سرمایه گذاری پر سود

سرمایه-گذاری-پر-سود

افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند

شنبه 15 دی 1397 ساعت 14:30

پیدا کردن شیوه سرمایه گذاری برای افراد صاحب سرمایه بسیار اهمیت دارد. از دیرباز سرمایه گذاری در بورس از مطمئن ترین شیوه های سرمایه گذاری به حساب می آمده . سرمایه گذارها می توانند به دو روش در بورس سرمایه گذاری کنند؛ روش مستقیم و غیر مستقیم. منظور از روش مستقیم این است که سرمایه گذار در کارگزاری‌ ها به طور مستقیم حساب برای خود افتتاح و شروع به خرید و فروش سهام کند. ولی در روش غیر مستقیم سرمایه گذار مدیریت سرمایه اش را به متخصصان این حوزه می سپارد. وارد شدن به بورس از انوع سرمایه گذاری پر سود  یا  سرمایه گذاری با سود بالا  به شمار می رود.

 

نحوه سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند به شیوه های زیر انجام شود:

 • باید بازار را تحلیل و سهام مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سهام مورد نظر را با مشاور مالی خود انتخاب کنید.
 • از راهنمایی های کارگزار بهره ببرید.
 • سهام سبدهای سرمایه گذاری را تهیه کنید.
 • برگه های مشاع صندوق های سرمایه گذاری را آماده کنید.
 • سهام با اختیار معامله بخرید.
 • با شرکت های مشاوره قرارداد سبدگردانی امضا کنید.

برای این که سرمایه گذاری نتیجه خوبی به همراه داشته و سرمایه گذاری پر سود باشد، سرمایه گذار نیاز دارد که در این حوزه آگاهی لازم را به دست آورد.

بعد از به دست آوردن آگاهی های لازم درباره نحوه خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس نخستین قدم دریافت کد معاملاتی از کارگزاری ها است. کسی نمی تواند بدون مراجعه به کارگزاری رسمی و دریافت کد معاملاتی در بورس خرید و فروش سهام انجام دهد.

در قدم نخست باید بدانید که کارگزاران افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند. آنها برای خریدار فروشنده و برای فروشنده خریدار پیدا می کنند. در واقع، آنها عامل تطابق عرضه و تقاضا محسوب می شوند و به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. تنها کارگزاران رسمی می توانند دست به خرید و فروش سهام شرکت های بورسی در بازار بزنند.

 

انتخاب کارگزار مناسب برای سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذارهای دائمی و بزرگ بورس با کارگزارهای مشخص کار می کنند. همه کارگزارها به جز آنها که تازه مجوز گرفته اند، اجازه ارائه مشاوره به سرمایه گزاران را دارند. برای کارگزار مهم نیست که چه سهمی را بخرد یا بفروشد، آنها در هر صورت کارمزدشان را دریافت می کنند. این سرمایه گذار است که باید با توجه به خواسته ای که از بورس دارد، کارگزارش را برگزیند.

از اصلی ترین معیارهای انتخاب یک کارگزار می توان به داشتن قابلیت انجام سریع سفارش مشتری، داشتن اطلاعات مربوط و کافی و همچنین داشتن سیستم های داخلی و حجم سرمایه گذار اشاره کرد. اینکه سرمایه گذار برای چه مقدار سرمایه کار می کند مهم است. او در هر حال باید سرمایه ما را جدی بگیرد. سرمایه گذارها به نسبت حجم سرمایه افراد آنها را اولویت بندی می کنند. کارگزارانی که سرمایه مشتریانشان یک میلیارد است، سرمایه گذارانی با 100 میلیون سرمایه برای آنها مناسب نخواهند بود.

توانایی انجام سفارش مشتری با سرعت، داشتن زیر ساخت مناسب برای معامله های اینترنتی، داشتن آگاهی کافی درباره مشاوره و داشتن سیستم های اطلاعاتی و کنترلی مطلوب از معیارهای انتخاب کارگزار بورس هستند. از وظایف او نیز می توان به انجام معامله ها، مدیریت حساب سرمایه گذاری اشخاص و مشاوره، راهنمایی و معرفی شرکت برای پذیرش در بورس را نام برد.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس

برای خرید سهام و داشتن یک سرمایه گذاری پر سود، سرمایه گذار با ارائه مدارک شناسایی و فیش واریز وجه به حساب کارگزار اقدام به تکمیل فرم خواهد کرد. اگر کارگزار سفارش خرید را کامل کند، برگه سپرده سهام پس از معامله صادر خواهد شد و سرمایه گذار می تواند به کارگزاری مراجعه و رسید خرید و برگ سپرده را دریافت کند.

برای فروش سهام نیز سرمایه گذار می تواند از طریق ارائه مدارک شناسایی، برگه سپرده سهم و تکمیل فرم درخواست فروش اقدام کند. اگر کسی بخواهد سهامش را از طریق یک کارگزاری دیگر به جز کارگزار خریدار بفروشد، باید فرم کارگزار ناظر را پر کند. امکان واریز وجه فروش سهام سه روز کاری پس از فروش وجود دارد.

 

شیوه های خرید و فروش سهام بورس

 • مراجعه حضوری
 • سفارش تلفنی
 • سفارش اینترنتی
 • به صورت آنلاین

در دو شیوه اول، سفارش خرید و فروش سهام بورس بعد از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی سرمایه گذار، توسط کارگزار انجام می شود. اما امروزه با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، این دو شیوه دیگر کاربرد چندانی ندارد. به همین علت نیز دو شیوه بعدی یعنی سفارش اینترنتی یا آنلاین طرفداران بیشتری دارند.

از مزایای خرید و فروش سهام به صورت آنلاین و اینترنتی می توان به این مسئله اشاره کرد که سرمایه گذار در هر مکانی که باشد می تواند با دسترسی به اینترنت کار خود را انجام دهد. البته امکان خطای انسانی کارگزار نیز بسیار کمتر می شود. نقل و انتقال پول سرمایه گذار نیز به صورت غیر حضوری انجام می شود. به این ترتیب موجب صرفه جویی در وقت نیز خواهد شد.

از دیگر مزایای معاملات آنلاین بالا بودن سرعت تصمیم گیری برای خرید و فروش است. به عنوان مثال، اگر تصمیم به فروش سهام گرفته باشید و کمی بعد نظرتان تغییر کند می توانید سفارش خود را لغو کنید. همچنین، می توانید قیمت خود را تغییر دهید. معاملات انجام شده به صورت الکترونیکی از امنیت بالایی نیز برخوردارند.

 

آزمون معاملات آنلاین برای ورود به سرمایه گذاری پر سود

به دلیل این که سفارش شما به شکل مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می شود، در صورتی که اطلاعات کافی درباره نحوه خرید و فروش سهام نداشته باشید ممکن است به ضرر و زیان شما منجر شود. برای این که این اتفاق کمتر بیافتد، کارگزاری ها یک آزمون معاملات آنلاین از سرمایه گذار می گیرند. اگر بتوانید در این آزمون نمره مناسب کسب کنید، اجازه دسترسی به سیستم به صورت آنلاین به شما داده می شود. از این به بعد است که می توانید برای سرمایه گذاری پر سود خود دست به کار شوید.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16