بخش خصوصی استقبال می کنیم.
بینا: همان‌طور که قبلاً بانک مرکزی اعلام کرده بود پایان هفته‌ای که گذشت آخرین مهلت بانک‌داران برای اعلام اسمی شرکت‌ها و بنگاه‌های خود به بانک مرکزی بود و هم‌اکنون باید فهرست این شرکت‌ها روی میز ولی‌الله سیف باشد.
بینا: بررسی ها نشان داد متوسط درآمد خانواده های آمریکایی از سال ۲۰۰۷ تاکنون، یعنی زمان وقوع بحران مالی، نزدیک به ۵ هزار دلار کاهش یافته است.
بینا: قائم مقام وزیر صنعت در امور تجارت با اعلام اینکه خبرهای خوشی از توافقات جدید بانکی و تجاری ایران و روسیه درراه است،از موافقت کلی دوکشور برای برقراری فاینانس،فعال شدن یک بانک روسی برای مبادلات و حضور ایرانی‌ها در پروژه‌های روسی خبر داد.
بینا: دادگاه اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد تصمیم سال ۲۰۱۲ شورای اروپا برای تحریم و انسداد داراییهای بانک مرکزی ایران باید لغو شود.
بینا: صرافی ها می‌توانند با تودیع سرمایه ۲ میلیارد تومانی نسبت به ایجاد شعبه صرافی اقدام کنند.
بینا: بالاخره انتظار سرمایه گذاران برای انتشار نتایج حاصل از جلسۀ کمیتۀ بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا به سر رسید و مقامات فدرال رزرو باری دیگر به نگهداری نرخ بهره نزدیک به عدد صفر رای دادند و افزایش نرخ بهره را به زمانی مناسب موکول کردند.
بینا: بانک مرکزی اعلام کرد: از نیمه تیرماه سال جاری تا دهه سوم شهریور ماه بالغ بر ۲۶۵ هزار نفر از صف در انتظار دریافت وام ازدواج کاسته شده است.
بینا:طرح بیمه مرکزی در رابطه با بیمه شخص ثالث تنها خودرو محور است و تا کنون نه به صورت رسمی و نه غیر رسمی تقاضای تبدیل بیمه شخص ثالث به راننده محور و یا تلفیقی از راننده و خودرو محور را نداده است، ۴ مدل پیشنهادی نمایندگان در کارگروه بیمه در حال بررسی است اما تا کنون هیچ مدلی نهایی نشده است.
بینا:معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق مهر امام رضا(ع) گفت: تولیدکنندگان و کارآفرینانی که تضمین بازار فروش محصولات تولیدی خود را داشته باشند می توانند از تسهیلات قرض الحسنه یک میلیارد ریالی این صندوق بهره مند شوند.
بینا:بالاخره انتظار سرمایه گذاران برای انتشار نتایج حاصل از جلسۀ کمیتۀ بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا به سر رسید و مقامات فدرال رزرو باری دیگر به نگهداری نرخ بهره نزدیک به عدد صفر رای دادند و افزایش نرخ بهره را به زمانی مناسب موکول کردند.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: حجم کل تسهیلاتی که نظام بانکی در سال گذشته توانست در حوزه تامین مالی پرداخت کند 236 هزار میلیارد تومان بود که برای امسال با برآوردی که شده این میزان به 245 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
بینا:وزیر اقتصاد با بیان اینکه متاسفانه این روزها حجم معاملات به زیر 100 میلیارد تومان هم کاهش پیدا کرده گفت: در شرایطی هستیم که رشد اقتصادی پایینی که طی 20 تا 30 سال گذشته با آن روبرو بودیم را هم در اختیار نداریم؛ بنابراین تجهیز پس اندازها و تخصیص آن به تولید، ماموریت اصلی بانک ها و بازار سرمایه است.
بینا: پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ بهره وجود دارد شاخص ارزش دلار در بازارهای جهانی با افزایش روبرو شد و قیمت طلا به پایین ترین سطح در 8 ماه و نیم اخیر رسیده است.
بینا:بیمه مرکزی نحوه اجرای ماده ۴۴ قانون تأسیس بیمه مرکزی و بیمه گری را در مورد بیمه توسعه بررسی می‌کند.
بینا: طبق توافق ژنو امروز موعد پرداخت سومین قسط دارایی ۲.۸ میلیارد دلاری ایران است که در بانک‌های خارجی بلوکه شده و بناست ۴۰۰ میلیون دلار طبق این توافق به حساب ایران واریز شود.
بینا: مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با رد اخباری مبنی بر وجود سرورهای این بانک در کشورهای اروپایی و آمریکایی، گفت: تمام سرورهای نظام بانکی و بانک مرکزی داخل ایران است.