ثبت نام صندوق مهر رضا برای پرداخت وام اشتغال

ثبت نام صندوق مهر رضا برای پرداخت وام اشتغال

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   ادامه داد: بعد از بررسی این مرحله بازرسی و تحقیق محلی شروع می شود که فرآیند آن 45 روز تا 2 ماه می باشد.

چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 10:13

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا

مرحله اول ثبت‌نام کارجویان در صندوق مهررضا برای پرداخت وام اشتغال از امروز در سراسر کشور آغاز شد.

سید محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا با بیان این که مرحله اول ثبت نام کارجویان از امروز 16 خرداد ماه آغاز شد،‌ گفت: امسال با همت دولت و افرایش منابع صندوق 200 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا هفته گذشته نیز در جمعی از خبرنگاران به تشریح جزئیات این طرح پرداخته و با بیان این که در راستای اجرای مصوبه شورای عالی اشتغال امسال یک میلیون و 100 هزار شغل ایجاد خواهد شد، بیان کرد: برای اجرا و تحقق این هدف امسال جوانان و زنان سرپرست خانواده اولویت صندوق برای ایجاد اشتغال می باشند.

محمد کریمی مدیرعامل صندوق مهرامام رضا  ادامه داد: در سال گذشته با وجود 30 هزار فرصت شغلی صندوق توانست 130 هزار شغل در کشور ایجاد کند که امسال این میزان با در نظر گرفتن 70 هزار فرصت شغلی به سه برابر افزایش یافته است.

محمد کریمی با بیان اینکه در سال جدید 200 هزار شغل توسط این صندوق ایجاد می‌شود، گفت: آغاز رسمی ثبت‌نام از کارجویان به مدت یک هفته از روز یکشنبه ساعت 8 صبح 16 خرداد ماه شروع شد.

 

وام اشتغالاین مقام مسئول افزود: ثبت‌نام در روز اول و دوم،  از ساعت 8 تا 20 بعدازظهر است و از روز سوم همزمان با ثبت‌نام که از ساعت 14 تا ساعت 22 خواهد بود بررسی درخواست‌های کارجویان نیز در دستور کار قرار می گیرد.

محمد کریمی گفت : روش ثبت‌نام و نوع مشاغل ارائه شده در سامانه طبق مصوبه مجلس در 150 رشته مشاغل خرد و خانگی می باشد که برای آنها تا سقف 5 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

با بیان این که تسهیلات مشاغل خویش‌فرما و خوداشتغالی افزایش یافته است، گفت: برای این مشاغل تا سقف 15 میلیون تومان پرداخت می‌شود و هم‌چنین برای طرح‌های کارآفرینی با ایجاد اشتغال برای 10 نفر که توسط نخبگان و مبتکران صورت می‌گیرد تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می گردد.

کریمی در مورد مشاغل تعاونی و کارفرمایی گفت: با بکارگیری 10 نفر کارگر در این مشاغل تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می‌شود که این موضوع در راستای توسعه فرهنگ تعاونی‌ها خواهد بود.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) کارمزد تسهیلات پرداخت شده توسط این صندوق را 4درصد عنوان کرد و گفت: این میزان کارمزد برای تسهیلات صندوق یک ویژگی به حساب می اید و نیز بازگشت اقساط پنج ساله است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)  گفت: برای هزینه کرد تسهیلات و اختصاص درصدهای تسهیلات پرداختی تفکیک شده 35 درصد برای تهیه مکان، 45درصد برای تجهیزات و 20 درصد برای سرمایه در گردش اختصاص داده می شود.

به گفته این مقام مسئول کارجویان می توانند با ثبت‌نام در سایت اینترنتی صندوق با نام www.mehrereza.ir کد رهگیری دریافت کنند تا بتوانند از این طریق در هر جای کشور از مشاوران صندوق راهنمایی دریافت کرده و هم‌چنین با مطابقت دادن مدارک‌شان با واقعیت در سامانه تا 60 درصد کار افراد بررسی شود.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   ادامه داد: بعد از بررسی این مرحله بازرسی و تحقیق محلی شروع می شود که فرآیند آن 45 روز تا 2 ماه می باشد.

کریمی بیان کرد که کارجویان برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات اشتغال و جهت دریافت آدرس پایگاه اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام عدد یک را به شماره پیامک 10000088 و هم‌چنین جهت اطلاع از شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای دریافت تسهیلات اشتغال به ترتیب عدد 2 و 3 را به شماره فوق ارسال کنند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   بیان کرد که به ایده و طرح‌های با صرفه اقتصادی تسهیلات پرداخت می‌کند، در مورد رویکرد صندوق در سال جدید گفت که : حمایت از طرح‌های خانگی، خویش‌فرمایی و کارآفرینی و تعاونی‌ها تا 10 نفر کارکن برای ایجاد زمینه 200 هزار فرصت شغلی جدید، حمایت از اشتغال روستایی با تحت پوشش قرار دادن جهت اشتغال مولد در روستاها با اختصاص 2 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور ایجاد 20 هزار شغل از رویکردهای صندوق مهر امام رضا(ع)   است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   گفت: کاهش مدت زمان پرداخت تسهیلات و استفاده از روش جدید ثبت‌نام ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی شغلی جهت انتخاب ایده برای سرمایه‌گذاری و تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها و شهرستان‌ها از دیگر رویکردهای جدید صندوق مهر امام رضا(ع)    است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)   نظارت مستمر در راستای ایجاد اشتغال پایدار به صورت سه بار درسال را از رویکردهای جدید صندوق مهر امام رضا(ع)   دانست و بیان کرد که: آسان‌سازی ضمانت برای متقاضیان صندوق، افزایش سقف وام‌های پرداختی متناسب با نوع طرح ارائه شده و جمع‌آوری منابع مردم از طریق شعب صندوق‌ و بانک‌های عامل از دیگر برنامه‌های صندوق مهر امام رضا(ع) می باشد.

