با سرمایه خود چه کنیم

با سرمایه خود چه کنیم

این که بدانید با سرمایه خود چه کنیم که همیشه پول نقد در دسترس داشته باشیم، یک استراتژی ریسک گریز دیگر است که به معنی قربانی کردن سود بیشتر است که در زمان سرمایه گذاری به دست خواهد آمد.

شنبه 6 بهمن 1397 ساعت 11:45

برای این که بدانیم با سرمایه خود چه کنیم ، یکی از بهترین راه ها استفاده از تجربیات و توصیه های افراد ثروتمند است. پیش از این که سرمایه خود را وارد هر نوع سرمایه گذاری کنیم، نیاز است که از انواع سرمایه گذاری سنتی و جدید اطلاعاتی داشته باشیم و در نهایت با توجه به اوضاع اقتصادی حال حاضر جامعه و مقدار سرمایه خود اقدام به سرمایه گذاری کنیم. در ادامه توصیه های وارن بافت، یکی از ثروتمندترین مردان جهان، برای سرمایه گذاری با سود بالا آورده شده است.

 

1- هرگز پولی از دست ندهیم :

پیش از این که بدانیم با سرمایه خود چه کنیم، باید به این مسئله توجه داشته باشیم که نباید پولی از دست بدهیم. شاید برای برخی خیلی واضح باشد، اما با کمی دقت متوجه عمق این توصیه خواهیم شد. بافت در این باره می گوید: «قانون شماره یک می گوید که هرگز پولی از دست ندهید و قانون شماره دو نیز می گوید که هرگز قانون شماره یک را فراموش نکنید.»

این توصیه علمی و هوشمندانه است. در واقع هر جا که می توانیم باید از ریسک کردن پرهیز کنیم. می توان از توصیه وارن بافت این گونه برداشت کرد که هرگز برای به دست آوردن چیزی که می خواهیم نباید چیزی که نیاز داریم را به خطر بیاندازیم. حتی اگر احتمال از دست دادن آن یک به هزار باشد. به این ترتیب باید از سرمایه گذاری های خیلی پر خطر پرهیز کنیم. البته این برعکس دیگر استراتژی ها است که سرمایه گذاری را همواره همراه با ریسک می دانند.

 

2- در پی ارزش بالا با قیمت پایین باشیم :

بافت می گوید: «قیمت آن چه می پردازید و ارزش آن چه به دست  می آورید.» در صورتی که برای چیزی بیشتر از ارزشی که دارد پول بدهیم، پول خود را از دست داده ایم. به این ترتیب قانون شماره یک را نقض کرده ایم. گاهی شاهد این اتفاق هستیم. مثلاً وقتی در اوج تقاضا و بالا بودن قیمت ها اقدام به خرید می کنیم، چنین اتفاقاتی رخ می دهد. بافت می نویسد: «بحث راجع به جوراب یا سهام، من دوست دارم کالای با کیفیت را وقتی بخرم که قیمتش پایین آمده باشد.» این که با پول خود و با سرمایه خود چه کنیم از اهمیت برخوردار است.

 

3- عادات مالی درست در خود پرورش دهیم :

بافت در یکی از سخنرانی هایش می گوید: «ما بسیاری از رفتارهایمان را بر اساس عادت انجام می دهیم. زنجیره عادت های ما آن قدر سبک هستند که احساس نمی شوند و زمانی می شود که به حدی بر دوشمان سنگینی می کنند و باید آنها را کنار بگذاریم.» همه ما دوست داریم عادت بدمان را با عادت خوب جایگزین کنیم. بافت می گوید: «بدترین اشتباهی که ما مرتکب می شویم این است که یاد نمی گیریم با پول و سرمایه خود چه کنیم و چگونه به طور صحیح پس انداز کنیم.»

 

4- پول نقد در دسترس داشته باشیم :

این که بدانید با سرمایه خود چه کنیم که همیشه پول نقد در دسترس داشته باشیم، یک استراتژی ریسک گریز دیگر است که به معنی قربانی کردن سود بیشتر است که در زمان سرمایه گذاری به دست خواهد آمد. داشتن پول نقد به خصوص در بسیاری از کسب و کارها در دورانی که در آن بسیاری از شرکت های دیگر با دشواری های جدی رو به رو می شوند، مانع از شکست آنها خواهد شد. پول نقد برای یک کسب و کار مثل اکسیژن است. وقتی باشد هرگز به آن فکر نمی کنیم، ولی در صورتی که نباشد تنها فکر ما همان خواهد بود.

 

با سرمایه خود چه کنیم

 

5- اهداف طولانی مدت داشته باشیم :

اشتباهی که بسیاری از افراد مرتکب آن می شوند این است که سعی می کنند روی موج های اقتصادی که می آید سوار شوند و در همان کوتاه مدت از آن سود ببرند. این نوع  تفکر افراد را به دردسر خواهد انداخت. توصیه می شود که به جای این کار با افقی با سال های طولانی سرمایه گذاری خود را آغاز کنیم. به جای این که در کوتاه مدت پولی به دست آوریم، باید روی افزایش قدرت خرید خود در طی زندگی تمرکز کنیم.

