افزایش ۵۱ هزار واحدی شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت

افزایش ۵۱ هزار واحدی شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دومین هفته از نیم سال دوم، به روند صعودی ادامه داد.

چهارشنبه 21 مهر 1400 ساعت 3:5

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش خبرنگار ایبِنا، دومین هفته پاییز با رشد شاخص کل بورس همراه بود. به گونه ای که نماگر کل بورس برای دومین هفته پیاپی صعودی بود و در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد تثبیت شد. 

بررسی فراز و فرود شاخص کل بورس از ابتدای هفته تا پایان به گونه ای است که در نخستین روز هفته (شنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰) فعالان بازار همانند پایان نخستین هفته مهرماه، شاهد روند افزایشی شاخص کل بورس بودند. به گونه ای که در اولین روز هفته گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۹۷ واحدی معادل ۲.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۴۸۲  واحد رسید. در میان، بیشترین تاثیر در سبزپوشی نماگر بورس، از سوی نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، کچاد، کگل، پارسان و پارس بود. همچنین در این روز، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۶۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۵۰ هزار و ۶۷۱ نوبت معامله و به ارزش ۷۲ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در دومین روز هفته (یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰) شاخص کل بورس بازهم تقویت شد؛ به گونه ای که در پایان این روز، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۲۱۳ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد به یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۶۸۹ واحد رسید. در این میان،  نمادهای معاملاتی فارس، تاپیکو، ومعادن، پارسان، شپدیس و کچاد با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر، با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بازار سرمایه در هفته گذشته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۴۳۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۰۷ هزار و ۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۹  هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در سومین روز هفته (دوشنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰) نیز روند مثبت نماگر بورس تداوم یافت. به گونه ای که در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۰۳۶ واحدی معادل ۰.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۴  هزار و ۷۱۵ واحد رسید. در این روز، نمادهای معاملاتی فارس، شپنا، شبندر، شستا، خودرو و وبصادر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. این در حالی است که معامله‌گران بورس نیز در این روز ۵ میلیارد و ۸۹۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۴۹ هزار و ۷۶  نوبت معامله و به ارزش ۵۲ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در نهایت با تعطیلی بازار در چهارمین روز هفته، فعالان بورسی در آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰)، بازهم سبزپوشی شاخص کل بورس را نظاره گر بودند. به گونه ای که در ایستگاه پایانی دومین هفته مهرماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۰ واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۲ واحد رسید؛ روندی که تحت تاثیر مادهای معاملاتی شپنا، فارس، شپدیس، کگل، مبین و شبندر با بیشترین افزایش بود. همچنین در این روز، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۷۵۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۷۱ هزار و ۴۵۵ نوبت معامله و به ارزش ۶۷ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بنابراین با پایان فعالین چهار روزه بازار سرمایه در دومین هفته پاییز، شاخص کل بورس با رشد بیش از ۵۱ هزار واحدی همراه شد.

کدام صنایع در بازار این هفته مثبت بودند؟

در هفته‌ای که گذشت وسایل ارتباطی، شیمیایی، قند و شکر، ماشین‌آلات و تجهیزات، خودرو و قطعات، چند رشته ای صنعتی، فرآورده های نفتی، محصولات چرمی، فنی و مهندسی، کانه‌های فلزی، استخراج نفت، گاز جز اکتشافات، صنایع غذایی به‌ جز قند و شکر، استخراج ذغال سنگ، خرده فروشی، دارویی ها، بانک ها و موسسات اعتباری، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، فلزات اساسی، محصولات چوبی، بیمه و بازنشستگی، اطلاعات و ارتباطات، سایر واسطه‌گری‌های مالی و فنی و مهندسی جزو صنایع مثبت بازار بودند.

با نمادهای پُرتراکنش هفته آشنا شوید

در چهار روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، معدنی دماوند (کدما)، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سپید ماکیان (سپید)، آریان کیمیاتک (کیمیاتک) و ایران‌خودرو (خودرو)  در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اجرای پروژه سه مرحله ای «راهبری دیجیتال» در بانک توسعه تعاون

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون از اجرای پروژه سه مرحله ای «راهبری دیجیتال» در بانک خبر داد.

 • 9

بانک تجارت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونا داد

شعب بانک تجارت در سراسر کشور در ۱۸ ماه گذشته بیش از ۸۳ هزار فقره تسهیلات کرونا به متقاضیان پرداخت کرده اند.

