استفاده ازطرح‌های نوآورانه برای کاهش شکاف حق بیمه واقعی ثالث

استفاده ازطرح‌های نوآورانه برای کاهش شکاف حق بیمه واقعی ثالث

عضو هیات مدیره بیمه تجارت نو می‌گوید راه کاهش شکاف موجود بین نرخ واقعی حق بیمه ثالث با حق بیمه دریافتی، افزایش انفجاری این حق بیمه نیست و باید از طرح‌های نوآورانه در این رابطه استفاده کرد.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 10:58

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

مهدی سامری در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره فاصله ۲۶ درصدی نرخ حق بیمه دریافتی شرکت‌ها از بیمه گذاران رشته ثالث با نرخ واقعی آن، اظهار داشت: راه پُر کردن شکاف ارزشی که موجب زیان شرکت‌های بیمه شده از محل ثالث شده، افزایش انفجاری حق بیمه نیست.

وی با بیان اینکه، بخشی از این فاصله باید با طرح‌های جایگزین کم شود، ادامه داد: تمام این فاصله نرخ واقعی تا نرخ کنونی، ناشی از خسارت پرداختی و ارزش بیمه نیست بلکه بخشی از آن نیز ناشی از تخلفات سازمان یافته است.

عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه با اشاره به اظهارات رییس کل بیمه مرکزی مبنی بر اینکه ۲۰ درصد از خسارت های پرداختی شرکت های بیمه غیرواقعی و ساختگی است، اظهار داشت: بخش بزرگی از خسارت‌هایی که شرکت‌های بیمه در حال حاضر می‌پردازند ناشی از تخلفات باندهای سازمان یافته است.

سامری ادامه داد: از سوی دیگر نرخ حق بیمه ثالث کنونی متناسب با نوع کاربری خودرو، مانند خودروهای عمومی یا پرتردد یا خودروهای کم تردد و غیرعمومی نیست.

وی خواستار آن شد که نرخ گذاری برای بیمه های شخص ثالث خودروها با توجه به نوع کاربری، سن مصرف کننده و به شکل پلکانی یا پرداخت تجمیعی تعیین شود.

عضو هیات مدیره بیمه تجارت نو درباره پرداخت تجمیعی حق بیمه ثالث توضیح داد: فرض کنید فردی علاقه مند به خرید ۵ ساله بیمه شخص ثالث خود باشد، باید بتواند به عنوان مثال حق بیمه ۲ ساله خود را پرداخت کند و مابقی را نیز طی سه سال بعد پرداخت کند. میزان عدم خسارت این فرد می‌تواند به شکلی باشد که شاید اصلا نیازی به پرداخت حق بیمه سال پنجم را نداشته باشد. از سوی دیگر اجرای این طرح‌ها باعث افزایش ظرفیت سرمایه‌گذاری رشته بیمه ثالث خواهد شد.

عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه در عین حال مواج بودن مشتری در خرید بیمه شخص ثالث از شرکت‌های مختلف را مثال زد و گفت: بیمه‌گذاران شخص ثالث ممکن است هر سال بیمه خود را از یکی از شرکت‌ها خریداری کنند که این موضوع هزینه های جذب و نگهداری مشتری را بالا می برد اما می‌توان با اجرای برنامه‌های نوآورانه در زمینه حفظ مشتری، هزینه سازمان‌های را کاهش داد.

سامری خاطرنشان کرد: برای کاهش فاصله ۲۶ درصدی نرخ واقعی حق بیمه ثالث با حق بیمه دریافتی، می‌توان از مسیرهای دیگری و با استفاده از برنامه‌های مدون و همه جانبه ظرف مدت ۵ سال استفاده کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کاهش قیمت نفت به کمتر از ۷۰ دلار

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

 • 7

بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد تا زمانی که تصمیمات اقتصادی گرفته می شود، مشکلات و گره‌های کار را به دولت نشان دهد.

 • 12

توسعه کارآفرینی نیازمند تغییر نظام پولی و بانکی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.

 • 13

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد

دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .

 • 14

بزرگترین مشکل اقتصاد چند نرخی بودن ارز است

تهران- ایرنا- بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو معتقد است: چند نرخی بودن ارز در سال‌های گذشته موجب رانت و فسادهای متعدد شده و مشکلات بزرگی فراروی تولیدکنندگان قرار داده است.

 • 16

گلف‌بازی ترامپ برای مالیات دهندگان آمریکا 100 میلیون دلار هزینه داشته است

سفرهای رییس جمهور آمریکا برای بازی گلف بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مالیات‌دهندگان هزینه داشته است.

 • 13

عواقب سنگین جنگ تکنولوژی آمریکا علیه هواوی برای شرکت‌های آمریکایی

آمریکا عواقب حمله به غول تکنولوژی چین، هوآوی، را دست کم گرفته است، چراکه این اقدام پیام واضحی به کشورهای جهان ارسال می‌کند که از تجارت با چنین شریک تجاری ناپایداری (آمریکا) خودداری کنند.

 • 2

شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد

فردیس - شهردار فردیس از جذب ۱۱۲ درصدی درآمد نقدی در سال گذشته خبر داد و گفت: شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد نقدینگی دارد.

 • 12

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

 • 11

تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل حمایت از نمایشگاه قرآن کریم

دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با حضور در غرفه بانک صادرات ایران از نزدیک با رویکردهای فرهنگی و قرآنی این بانک در نمایشگاه قرآن کریم آشنا شد.

 • 16

ارائه خدمات بانکی به روشندلان در ۸ شعبه بانک دی

با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان پذیر شد.

 • 15

مرکز تماس، ظرفیتی مناسب برای ارتباط با مشتریان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان است.

 • 14

صندوق بیمه کشاورزی در استان زنجان زیان‌ده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: متأسفانه آمارها حاکی از آن است که بیمه کشاورزی در استان زنجان بیمه‌ای زیان‌ده است.

 • 19

بازدید مدیران بانک تجارتی ایران و اروپا از بانک دی

مدیران ارشد بانک تجارتی ایران و اروپا (E.I.H.) در راستای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل با مدیران ارشد بانک دی دیدار کردند.

 • 18

ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

با در نظر گرفتن نسبت ثروت به تولید ناخالص داخلی می‌توان دریافت که برخی افراد از ثروتمندان حال حاضر جهان نیز ثروتمند تر بوده‌اند.

 • 18
 • 25

پاسخ به هفت دغدغه بورسی‌

دنیای اقتصاد : ...

 • 24