ثبت نام صندوق مهر رضا برای پرداخت وام اشتغال

ثبت نام صندوق مهر رضا برای پرداخت وام اشتغال

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   ادامه داد: بعد از بررسی این مرحله بازرسی و تحقیق محلی شروع می شود که فرآیند آن 45 روز تا 2 ماه می باشد.

چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 10:13

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا

مرحله اول ثبت‌نام کارجویان در صندوق مهررضا برای پرداخت وام اشتغال از امروز در سراسر کشور آغاز شد.

سید محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا با بیان این که مرحله اول ثبت نام کارجویان از امروز 16 خرداد ماه آغاز شد،‌ گفت: امسال با همت دولت و افرایش منابع صندوق 200 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا هفته گذشته نیز در جمعی از خبرنگاران به تشریح جزئیات این طرح پرداخته و با بیان این که در راستای اجرای مصوبه شورای عالی اشتغال امسال یک میلیون و 100 هزار شغل ایجاد خواهد شد، بیان کرد: برای اجرا و تحقق این هدف امسال جوانان و زنان سرپرست خانواده اولویت صندوق برای ایجاد اشتغال می باشند.

محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا  ادامه داد: در سال گذشته با وجود 30 هزار فرصت شغلی صندوق توانست 130 هزار شغل در کشور ایجاد کند که امسال این میزان با در نظر گرفتن 70 هزار فرصت شغلی به سه برابر افزایش یافته است.

محمد کریمی با بیان اینکه در سال جدید 200 هزار شغل توسط این صندوق ایجاد می‌شود، گفت: آغاز رسمی ثبت‌نام از کارجویان به مدت یک هفته از روز یکشنبه ساعت 8 صبح 16 خرداد ماه شروع شد.

 

وام اشتغالاین مقام مسئول افزود: ثبت‌نام در روز اول و دوم،  از ساعت 8 تا 20 بعدازظهر است و از روز سوم همزمان با ثبت‌نام که از ساعت 14 تا ساعت 22 خواهد بود بررسی درخواست‌های کارجویان نیز در دستور کار قرار می گیرد.

محمد کریمی گفت : روش ثبت‌نام و نوع مشاغل ارائه شده در سامانه طبق مصوبه مجلس در 150 رشته مشاغل خرد و خانگی می باشد که برای آنها تا سقف 5 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

با بیان این که تسهیلات مشاغل خویش‌فرما و خوداشتغالی افزایش یافته است، گفت: برای این مشاغل تا سقف 15 میلیون تومان پرداخت می‌شود و هم‌چنین برای طرح‌های کارآفرینی با ایجاد اشتغال برای 10 نفر که توسط نخبگان و مبتکران صورت می‌گیرد تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می گردد.

کریمی در مورد مشاغل تعاونی و کارفرمایی گفت: با بکارگیری 10 نفر کارگر در این مشاغل تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می‌شود که این موضوع در راستای توسعه فرهنگ تعاونی‌ها خواهد بود.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) کارمزد تسهیلات پرداخت شده توسط این صندوق را 4درصد عنوان کرد و گفت: این میزان کارمزد برای تسهیلات صندوق یک ویژگی به حساب می اید و نیز بازگشت اقساط پنج ساله است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)  گفت: برای هزینه کرد تسهیلات و اختصاص درصدهای تسهیلات پرداختی تفکیک شده 35 درصد برای تهیه مکان، 45درصد برای تجهیزات و 20 درصد برای سرمایه در گردش اختصاص داده می شود.

به گفته این مقام مسئول کارجویان می توانند با ثبت‌نام در سایت اینترنتی صندوق با نام www.mehrereza.ir کد رهگیری دریافت کنند تا بتوانند از این طریق در هر جای کشور از مشاوران صندوق راهنمایی دریافت کرده و هم‌چنین با مطابقت دادن مدارک‌شان با واقعیت در سامانه تا 60 درصد کار افراد بررسی شود.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   ادامه داد: بعد از بررسی این مرحله بازرسی و تحقیق محلی شروع می شود که فرآیند آن 45 روز تا 2 ماه می باشد.

