ارتقا اقتصاد کلان با ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

ارتقا اقتصاد کلان با ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

نائب رئیس کمیسیون بازار پول اتاق تهران بااستقبال از ادغام۵بانک وابسته به نیروهای مسلح دربانک سپه تاکید کرد:این اقدام به اقتصادکلان کشور کمک کرده وباعث افزایش سرمایه، بهره وری و کاهش هزینه آنها می‌شود.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 10:48

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

سیدحسین سلیمی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره ادغام بانک‌های انصار، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه اظهار داشت: متاسفانه بیشتر این بانک‌ها زیان ده بودند و این زیان متوجه اقتصاد کشور و تمام مردم می‌شد.

وی با اشاره به تصویب ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و همچنین شورای پول و اعتبار، گفت: این ادغام در راستای اصلاح نظام بانکی بود و با این هدف انجام گرفت که بهره وری این بانک‌ها افزایش و زیان آنها کاهش یابد که تصمیم کاملا درستی بود.

سلیمی خاطرنشان کرد که ادغام این بانک‌ها مشکلاتی که ادغام موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز برای کشور و سپرده گذاران به وجود آورد را باعث نخواهد شد زیرا سپرده‌های نزد این بانک‌ها محفوظ است و عینا به بانک سپه منتقل خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران ادامه داد: الگوی خرید سهام این بانک‌ها نیز تصویب شده و براساس آن سهام این بانک‌ها براساس قیمت پایه بورسی که در آخرین روز بسته شده بوده، فروخته می‌شود و اگر صاحبان سهام نیز اعتراضی به این موضوع داشته باشند، دادگاه خاصی برای رسیدگی به آن تعیین شده است.

وی با بیان اینکه درباره ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح مطالعه شده است، خاطرنشان کرد: ادغام این بانک‌ها مانند جمع کردن بساط موسسات غیرمجاز نیست که بانک مرکزی ناچار شد ۳۲ هزار میلیارد تومان پول و خط اعتباری تخصیص دهد. این بانک‌ها و زیرمجموعه هایشان هریک دارایی‌هایی دارند که احتمالا دارایی و زیان آنها با فروش این دارایی‌ها سربه سر خواهد شد.

سلیمی درباره زمان مورد نیاز برای ادغام و فروش اموال این بانک‌ها نیز گفت: در آیین نامه‌های تصویب شده، زمان ادغام بین ۲ تا ۳ ماه دیده است و براساس آن باید سهام این بانک ها خریداری و موضوع ادغام آنها در بانک سپه به تصویب مجمع برسد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه ادامه داد: در حال حاضر این ۵ بانک و موسسه حدود ۲۳۰۰ شعبه دارند و با توجه به اینکه بانک سپه نیز تعداد متنابهی شعبه دارد، قطعا بعد از ادغام تعدادی از آنها فروخته خواهند شد.

وی با بیان اینکه فرایند فروش شعبات بانک‌های ادغامی در بانک سپه  زمان بر است، گفت: اگر اقتصاد جواب دهد و بتوانند شعبات و دارایی‌های این بانک‌ها را با نرخ های خوب بفروشند، بابت زیان‌ها و بدهی‌ها کسری نخواهند آورد.

سلیمی تصریح کرد که با ادغام این بانک‌ها، بانکی با سرمایه بزرگتر، بهره وری و بازدهی بیشتر تشکیل خواهد شد که به طور حتم به نفع اقتصاد کلان کشور است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کاهش قیمت نفت به کمتر از ۷۰ دلار

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

 • 5

بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد تا زمانی که تصمیمات اقتصادی گرفته می شود، مشکلات و گره‌های کار را به دولت نشان دهد.

 • 12

توسعه کارآفرینی نیازمند تغییر نظام پولی و بانکی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.

 • 13

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد

دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .

 • 14

بزرگترین مشکل اقتصاد چند نرخی بودن ارز است

تهران- ایرنا- بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو معتقد است: چند نرخی بودن ارز در سال‌های گذشته موجب رانت و فسادهای متعدد شده و مشکلات بزرگی فراروی تولیدکنندگان قرار داده است.

 • 16

گلف‌بازی ترامپ برای مالیات دهندگان آمریکا 100 میلیون دلار هزینه داشته است

سفرهای رییس جمهور آمریکا برای بازی گلف بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مالیات‌دهندگان هزینه داشته است.

 • 13

عواقب سنگین جنگ تکنولوژی آمریکا علیه هواوی برای شرکت‌های آمریکایی

آمریکا عواقب حمله به غول تکنولوژی چین، هوآوی، را دست کم گرفته است، چراکه این اقدام پیام واضحی به کشورهای جهان ارسال می‌کند که از تجارت با چنین شریک تجاری ناپایداری (آمریکا) خودداری کنند.

 • 2

شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد

فردیس - شهردار فردیس از جذب ۱۱۲ درصدی درآمد نقدی در سال گذشته خبر داد و گفت: شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد نقدینگی دارد.

 • 12

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

 • 11

تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل حمایت از نمایشگاه قرآن کریم

دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با حضور در غرفه بانک صادرات ایران از نزدیک با رویکردهای فرهنگی و قرآنی این بانک در نمایشگاه قرآن کریم آشنا شد.

 • 16

ارائه خدمات بانکی به روشندلان در ۸ شعبه بانک دی

با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان پذیر شد.

 • 15

مرکز تماس، ظرفیتی مناسب برای ارتباط با مشتریان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان است.

 • 14

صندوق بیمه کشاورزی در استان زنجان زیان‌ده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: متأسفانه آمارها حاکی از آن است که بیمه کشاورزی در استان زنجان بیمه‌ای زیان‌ده است.

 • 19

بازدید مدیران بانک تجارتی ایران و اروپا از بانک دی

مدیران ارشد بانک تجارتی ایران و اروپا (E.I.H.) در راستای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل با مدیران ارشد بانک دی دیدار کردند.

 • 18

ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

با در نظر گرفتن نسبت ثروت به تولید ناخالص داخلی می‌توان دریافت که برخی افراد از ثروتمندان حال حاضر جهان نیز ثروتمند تر بوده‌اند.

 • 18
 • 25

پاسخ به هفت دغدغه بورسی‌

دنیای اقتصاد : ...

 • 24