SPV در بند FATF

SPV در بند FATF

تهران- ایرنا- مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند.

جمعه 16 آذر 1397 ساعت 2:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

ایالات متحده‌ آمریکا، کشوری که در تاریخ خود نشان داده است برای رسیدن به اهداف و منافع خود از هر اقدامی کوتاهی نمی‌کند و همواره می‌کوشد تا هر دولت یا ملتی را که در برابر خواسته‌‌های دولتمردان این کشور می‌ایستد از سر راه خود بردارد، حال تفاوتی ندارد محمدرضا‌پهلوی باشد یا جمهوری‌اسلامی و مشکل اصلی این به اصطلاح ابرقدرت با مردم ایران و ایستادگی آن‌ها روی منافع‌شان است.

چندی پیش و بعد از تلاش‌های گسترده‌ای که سیاسیون و دیپلمات‌های ایرانی و غربی برای برجام کرده‌بودند با انجام یک انتخابات و روی کار آمدن فردی مانند دونالدترامپ، لایه‌قدرت در این کشور که از آیپک و لابی‌های اسراییلی حساب می‌برند با توجه به شعارهای انتخاباتی ترامپ این فرد را به سمتی هدایت کردند که برنامه جامع اقدام مشترک را از بین ببرد و گواهی مرگ آن را امضا کند.

البته از آنجایی که این توافق یک عهدنامه بین‌المللی محسوب می‌شد و این کشور به تنهایی نمی‌توانست پایان آن را رقم بزند، کشورهای اروپایی که در برابر افکارعمومی عجز وناتوانی آن‌ها در قبال یکه‌تازی‌های سیاست‌مدار موزرد آمریکایی خودنمایی می‌کرد، سعی کردند به گونه‌ای نشان دهند که گویی در برابر این اقدامات و زیاده‌خواهی‌ها ایستاده‌اند و نمی‌گذارند که آمریکا فشارهای فراوانی با زیرپا گذاشتن برجام بر ایران وارد کند ولی اندکی بعد و همزمان با آغاز تحریم‌های آمریکا، واقعیت نمایان شد و اروپاییان نیز خود را از خط قرمز ساختگی ایالات متحده دور کردند و در باغ سبزی را که به مسئولان مانشان داده بودند، نیمه باز نگه‌داشتند که ناگهان سوز سرمای تحریم‌ها آن‌ها را نیز زمین‌گیر نکند.

**واهمه اروپا از آمریکا
قبل از آغاز تحریم‌ها برخی از مسئولان اروپایی از ایجاد کانال مالی میان ایران و قاره سبز برای کم اثر کردن تحریم‌ها سخن گفته بودند ولی هر کدام از کشورهایی که قرار بر استقرار این مرکز در آن‌ها بود، شانه‌خالی کردند و بازی را واگذار کردند زیرا حوصله درگیری با دونالدترامپ و سیاست‌های افراطی او را نداشتند.

**FATF ضامن SPV
البته برخی از کارشناسان معتقد بودند که اروپا برقراری این کانال را به روی خوش نشان دادن مقامات ایران به شروط FATF مشروط کرده و منتظر بودند تا تصمیم مسئولان ایران را در قبال این مسائل مشاهده کنند و در ادامه قدمی بردارند؛ البته این فرضیه روز گذشته و پس از آنکه محمدجوادظریف به سرعت و بعد از تعیین تکلیف CFT به عنوان یکی از لوایح چهارگانه مربوط به شرایط FATF در مجلس شورای اسلامی، از برگزاری SPV یا همان کانال ارتباطی خبر داد، بیشتر قابل توجه شد.

رییس‌دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به سفر هفته گذشته خود به اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد که براساس آنچه در سفر اخیر از اروپاییان شنیدیم، توافقات نهایی در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک شاهد ثبت SPV هستیم اما با توجه به اینکه آمریکایی‌ها به محض مطلع شدن از هر توافقی تلاش می‌کنند با فشار مانع از تحقق آن شوند، اروپایی‌ها این مرحله را در حالت محرمانه دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند و زمانی که نهایی شد، اعلام می‌کنند.

