صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا:در پی افزایش ۳۱/۶ درصدی دیة سال ۱۳۹۳ از سوی قوة قضاییه، بیمه مرکزی ج.ا.ا بر اساس قوانین و مقررات مربوط، حق بیمة شخص ثالث خودروها را با حداکثر ۲۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل تعیین و ابلاغ نمود.
بینا:طی بخشنامه‌ای از سوی رئیس قوه قضاییه به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور قیمت دیه سال ۱۳۹۳ اعلام شد.
بینا: مرکز آمار ایران با انتشار نتایج بررسی شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در سال 92 اعلام کرد: نرخ تورم روستاها در سال 92 با افزایش نسبت به سال قبل تر از آن به 32.7 درصد رسید.
بینا: حمید تهرانفر معاون بانک مرکزی در یادداشتی صریح و شفاف از مدافعان کاهش نرخ سود بانکی به شدت انتقاد کرد و نوشت:به راستی از جیب چه کسی خرج می‌کنیم و حق چه کسانی را پایمال می‌کنیم؟ چه کسی باید از منافع سپرده‌گذاران حمایت کند؟
بینا: وزارت اقتصاد و سازمان بازرسی کل کشور ورود مستقیم به حساب‌های بانکی افراد را آغاز کرده‌اند، این در حالی است که ورود به حساب‌های بانکی فقط در شرایط مشکوک به پولشویی مجاز است.
بینا: علی‌رغم اینکه وزیر اقتصاد شناخت مناسبی از فضای اقتصادی کشور داشت و برنامه قابل قبولی نیز برای حل معضلات اقتصادی کشور به مجلس ارائه داد،اما در ۲۰۰ روز اول وزارت خود به دادن وعده های حداقلی در میزان رشد اقتصادی و نرخ تورم اکتفا کرد.
بینا:خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از مصنوعات طلا، نقره و پلاتین، تا 150 گرم مجاز بوده و چنانچه زیورآلات مذکور دارای سنگهای گرانبها مانند الماس و زمرد و یاقوت باشند، نباید وزن نگین بیش از 1 قیراط باشد.
بینا:به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا قیمت جهانی طلا به روند نزولی خود که از هفته گذشته آغاز شده همچنان ادامه می دهد.
بینا: ارز همراه مسافران ایرانی اعم از زائر و غیر زائر در مبادی ورودی و خروجی کشور عربستان سعودی به میزان 18750 ریال سعودی و یا معادل آن به سایر اسعار تعیین شد.
بینا: بانک های عامل موظفند ظرف دو هفته پس از ابلاغ این آیین نامه، برای ابلاغ آن به نمایندگان خود در شعب استانی و شهرستانی اقدام کنند.
بینا: صندوق بین‌المللی پول از کاهش ۴۱ میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی ایران طی سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ که تحریم نفتی غرب به اجرا گذاشته شد خبر داد و اعلام کرد با وجود تحریم‌ها ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۳ شد.
بینا: وزیر اقتصاد تحت فشار سهامداران بورس، تصمیم دارد تا نرخ سود سپرده‌گذاران بانکی را کم کند و جلوی سقوط بیشتر بورس را بگیرد. بانک مرکزی از حقوق سپرده‌گذاران دفاع می‌کند؟
بینا: رییس اتاق بازرگانی ایران با اعتراض به روند فعالیت‌ بانک‌ها گفت: اگر در رابطه با فعالیت بانک‌ها و بنگاه‌ها تجدید‌نظر نشود با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم زیرا این راه سیستم بانکی به بیراهه ختم می‌شود.
بینا: نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که اگر بانک مرکزی به شکل جدی در حوزه مدیریت ارز ورود نکند، شوک ارزی سال 91 مجددا گریبانگیر اقتصاد کشور می‌شود و در نتیجه تمام زحمات اجرای هدفمندی از بین می‌رود و تنها تورمی بر اقتصاد کشور تحمیل می‌شود.
بینا: به منظور تسهیل و تسریع در امر نوسازی و توسعه ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای کشور و در راستای سیاست‌های اشتغال‌زایی و حذف واسطه‌ها، قرارداد سه جانبه‌ای فیمابین بانک اقتصادنوین، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی و شرکت لیزینگ اقتصادنوین منعقد گردید.