پیدا کردن سرمایه گذار

پیدا کردن سرمایه گذار

طرح تجاری کسب و کار خود را پیش از جست و جو برای سرمایه گذاری بنویسید.

یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 13:20

اگر دوست دارید کسب و کار خود را گسترش دهید یا می خواهید یک استارت آپ راه بیاندازید، ممکن است به پیدا کردن سرمایه گذار نیاز داشته باشید. یک سرمایه گذار می تواند شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک کند. پیدا کردن سرمایه گذار برای سرمایه گذاری با این مزیت را بر گرفتن وام دارد که بدون نیازه به بازپرداخت مبلغ در زمان تعیین شده، به سرمایه دسترسی خواهید داشت. در عوض، کنترل بخشی از کسب و کار از کنترل شما خارج خواهد شد. اگر مایلید که سرمایه گذاری با سود بالا داشته باشید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

بهترین زمان جذب و پیدا کردن سرمایه گذار

همان طور که پیدا کردن سرمایه گذار مهم است زمان جذب آن هم اهمیت دارد. در شروع کسب و کار که هنوز نسخه ابتدایی مشخص نشده است، برای جذب سرمایه اقدام نکنید. زمانی که ایده شما برای کسب و کار و استارت آپ هنوز عملی نشده است، زمان مناسبی برای جست و جوی به دنبال سرمایه گذار نیست. وقتی که محصول اولیه آماده شد و فعالیت خود را آغاز کردید، بهتر است در پی راه هایی برای جذب سرمایه گذار باشید. با اضافه کردن سرمایه گذاری به مجموعه خود یا باید مالکیت بخشی از کسب و کارتان را به او بدهید یا شرایط دیگری که سرمایه گذاری می گذارد بپذیرید و به آن متعهد شوید. 

 

پیدا کردن سرمایه گذار

 

مراحل پیدا کردن سرمایه گذار

برای این که بتوانید سرمایه گذار مناسب را پیدا کنید، نیاز است که مراحل زیر را بگذرانید:

1- طرح تجاری کسب و کار خود را پیش از جست و جو برای سرمایه گذاری بنویسید.

شما باید به سرمایه گذارها بفهمانید که طرح شما حساب شده است و اهداف واقع بینانه ای در پشت آن وجود دارد. طرح تجاری شما باید شامل توضیحات کامل درباره شرکت، متناسب بودن با بازار هدف و آینده و سرمایه مورد نیاز و برنامه ریزی برای بازپرداخت آن باشد.

2- نوع سرمایه گذاری خود را مشخص کنید.

ممکن است شما در پی سرمایه گذاری باشید که برای دست یافتن به اهداف مشخص به شما وام دهد یا در ازای واگذاری مالکیت بخشی از کسب و کارتان به شما سرمایه بدهد و در سودتان شریک شود.

3- با افرادی که در حوزه تخصصی شما فعالیت دارند یا به آن علاقه مند هستند ارتباط برقرار کنید.

در ابتدا می توانید از صاحبان کسب و کارهای کوچک که در اطراف شما هستند آغاز کنید. برقرار کردن ارتباط با اتحادیه ها می تواند شما را برای پیدا کردن سرمایه گذار کمک کند.

 

پیدا کردن سرمایه گذار

 

ادامه مطلب پیدا کردن سرمایه گذار

4- وب سایت های سرمایه گذاری را برای پیدا کردن فرشتگان سرمایه جست و جو کنید.

فرشتگان سرمایه افرادی هستند که در ازای پرداخت پول نقد و سرمایه در کسب و کار شما شریک می شوند. این افراد تمایلی به کنترل طرح های توسعه شما ندارند و تنها هدف آنها دریافت سود است. این وب سایت ها تقریباً جدید هستند و انواع مختلفی دارند. به طور کل، شما در این وب سایت ها درخواست سرمایه گذاری خود را اعلام می کنید و سرمایه گذاران متناسب با شما به آن پاسخ می دهند.

 

5- با دانشگاه های دارای کارآفرینی قوی تماس بگیرید.