 • 9

سفر مدیرعامل پست بانک ایران به استان زنجان

مدیر عامل پست بانک و هیات همراه در سفر یک روزه خود به استان زنجان، ضمن دیدار و گفت‌وگو با استاندار و نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای ادارای استان شرکت کردند.

 • 11

ریزش شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۳۶۴۰ واحدی معادل ۱.۶۸ درصد به یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۱۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۸۰ واحدی به ۱۹ هزار و ۶۷۶ واحد رسید.

 • 11

اعطای تسهیلات ۲۵۰ میلیاردریالی سرمایه در گردش به بخش صنعت و معدن

پست بانک ایران و صندوق توسعه ملی، قرارداد سپرده گذاری ریالی سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن واقع در مناطق برخوردار را به ارزش ۲۵۰میلیارد ریال امضا نمودند.

 • 4

رشد ۹۱ درصدی سپرده‌های موثر روستایی پست‌بانک ایران

مدیرعامل پست بانک گفت: سپرده‌های موثر روستایی پست‌بانک‌ در پایان نیمه اول سال جاری به رقم ۲۲۲ هزار میلیارد رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است.

 • 9

واریز سود قطعی و علی الحساب سال ۹۹ مشتریان بانک کارآفرین

بانک کارآفرین سود قطعی و علی الحساب سال ۹۹ را برای مشتریان خود واریز کرد.

 • 10

تورم کالاها و خدمات در شروع پاییز چه تغییری داشت؟

گزارش ماهانه مرکز آمار ایران پیرامون شاخص مصرف کننده، نشان می‌دهد در مهرماه، خدمات «ارتباطات» کمترین افزایش قیمت را داشته است.

 • 5

استعلام آنلاین اصالت گواهی‌های تمکن مالی صادره از بانک سرمایه

بانک سرمایه در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و پیشگیری از هر گونه سوء‌استفاده احتمالی، امکان استعلام برخط اصالت گواهی‌های تمکن مالی را فراهم نمود.

 • 10

۵۰ هزار پیوند آسمانی با تسهیلات قرض‌الحسنه بانک تجارت

بانک تجارت از آغاز سالجاری تا پایان شهریور ماه با اعطای بیش از ۵۰ هزار و پانصد فقره تسهیلات قرض الحسنه شرایط لازم را برای تسهیل ازدواج جوانان کشور فراهم کرده است.

 • 11

توضیحات بانک ملت درباره سود و زیان شش ماهه نخست ۱۴۰۰

اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی (حسابرسی نشده) میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال بانک ملت در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 10

روابط عمومی جدید سازمان برنامه و بودجه منصوب شد

طی حکمی از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه، سیدمحمد موسوی به سمت رئیس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه منصوب شد.

 • 8

بازگشت عدالت به نظام مالیاتی با استقرار مالیات بر مجموع درآمد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فرارهای مالیاتی و معافیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های گوناگون داریم.

 • 7

راهکار جبران کسری بودجه/ الزامات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

یک نماینده مجلس گفت: دولت نیاز دارد تا هم ازهزینه‌ها بکاهد و هم پایه‌های جدید مالیاتی را مورد شناسایی قرار دهد تا از این طریق کسری بودجه جبران شود.

 • 27

پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای به وزیر نفت با تاکید بر اهمیت شفاف شدن روابط مالی دولت با پالایشگاه ها دو پیشنهاد راهگشا برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت های پالایشی مطرح کرد.

 • 17

سود خالص بانک پاسارگاد افزایش یافت

اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی (حسابرسی نشده) میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال بانک پاسارگاد در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 10

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) را تبریک و تهنیت گفت.

 • 20

صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی

مدیر اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی و نحوه فعالیت صندوق های املاک و مستغلات در بازار سرمایه خبر داد.

 • 8

بانک مسکن با تمام قوا برای خانه‌دار شدن هموطنان اقدام خواهد کرد

هدف بانک مسکن تسهیل در خانه دار شدن هموطنان است و در این راستا با تمام توان اقدام خواهد کرد و بزودی تمامی موانع رفع خواهد شد.

 • 27

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در موسسه ملل

به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به اینگونه مشاغل در موسسه اعتباری ملل تمدید شد.

 • 9