کریمی در مورد شرایط عمومی متقاضیان صندوق مهر امام رضا(ع)   گفت: دارا بودن شرایط سنی بین 18 تا 50 سال، داشن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان، داشتن انگیزه و توانایی لازم برای راه‌اندازی کسب و کار و ارائه مجوز از دستگاه‌های ذی‌صلاح جهت انجام کسب و کارهایی که نیاز به مجوز دارند از شرایط عمومی متقاضیان می باشد.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع)    ادامه داد: دارا بودن مهارت و تجربه لازم برای شروع و راه‌اندازی کسب و کار، داشتن مدرک دانشگاهی فنی مرتبط با کسب و کار انتخابی و فاقد شغل دائمی و صنفی بودن از شرایط عمومی متقاضیان است.

کریمی در مورد شرایط اختصاصی بانوان برای برخورداری از وام صندوق مهر امام رضا(ع) بیان کرد که : فوت همسر، جدایی از همسر، شوهر زندانی طویل‌المدت، شوهر دارای بیماری خاص که توانایی انجام کار و تأمین مایحتاج ضروری خانوار خود را ندارد، شوهر از کار افتاده و ناتوان از انجام کار (جزء دهک‌های پایین درآمدی باشند) شوهر معتاد و ناتوان از انجام کار،‌ شوهر کارگر روزمزد و فصلی و نیز دختران مجردی که به تنهایی زندگی می‌کنند از شرایط اختصاصی بانوان برای دریافت تسهیلات می باشد.

کریمی با اشاره به این که صندوق مهر امام رضا(ع):    به دنبال احیای نظام استاد شاگردی در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال است، فرمود: فردی که طی سال های گذشته شاگرد بوده ، می‌تواند با ارائه ی سابقه خود از تسهیلات اشتغال استفاده کند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) با بیان این که وثیقه ملکی از وام‌های 30 میلیون به بالا دریافت خواهد شد، گفت: این صندوق پیشنهاد ایجاد فراکسیون قرض‌الحسنه را در مجلس به کمیسیون اجتماعی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات امنای صندوق مهر امام رضا (ع) با حضور رئیس جمهور قرار بر این شد که یک روز در تقویم رسمی کشور به نام روز قرض‌الحسنه نام‌گذاری شود تا از این طریق بتوان فرهنگ غنی قرض‌الحسنه با آسان شدن پرداخت تسهیلات توسعه داد.

در این نشست کریمی در پاسخ به سوالی مبنی بر محدود بودن زمان ثبت‌نام برای کارجویان بیان کرد: تجربه این صندوق نشان داده است، که افراد ثبت‌نام کننده می‌توانند به راحتی در سایت صندوق ثبت‌نام کنند و هم‌چنین با حضور همکاران در ساعت‌های اعلام شده از بروز هرگونه مشکل سیستم و افزایش حجم بار ترافیکی سایت جلوگیری کنند.

کریمی گفت: امیدواریم 200 هزار شغل بر حسب منابع صندوق که از طریق دولت، برگشت تسهیلات پرداختی و منابع مردمی است بتوان ایجاد کرد.

کریمی گفت: میزان اعتبار اختصاص یافته در مرحله اول ثبت‌نام برای ایجاد اشتغال 400 میلیارد تومان می باشد که به میزان 800 میلیارد تومان از متقاضیان کار ثبت‌نام خواهد شد.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) در مورد پرداخت تسهیلات مسکن به جوانان و زنان سرپرست خانوار، اینگونه بیان کرد که صندوق فعلا قصد ورود به این زمینه را ندارد و طی موافقت‌نامه‌ای با وزارت مسکن و شهرسازی 50 هزار میلیارد تومان از منابع دولت و صندوق در بانک مسکن گذاشته شده که از این طریق متقاضیان تا سقف 75 هزار میلیارد تومان با عاملیت وزارت مسکن از این تسهیلات استفاده کنند.

در مورد موازی‌کاری ارائه تسهیلات اشتغال به زنان سرپرست خانوار توسط صندوق مهر و کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: بسیاری از افراد برای ایجاد اشتغال به سراغ کمیته امداد نمی‌روند و معمولا افرادی که این صندوق به آنان تسهیلات پرداخت می‌کند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند و هم‌چنین افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند با امضاء تفاهم‌نامه‌ای می‌توانند از منابع صندوق برای ایجاد اشتغال بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.

با توجه به گفته مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) بازپرداخت تسهیلات اشتغال در زمینه کشاورزی بین سه تا 9 ماه است.

با بیان این که موجودی سرمایه ثبتی صندوق 1600 میلیارد تومان به جز اعتبارات امسال دولت است، فرمود: معوقات این صندوق از تسهیلات پرداختی 12 تا 15 درصد است که امیدواریم با ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور بتوان این معوقات را کاهش یابد.

 

وام

 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 15

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 16

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 20

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 14

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 7

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 6

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 27

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 26

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 25

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 24

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 24

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 31

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 24

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 25

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 24

رشد ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل/ جابجایی ۳.۵میلیارد برگه بهادار در بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۵۱۰۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

 • 29

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 35

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 26

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از شعب استان خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به همراه فتاحی عضو هیئت‌مدیره و هیئت همراه از مدیریت شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی و شعب مرکزی بیرجند، شعب جمهوری و باجه شهید رجائی بازدید کرد.

 • 30