دانشگاه هایی که در این زمینه فعال هستند با سرمایه گذاران در ارتباطند. مسئولان این بخش می توانند شما را در پیدا کردن سرمایه گذار کمک کنند.

6- کسب و کارهایی که در پروژه های مخاطره آمیز سرمایه گذاری می کنند بشناسید.

در صورتی که ایده تازه ای برای شروع یک کسب و کار دارید یا قصد دارید آن را تغییر دهید و همچنین توانسته اید موفقیت خود را در کسب و کار اثبات کنید، این راه برای شما مناسب خواهد بود.

شرکت های بسیاری در پی پیدان کردن موارد سرمایه گذاری هستند که بتواند بازده سه تا ده درصدی را در مدت ده سال برای آنها تأمین کند. اکثر آنها کسب و کارهای کوچکی را انتخاب می کنند که بعد از شکوفایی قابلیت عرضه در بورس را داشته باشند و بتوانند با شرکت های بزرگ رقابت کنند.    

 

پیشنهاداتی برای پیدا کردن سرمایه گذار

شتاب دهنده ها

شتاب دهنده ها این روزها از بهترین گزینه ها برای تأمین منابع و امکانات کسب و کارهای تازه هستند. این شتاب دهنده می توانند بخشی از منابع مالی که صرف خرید امکانات یا اجاره فضا می شود را در اختیار شما قرار دهند. بیشتر آنها در تأمین فضای مناسب نیز قادر به کمک هستند. روش ورود به شتاب دهنده ها شبیه هم است. در دوره پذیرش تیم اجرایی باید ایده خود را در آن مطرح کند.

صندوق های سرمایه گذاری

استفاده از صندوق سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها برای کسب و کارهایی است که پایداری و اجرای مالی یافته اند. تأمین سرمایه به این روش با هدف گسترش بازار انجام می شود. صندوق های سرمایه گذاری به طور معمول در امور اجرایی و مدیریت کسب و کارها دخالت نمی کنند. سرمایه گذاری در آنها به شکل خرید سهام یا سود مشارکت است.

مراکز رشد و جمع سپاری

جمع سپاری به معنای دریافت کمک های داوطلبانه از عموم مردم یا علاقه مندان به یک حوزه است. جمع سپاری در کارآفرینی اجتماعی به کار می رود. به دلیل این که این شیوه در ایران هنوز جوان است، اجرای این شیوه باید با دقت همراه باشد. پتانسیل جمع سپاری هنوز به خوبی در تأمین منابع مالی پروژه ها در زمینه فناوری اطلاعات آزاد نشده است.

مراکز رشد از شیوه های دیگر برای تأمین سرمایه کسب و کار است. بخش زیادی از سرمایه به طور معمول صرف تأمین فضا می شود. مراکز رشد هم مانند شتاب دهنده ها می توانند این منابع را در اختیار کارآفرینان بگذارند. مراکز رشد در ایران دولتی هستند و در فضاهای دانشگاهی یا پارک های علمی فناوری مستقرند.

فروش سهام یا سود مشارکت

کسب و کارها زمانی می توانند از این روش استفاده کنند که به پایداری مالی رسیده باشند. فروش سهام به شکل عام و بدون ساختار درست نیست، زیرا دشوارهایی را موجب خواهد شد. برای فروش سهام می توان روی فرشتگان سرمایه و جمع سپاری نیز حساب کرد.

در هر حال پیدا کردن سرمایه گذار مناسب برای کسب و کار شما ممکن است در ابتدا امر ساده ای به نظر برسد، ولی نیاز به وقت و انرژی زیادی دارد تا شما بتوانید در دنیای سرمایه گذاری و کسب و کار خود را به اثبات برسانید.  

 

پیدا کردن سرمایه گذار

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دومین جلسه دادگاه متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ برگزار شد

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار، برگزار شد.

