ضرورت گسترش فرهنگ کار آفرینی در دانشگاه ها

ضرورت گسترش فرهنگ کار آفرینی در دانشگاه ها

معاون علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه ها یک ضرورت است، گفت: باید کاری کنیم دانشگاه، محور فرهنگ و اقتصاد، کارآفرینی و تولید دانش شود.

سه شنبه 5 شهریور 1398 ساعت 15:8

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در آیین افتتاح اولین مرکز نوآوری بانوان در دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اینکه حرکت دانشگاه علم و صنعت به سمت دانشگاه نسل سوم ارزشمند است، اظهار داشت: باید این موضوع را که بتوانیم نفت بفروشیم یا نه فراموش کنیم. ارزش افزوده در خام فروشی نیست بلکه دانشی است که منجر به تولید ماده خام می شود. 

وی با اشاره به اینکه ایران در برخی معیارهای سرمایه انسانی رتبه دوم و سوم جهانی را دارد، گفت: رسیدن به شرایط مطلوب زمانی رخ می دهد که همه ما بخواهیم نیروی انسانی را محور اقتصاد قرار دهیم و اگر می خواهیم دانشجوی ما جایی نرود، باید اقتصادی داشته باشیم که بر نیروی انسانی سرمایه گذاری کند. معاونت علمی از ابتدا بر روی همین موضوع کار کرده است. 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: در هفته اخیر سفری به اراک و ساوه داشتم و در آنجا متوحه شدم تفکرات به این سمت پیش رفته است. باید توجه داشت که این همدلی ها اکوسیستم را ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه نمی توان اساتید دانشگاه ها را قیمت گذاری کرد، گفت: امیدواریم ناحیه نوآوری علم و صنعت همانند دانشگاه شریف به زودی راه اندازی شود. 

ستاری با تاکید بر اینکه باید با رخداد اتفاقی از داخل زیست بوم دانشگاه، تغییرات محیطی هم ایجاد شود، گفت: دانشگاه جزیی از جامعه، فرهنگ، اقتصاد و بوم یک کشور است و تافته جدا بافته ای نیست. 

وی خطاب به دانشجویان گفت: دانشجو به جای اینکه فکر کند پشت در کدام اتاق بنشیند تا استخدام شود و یا به کدام دانشگاه خارجی درخواست دهد و یا احساس سرخوردگی کند، باید به دنبال نوآوری باشد و به این فکر کند که می تواند کارآفرینی کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه ها را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: ایجاد این فرهنگ در دانشگاه و جامعه باعث می شود، یک استاندار به جای اینکه از یافتن معدن گچ در استانش خوشحال شود، از اینکه یک جوان را به استان خود برگردانده، خرسند شود. باید کاری کنیم دانشگاه، محور فرهنگ و اقتصاد، کارآفرینی و تولید دانش شود. 

ستاری گفت: امیدوارم مرکزی که امروز در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد، الگویی برای ایجاد مراکز نوآوری بانوان در سایر دانشگاه ها شود.

کد خبر 4703542
مهتاب چابوک

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 160

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 137

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 104

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 421

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 108

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 95

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 98

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 306

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 278

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 144

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 115

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 300

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 100

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 76

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 149

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 98

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 101

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 113

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 98