SPV در بند FATF

SPV در بند FATF

تهران- ایرنا- مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند.

جمعه 16 آذر 1397 ساعت 2:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

ایالات متحده‌ آمریکا، کشوری که در تاریخ خود نشان داده است برای رسیدن به اهداف و منافع خود از هر اقدامی کوتاهی نمی‌کند و همواره می‌کوشد تا هر دولت یا ملتی را که در برابر خواسته‌‌های دولتمردان این کشور می‌ایستد از سر راه خود بردارد، حال تفاوتی ندارد محمدرضا‌پهلوی باشد یا جمهوری‌اسلامی و مشکل اصلی این به اصطلاح ابرقدرت با مردم ایران و ایستادگی آن‌ها روی منافع‌شان است.

چندی پیش و بعد از تلاش‌های گسترده‌ای که سیاسیون و دیپلمات‌های ایرانی و غربی برای برجام کرده‌بودند با انجام یک انتخابات و روی کار آمدن فردی مانند دونالدترامپ، لایه‌قدرت در این کشور که از آیپک و لابی‌های اسراییلی حساب می‌برند با توجه به شعارهای انتخاباتی ترامپ این فرد را به سمتی هدایت کردند که برنامه جامع اقدام مشترک را از بین ببرد و گواهی مرگ آن را امضا کند.

البته از آنجایی که این توافق یک عهدنامه بین‌المللی محسوب می‌شد و این کشور به تنهایی نمی‌توانست پایان آن را رقم بزند، کشورهای اروپایی که در برابر افکارعمومی عجز وناتوانی آن‌ها در قبال یکه‌تازی‌های سیاست‌مدار موزرد آمریکایی خودنمایی می‌کرد، سعی کردند به گونه‌ای نشان دهند که گویی در برابر این اقدامات و زیاده‌خواهی‌ها ایستاده‌اند و نمی‌گذارند که آمریکا فشارهای فراوانی با زیرپا گذاشتن برجام بر ایران وارد کند ولی اندکی بعد و همزمان با آغاز تحریم‌های آمریکا، واقعیت نمایان شد و اروپاییان نیز خود را از خط قرمز ساختگی ایالات متحده دور کردند و در باغ سبزی را که به مسئولان مانشان داده بودند، نیمه باز نگه‌داشتند که ناگهان سوز سرمای تحریم‌ها آن‌ها را نیز زمین‌گیر نکند.

**واهمه اروپا از آمریکا
قبل از آغاز تحریم‌ها برخی از مسئولان اروپایی از ایجاد کانال مالی میان ایران و قاره سبز برای کم اثر کردن تحریم‌ها سخن گفته بودند ولی هر کدام از کشورهایی که قرار بر استقرار این مرکز در آن‌ها بود، شانه‌خالی کردند و بازی را واگذار کردند زیرا حوصله درگیری با دونالدترامپ و سیاست‌های افراطی او را نداشتند.

**FATF ضامن SPV
البته برخی از کارشناسان معتقد بودند که اروپا برقراری این کانال را به روی خوش نشان دادن مقامات ایران به شروط FATF مشروط کرده و منتظر بودند تا تصمیم مسئولان ایران را در قبال این مسائل مشاهده کنند و در ادامه قدمی بردارند؛ البته این فرضیه روز گذشته و پس از آنکه محمدجوادظریف به سرعت و بعد از تعیین تکلیف CFT به عنوان یکی از لوایح چهارگانه مربوط به شرایط FATF در مجلس شورای اسلامی، از برگزاری SPV یا همان کانال ارتباطی خبر داد، بیشتر قابل توجه شد.

رییس‌دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به سفر هفته گذشته خود به اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد که براساس آنچه در سفر اخیر از اروپاییان شنیدیم، توافقات نهایی در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک شاهد ثبت SPV هستیم اما با توجه به اینکه آمریکایی‌ها به محض مطلع شدن از هر توافقی تلاش می‌کنند با فشار مانع از تحقق آن شوند، اروپایی‌ها این مرحله را در حالت محرمانه دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند و زمانی که نهایی شد، اعلام می‌کنند.

**قاره سبز و احتیاج به ایران
همان‌گونه که گفته شد با توجه به روحیات قدرت‌طلبانه ایالات‌متحده بی‌شک اروپا با محافظه‌کاری با ایران برخورد می‌کند ولی منافعی که ارتباط با کشورمان برای این دولت‌های غربی دارد، آن‌ها را وادار به آن‌کرده‌است که در راستای رسیدن به منافع ملی خودشان با جمهوری اسلامی ارتباط برقرار کنند؛ جمهوری اسلامی بعد از برجام نگاه‌های جامعه ملل به آن عوض شد و قدرت دیپلماسی به جهانیان فهماند که اگر با ایران با ادبیات همگرایی سخن بگویند، قشر بیشتر این مردم به پایبندی بر عهد پافشاری کرده و از آن دفاع می‌کنند.

