وام خود اشتغالی 50 میلیون تومانی

وام خود اشتغالی 50 میلیون تومانی

پرداخت وام 50 میلیون تومانی جهت خود اشتغالی روستاییان

چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 15:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

با توجه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،علی اکبر خادمی - مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در برنامه 18/30 گفت: ما از منابع متعددی برای اشتغال روستایی استفاده می کنیم، دو هزار و پانصد میلیارد تومان هم از ذیل قانون اشتغال و توسعه در اختیار این نهاد قرار گرفته است.

مدیر کل طرح های اقتصادی و خود کفایی کمیته امداد:این نهاد برای اشتغال پایدار در روستا و شهر هایی که جمعیت آنها زیر 10 هزار نفر می باشد وام 50 میلیون تومانی به عنوان وام خود اشتغالی پرداخت خواهد کرد.

علی اکبر خادمی گفت: روستاییان برای ایجاد شغل در صورت تأیید شرایط لازم، می‌توانند از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد که سقف این تسهیلات 50 میلیون تومان است، بهره‌مند شوند.

خادمی با توجه به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها گفت: در تلاش هستیم با کار کارشناسی، فرصت های شغلی پایداری در روستاها به وجود آوریم.

او گفت: در ابتدا آموزش های لازم به مددجو و افراد متقاضی داده می شود و بعد تامین مالی می شوند.

هم چنین گفت ما برای همه ی استان ها سهمیه مشخصی را در نظر گرفته ایم.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد درباره ویژگی طرح مددجو هم گفت: رسته های پراشتغال در حوزه کشاورزی، معادن کوچک، صنایع دستی و حوزه های دانش بنیان از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

خادمی با بیان این که سهم هر بانکی هم مشخص شده است، گفت: بانک های کشاورزی، تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید بانک های عامل می باشند.

هم چنین سود این تسهیلات در مناطق مرزی 4 درصد و در مناطق روستایی 6درصد هستش و یک سال برای تنفس و شش سال هم برای بازپرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده است. 

خادمی با بیان اینکه تسهیلات کارفرمایی هم داریم، گفت: هر مجموعه کاری و واحد های صنعتی که بتواند مددجویی را به کار بگیرد می تواند از این تسهیلات بهره ببرد.

خادمی با اشاره به مرحله‌ای بودن فرایند اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد گفت: فرد متقاضی برای تسهیلات ابتدا باید مدد جوی کمیته امداد باشد و در مرحله نخست فرد متقاضی از خدمات و مشاوره شغلی این نهاد بهره‌مند می‌شود و قدم دوم ثبت درخواست است.

خادمی افزود: افراد باید به دفاتر کمیته امداد مراجعه کنند و کارشناسان مربوطه این افراد را راهنمایی و طرح آنها را بررسی می کنند.
وی با توجه به این که زمان طرح تا شهریور است، گفت: در تلاش هستیم تا مددجویان مستعد را شناسایی کنیم، کارشناسان کمیته امداد به صورت شبانه روزی بر نحوه فعالیت طرح نظارت دارند.

خادمی گفت متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد باید به دفاتر این نهاد مراجعه کنند و کارشناسانی که آنجا حضور دارند این متقاضیان را راهنمایی خواهند کرد.

هم چنین به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین فتح آبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با توجه به این که یکی از اولویت‌های مهم این نهاد ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها می باشد، گفت: برای مشاغلی که قابلیت اجرا در روستاها را  داشته باشند تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام با سود ۶ درصد پرداخت می‌شود.

حسین فتح آبادی با اشاره به این که روستاها و شهرهایی که جمعیت آنها زیر ۱۰ هزار نفر باشد شامل این طرح می‌شوند، گفت: تسهیلات برای این طرح پس از بررسی و تایید کارشناسان حوزه اشتغال قابل پرداخت است.

هم چنین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در ادامه گفت : این وام به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند غیر مددجو که توانایی ایجاد اشتغال را داشته باشند، پرداخت خواهد شد.

فتح آبادی به مراحل درخواست وام برای ایجاد اشتغال در روستاها اشاره کرد و گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات درابتدا باید برای تشکیل پرونده، مشاوره و تعیین مسیر شغلی به کمیته امداد محل سکونت خود مراجعه کنند و سپس در سایت کارا به آدرس www.kara.mcls.gov. ir ثبت نام کنند که بعد ازبررسی و تایید نهایی طرح، اسامی افراد به سرپرستی بانک‌های عامل ارسال و توسط آن‌ها تعیین شعبه می‌شوند.

وی با اشاره به رسته‌های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری بیان کرد: رسته‌های صنعت، کشاورزی و خدمات شامل پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی می‌شوند.

وام خود اشتغالی

 

نظرات

علی رحیمی

1 سال و 8 ماه و 14 روز پیش

سلام وام چطوری میدهین از طریقه بهزیستی هم میشه

مهدی البوغبیش

1 سال و 3 ماه و 22 روز پیش

سلام من وام میخوام

فتانه کاظمیان

1 سال و 0 ماه و 11 روز پیش

چطور میتونم وام اشتغال بگیرم ایا انسان باشرف ومومنی وجود داره هنوز که وامی به من بده وزندگیمو نجات بده خیلی به وام نیاز دارم چون خودم وخانوادم همه بیکار یم..........

