سرمایه گذاری پر سود

سرمایه-گذاری-پر-سود

افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند

شنبه 15 دی 1397 ساعت 14:30

پیدا کردن شیوه سرمایه گذاری برای افراد صاحب سرمایه بسیار اهمیت دارد. از دیرباز سرمایه گذاری در بورس از مطمئن ترین شیوه های سرمایه گذاری به حساب می آمده . سرمایه گذارها می توانند به دو روش در بورس سرمایه گذاری کنند؛ روش مستقیم و غیر مستقیم. منظور از روش مستقیم این است که سرمایه گذار در کارگزاری‌ ها به طور مستقیم حساب برای خود افتتاح و شروع به خرید و فروش سهام کند. ولی در روش غیر مستقیم سرمایه گذار مدیریت سرمایه اش را به متخصصان این حوزه می سپارد. وارد شدن به بورس از انوع سرمایه گذاری پر سود  یا  سرمایه گذاری با سود بالا  به شمار می رود.

 

نحوه سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند به شیوه های زیر انجام شود:

 • باید بازار را تحلیل و سهام مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سهام مورد نظر را با مشاور مالی خود انتخاب کنید.
 • از راهنمایی های کارگزار بهره ببرید.
 • سهام سبدهای سرمایه گذاری را تهیه کنید.
 • برگه های مشاع صندوق های سرمایه گذاری را آماده کنید.
 • سهام با اختیار معامله بخرید.
 • با شرکت های مشاوره قرارداد سبدگردانی امضا کنید.

برای این که سرمایه گذاری نتیجه خوبی به همراه داشته و سرمایه گذاری پر سود باشد، سرمایه گذار نیاز دارد که در این حوزه آگاهی لازم را به دست آورد.

بعد از به دست آوردن آگاهی های لازم درباره نحوه خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس نخستین قدم دریافت کد معاملاتی از کارگزاری ها است. کسی نمی تواند بدون مراجعه به کارگزاری رسمی و دریافت کد معاملاتی در بورس خرید و فروش سهام انجام دهد.

در قدم نخست باید بدانید که کارگزاران افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند. آنها برای خریدار فروشنده و برای فروشنده خریدار پیدا می کنند. در واقع، آنها عامل تطابق عرضه و تقاضا محسوب می شوند و به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. تنها کارگزاران رسمی می توانند دست به خرید و فروش سهام شرکت های بورسی در بازار بزنند.

 

انتخاب کارگزار مناسب برای سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذارهای دائمی و بزرگ بورس با کارگزارهای مشخص کار می کنند. همه کارگزارها به جز آنها که تازه مجوز گرفته اند، اجازه ارائه مشاوره به سرمایه گزاران را دارند. برای کارگزار مهم نیست که چه سهمی را بخرد یا بفروشد، آنها در هر صورت کارمزدشان را دریافت می کنند. این سرمایه گذار است که باید با توجه به خواسته ای که از بورس دارد، کارگزارش را برگزیند.

از اصلی ترین معیارهای انتخاب یک کارگزار می توان به داشتن قابلیت انجام سریع سفارش مشتری، داشتن اطلاعات مربوط و کافی و همچنین داشتن سیستم های داخلی و حجم سرمایه گذار اشاره کرد. اینکه سرمایه گذار برای چه مقدار سرمایه کار می کند مهم است. او در هر حال باید سرمایه ما را جدی بگیرد. سرمایه گذارها به نسبت حجم سرمایه افراد آنها را اولویت بندی می کنند. کارگزارانی که سرمایه مشتریانشان یک میلیارد است، سرمایه گذارانی با 100 میلیون سرمایه برای آنها مناسب نخواهند بود.

توانایی انجام سفارش مشتری با سرعت، داشتن زیر ساخت مناسب برای معامله های اینترنتی، داشتن آگاهی کافی درباره مشاوره و داشتن سیستم های اطلاعاتی و کنترلی مطلوب از معیارهای انتخاب کارگزار بورس هستند. از وظایف او نیز می توان به انجام معامله ها، مدیریت حساب سرمایه گذاری اشخاص و مشاوره، راهنمایی و معرفی شرکت برای پذیرش در بورس را نام برد.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس

برای خرید سهام و داشتن یک سرمایه گذاری پر سود، سرمایه گذار با ارائه مدارک شناسایی و فیش واریز وجه به حساب کارگزار اقدام به تکمیل فرم خواهد کرد. اگر کارگزار سفارش خرید را کامل کند، برگه سپرده سهام پس از معامله صادر خواهد شد و سرمایه گذار می تواند به کارگزاری مراجعه و رسید خرید و برگ سپرده را دریافت کند.

برای فروش سهام نیز سرمایه گذار می تواند از طریق ارائه مدارک شناسایی، برگه سپرده سهم و تکمیل فرم درخواست فروش اقدام کند. اگر کسی بخواهد سهامش را از طریق یک کارگزاری دیگر به جز کارگزار خریدار بفروشد، باید فرم کارگزار ناظر را پر کند. امکان واریز وجه فروش سهام سه روز کاری پس از فروش وجود دارد.

