SPV در بند FATF

SPV در بند FATF

تهران- ایرنا- مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند.

جمعه 16 آذر 1397 ساعت 2:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

ایالات متحده‌ آمریکا، کشوری که در تاریخ خود نشان داده است برای رسیدن به اهداف و منافع خود از هر اقدامی کوتاهی نمی‌کند و همواره می‌کوشد تا هر دولت یا ملتی را که در برابر خواسته‌‌های دولتمردان این کشور می‌ایستد از سر راه خود بردارد، حال تفاوتی ندارد محمدرضا‌پهلوی باشد یا جمهوری‌اسلامی و مشکل اصلی این به اصطلاح ابرقدرت با مردم ایران و ایستادگی آن‌ها روی منافع‌شان است.

چندی پیش و بعد از تلاش‌های گسترده‌ای که سیاسیون و دیپلمات‌های ایرانی و غربی برای برجام کرده‌بودند با انجام یک انتخابات و روی کار آمدن فردی مانند دونالدترامپ، لایه‌قدرت در این کشور که از آیپک و لابی‌های اسراییلی حساب می‌برند با توجه به شعارهای انتخاباتی ترامپ این فرد را به سمتی هدایت کردند که برنامه جامع اقدام مشترک را از بین ببرد و گواهی مرگ آن را امضا کند.

البته از آنجایی که این توافق یک عهدنامه بین‌المللی محسوب می‌شد و این کشور به تنهایی نمی‌توانست پایان آن را رقم بزند، کشورهای اروپایی که در برابر افکارعمومی عجز وناتوانی آن‌ها در قبال یکه‌تازی‌های سیاست‌مدار موزرد آمریکایی خودنمایی می‌کرد، سعی کردند به گونه‌ای نشان دهند که گویی در برابر این اقدامات و زیاده‌خواهی‌ها ایستاده‌اند و نمی‌گذارند که آمریکا فشارهای فراوانی با زیرپا گذاشتن برجام بر ایران وارد کند ولی اندکی بعد و همزمان با آغاز تحریم‌های آمریکا، واقعیت نمایان شد و اروپاییان نیز خود را از خط قرمز ساختگی ایالات متحده دور کردند و در باغ سبزی را که به مسئولان مانشان داده بودند، نیمه باز نگه‌داشتند که ناگهان سوز سرمای تحریم‌ها آن‌ها را نیز زمین‌گیر نکند.

**واهمه اروپا از آمریکا
قبل از آغاز تحریم‌ها برخی از مسئولان اروپایی از ایجاد کانال مالی میان ایران و قاره سبز برای کم اثر کردن تحریم‌ها سخن گفته بودند ولی هر کدام از کشورهایی که قرار بر استقرار این مرکز در آن‌ها بود، شانه‌خالی کردند و بازی را واگذار کردند زیرا حوصله درگیری با دونالدترامپ و سیاست‌های افراطی او را نداشتند.

**FATF ضامن SPV
البته برخی از کارشناسان معتقد بودند که اروپا برقراری این کانال را به روی خوش نشان دادن مقامات ایران به شروط FATF مشروط کرده و منتظر بودند تا تصمیم مسئولان ایران را در قبال این مسائل مشاهده کنند و در ادامه قدمی بردارند؛ البته این فرضیه روز گذشته و پس از آنکه محمدجوادظریف به سرعت و بعد از تعیین تکلیف CFT به عنوان یکی از لوایح چهارگانه مربوط به شرایط FATF در مجلس شورای اسلامی، از برگزاری SPV یا همان کانال ارتباطی خبر داد، بیشتر قابل توجه شد.

رییس‌دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به سفر هفته گذشته خود به اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد که براساس آنچه در سفر اخیر از اروپاییان شنیدیم، توافقات نهایی در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک شاهد ثبت SPV هستیم اما با توجه به اینکه آمریکایی‌ها به محض مطلع شدن از هر توافقی تلاش می‌کنند با فشار مانع از تحقق آن شوند، اروپایی‌ها این مرحله را در حالت محرمانه دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند و زمانی که نهایی شد، اعلام می‌کنند.

**قاره سبز و احتیاج به ایران
همان‌گونه که گفته شد با توجه به روحیات قدرت‌طلبانه ایالات‌متحده بی‌شک اروپا با محافظه‌کاری با ایران برخورد می‌کند ولی منافعی که ارتباط با کشورمان برای این دولت‌های غربی دارد، آن‌ها را وادار به آن‌کرده‌است که در راستای رسیدن به منافع ملی خودشان با جمهوری اسلامی ارتباط برقرار کنند؛ جمهوری اسلامی بعد از برجام نگاه‌های جامعه ملل به آن عوض شد و قدرت دیپلماسی به جهانیان فهماند که اگر با ایران با ادبیات همگرایی سخن بگویند، قشر بیشتر این مردم به پایبندی بر عهد پافشاری کرده و از آن دفاع می‌کنند.

**پافشاری بر حقوق مردم
مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند و با بهانه‌های واهی و گاه هدف‌دار آن‌ها را از بین ببرند.

منبع: روزنامه قانون؛ 1397،9،15
گروه اطلاع رسانی**2059**9131

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 10

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 7

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 7

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 8

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 9

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 8

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 9

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 9

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 10

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 4

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 10

ایران پانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان می‌شود

بزرگی تولید ناخالص داخلی کشورهای مختلف شاخصی است که هر ساله مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد و رده بندی بزرگی اقتصاد کشورها بر مبنای تولید ناخالص داخلی انجام میشود . صندوق بین المللی پول هم هر ساله این شاخص را برای کشورهای مختلف محاسبه می‌کند.

 • 12