با سرمایه خود چه کنیم

با سرمایه خود چه کنیم

این که بدانید با سرمایه خود چه کنیم که همیشه پول نقد در دسترس داشته باشیم، یک استراتژی ریسک گریز دیگر است که به معنی قربانی کردن سود بیشتر است که در زمان سرمایه گذاری به دست خواهد آمد.

شنبه 6 بهمن 1397 ساعت 11:45

برای این که بدانیم با سرمایه خود چه کنیم ، یکی از بهترین راه ها استفاده از تجربیات و توصیه های افراد ثروتمند است. پیش از این که سرمایه خود را وارد هر نوع سرمایه گذاری کنیم، نیاز است که از انواع سرمایه گذاری سنتی و جدید اطلاعاتی داشته باشیم و در نهایت با توجه به اوضاع اقتصادی حال حاضر جامعه و مقدار سرمایه خود اقدام به سرمایه گذاری کنیم. در ادامه توصیه های وارن بافت، یکی از ثروتمندترین مردان جهان، برای سرمایه گذاری با سود بالا آورده شده است.

 

1- هرگز پولی از دست ندهیم :

پیش از این که بدانیم با سرمایه خود چه کنیم، باید به این مسئله توجه داشته باشیم که نباید پولی از دست بدهیم. شاید برای برخی خیلی واضح باشد، اما با کمی دقت متوجه عمق این توصیه خواهیم شد. بافت در این باره می گوید: «قانون شماره یک می گوید که هرگز پولی از دست ندهید و قانون شماره دو نیز می گوید که هرگز قانون شماره یک را فراموش نکنید.»

این توصیه علمی و هوشمندانه است. در واقع هر جا که می توانیم باید از ریسک کردن پرهیز کنیم. می توان از توصیه وارن بافت این گونه برداشت کرد که هرگز برای به دست آوردن چیزی که می خواهیم نباید چیزی که نیاز داریم را به خطر بیاندازیم. حتی اگر احتمال از دست دادن آن یک به هزار باشد. به این ترتیب باید از سرمایه گذاری های خیلی پر خطر پرهیز کنیم. البته این برعکس دیگر استراتژی ها است که سرمایه گذاری را همواره همراه با ریسک می دانند.

 

2- در پی ارزش بالا با قیمت پایین باشیم :

بافت می گوید: «قیمت آن چه می پردازید و ارزش آن چه به دست  می آورید.» در صورتی که برای چیزی بیشتر از ارزشی که دارد پول بدهیم، پول خود را از دست داده ایم. به این ترتیب قانون شماره یک را نقض کرده ایم. گاهی شاهد این اتفاق هستیم. مثلاً وقتی در اوج تقاضا و بالا بودن قیمت ها اقدام به خرید می کنیم، چنین اتفاقاتی رخ می دهد. بافت می نویسد: «بحث راجع به جوراب یا سهام، من دوست دارم کالای با کیفیت را وقتی بخرم که قیمتش پایین آمده باشد.» این که با پول خود و با سرمایه خود چه کنیم از اهمیت برخوردار است.

 

3- عادات مالی درست در خود پرورش دهیم :

بافت در یکی از سخنرانی هایش می گوید: «ما بسیاری از رفتارهایمان را بر اساس عادت انجام می دهیم. زنجیره عادت های ما آن قدر سبک هستند که احساس نمی شوند و زمانی می شود که به حدی بر دوشمان سنگینی می کنند و باید آنها را کنار بگذاریم.» همه ما دوست داریم عادت بدمان را با عادت خوب جایگزین کنیم. بافت می گوید: «بدترین اشتباهی که ما مرتکب می شویم این است که یاد نمی گیریم با پول و سرمایه خود چه کنیم و چگونه به طور صحیح پس انداز کنیم.»

 

4- پول نقد در دسترس داشته باشیم :

این که بدانید با سرمایه خود چه کنیم که همیشه پول نقد در دسترس داشته باشیم، یک استراتژی ریسک گریز دیگر است که به معنی قربانی کردن سود بیشتر است که در زمان سرمایه گذاری به دست خواهد آمد. داشتن پول نقد به خصوص در بسیاری از کسب و کارها در دورانی که در آن بسیاری از شرکت های دیگر با دشواری های جدی رو به رو می شوند، مانع از شکست آنها خواهد شد. پول نقد برای یک کسب و کار مثل اکسیژن است. وقتی باشد هرگز به آن فکر نمی کنیم، ولی در صورتی که نباشد تنها فکر ما همان خواهد بود.

 

با سرمایه خود چه کنیم

 

5- اهداف طولانی مدت داشته باشیم :

اشتباهی که بسیاری از افراد مرتکب آن می شوند این است که سعی می کنند روی موج های اقتصادی که می آید سوار شوند و در همان کوتاه مدت از آن سود ببرند. این نوع  تفکر افراد را به دردسر خواهد انداخت. توصیه می شود که به جای این کار با افقی با سال های طولانی سرمایه گذاری خود را آغاز کنیم. به جای این که در کوتاه مدت پولی به دست آوریم، باید روی افزایش قدرت خرید خود در طی زندگی تمرکز کنیم.