کریمی بیان کرد که کارجویان برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات اشتغال و جهت دریافت آدرس پایگاه اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام عدد یک را به شماره پیامک 10000088 و هم‌چنین جهت اطلاع از شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای دریافت تسهیلات اشتغال به ترتیب عدد 2 و 3 را به شماره فوق ارسال کنند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   بیان کرد که به ایده و طرح‌های با صرفه اقتصادی تسهیلات پرداخت می‌کند، در مورد رویکرد صندوق در سال جدید گفت که : حمایت از طرح‌های خانگی، خویش‌فرمایی و کارآفرینی و تعاونی‌ها تا 10 نفر کارکن برای ایجاد زمینه 200 هزار فرصت شغلی جدید، حمایت از اشتغال روستایی با تحت پوشش قرار دادن جهت اشتغال مولد در روستاها با اختصاص 2 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور ایجاد 20 هزار شغل از رویکردهای صندوق مهر امام رضا(ع)   است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   گفت: کاهش مدت زمان پرداخت تسهیلات و استفاده از روش جدید ثبت‌نام ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی شغلی جهت انتخاب ایده برای سرمایه‌گذاری و تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها و شهرستان‌ها از دیگر رویکردهای جدید صندوق مهر امام رضا(ع)    است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   نظارت مستمر در راستای ایجاد اشتغال پایدار به صورت سه بار درسال را از رویکردهای جدید صندوق مهر امام رضا(ع)   دانست و بیان کرد که: آسان‌سازی ضمانت برای متقاضیان صندوق، افزایش سقف وام‌های پرداختی متناسب با نوع طرح ارائه شده و جمع‌آوری منابع مردم از طریق شعب صندوق‌ و بانک‌های عامل از دیگر برنامه‌های صندوق مهر امام رضا(ع) می باشد.

کریمی در مورد شرایط عمومی متقاضیان صندوق مهر امام رضا(ع)   گفت: دارا بودن شرایط سنی بین 18 تا 50 سال، داشن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان، داشتن انگیزه و توانایی لازم برای راه‌اندازی کسب و کار و ارائه مجوز از دستگاه‌های ذی‌صلاح جهت انجام کسب و کارهایی که نیاز به مجوز دارند از شرایط عمومی متقاضیان می باشد.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)    ادامه داد: دارا بودن مهارت و تجربه لازم برای شروع و راه‌اندازی کسب و کار، داشتن مدرک دانشگاهی فنی مرتبط با کسب و کار انتخابی و فاقد شغل دائمی و صنفی بودن از شرایط عمومی متقاضیان است.

کریمی در مورد شرایط اختصاصی بانوان برای برخورداری از وام صندوق مهر امام رضا(ع) بیان کرد که : فوت همسر، جدایی از همسر، شوهر زندانی طویل‌المدت، شوهر دارای بیماری خاص که توانایی انجام کار و تأمین مایحتاج ضروری خانوار خود را ندارد، شوهر از کار افتاده و ناتوان از انجام کار (جزء دهک‌های پایین درآمدی باشند) شوهر معتاد و ناتوان از انجام کار،‌ شوهر کارگر روزمزد و فصلی و نیز دختران مجردی که به تنهایی زندگی می‌کنند از شرایط اختصاصی بانوان برای دریافت تسهیلات می باشد.

کریمی با اشاره به این که صندوق مهر امام رضا(ع):    به دنبال احیای نظام استاد شاگردی در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال است، فرمود: فردی که طی سال های گذشته شاگرد بوده ، می‌تواند با ارائه ی سابقه خود از تسهیلات اشتغال استفاده کند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) با بیان این که وثیقه ملکی از وام‌های 30 میلیون به بالا دریافت خواهد شد، گفت: این صندوق پیشنهاد ایجاد فراکسیون قرض‌الحسنه را در مجلس به کمیسیون اجتماعی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات امنای صندوق مهر امام رضا (ع) با حضور رئیس جمهور قرار بر این شد که یک روز در تقویم رسمی کشور به نام روز قرض‌الحسنه نام‌گذاری شود تا از این طریق بتوان فرهنگ غنی قرض‌الحسنه با آسان شدن پرداخت تسهیلات توسعه داد.