حسن نوباغی

11 ماه و 0 روز پیش

پارسال من همه کاراشو کردم بگیرم نشد چون یکماه وقت داریم ک نشد چون من کارگاهم توو شهر بود باید حتنا میبردم تو روستا ک نتونستم امسال اگ بشه میخام برم باز درخواست بدم ۵۰ تومنه یا بیشتر شده؟؟؟

شریعتی

10 ماه و 17 روز پیش

سلام.تو کشورهای خارجی مانند،آلمان،ژاپن،چین و...بانکها برای مردم وام میدن و شرایط وام دادن هم تا جایی که میتونن آسون میگیرن.چون واقعا نظرشون اینه که کمک کنن.ولی مسئولین ما نظرشون به کمک کردن به مردم نیست.تو کشور ما اونایی که ژنشون خوبه میتونن وام و تسهیلات دریافت کنند.البته این موضوع بخاطر اینه که خارجیها کافرن و ما مسلمون

شریعتی

10 ماه و 17 روز پیش

سلام.تو کشورهای خارجی مانند،آلمان،ژاپن،چین و...بانکها برای مردم وام میدن و شرایط وام دادن هم تا جایی که میتونن آسون میگیرن.چون واقعا نظرشون اینه که کمک کنن.ولی مسئولین ما نظرشون به کمک کردن به مردم نیست.تو کشور ما اونایی که ژنشون خوبه میتونن وام و تسهیلات دریافت کنند.البته این موضوع بخاطر اینه که خارجیها کافرن و ما مسلمون

کریم فکری

10 ماه و 14 روز پیش

با سلا وخدا قوت بنده صاحب کارگاه تولیدی لباس زنانه میباشم بعد از این بیماری نتوانستم محصولات خود بفروش برسانم واز طرفی چکهایی که به اشخاص داده بودم سر رسید که بهلطف خدا با فروش ماشینم چکهاراپاس کردم وتا دقیقه اخر پرسنل خود راحفظ کردم وبرای پداخت حقوقپرسنل مجبور شدم وسایل کارم را بفروشم حالا میخواهم شروع کنم نیاز به خرید وسایل دارم ونیاز به وام دارم لطفا اگه مقدور است وام بگیرم ۰۹۱۹۵۱۱۰۷۳۶ کریم فکری

کریم فکری

10 ماه و 14 روز پیش

با سلا وخدا قوت بنده صاحب کارگاه تولیدی لباس زنانه میباشم بعد از این بیماری نتوانستم محصولات خود بفروش برسانم واز طرفی چکهایی که به اشخاص داده بودم سر رسید که بهلطف خدا با فروش ماشینم چکهاراپاس کردم وتا دقیقه اخر پرسنل خود راحفظ کردم وبرای پداخت حقوقپرسنل مجبور شدم وسایل کارم را بفروشم حالا میخواهم شروع کنم نیاز به خرید وسایل دارم ونیاز به وام دارم لطفا اگه مقدور است وام بگیرم ۰۹۱۹۵۱۱۰۷۳۶ کریم فکری

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 22

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 29

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 23

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 22

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 34

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 17

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 24

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 14

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 12

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 8

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 7

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 9

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 9

حضور بانک قرض الحسنه رسالت در آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی

بانک قرض الحسنه رسالت با عمل به مسئولیت اجتماعی خود در مراسم آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی (ص) حضور بهم رسانید.

 • 8

انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه بانک شهر

اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای تلفیقی (حسابرسی نشده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 33

تخصیص ۲۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان استان یزد

بانک توسعه صادرات از مشتریان خود خواست در اسرع وقت با مراجعه به پورتال رسمی بانک اخرین نسخه همراه بانک توسعه صادرات را دریافت و نصب کنند.

 • 26

اعطای بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع صادرات محور

بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات و بالغ بر ۳۸۷ میلیارد ریال ضمانتنامه ریالی تا پایان دی ماه سال جاری به مشتریان بانک توسعه صادرات در استان مرکزی اعطا شده است.

 • 31

حمایت ۱۰۹ میلیاردی بانک کشاورزی از راه‌اندازی گلخانه سبزی و صیفی

بانک کشاورزی با هدف حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت ۱۰۹ میلیارد ریال تسهیلات، از واحد گلخانه سبزی و صیفی در استان بوشهر حمایت کرد.

 • 24

بانک کشاورزی در جمع برترین شرکت‌های ایران

بانک کشاورزی در بیست و سومین سال رتبه بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور بر اساس اطلاعات سال مالی۱۳۹۸ و ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی IMI-۱۰۰، جایگاه برتر خود را دو رتبه ارتقا داد و در رتبه نوزدهم قرار گرفت.

 • 34

مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه

نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند تا از ظرفیت بازار سرمایه به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده کند.

 • 19