صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: رئیس‌کل بانک مرکزی و اعضای هیات عامل این بانک طی نشستی با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌ها در تاریخ 4/12/1393 به مرور مباحث روز نظام بانکی پرداختند و خواستار انسجام و هماهنگی بیشتر میان بانک‌ها و رعایت کامل مقررات و ضوابط نظارتی بانک مرکزی شدند.
بینا:آقای اسماعیل لـله گانی مدیر عامل بانک صادرات ایران شد
بینا:"اقتصاد مقاومتی یعنی ما بنای اقتصادی کشور را جوری تنظیم کنیم و ترتیب بدهیم که تکانه‌های جهانی در آن اثر نگذارد."
بینا:سرپرست وقت وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، طی مصاحبه‌ای در تاریخ 93/12/2با یکی از خبرگزاری‌ها در خصوص حجم معوقات بانکی و مسایل و مشکلات مترتب بر آن به اظهارنظرهایی پرداخته است که با توجه به اهمیت موضوع و لزوم تنویر افکارعمومی در باره مباحث مطرح شده، سیدعلی‌اصغر میرمحمدصادقی، مدیرکل اعتبارات بانک‌مرکزی، توضیحاتی را ارائه کرده است که در ادامه از نظر می‌گذرانید:
بینا: قائم مقام بانک مرکزی با اعلام خبر اجرایی شدن بخشودگی بدهکاران ارزی گفت: این بخشنامه به اطلاع بانک‌ها رسیده و در حال اجرای آن هستند؛ فقط بانک ملی در این زمینه سوال‌هایی داشت.
بینا:رئیس مجمع واردات در رابطه پرونده واردکنندگانی که در زمان تحریم از ارزهای دولتی در واردات کالاها استفاده کرده اما آنها را در بازار با نرخ ارز آزاد بفروش می‌رساندند گفت: در خواست من از مسئؤلین انتشار اسامی این افراد است.
بینا:مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از پرداخت ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۲ درصدی از ابتدای سال تا کنون خبر داد.
بینا:در بازار امروز طلا و ارز هر دلار آمریکا با قیمت ۳۴۳۹ تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با قیمت ۹۹۶ هزار تومان فروخته می‌شود.
بینا:در حالی متوسط قیمت هر برگه اوراق حق تقدم مسکن حدود ۸۷۰۰۰ تومان است که برخی کارگزاری‌های پایتخت این اوراق را با قیمت بیش از ۹۲۰۰۰ تومان بفروش می رسانند.
بینا:مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران خط اعتباری از بانک مرکزی نگرفته و حتی در طول سال ۱۳۹۳ نسبت به کاهش اضافه برداشت خود از بانک مرکزی اقدام کرده است.
بینا:روابط عمومی بانک مرکزی با اشاره به دستورالعمل اجرای معاملات واحدهای مسکن مهر، مخالفت این بانک با خرید و فروش مسکن مهر را تکذیب کرد.
بینا:بانک رفاه کارگران و بانک صادرات در راستای سیاست خروج بانکها از بنگاه‌داری قصد دارند در روز 18 اسفند ماه سهام شرکت‌های فولاد مبارکه و غدیر را به فروش برسانند.
بینا:پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر استمرار روند کاهشی نرخ تورم اظهار کرد: حجم نقدینگی در پایان دی ماه سال جاری با رشد 22.7 درصدی به 687 هزار و 800 میلیارد تومان رسید.
بینا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره جزئیات وام ازدواج بر اساس آنچه در لایحه بودجه ۹۴ پیش بینی شده است توضیح داد.طبق اعلام عبدالرضا مصری وام ازدواج که قرار است به صورت خرید اقساطی در اختیار زوجین قرار گیرد، شامل خرید خودرو نخواهد شد.
بینا:ولی‌الله سیف در نشستی با بانک‌داران از تنها گذاشتن بانک مرکزی در موضوع کارمزد کارت‌خوان‌ها گله کرد. وی با اعلام اینکه اضافه‌برداشت بانک‌ها غوغا می‌کند، سود ۲۲درصد را پایدار ندانست و هشدار داد که بانک‌ها زیر بار سودهای کاذب نروند.
بینا:نایب‌رئیس کنفدراسیون صادرات از تصمیم بانک مرکزی برای واریز وجوه حاصل از فروش کالاهای صادراتی به بانک‌های غیرتحریمی خبرداد و گفت: نگرانی اصلی این است که این شعب در همه کشورهای هدف صادراتی وجود ندارند.
بینا:مدیر عامل بانک ایران زمین گفت: ما هیچ‌گاه اعتقاد نداشته ایم که نرخ بازار پر اهمیت است و نباید ذخایر ارزی را زیر قیمت بازار به فروش برسانیم، تا ایجاد رانت نکنیم.
بینا:شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سرمایه گذاری بانک ملی ایران) نخستین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 94 را با سرمایه شش هزار و 500 میلیارد ریال مبلغ 1114 ریال اعلام کرده است.