صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش با اشاره به کاهش رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی ایران اعلام کرد سهم ایران از اقتصاد جهان کاهش می‌یابد و به ۱.۲۲ درصد می‌رسد.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه یکی از دلایل تصمیم‌گیری برای کشت، اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی قول داده‌ تا پایان مهر نرخ تضمینی کشاورزی اعلام شود.
تولید انواع خودرو در کشور در شهریورماه امسال 47.6 درصد کاهش یافت.
صندوق بین‌المللی پول با ارائه آمار برآوردی خود از 16 شاخص کلان اقتصاد ایران از رشد 0.8درصدی و تورم 15درصدی اقتصاد ایران در سال جاری خبر داد و اعلام کرد با وجود اجرای توافق هسته‌ای بیکاری در ایران افزایش می‌یابد و در سال آینده به 12.2 درصد می‌رسد.
با وجود رشد 12 درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها در پنج ماهه نخست امسال، سهم مسکن و بازرگانی در این دوره با کاهش همراه بوده است.
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی روز روستا که با حضور رئیس جمهور، برخی از وزراء، استانداران، دهیاران و رؤسای سازمان‌ها و مدیران عامل شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پست‌بانک‌ایران و فعالان حوزه ICT برگزار شد گفت: این بانک با حضور در تمامی نقاط کشور تلاش می‌کند از کسب وکارهای کوچک و متوسط با پرداخت تسهیلات حمایت کند.
به‌منظور گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و در راستای ترویج فرهنگ استفاده هرچه بیشتر از پول الکترونیکی در مبادلات و خریدهای روزمره، تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) پست بانک ایران در مراکز خرید و فروشگاه‌های سراسر کشور به 95 هزار دستگاه افزایش می‌یابد.
فعالان حوزه‌های ICT،دانش‌بنیان و صنعت کشور، نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، حمل‌ونقل ریلی، نیروگاهی و آب شیرین‌کن‌ها برای تأمین منابع مالی طرح‌های خود جهت صادرات محصولات تولیدی می‌توانند به پست بانک ایران مراجعه کرده و تسهیلات ارزی دریافت کنند.
صندوق بین‌المللی پول در گزارشی از مشکلات اقتصاد ایران با بیان اینکه ممکن است رشد اقتصادی ایران در نیمه نخست امسال منفی بوده باشد، پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران در سال جاری رشد بین 0.5درصد تا منفی 0.5درصد را تجربه کند.
بانک مرکزی، بیانیه هیات مشاوره‌ای صندوق بین‌المللی پول درباره وضعیت اقتصاد ایران را منتشر کرد.
بانک مرکزی قیمت دولتی جدید ۳۹ ارز را برای عرضه در مرکز مبادلات ارزی در روز جاری اعلام کرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد نامه چهار وزیر به رئیس جمهور و هشدار نسبت به تبدیل رکود به بحران، بر ضرورت تشکیل تیم فراقوه ای نسبت به بحران رکود تاکید کرد و گفت: بازنگری و کاهش نرخ سود بانکی لازم است.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور با بیان این که بنگاهها در صورت تداوم رکود اقتصادی با خطر تعطیلی مواجه می شوند، گفت: متاسفانه بانک مرکزی موافق کاهش نرخ سود بانکی نیست.
رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه ورود بانک مرکزی به بازار بین بانکی و کاهش نرخ سود در این بازار زمینه کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات را فراهم می‌کند، گفت: در کنار این اقدام بانک‌ها و مؤسسات باید به توافق‌های قبلی برای اعمال نرخ‌‌های سود سپرده عمل کنند.
جهش عصر جمعه بهای فلز زرد باعث شده که علاقه‌مندان به طلا به روند کوتاه‌مدت این کالای گرانبها امیدوار شوند.
همایش مدیران عامل سیستم بانکی با هدف کمک به بهداشت و سلامت جامعه، بررسی دستورالعمل های صادره از سوی بانک مرکزی و ارائه راهکار برای اجرایی کردن آن‌ها به میزبانی بانک قوامین برگزار شد.
رییس کل سابق بانک مرکزی معتقد است که تصویب روی کاغذ سود بانکی تضمینی برای اجرای آن از سوی بانکهایی که با معضل تامین نقدینگی و فعالیت تخریبی موسسات غیرمجاز مواجه‌اند، ندارد.
عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نرخ سود بانکی باید به شکل تدریجی کاهش پیدا کند و در کنار آن باید از اوراق بدهی برای جذب سرمایه‌ها به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد استفاده شود. ..