صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا:به گزارش مهر : افت بازار سرمایه کشورمان در ماه‌های اخیر، انتقاد شدید طیب نیا را هم در پی داشت و وزیر اقتصاد خواستار حل و فصل مشکلات و ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاران شد تا در نهایت بتوان به ریزش‌ها و افت‌های بورس پایان داد.
بینا: قانون فعلی مصوبه سال ۸۷ بوده است که مدت اعتبارش ۲۰ شهریور ماه ۹۲ به پایان رسید و بر اساس تصمیم مجلس تا پایان سال ۹۳ تمدیده شده است لذا باید تا پایان سال تصمیمات اتخاذ شود.
بینا: با اعلام خبردریافت کارمزد از پذیرنده‌های دستگاه‌های کارتخوان از آبان بسیاری از فروشنده‌ها به مردم اعلام کرده اند که فقط پول نقد قبول می کنیم و درصورت تصویب این طرح کارمزد از مردم کم می شود اما بانک مرکزی پاسخ جدی برای این گروه دارد.
بینا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اقدام جدید بانک مرکزی برای حل مسائل و مشکلات بانکی پیش روی تجار خبرداد و گفت: بانک مرکزی استفاده از سوئیفت آسیایی را در دستور کار قرار داده است.
بینا: بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از افزایش ۳.۱ میلیارد دلاری سپرده‌های ایران نزد بانک‌های خارجی در سه ماه نخست ۲۰۱۴ خبر داد و کل مراودات بانکی ایران با بانک‌های ۴۴ کشور در این دوره را بیش از ۲۴.۵ میلیارد دلار اعلام کرد.
بینا- بهاره صفاری: شرکت بیمه دی با شفاف‌سازی نسبت به سود و زیان از فروش برخی از املاک شهرستان‌ها و همچنین احتمال افزایش سرمایه خبر داد تا سهامداران بیمه دی در جریان جزییات برنامه‌های آینده شرکت قرار گیرند. سود پیش‌بینی شده برای امسال سهام بیمه دی 505 ریال برآورد شده است
بینا: افزایش 120 درصدی قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تاکنون، این اوراق را از هدف اصلی خود که کنترل و شفاف کردن قیمت در بازار سرمایه بود، دور کرده و به معضلی جدی برای متقاضیان واقعی خرید مسکن تبدیل شده است.
بینا: قیمت طلا در آخرین لحظات مبادلات روز جمعه بار دیگر با کاهش روبرو شد تا قیمت این فلز زرد در هفته ای که گذشت برای سومین هفته متوالی با افت همراه شده باشد.
بینا: بانکها و موسسات اعتباری بیشترین تسهیلات خود را در قالب مشارکت مدنی و فروش اقساطی اعطا کرده‌اند.
بینا: به مناسبت شصت و دومین سالگرد تاسیس بانک صادرات ایران ارایه خدمات بانکی به حسابهای ارزی در سیستم بانکداری اینترنتی عملیاتی گردید.
بینا: بانک مرکزی در گزارشی مفصل با تشریح و مقایسه مصوبه مجمع عمومی بانک مرکزی در دولت دهم و ماده ۲۴ لایحه پیشنهادی دولت به مجلس، تاکید کرد: دولت به دنبال رجعت به بند «ب» ماده ۲۶ قانون پولی و بانکی و ایجاد زمینه رفتار غیر منضبط پولی نیست.
بینا:یک مقام آگاه گفت: برنامه‌ای از سوی سهامیان برای اصلاح ساختار و شرایط بیمه توسعه ارائه شده بود و وی پذیرش سمت مدیرعاملی را منوط به تایید این طرح توسط شورای عالی بیمه کرده بود، اما این طرح با موافقت شورا روبرو نشد.
بینا: منابع هندی از اختلاف ایران و هند بر سر ارزش شرکت منحل شده کشتیرانی ایران و هند خبر دادند و اعلام کردند این اختلاف مانع تقسیم شرکت مزبور شده است.
بینا: معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت کمترین تردیدی در حمایت از بورس ندارد،گفت:دولت مصمم است بازار سرمایه، قوی، نقش‌آفرین و تاثیرگذار در اقتصاد ایران باشد و از افزایش روزافزون سود شرکتها و با نشاط شدن بخش خصوصی استقبال می کنیم.
بینا: همان‌طور که قبلاً بانک مرکزی اعلام کرده بود پایان هفته‌ای که گذشت آخرین مهلت بانک‌داران برای اعلام اسمی شرکت‌ها و بنگاه‌های خود به بانک مرکزی بود و هم‌اکنون باید فهرست این شرکت‌ها روی میز ولی‌الله سیف باشد.
بینا: بررسی ها نشان داد متوسط درآمد خانواده های آمریکایی از سال ۲۰۰۷ تاکنون، یعنی زمان وقوع بحران مالی، نزدیک به ۵ هزار دلار کاهش یافته است.
بینا: قائم مقام وزیر صنعت در امور تجارت با اعلام اینکه خبرهای خوشی از توافقات جدید بانکی و تجاری ایران و روسیه درراه است،از موافقت کلی دوکشور برای برقراری فاینانس،فعال شدن یک بانک روسی برای مبادلات و حضور ایرانی‌ها در پروژه‌های روسی خبر داد.
بینا: دادگاه اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد تصمیم سال ۲۰۱۲ شورای اروپا برای تحریم و انسداد داراییهای بانک مرکزی ایران باید لغو شود.
بینا: صرافی ها می‌توانند با تودیع سرمایه ۲ میلیارد تومانی نسبت به ایجاد شعبه صرافی اقدام کنند.
بینا: بالاخره انتظار سرمایه گذاران برای انتشار نتایج حاصل از جلسۀ کمیتۀ بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا به سر رسید و مقامات فدرال رزرو باری دیگر به نگهداری نرخ بهره نزدیک به عدد صفر رای دادند و افزایش نرخ بهره را به زمانی مناسب موکول کردند.