**پافشاری بر حقوق مردم
مردم ایران لایق بهترین زندگی هستند؛ همان‌گونه که بسیاری از دلسوزان این مرز و بوم می‌گویند و برای رسیدن به جایگاهی که در حد صلاحیت این ملت است باید راهبردها و برنامه‌هایی تدوین شود که منافع اکثریت را دربردارد و برخی برای تامین خواسته‌های عده‌ای قلیل نباید مراوداتی را که برای آینده فرزندان کشورمان مفید است، نابود کنند و با بهانه‌های واهی و گاه هدف‌دار آن‌ها را از بین ببرند.

منبع: روزنامه قانون؛ 1397،9،15
گروه اطلاع رسانی**2059**9131

ثبت نظر

ارسال

پیشی گرفتن کنای الکتریکی 2019 از رقبا (+عکس)

هیوندای استانداردهای جدید برای بخش کراس‌اور کامپکت را با موتور الکتریکی و انعطاف‌پذیری فوق‌العاده، طراحی جذاب، قابلیت اتصال بسیار بالا و ویژگی‌های امنیتی در سطح بسیار پیشرفته ارائه می‌دهد.

 • 2

نرخ امروز طلا در بازار افغانستان(کابل)

قیمت طلای بیست و یک عیار امروز 24 قوس(آذر)

نرخ امروز ارز در بازار افغانستان(کابل)

ارزش پول افغانی در برابر ارزهای خارجی/۲۴ قوس(آذر)

هادی‌پور از راهیابی به دیدار نهایی بازماند

نماینده تکواندو ایران با شکست در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات گرند اسلم چین به دیدار رده‌بندی راه یافت.

 • 2

ریختن 300 هزار دلار از خودرویی در آمریکا (+عکس)/ فقط 205 هزار دلار پیدا شد

به گفته پلیس، دو کیسه پلاستیکی حاوی 140 هزار و 370 هزار دلار پول نقد از در باز عقب خودرو به کف جاده افتاده و با باز شدن کیسه ها، اسکناس ها در هوا پخش شدند.

 • 2

نقش ویژه بورس کالا در شکل‌گیری «نظام بازار» در بازار کالاها

مشاور عالی رئیس اتاق تهران معتقد است گستره معاملا ...

 • 2

ضعف‌های ساختاری

مجتبی شهبازی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 2

میلگرد چین ارزان‌تر شد

بازار داخلی و صادرات میلگرد چین وضعیت خوبی ندارد. ...

 • 1

شیفت در افق سرمایه‌گذاری

احسان رضاپور نیکرو کارشناس بازار سرمایه ...

 • 1

بازگشت به قله‎های فتح شده‎

آرش مجاهد نقی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 1

هوا کردن «بالن آرزوها» در جلد تجارت فردا

هفته‌نامه تجارت‌فردا امروز با تیتر اصلی «بالن آرز ...

 • 0

مسکن بازار بکر صنعت بیمه است

تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به وجود بیش از 27 میلیون مسکن در کشور گفت: اگر فعالان صنعت بیمه اهمیت بازار مسکن را درک کنند، تجارت چند هزار میلیارد تومانی خواهند داشت و در تولید ناخالص ملی نیز نقش ویژه ای ایفا می کنند.

 • 4

بانک مرکزی آمادگی خرید ارز صادرکنندگان را دارد

تهران – ایرنا- معاون ارزی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی آمادگی خرید ارز صادرکنندگان با قیمت توافقی را دارد و براین اساس واردکننده را به فروشنده معرفی می کند.

 • 2

تکواندوکاران ایران به نیمه نهایی گرنداِسلم چین رسیدند

تهران- ایرنا- تکواندوکاران ایران با غلبه بر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی گرنداِسلم چین راه یافتند.

 • 4

عربستان چندین قرارداد با تونس امضا کرد

تهران - ایرنا - عربستان در ازای سکوت تونس درماجرای کشته شدن 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری این کشور در استانبول، از عقد چندین قرارداد با تونس به ارزش 120 میلیون دلار در زمینه اجرای طرح های کشاورزی وآبرسانی خبر داد.

 • 3

آمادگی بانک مرکزی برای خرید ارز صادرکنندگان

اقتصادنیوز: معاون ارزی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی آمادگی خرید ارز صادرکنندگان با قیمت توافقی را دارد و براین اساس واردکننده را به فروشنده معرفی می کند.

 • 5

هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

دهلی نو-ایرنا- وزارت بازرگانی هند در اقدامی که سبب کاهش استفاده از ارز دلار در تجارت با دو شریک بزرگ این کشور می شود، نرخ های خرید و فروش لیر ترکیه و وون کره را جهت تسهیل تجارت با این دو کشور اعلام کرده است.

 • 3

ترفند اخلالگران برای مقابله با روند کاهش قیمت دلار

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار ارز جمعی از اخلالگران با کمک کانال های تلگرامی ضدانقلاب و بعضا مجهول الهویه به صورت گسترده به انتشار اخبار جعلی به نقل از رییس کل بانک مرکزی روی آورده اند.

 • 3