**قاره سبز و احتیاج به ایران
همان‌گونه که گفته شد با توجه به روحیات قدرت‌طلبانه ایالات‌متحده بی‌شک اروپا با محافظه‌کاری با ایران برخورد می‌کند ولی منافعی که ارتباط با کشورمان برای این دولت‌های غربی دارد، آن‌ها را وادار به آن‌کرده‌است که در راستای رسیدن به منافع ملی خودشان با جمهوری اسلامی ارتباط برقرار کنند؛ جمهوری اسلامی بعد از برجام نگاه‌های جامعه ملل به آن عوض شد و قدرت دیپلماسی به جهانیان فهماند که اگر با ایران با ادبیات همگرایی سخن بگویند، قشر بیشتر این مردم به پایبندی بر عهد پافشاری کرده و از آن دفاع می‌کنند.

**پافشاری بر حقوق مردم
مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند و با بهانه‌های واهی و گاه هدف‌دار آن‌ها را از بین ببرند.

منبع: روزنامه قانون؛ 1397،9،15
گروه اطلاع رسانی**2059**9131

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کاهش قیمت نفت به کمتر از ۷۰ دلار

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

 • 16

بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد تا زمانی که تصمیمات اقتصادی گرفته می شود، مشکلات و گره‌های کار را به دولت نشان دهد.

 • 15

سهم برخی گونه‌های با ارزش شیلاتی به زیر یک درصد رسید

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی گفت:متاسفانه سهم برخی گونه‌های با ارزش شیلاتی به زیر یک درصد رسیده و اگر اقدام موثر صورت نگیرد در آینده‌ای نزدیک عواقب جبران ناپذیری گریبان گیر طبیعت خواهد شد.

 • 17

توسعه کارآفرینی نیازمند تغییر نظام پولی و بانکی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.

 • 16

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد

دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .

 • 15

بزرگترین مشکل اقتصاد چند نرخی بودن ارز است

تهران- ایرنا- بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو معتقد است: چند نرخی بودن ارز در سال‌های گذشته موجب رانت و فسادهای متعدد شده و مشکلات بزرگی فراروی تولیدکنندگان قرار داده است.

 • 17

گلف‌بازی ترامپ برای مالیات دهندگان آمریکا 100 میلیون دلار هزینه داشته است

سفرهای رییس جمهور آمریکا برای بازی گلف بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مالیات‌دهندگان هزینه داشته است.

 • 16

عواقب سنگین جنگ تکنولوژی آمریکا علیه هواوی برای شرکت‌های آمریکایی

آمریکا عواقب حمله به غول تکنولوژی چین، هوآوی، را دست کم گرفته است، چراکه این اقدام پیام واضحی به کشورهای جهان ارسال می‌کند که از تجارت با چنین شریک تجاری ناپایداری (آمریکا) خودداری کنند.

 • 4

شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد

فردیس - شهردار فردیس از جذب ۱۱۲ درصدی درآمد نقدی در سال گذشته خبر داد و گفت: شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد نقدینگی دارد.

 • 15

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

 • 14

تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل حمایت از نمایشگاه قرآن کریم

دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با حضور در غرفه بانک صادرات ایران از نزدیک با رویکردهای فرهنگی و قرآنی این بانک در نمایشگاه قرآن کریم آشنا شد.

 • 19

ارائه خدمات بانکی به روشندلان در ۸ شعبه بانک دی

با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان پذیر شد.

 • 18

مرکز تماس، ظرفیتی مناسب برای ارتباط با مشتریان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان است.

 • 17

صندوق بیمه کشاورزی در استان زنجان زیان‌ده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: متأسفانه آمارها حاکی از آن است که بیمه کشاورزی در استان زنجان بیمه‌ای زیان‌ده است.

 • 20

بازدید مدیران بانک تجارتی ایران و اروپا از بانک دی

مدیران ارشد بانک تجارتی ایران و اروپا (E.I.H.) در راستای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل با مدیران ارشد بانک دی دیدار کردند.

 • 19

ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

با در نظر گرفتن نسبت ثروت به تولید ناخالص داخلی می‌توان دریافت که برخی افراد از ثروتمندان حال حاضر جهان نیز ثروتمند تر بوده‌اند.

 • 18
 • 28