ارتقا اقتصاد کلان با ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

ارتقا اقتصاد کلان با ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

نائب رئیس کمیسیون بازار پول اتاق تهران بااستقبال از ادغام۵بانک وابسته به نیروهای مسلح دربانک سپه تاکید کرد:این اقدام به اقتصادکلان کشور کمک کرده وباعث افزایش سرمایه، بهره وری و کاهش هزینه آنها می‌شود.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 10:48

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

سیدحسین سلیمی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره ادغام بانک‌های انصار، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه اظهار داشت: متاسفانه بیشتر این بانک‌ها زیان ده بودند و این زیان متوجه اقتصاد کشور و تمام مردم می‌شد.

وی با اشاره به تصویب ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و همچنین شورای پول و اعتبار، گفت: این ادغام در راستای اصلاح نظام بانکی بود و با این هدف انجام گرفت که بهره وری این بانک‌ها افزایش و زیان آنها کاهش یابد که تصمیم کاملا درستی بود.

سلیمی خاطرنشان کرد که ادغام این بانک‌ها مشکلاتی که ادغام موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز برای کشور و سپرده گذاران به وجود آورد را باعث نخواهد شد زیرا سپرده‌های نزد این بانک‌ها محفوظ است و عینا به بانک سپه منتقل خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران ادامه داد: الگوی خرید سهام این بانک‌ها نیز تصویب شده و براساس آن سهام این بانک‌ها براساس قیمت پایه بورسی که در آخرین روز بسته شده بوده، فروخته می‌شود و اگر صاحبان سهام نیز اعتراضی به این موضوع داشته باشند، دادگاه خاصی برای رسیدگی به آن تعیین شده است.

وی با بیان اینکه درباره ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح مطالعه شده است، خاطرنشان کرد: ادغام این بانک‌ها مانند جمع کردن بساط موسسات غیرمجاز نیست که بانک مرکزی ناچار شد ۳۲ هزار میلیارد تومان پول و خط اعتباری تخصیص دهد. این بانک‌ها و زیرمجموعه هایشان هریک دارایی‌هایی دارند که احتمالا دارایی و زیان آنها با فروش این دارایی‌ها سربه سر خواهد شد.

سلیمی درباره زمان مورد نیاز برای ادغام و فروش اموال این بانک‌ها نیز گفت: در آیین نامه‌های تصویب شده، زمان ادغام بین ۲ تا ۳ ماه دیده است و براساس آن باید سهام این بانک ها خریداری و موضوع ادغام آنها در بانک سپه به تصویب مجمع برسد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه ادامه داد: در حال حاضر این ۵ بانک و موسسه حدود ۲۳۰۰ شعبه دارند و با توجه به اینکه بانک سپه نیز تعداد متنابهی شعبه دارد، قطعا بعد از ادغام تعدادی از آنها فروخته خواهند شد.

وی با بیان اینکه فرایند فروش شعبات بانک‌های ادغامی در بانک سپه  زمان بر است، گفت: اگر اقتصاد جواب دهد و بتوانند شعبات و دارایی‌های این بانک‌ها را با نرخ های خوب بفروشند، بابت زیان‌ها و بدهی‌ها کسری نخواهند آورد.

سلیمی تصریح کرد که با ادغام این بانک‌ها، بانکی با سرمایه بزرگتر، بهره وری و بازدهی بیشتر تشکیل خواهد شد که به طور حتم به نفع اقتصاد کلان کشور است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

 • 3

اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریکایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

 • 4

دستگیری دزدان میلیاردی صندوق امانات بانک

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.

 • 4

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 4

به روز شدن لپ تای های انوی با خدمات الکسا و ارتقای حریم شخصی

شرکت اچ پی لپ تاپ‌های سری انوی خود را با نصب پردازنده‌های جدید و افزودن سوئیچ جدیدی به وب کم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران به روز کرده است.

 • 4

عرضه رایانه هوش مصنوعی ان ویدیا به قیمت ۹۹ دلار

شرکت ان ویدیا یک رایانه هوش مصنوعی ارزان قیمت را برای استفاده برنامه نویسان، توسعه دهندگان و محققان به قیمت تنها ۹۹ دلار طراحی و عرضه کرده است.

 • 4

حرکت رو به بالای دلار جهانی

با افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش تقویت شد.

 • 4

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی/با ۱۶۶۶ تماس بگیرید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد.

 • 3

توضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپا

تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی از ثبت ساز و کار تجارت و تامین مالی ایران و اروپا ( STFI ) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی خبر داد.

 • 7

یک مقام سوری:گردشگری سوریه 50 میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران – ایرنا – 'محمدرامی مرتینی' وزیر گردشگری سوریه گفت: از سال 2011 تاکنون 50 میلیارد دلار به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.

 • 5

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا به ثبت رسید

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا ( STFI )به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 6

کشف چمدان مشکوک در سعادت آباد

مأموران پلیس پایتخت یک عدد چمدان مشکوک را که در میدان کاج سعادت آباد رها شده بود کشف کردند.

 • 5