در این نشست کریمی در پاسخ به سوالی مبنی بر محدود بودن زمان ثبت‌نام برای کارجویان بیان کرد: تجربه این صندوق نشان داده است، که افراد ثبت‌نام کننده می‌توانند به راحتی در سایت صندوق ثبت‌نام کنند و هم‌چنین با حضور همکاران در ساعت‌های اعلام شده از بروز هرگونه مشکل سیستم و افزایش حجم بار ترافیکی سایت جلوگیری کنند.

کریمی گفت: امیدواریم 200 هزار شغل بر حسب منابع صندوق که از طریق دولت، برگشت تسهیلات پرداختی و منابع مردمی است بتوان ایجاد کرد.

کریمی گفت: میزان اعتبار اختصاص یافته در مرحله اول ثبت‌نام برای ایجاد اشتغال 400 میلیارد تومان می باشد که به میزان 800 میلیارد تومان از متقاضیان کار ثبت‌نام خواهد شد.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) در مورد پرداخت تسهیلات مسکن به جوانان و زنان سرپرست خانوار، اینگونه بیان کرد که صندوق فعلا قصد ورود به این زمینه را ندارد و طی موافقت‌نامه‌ای با وزارت مسکن و شهرسازی 50 هزار میلیارد تومان از منابع دولت و صندوق در بانک مسکن گذاشته شده که از این طریق متقاضیان تا سقف 75 هزار میلیارد تومان با عاملیت وزارت مسکن از این تسهیلات استفاده کنند.

در مورد موازی‌کاری ارائه تسهیلات اشتغال به زنان سرپرست خانوار توسط صندوق مهر و کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: بسیاری از افراد برای ایجاد اشتغال به سراغ کمیته امداد نمی‌روند و معمولا افرادی که این صندوق به آنان تسهیلات پرداخت می‌کند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند و هم‌چنین افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند با امضاء تفاهم‌نامه‌ای می‌توانند از منابع صندوق برای ایجاد اشتغال بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.

با توجه به گفته مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) بازپرداخت تسهیلات اشتغال در زمینه کشاورزی بین سه تا 9 ماه است.

با بیان این که موجودی سرمایه ثبتی صندوق 1600 میلیارد تومان به جز اعتبارات امسال دولت است، فرمود: معوقات این صندوق از تسهیلات پرداختی 12 تا 15 درصد است که امیدواریم با ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور بتوان این معوقات را کاهش یابد.

 

وام

 

نظرات

ماندانا دیوانی

1 ماه و 23 روز پیش

درخواست وام خود اشتغالی

علی خسروی

1 ماه و 1 روز پیش

سلام من امسال 5سال میشه ثبت نام کردم وری هربار که مراجعه میکنم به صندوق تنها یه گفته دارن اونم اینکه بودجه نداریم

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

جایزه کتاب برتر مالی اسلامی به «وکالت در بانکداری بدون ربا» رسید

جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به «وکالت در بانکداری بدون ربا» رسید همچنین چهارمین جایزه مالی اسلامی به علی صالح‌آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و رئیس انجمن مالی اسلامی ایران، اهدا شد.

 • 31

ادامه رشد شاخص‌های تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با رشد ۱۵۲۴ واحدی در پایان معاملات به ۳۲۰ هزار و ۱۹۴ واحد رسید.

 • 35

روش‌های دریافت رمز دوم پویا در بانک‌پاسارگاد

جهت جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران و افزایش امنیت در پرداخت‌های اینترنتی مبتنی بر کارت، مشتریان بانک‌پاسارگادازطریق سامانه‌های بانکداری الکترونیک نسبت به فعال‌سازی ودریافت رمز دوم پویااقدام کنند.