 

شیوه های خرید و فروش سهام بورس

 • مراجعه حضوری
 • سفارش تلفنی
 • سفارش اینترنتی
 • به صورت آنلاین

در دو شیوه اول، سفارش خرید و فروش سهام بورس بعد از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی سرمایه گذار، توسط کارگزار انجام می شود. اما امروزه با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، این دو شیوه دیگر کاربرد چندانی ندارد. به همین علت نیز دو شیوه بعدی یعنی سفارش اینترنتی یا آنلاین طرفداران بیشتری دارند.

از مزایای خرید و فروش سهام به صورت آنلاین و اینترنتی می توان به این مسئله اشاره کرد که سرمایه گذار در هر مکانی که باشد می تواند با دسترسی به اینترنت کار خود را انجام دهد. البته امکان خطای انسانی کارگزار نیز بسیار کمتر می شود. نقل و انتقال پول سرمایه گذار نیز به صورت غیر حضوری انجام می شود. به این ترتیب موجب صرفه جویی در وقت نیز خواهد شد.

از دیگر مزایای معاملات آنلاین بالا بودن سرعت تصمیم گیری برای خرید و فروش است. به عنوان مثال، اگر تصمیم به فروش سهام گرفته باشید و کمی بعد نظرتان تغییر کند می توانید سفارش خود را لغو کنید. همچنین، می توانید قیمت خود را تغییر دهید. معاملات انجام شده به صورت الکترونیکی از امنیت بالایی نیز برخوردارند.

 

آزمون معاملات آنلاین برای ورود به سرمایه گذاری پر سود

به دلیل این که سفارش شما به شکل مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می شود، در صورتی که اطلاعات کافی درباره نحوه خرید و فروش سهام نداشته باشید ممکن است به ضرر و زیان شما منجر شود. برای این که این اتفاق کمتر بیافتد، کارگزاری ها یک آزمون معاملات آنلاین از سرمایه گذار می گیرند. اگر بتوانید در این آزمون نمره مناسب کسب کنید، اجازه دسترسی به سیستم به صورت آنلاین به شما داده می شود. از این به بعد است که می توانید برای سرمایه گذاری پر سود خود دست به کار شوید.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پروژه سیاسی یا نظریه اقتصادی؟

جیمز مکینتاش/ وال استریت ژورنال ...

 • 4

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

 • 10

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می یابد.

 • 15

کمک مالی عربستان و امارات به سودان با وجود مخالفت انقلابیون

خبرگزاری رسمی عربستان از بسته کمک مالی این کشور و امارات به سودان به ارزش ۳ میلیارد دلار خبر داد.

 • 11

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.

 • 6

افزایش نرخ تورم ژاپن

هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد.

 • 19

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

افزایش قیمت برخی اقلام اساسی در کشور که تولید آنها کمترین ارتباط را با قیمت ارز دارد مساله‌ای است که درماه‌های گذشته باعث ایجاد سختی‌هایی در تامین معاش مردم شده است؛ امری که به نظر می‌رسد برای بررسی آن باید به عملکرد دستگاه‌های داخلی پرداخته شود.

 • 15

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 15

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 15

چگونه دوبی از فرایند نرخ گذاری دلار تهران حذف می‌شود؟

کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند بازار متشکل ارزی به تدریج نرخ گذاری دلار تهران را از دوبی به داخل کشور منتقل می‌کند.

 • 18

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.

 • 19

تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرد که بزرگترین بانک ایتالیا به علت نقش مهم خود در تبانی ۸ بانک برای از بین بردن رقابت‌پذیری در خرید و فروش اوراق قرضه اروپایی، احتمالا با جریمه‌ای سنگین روبرو خواهد شد.

 • 22

اهدا۲۰هزاربسته آموزشی بهداشتی به سیل زدگان لرستان توسط بانک آینده

تهران- بانک آینده با همکاری جمعیت هلال احمر ۲۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی به دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان اهدا کرد .

 • 24

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

حمایت مالی حفتر توسط عربستان تا چه زمان ادامه خواهد داشت

تهران- ایرنا- نیروهای نظامی حفتر بدون برخورداری از پشتیبانی مالی واقتصادی روز به روز رو به ضعف خواهند گذاشت و این واقعیت وابستگی حفتر به پشتیبانی وکمک های خارجی بویژه عربستان را نشان می دهد.

 • 20

بازار متشکل ارزی چیست؟ چه نفعی برای صرافی‌ها دارد؟

بازار متشکل ارزی به اعتقاد کارشناسان می‌تواند منجر به سامان یافتن بازار ارز کشور شود. دکتر مجید شاکری، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با مهر درباره نحوه کار این بازار توضیح داده است.

 • 18

کاهش شدید ارزش پول سوئد

ارزش کرون در طی هفت سال اخیر در برابر دلار تقریبا نصف شده است.

 • 19

کاهش شدید ارزش پول سوئد

ارزش کرون در طی هفت سال اخیر در برابر دلار تقریبا نصف شده است.

 • 16