ضرورت گسترش فرهنگ کار آفرینی در دانشگاه ها

ضرورت گسترش فرهنگ کار آفرینی در دانشگاه ها

معاون علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه ها یک ضرورت است، گفت: باید کاری کنیم دانشگاه، محور فرهنگ و اقتصاد، کارآفرینی و تولید دانش شود.

سه شنبه 5 شهریور 1398 ساعت 15:8

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در آیین افتتاح اولین مرکز نوآوری بانوان در دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اینکه حرکت دانشگاه علم و صنعت به سمت دانشگاه نسل سوم ارزشمند است، اظهار داشت: باید این موضوع را که بتوانیم نفت بفروشیم یا نه فراموش کنیم. ارزش افزوده در خام فروشی نیست بلکه دانشی است که منجر به تولید ماده خام می شود. 

وی با اشاره به اینکه ایران در برخی معیارهای سرمایه انسانی رتبه دوم و سوم جهانی را دارد، گفت: رسیدن به شرایط مطلوب زمانی رخ می دهد که همه ما بخواهیم نیروی انسانی را محور اقتصاد قرار دهیم و اگر می خواهیم دانشجوی ما جایی نرود، باید اقتصادی داشته باشیم که بر نیروی انسانی سرمایه گذاری کند. معاونت علمی از ابتدا بر روی همین موضوع کار کرده است. 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: در هفته اخیر سفری به اراک و ساوه داشتم و در آنجا متوحه شدم تفکرات به این سمت پیش رفته است. باید توجه داشت که این همدلی ها اکوسیستم را ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه نمی توان اساتید دانشگاه ها را قیمت گذاری کرد، گفت: امیدواریم ناحیه نوآوری علم و صنعت همانند دانشگاه شریف به زودی راه اندازی شود. 

ستاری با تاکید بر اینکه باید با رخداد اتفاقی از داخل زیست بوم دانشگاه، تغییرات محیطی هم ایجاد شود، گفت: دانشگاه جزیی از جامعه، فرهنگ، اقتصاد و بوم یک کشور است و تافته جدا بافته ای نیست. 

وی خطاب به دانشجویان گفت: دانشجو به جای اینکه فکر کند پشت در کدام اتاق بنشیند تا استخدام شود و یا به کدام دانشگاه خارجی درخواست دهد و یا احساس سرخوردگی کند، باید به دنبال نوآوری باشد و به این فکر کند که می تواند کارآفرینی کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه ها را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: ایجاد این فرهنگ در دانشگاه و جامعه باعث می شود، یک استاندار به جای اینکه از یافتن معدن گچ در استانش خوشحال شود، از اینکه یک جوان را به استان خود برگردانده، خرسند شود. باید کاری کنیم دانشگاه، محور فرهنگ و اقتصاد، کارآفرینی و تولید دانش شود. 

ستاری گفت: امیدوارم مرکزی که امروز در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد، الگویی برای ایجاد مراکز نوآوری بانوان در سایر دانشگاه ها شود.

کد خبر 4703542
مهتاب چابوک

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 33

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 35

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 28

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 58

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 37

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 29

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 27

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 32

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 29

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 38

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 34

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 28

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 29

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 25

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 24

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 27