 • 36

پنج سال دیگر جنگ در یمن ۲۹ میلیارد دلار هزینه امدادی دارد

یک گروه امداد بین‌المللی اعلام کرد، ادامه جنگ یمن برای پنج سال دیگر تا ۲۹ میلیارد دلار هزینه بر جای خواهد گذاشت البته اگر کمک‌های بشردوستانه به همین سطح ارائه شود که خود این هزینه بیش از کل بودجه سالانه این سازمان برای کل جهان است.

 • 21

اصلاح دو بند از دستورالعمل نحوه تعیین خسارت بیمه شخص ثالث

شورای عالی بیمه دستورالعمل نحوه تعیین خسارت موضوع تبصره‌های ۳ و ۴ ماده ۸ قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را اصلاح کرد.

 • 33

اصلاح دو بند از دستورالعمل نحوه تعیین خسارت بیمه شخص ثالث

شورای عالی بیمه دستورالعمل نحوه تعیین خسارت موضوع تبصره‌های ۳ و ۴ ماده ۸ قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را اصلاح کرد.

 • 36

صادرات ۳۱۵ میلیون دلار محصولات کشاورزی و غذایی ایران به اوراسیا

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۴۰۵ هزار تن محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش ۳۱۵ میلیون دلار، از ایران به اتحادیه اوراسیا صادر شده است.

 • 27

صادرات ۳۱۵ میلیون دلار محصولات کشاورزی و غذایی ایران به اوراسیا

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۴۰۵ هزار تن محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش ۳۱۵ میلیون دلار، از ایران به اتحادیه اوراسیا صادر شده است.

 • 28

نصب «۶۰» ساده تر شد

راه اندازی «اپلیکیشن ۶۰» بانک ملی ایران بیش از پیش ساده شد.

 • 48

پرداخت بالغ بر ۶۲۷ هزارمیلیاردریال تسهیلات عقود اسلامی دربانک ملی

بانک ملی ایران بیش از ۶۲۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت کرده است.

 • 30

پرداخت بالغ بر ۶۲۷ هزارمیلیاردریال تسهیلات عقود اسلامی دربانک ملی

بانک ملی ایران بیش از ۶۲۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت کرده است.

 • 30

تولید یک کالای تحریمی در دانشگاه شریف

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف از دستیابی به دانش فنی تولید چسب شیشه خودرو خبر داد و گفت: این یک نمونه از روشهای موفق همکاری دانشگاه شریف با صنعت است.

 • 29

تولید یک کالای تحریمی در دانشگاه شریف

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف از دستیابی به دانش فنی تولید چسب شیشه خودرو خبر داد و گفت: این یک نمونه از روشهای موفق همکاری دانشگاه شریف با صنعت است.

 • 27

تکذیب نرخ ۱۱ هزار تومانی دلار در لایحه بودجه ۹۹

رئیس کل بانک مرکزی اخبار منتشره درباره تعیین نرخ ۱۱ هزار تومان برای دلار در لایحه بودجه ۹۹ را رد کرد.

 • 34

محسن پورکیانی مدیرعامل بیمه البرز شد

انتصاب محسن پورکیانی به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی بیمه البرز برای مدت باقی‌مانده از دوره دوساله اعضای هیات‌مدیره آن شرکت، از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع اعلام شد.

 • 43

ارزش اموال مازاد بانک‌ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام شد

مدیرکل امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد حجم اموال مازاد بانک‌ها را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 • 34

اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال

یکی از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی اروپا اعلام کرد این بانک در حال مطالعه روی ارزهای دیجیتال است.

 • 31

اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال

یکی از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی اروپا اعلام کرد این بانک در حال مطالعه روی ارزهای دیجیتال است.

 • 28

قیمت سکه طرح جدید ۱۰ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸، به ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید

 • 30

قیمت سکه طرح جدید ۱۰ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸، به ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید

 • 30