۵۵ درصد متقاضیان وام ازدواج موفق به دریافت تسهیلات شدند

۵۵ درصد متقاضیان وام ازدواج موفق به دریافت تسهیلات شدند

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان گفت: بیش از ۵۵ درصد متقاضیان تسهیلات ازدواج در کشور تا پایان تیرماه موفق شدند، این تسهیلات را دریافت کنند.

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، سیدجواد رضوی (مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان)  با اشاره به آخرین آمار از پرداخت وام ازدواج به جوانان گفت: در مورد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان متقاضیان می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سامانه بانک مرکزی اقدام کنند و بعد از تعیین شعبه توسط سامانه و ارجاع به شعبه نیز ما به طور مستمر رصد می‌کنیم تا مدت زمان انتظار دریافت تسهیلات را به حداقل ممکن برسانیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ مجموعه نظام بانکی کشور در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج که برای هر نفر ۱۰ میلیون تومان بود، اقدامات قابل قبولی داشت و بیش از ۹۱ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند. در مجموع از بین بیش از ۱ میلیون و۲۹۰ هزار نفر متقاضی، بیش از یک میلیون ۱۷۵ هزار نفر موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

نظری اضافه کرد: آخرین وضعیت در سال ۹۷ تا پایان تیرماه بر اساس گزارشی که از بانک مرکزی دریافت کردیم، این است که ۵۸۲ هزار نفر متقاضی داشتیم که از این تعداد حدود ۳۲۱ هزار نفر موفق شدند، تسهیلاتشان را دریافت کنند و بقیه هم در مراحل مختلف دریافت تسهیلات قرار دارند.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان با اشاره به استان‌هایی که بیشترین استفاده از این تسهیلات را داشته‌اند، بیان کرد: استان‌های ایلام، سمنان، بوشهر، مرکزی، کردستان و زنجان بالاترین میزان دریافت کنندگان این تسهیلات بوده‌اند که بین ۶۷ تا ۷۶ درصد از متقلاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

وی با اشاره به اینکه استان‌های خراسان رضوی، ‌خوزستان، کرمان و خراسان شمالی کمترین تسهیلات را دریافت کرده‌اند، گفت: به طور متوسط در کل کشور بیش از ۵۵ درصد از متقاضیان تا پایان تیرماه موفق شدند این تسهیلات را دریافت کنند. البته این نکته هم قابل ذکر است که متقاضیانی که از طریق سامانه در فرودین ماه ثبت نام کردند، پرداختشان اردیبهشت ماه آغاز شده به همین خاطر این آمار به ۵۵ درصد متقاضیان رسیده و نسبت به ماه گذشته رشد داشته است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان در پایان اظهار داشت:‌ تا پایان خرداد ماه به طور متوسط در کل کشور ۴۵ درصد متقاضیان موفق به دریافت وام شدند که تا پایان تیرماه این عدد به ۵۵ درصد رسیده و تقریبا یک رشد ۲۲ درصدی داشته است و این وضعیت نشان می‌دهد در ماه‌های آتی تعداد افرادِ در انتظار و در صف مانده به حداقل برسد و امیدواریم عملکردی بهتر از سال پیش را شاهد باشیم.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 2

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 4

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 4

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 4

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 4

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 6

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 4

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 4

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

در ماه‌های گذشته مقدار مالیات شرکت‌های بورسی از نیم به یک دهم درصد کاهش یافت که می‌تواند به افزایش معاملات در بازار سهام کمک کند.

 • 2

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

بانک اقتصادنوین در اطلاعیه درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است .

 • 5

مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی تصریح کرد: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید.

 • 2

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب، شش راهبرد نظام بانکی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

 • 4

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

همتی گفت نامگذاری سال ۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 6

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 4