 

6- روی خودمان سرمایه گذاری کنیم و بدانیم با سرمایه خود چه کنیم :

تا آن جا که از ما بر می آید بهتر است روی خودمان سرمایه گذاری کنیم. ما باید بدانیم با سرمایه خود چه کنیم از مراقبت از بدن خود تا یافتن کاری که دوست داریم می توانند سرمایه گذاری های خوبی روی خودمان باشند. بافت در یکی از مصاحبه هایش گفته است: «هر کاری که برای بهبود استعدادهای ذاتی و بالا بردن ارزشتان بکنید، بعدها در قالب قدرت خرید بیشتر خود را به شما نشان می دهد.» بهره بردن از این سرمایه گذاری ده برابر است و بر عکس سایر اموال، هیچ چیز یا هیچ کس نمی تواند قابلیت های ما را از ما جدا کند. رفتن به دانشگاه و درس خواندن، پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی، به راه انداختن یک کسب و کار و یا حتی داوطلب شدن برای موقعیتی که مهارت جدیدی یاد بگیریم، از این دست کارها محسوب می شوند. هر آنچه بر هوش ما بیافزاید، ما را ثروتمندتر خواهد کرد.

 

با سرمایه خود چه کنیم ؟

همه به دنبال این هستیم که سرمایه خود را افزایش دهیم اما نمی دانیم با سرمایه خود چه کنیم . استفاده از سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار بسیار هوشمندانه است. البته پر دردسرتر از بقیه انواع سرمایه گذاری ها است. در هیچ کاری صد در صد تضمین سودآوری وجود ندارد. سرمایه گذاری در کسب و کار به سادگی هم نیست و بدون تجربه و دانش کافی نه تنها سودی به همراه ندارد، بلکه ممکن است سرمایه مان را نیز از دست بدهیم.

خیلی از افراد به کار تولید علاقه دارند، به خصوص آنها که فضای مناسب برای شروع کار را نیز در اختیار دارند. این افراد زمانی که دانش و اطلاعات کافی در این باره کسب کردند این افراد همواره از خود می پرسند که با سرمایه خود چه کنیم بدین گونه می توانند وارد حوزه تولید شوند. بهتر است سراغ کارهای خیلی دشوار نرویم و مهم است که فرصت های محل زندگی خود را شناسایی کنیم. در صورتی که شغلی که مد نظر داریم در محل ما نیست، با کمی تحقیق و با صبر به سراغ آن برویم. در ابتدای کار که کسی ما را نمی شناسد، ممکن است مجبور به پرداخت ضرر و زیان شویم. اما هرگز نباید عجله کنیم و هیچ ثروتمندی یک شبه به ثروت نرسیده است.

 

با سرمایه خود چه کنیم

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

افراد مجهول‌الهویه هویت‌یابی می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از هویت‌یابی افراد مجهول‌الهویه خبر داد و گفت: دست کم 2 ماه زمان نیاز است تا هویت این افراد شناسایی یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت جدیدی ایجاد شود.

 • 3

خروج ۱.۲ تریلیون یورو دارایی ۷ بانک بزرگ از بریتانیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: ۷ بانک بزرگ سرمایه‌گذاری در حدود ۱.۲ تریلیون یورو از دارایی‌های خود را از برگزیت به منطقه دیگری از اروپا انتقال خواهند داد.

 • 2

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

 • 2

وزیر اسرائیلی به بحرین سفر می‌کند

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی تاکید کرد که از وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برای سفر به یک کشور حاشیه خلیج فارس دعوت به عمل آمده است.

 • 3

وزیر اقتصاد: اگر شرایط فعلی اقتصاد مدیریت نشود وضع بدتر می‌شود/

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران گفت: اقتصاد کشور البته نه به آن شدت که گفته می‌شود شرایط سختی دارد و این شرایط سخت اگر مدیریت نشود ممکن که مراتب سختی آن بیشتر شود.

 • 8

وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک

یک روزنامه آمریکایی به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد ترامپ تا پیش از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا دو میلیارد دلار از دویچه بانک آلمان وام دریافت کرده است.

 • 9

وضعیت اشتغال به کمک دلار آمد

با انتشار آمار مثبت از روند اشتغال زایی در آمریکا، دلار دست به پیشروی از سطوح پایین روز قبل خود زد.

 • 9

صرافی‌های منتخب بانکی از فردا خدمات ارزی ارائه می‌دهند

بانک مرکزی اعلام کرد که صرافی‌های بانکی منتخب از روز شنبه، سوم فروردین ماه، فعال خواهند بود.

 • 10

قیمت طلا نزدیک به رکورد ۳ هفته‌ای باقی ماند/ پالادیوم در اوج

قیمت طلا در یک جلسه پرنوسان به رکورد ۳ هفته‌ای رسید و پس از این‌که گزارشات اقتصادی آمریکا دلار را بالا برد، قیمت طلا اندکی کاهش یافت. اما پالادیوم با نگرانی از عرضه، رکورد قیمتی تاریخی زد.

 • 9

قیمت ال‌ان‌جی اروپا و آسیا به زیر ۵ دلار سقوط کرد

قیمت ال‌ان‌جی، این هفته پس از ۱۳ هفته متوالی افت، به علت عدم رشد تقاضا و نبود اختلال قابل‌توجه، به کمتر از ۵ دلار برای هر یک میلیون واحد حرارتی انگلیسی (ام‌ام‌بی‌تی‌یو)، سقوط کرد.

 • 10

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 7

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 10

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 9

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 9

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 10

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 9

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 12

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 11

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 9