 • 2

انجام نسخه پیچی الکترونیکی در۵۰درصدموسسات طرف قرارداد بیمه سلامت

زنجان- مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: ۵۰درصد موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان شامل آزمایشگاه، مطب و داروخانه ها از نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی استفاده می کنند.

 • 3

افزایش مبادلات ایران و ترکیه با پول ملی

رئیس کل بانک مرکزی از بالا بردن حجم تجارت دو کشور ایران و ترکیه و حل و فصل مسائل بانکی به ویژه ارتباط بیشتر بین بانک‌های مرکزی برای پیگیری افزایش مبادلات بر اساس پول ملی دو کشور خبر داد.

 • 2

پیگیری ۷.۵ میلیارد دلار طرح حمل‌ونقل ریلی

شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ۱۵ میلیارد دلار پروژه ماده ۱۲ (قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر) مصوب شورای اقتصاد در حال اجرا دارد که ۷.۵ میلیارد دلار آن مربوط به پروژه‌های حمل‌ونقل ریلی است.

 • 2

نرخ رسمی ۲۶ ارز کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۱۱ ارز افزایش، ۱۰ ارز ثابت و ۲۶ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

 • 8

اقدامات در حوزه نفت منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

معاون اول رییس جمهور گفت: اقدامات انجام شده در حوزه نفت کاملا منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و باید با جدیت تداوم یابد.

 • 1

وضعیت معاملات ارزی/ ارز مسافرتی ۲۵۰ تومان ارزان شد

امروز قیمت‌ها در معاملات بازار ارز به مانند روزهای اخیر نوسان چندانی نداشت و بازار آرام بود.

 • 2

پناهندگان جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان خبر داد و گفت: تمامی پناهندگان می‌توانند جهت ثبت نام به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و دفترچه خود را دریافت کنند.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۵ شهریور ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲۵ شهریور ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید.

 • 2

پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان امداد

با امضای تفاهم‌‌نامه میان کمیته امداد و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک متعهد شد امسال مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان امداد ارائه دهد.

 • 4

طیب نیا با اقتصاد ایران چه کرد؟ / آقای ضد تورم خیر؛ وزیر زمینه ساز بحران اقتصادی بله/ عاقبت کنترل دستوری قیمت ارز، مسکن و تورم چه شد؟

حکایت دوغ و دوشاب حکایت وزیری است که در دولت یازدهم سکان اقتصاد را در دست داشت، حالا روزنامه شرق و برخی رسانه ها از او با تعابیری چون "آقای ضد تورم" و "رکورد دار رای اعتماد مجلس" یاد کرده اند.این تعریف و تمجیدها ظاهراً به دلیل انتصاب دکتر طیب نیا به سمت رئیس کمیته اقتصاد وزارت آموزش‌و‌پرورش می باشد ...

 • 3

موتورولا تلویزیون اندرویدی به بازار عرضه می کند

شاخه شرکت موتورولا در هند با همکاری یک شرکت تجارت آنلاین تلویزیون های هوشمندی را در این کشور عرضه می کند که مجهز به اندروید۹ هستند.

 • 2

قیمت دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ به ۱۱۳۵۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۳۵۰ تومان رسید.

 • 2

دستور جهانگیری به وزارت اقتصاد، سازمان بودجه و صندوق توسعه ملی

معاون اول رئیس جمهور از وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی خواست تا از بخش نفت و گاز حمایت های لازم را انجام دهند.

 • 1

پرداخت بیش از ۶۵۳ میلیارد ریال خسارت از سوی تجارت‌نو به سیل‌زدگان

نهمین چک از سوی بیمه تجارت نو در ادامه پرداخت خسارات ناشی از سیل، به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال در وجه کمیته امداد امام خمینی (ره) صادر شد.

 • 3

بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر ضرورت بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات تاکید کرد.

 • 2

بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر ضرورت بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات تاکید کرد.

 • 3

رشد ۳۵۲۲ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۵۲۲ واحدی در پایان معاملات به ۳۰۵ هزار و ۹۱۸ واحد رسید.

 • 3