خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
نقد و نظر بیمه
مجموع عوارض پرداختی صنعت بیمه از محل حق بیمه شخص ثالث به وزارت بهداشت، نیروی انتظامی و صندوق تأمین خسارت های بدنی طی ۸ سال و ۹ ماه بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
هم اکنون که شیب تورم کمتر از گذشته شده و نرخ تورم به حدود 13 درصد رسیده است دولت قصد دارد نرخ سپرده‌های بانکی را حداکثر به 15 درصد یعنی دو درصد بیش از نرخ تورم تغییر دهد اما متاسفانه به سبب عدم نظارت و قدرت اجرایی کافی قادر نبوده که بانک‌ها را متقاعد به این امر کند.
سال‌هاست که دستیابی به نرخ واقعی ارز به عنوان یک رویا تلقی می شود و همواره بانک مرکزی که به سبب عدم استقلال تحت نفوذ سیاسی و اقتصادی حاکمیت و دولت است نرخ ارز را براساس تامین نیازهای بودجه‌ای کشور تعیین می کند .
کاهش حجم تصدی‌گری دولت موضوعی است که بارها مورد تاکید بخش خصوصی قرار گرفته است. همچنین در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر اجرایی شدن آن دارند سیاست‌های مردمی‌سازی اقتصاد در آن مطرح شده؛ تمام این موضوعات نشان می‌دهد که چاره‌ای جز کوچک کردن حجم دولت نداریم.
بدهی دولت به بانک مرکزی در نیمه نخست امسال با ۴۳.۷ درصد افزایش به ۲۶ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان رسیده است که البته بانک مرکزی معمولا علت رشد بدهی‌ها را تنخواه بودجه عنوان و تاکید می‌کند تا پایان سال این بدهی تسویه می‌شود.
بورس تهران بعد از گذراندن یک هفته رویایی با کسب بازدهی 18 درصدی، به مسیر رو به رشد خود ادامه داد و موفق به عبور از کانال 74 هزار واحدی شد.
در پایان نیمه اول امسال بدهی دولت و شرکتهای دولتی به مجموعه بانک مرکزی و بانکها به حدود 140 هزار میلیارد تومان رسید که از این رقم نزدیک به 29 هزار میلیارد تومان متعلق به بانک مرکزی است. ارقام هنگفتی که دولت امیدوار است بتواند بخشی از آن را در قالب تسعیر دارایی‌های ارزی تسویه کند.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم از توافقات لازم برای ایجاد یک شعبه بانک چینی در این منطقه خبر داد و گفت: بررسی های مورد نیاز در این زمینه انجام شده و قرار است این شعبه راه اندازی شود.
در هفته‌ای که گذشت چین در هر روز هفته در صدر لیست واردات کالا به ایران از حیث ارزش (دلار)، قرار گرفته و در روزهای مختلف هفته، کشورهایی از قبیل اوکراین، امارات متحده عربی، برزیل، آرژانتین و... در جایگاه دوم واردات کالا به ایران قرار گرفتند.
نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی از تجمیع تسهیلات خرید و ساخت مسکن انبوه‌سازان، فروش اوراق در بورس و جعاله حمایت کرد و افزود: وزارت مسکن و شهرسازی و بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مردم فکری اساسی برای افزایش مدت بازپرداخت و کاهش کارمزد تسهیلات مسکن کنند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: بیمه تا حد زیادی می‌تواند مشکل جوانان را تسهیل کند در این جهت بیمه ایران کوشش کرده بدون توجه به سود و در جهت حمایت از جوانان عمل کند.
دولت کانادا اعلام کرد که در پی اجرای توافق هسته‌ای ایران و تایید سازمان ملل متحد، بخشی از تحریم‌های خود علیه ایران را لغو می‌کند و به دنبال از سرگیری گفت‌وگو با ایران است.
بانک ملی ایران در 10 ماهه امسال 8800 میلیارد ریال از شرکت‌ها و املاک خود را واگذار کرد.
بهبود اوضاع و احوال بورس تهران بعد از برجام و جلو افتادن این بازار از سایر بازارها موجب شد تا تمام صنایع حاضر در بورس تهران به جز چند صنعت، بازدهی‌های قابل توجهی نصیب همراهان خود کرده و کام همراهان خود را شیرین کنند.
دبیر کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار گفت: معاملات آتی ارز باید زودتر از اینها راه‌اندازی می‌شد، اما با توجه به مخالفت‌های بانک مرکزی در سال‌های اخیر در راه‌اندازی این بازار تاخیر شده است که امروز باید با همکاری مجموعه بازار سرمایه و بانک مرکزی این بازار عملیاتی شود.
معاون اول رییس جمهوری گفت: توسعه جزایر مکران از اولویت های دولت یازدهم است که لایحه آن را نیز به مجلس ارایه داده است.
بانک مرکزی با انتشار نماگرهای سه ماهه دوم سال 1394، وضع مالی دولت و دخل و خرج دولت را در فصل تابستان اعلام کرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات برخی نمایندگان به لایحه برنامه ششم که از سوی دولت به مجلس ارائه شده تاکید کرد که لایحه ارائه شده مغایر با قانون نیست اما دولت باید نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم را درباره‌ی این لایحه توجیه کند.