سرمایه گذاری پر سود

سرمایه-گذاری-پر-سود

افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند

شنبه 15 دی 1397 ساعت 14:30

پیدا کردن شیوه سرمایه گذاری برای افراد صاحب سرمایه بسیار اهمیت دارد. از دیرباز سرمایه گذاری در بورس از مطمئن ترین شیوه های سرمایه گذاری به حساب می آمده . سرمایه گذارها می توانند به دو روش در بورس سرمایه گذاری کنند؛ روش مستقیم و غیر مستقیم. منظور از روش مستقیم این است که سرمایه گذار در کارگزاری‌ ها به طور مستقیم حساب برای خود افتتاح و شروع به خرید و فروش سهام کند. ولی در روش غیر مستقیم سرمایه گذار مدیریت سرمایه اش را به متخصصان این حوزه می سپارد. وارد شدن به بورس از انوع سرمایه گذاری پر سود  یا  سرمایه گذاری با سود بالا  به شمار می رود.

 

نحوه سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند به شیوه های زیر انجام شود:

 • باید بازار را تحلیل و سهام مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سهام مورد نظر را با مشاور مالی خود انتخاب کنید.
 • از راهنمایی های کارگزار بهره ببرید.
 • سهام سبدهای سرمایه گذاری را تهیه کنید.
 • برگه های مشاع صندوق های سرمایه گذاری را آماده کنید.
 • سهام با اختیار معامله بخرید.
 • با شرکت های مشاوره قرارداد سبدگردانی امضا کنید.

برای این که سرمایه گذاری نتیجه خوبی به همراه داشته و سرمایه گذاری پر سود باشد، سرمایه گذار نیاز دارد که در این حوزه آگاهی لازم را به دست آورد.

بعد از به دست آوردن آگاهی های لازم درباره نحوه خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس نخستین قدم دریافت کد معاملاتی از کارگزاری ها است. کسی نمی تواند بدون مراجعه به کارگزاری رسمی و دریافت کد معاملاتی در بورس خرید و فروش سهام انجام دهد.

در قدم نخست باید بدانید که کارگزاران افرادی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه میان خریدار و فروشنده را در بازار بورس به عهده دارند. آنها برای خریدار فروشنده و برای فروشنده خریدار پیدا می کنند. در واقع، آنها عامل تطابق عرضه و تقاضا محسوب می شوند و به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. تنها کارگزاران رسمی می توانند دست به خرید و فروش سهام شرکت های بورسی در بازار بزنند.

 

انتخاب کارگزار مناسب برای سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذارهای دائمی و بزرگ بورس با کارگزارهای مشخص کار می کنند. همه کارگزارها به جز آنها که تازه مجوز گرفته اند، اجازه ارائه مشاوره به سرمایه گزاران را دارند. برای کارگزار مهم نیست که چه سهمی را بخرد یا بفروشد، آنها در هر صورت کارمزدشان را دریافت می کنند. این سرمایه گذار است که باید با توجه به خواسته ای که از بورس دارد، کارگزارش را برگزیند.

از اصلی ترین معیارهای انتخاب یک کارگزار می توان به داشتن قابلیت انجام سریع سفارش مشتری، داشتن اطلاعات مربوط و کافی و همچنین داشتن سیستم های داخلی و حجم سرمایه گذار اشاره کرد. اینکه سرمایه گذار برای چه مقدار سرمایه کار می کند مهم است. او در هر حال باید سرمایه ما را جدی بگیرد. سرمایه گذارها به نسبت حجم سرمایه افراد آنها را اولویت بندی می کنند. کارگزارانی که سرمایه مشتریانشان یک میلیارد است، سرمایه گذارانی با 100 میلیون سرمایه برای آنها مناسب نخواهند بود.

توانایی انجام سفارش مشتری با سرعت، داشتن زیر ساخت مناسب برای معامله های اینترنتی، داشتن آگاهی کافی درباره مشاوره و داشتن سیستم های اطلاعاتی و کنترلی مطلوب از معیارهای انتخاب کارگزار بورس هستند. از وظایف او نیز می توان به انجام معامله ها، مدیریت حساب سرمایه گذاری اشخاص و مشاوره، راهنمایی و معرفی شرکت برای پذیرش در بورس را نام برد.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

خرید و فروش سهام برای سرمایه گذاری در بورس

برای خرید سهام و داشتن یک سرمایه گذاری پر سود، سرمایه گذار با ارائه مدارک شناسایی و فیش واریز وجه به حساب کارگزار اقدام به تکمیل فرم خواهد کرد. اگر کارگزار سفارش خرید را کامل کند، برگه سپرده سهام پس از معامله صادر خواهد شد و سرمایه گذار می تواند به کارگزاری مراجعه و رسید خرید و برگ سپرده را دریافت کند.

برای فروش سهام نیز سرمایه گذار می تواند از طریق ارائه مدارک شناسایی، برگه سپرده سهم و تکمیل فرم درخواست فروش اقدام کند. اگر کسی بخواهد سهامش را از طریق یک کارگزاری دیگر به جز کارگزار خریدار بفروشد، باید فرم کارگزار ناظر را پر کند. امکان واریز وجه فروش سهام سه روز کاری پس از فروش وجود دارد.

 

شیوه های خرید و فروش سهام بورس

 • مراجعه حضوری
 • سفارش تلفنی
 • سفارش اینترنتی
 • به صورت آنلاین

در دو شیوه اول، سفارش خرید و فروش سهام بورس بعد از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی سرمایه گذار، توسط کارگزار انجام می شود. اما امروزه با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، این دو شیوه دیگر کاربرد چندانی ندارد. به همین علت نیز دو شیوه بعدی یعنی سفارش اینترنتی یا آنلاین طرفداران بیشتری دارند.

از مزایای خرید و فروش سهام به صورت آنلاین و اینترنتی می توان به این مسئله اشاره کرد که سرمایه گذار در هر مکانی که باشد می تواند با دسترسی به اینترنت کار خود را انجام دهد. البته امکان خطای انسانی کارگزار نیز بسیار کمتر می شود. نقل و انتقال پول سرمایه گذار نیز به صورت غیر حضوری انجام می شود. به این ترتیب موجب صرفه جویی در وقت نیز خواهد شد.

از دیگر مزایای معاملات آنلاین بالا بودن سرعت تصمیم گیری برای خرید و فروش است. به عنوان مثال، اگر تصمیم به فروش سهام گرفته باشید و کمی بعد نظرتان تغییر کند می توانید سفارش خود را لغو کنید. همچنین، می توانید قیمت خود را تغییر دهید. معاملات انجام شده به صورت الکترونیکی از امنیت بالایی نیز برخوردارند.

 

آزمون معاملات آنلاین برای ورود به سرمایه گذاری پر سود

به دلیل این که سفارش شما به شکل مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می شود، در صورتی که اطلاعات کافی درباره نحوه خرید و فروش سهام نداشته باشید ممکن است به ضرر و زیان شما منجر شود. برای این که این اتفاق کمتر بیافتد، کارگزاری ها یک آزمون معاملات آنلاین از سرمایه گذار می گیرند. اگر بتوانید در این آزمون نمره مناسب کسب کنید، اجازه دسترسی به سیستم به صورت آنلاین به شما داده می شود. از این به بعد است که می توانید برای سرمایه گذاری پر سود خود دست به کار شوید.

 

سرمایه-گذاری-پر-سود

 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 40

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 50

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 52

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 43

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 45

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 35

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 39

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 35

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 51

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 35

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 44

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 40

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 43

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 43

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 36

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 45

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 42

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 32

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 35

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 41