 

6- روی خودمان سرمایه گذاری کنیم و بدانیم با سرمایه خود چه کنیم :

تا آن جا که از ما بر می آید بهتر است روی خودمان سرمایه گذاری کنیم. ما باید بدانیم با سرمایه خود چه کنیم از مراقبت از بدن خود تا یافتن کاری که دوست داریم می توانند سرمایه گذاری های خوبی روی خودمان باشند. بافت در یکی از مصاحبه هایش گفته است: «هر کاری که برای بهبود استعدادهای ذاتی و بالا بردن ارزشتان بکنید، بعدها در قالب قدرت خرید بیشتر خود را به شما نشان می دهد.» بهره بردن از این سرمایه گذاری ده برابر است و بر عکس سایر اموال، هیچ چیز یا هیچ کس نمی تواند قابلیت های ما را از ما جدا کند. رفتن به دانشگاه و درس خواندن، پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی، به راه انداختن یک کسب و کار و یا حتی داوطلب شدن برای موقعیتی که مهارت جدیدی یاد بگیریم، از این دست کارها محسوب می شوند. هر آنچه بر هوش ما بیافزاید، ما را ثروتمندتر خواهد کرد.

 

با سرمایه خود چه کنیم ؟

همه به دنبال این هستیم که سرمایه خود را افزایش دهیم اما نمی دانیم با سرمایه خود چه کنیم . استفاده از سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار بسیار هوشمندانه است. البته پر دردسرتر از بقیه انواع سرمایه گذاری ها است. در هیچ کاری صد در صد تضمین سودآوری وجود ندارد. سرمایه گذاری در کسب و کار به سادگی هم نیست و بدون تجربه و دانش کافی نه تنها سودی به همراه ندارد، بلکه ممکن است سرمایه مان را نیز از دست بدهیم.

خیلی از افراد به کار تولید علاقه دارند، به خصوص آنها که فضای مناسب برای شروع کار را نیز در اختیار دارند. این افراد زمانی که دانش و اطلاعات کافی در این باره کسب کردند این افراد همواره از خود می پرسند که با سرمایه خود چه کنیم بدین گونه می توانند وارد حوزه تولید شوند. بهتر است سراغ کارهای خیلی دشوار نرویم و مهم است که فرصت های محل زندگی خود را شناسایی کنیم. در صورتی که شغلی که مد نظر داریم در محل ما نیست، با کمی تحقیق و با صبر به سراغ آن برویم. در ابتدای کار که کسی ما را نمی شناسد، ممکن است مجبور به پرداخت ضرر و زیان شویم. اما هرگز نباید عجله کنیم و هیچ ثروتمندی یک شبه به ثروت نرسیده است.

 

با سرمایه خود چه کنیم

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.

 • 12

کدام شرکت بیشترین ارز دولتی را گرفت؟/ پشت‌پرده نقش قطعه‌ساز خاص در تولید خودروهای ناقص

بررسی جدول تخصیص ارز دولتی به فعالان اقتصادی نشان می‌دهد شرکت صنایع تولیدی کروز بیشترین میزان ارز دولتی دریافتی را در بین شرکت‌های قطعه‌ساز به خود اختصاص داده است.

 • 18

چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

 • 57

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کارکنان بانک سپه

مدیرعامل بانک در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح امتیازاتی که برای کارمندان حافظ و قاریان قرآن بانک در نظر گرفته بود تمدید کرد.

 • 19

نت بانک جدید سامان رونمایی شد

نت بانک جدید سامان با امکانات و ظاهری جدید و با رابط کاربری تازه رونمایی شد.

 • 17

ساختمان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به فروش می‌رسد

از سوی دادگستری قم ساختمان دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب به مزایده گذاشته شد.

 • 17

رشد ۳۲۶۰ واحدی بورس با نگاه به تحولات داخلی

بورس تهران پس از یک روز استراحت در آغاز هفته، امروز با رشد ۳۲۶۰ واحدی همراه شد و به میانه کانال ۲۱۷ هزار واحدی صعود کرد. تعطیلی بازار جهانی و به دنبال آن کاهش اثرگذاری تلاطم‌های آن بر بورس تهران از مهمترین دلایل صعود شاخص سهام به شمار می‌رود.

 • 20

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور رضا رئوفیان به عنوان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد.

 • 15

اکران فیلم A Quiet Place 2 جلو افتاد

شرکت پارامونت پیکچرز از تغییر تاریخ اکران فیلم A Quiet Place 2 و فیلم Playing With Fire خبر داده است.

 • 17

بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه امنیت خود را افزایش دهند؟

روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.

 • 23

بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده‌ها را اعلام کرد.

 • 14

همکاری مطلوب بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب

مشاور بانکی اتاق بازرگانی گفت:بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب همکاری مطلوب دارد.

 • 20

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

 • 18

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای اردیبهشت ماه ۹۸ را اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از سایر بازارهای موازی قرار گرفته است.

 • 20

ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

ایران پس از ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کند.

 • 37

رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۲۵۹ واحدی به ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

 • 16

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵ دلار در هر بشکه

قیمتی سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت که از بالاترین قیمت این نوع نفت در سال جاری ۳.۰۱ دلار کمتر است.

 • 18