یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر این که تلاش مجلس کمک به تولید داخلی است، گفت: مجلس با توجه به اهمیت بحث اشتغال به دنبال تصویب قوانینی برای شفاف سازی امور اجرایی و اداری برای انضباط امور مربوط به تولید و کمک برای حمایت از کالای ایرانی از راه های مختلف است.

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 7:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

علی اصغر یوسف نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره نقش مجلس در حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، افزود: جهت گیری مجلس برای تصویب قوانین مرتبط با تولید با توجه به اولویتی که امروزه در ارتباط با سرمایه گذاری و تولید داریم مثبت بوده است و در واقع مجلس بدنبال تصویب قوانین مرتبط و قوانینی است که به موازات پیشرفت بتواند مشکلات را برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مرتفع کند.
وی ادامه داد: باید به موازات پیشرفت شرایط با تغییراتی که اتفاق می افتد تغییر کند و قوانین متناسب با تولید و تسهیل تولید و کمک به تولید و پشتیبانی از تولید تصویب شود، بنابراین در این دوره جهشی در مسایل اداری مربوط به تولید در دستگاه های اجرایی با وظایفی که مشخص شده هم در دخالت نظارت مجلس برای امور تولیدی و هم تعیین تکلیف و شرح وظایف برای دستگاه ها و وزارت خانه های مختلف به وجود آمده است.
وی افزود: البته تولیدات داخلی باید در یک شرایط رقابتی سالم، موثر، سازنده، مفید و با کیفیت بالا و مناسب با شاخص هایی که برای تولید داریم تطبیق دهند که بتوانند اعتماد بازار و مصرف کننده را جلب کنند و مجلس بر روی تولید داخلی و هدایت سرمایه گذاری به سمت افزایش کیفیت متمرکز است که به نوعی با ذائقه مصرف کننده منطبق شود.
وی درباره جلسه کمیسیون تلفیق و برنامه های آن نیز گفت: اعضا و هیات رییسه کمیسیون تلفیق مشخص شده اند بنابراین از هفته آینده این کمیسیون به گزارش های کمیسیون های تخصصی درباره تبصره ها و مواد و ردیف های بودجه ای که به آنها ارجاع شده، می پردازد.
عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق یادآور شد: هفته آینده ابتدا درباره کلیات و شاخص های اصلی بودجه مانند نفت، ارز، مالیات، سرمایه گذاری و اشتغال با حضور نمایندگان دولت، بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه بررسی صورت می گیرد و بعد از آن وارد بخش درآمدی شده و پس از آن به بخش هزینه ای وارد می شویم تا هرچه زودتر بتوانیم در صحن علنی آن را تصویب کنیم.
سیام**1058**1535

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

بررسی عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۷ نشان می‌دهد که سهم وام ازدواج از این تسهیلات ۵۵ درصد کل بوده و تا نیمه دی ماه سال‌جاری، ۸۳۹ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند.

 • 2

حجم روابط تجاری روسیه-ژاپن به رکورد ۲۰ میلیارد دلار رسید

وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: حجم روابط تجاری مسکو-توکیو در سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیارد دلار رسید.

 • 2

وزیر نفت: چاه اکتشافی جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت گفت: در چاه اکتشافی جزیره مینو در عمق 3 هزار و 770 متری به نفت رسیدیم.

 • 2

آنر وی ۲۰ موسکینو ادیشن رونمایی شد

آنر V20 موسکینو ادیشن به‌عنوان مدل ویژه‌ی گوشی پرچم‌دار آنر V20،‌ در جریان برگزاری رویداد ویژه‌ی آنر در شهر پاریس رونمایی شد.

 • 2

۷۰۰ میلیارد تومان وام تهیه کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!

رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره نقش تهیه‌کننده سریال شهرزاد در پرونده بانک سرمایه توضیحاتی داد.

 • 2

کاهش بدهی های خارجی روسیه

بدهی روسیه تا ابتدای سال جاری میلادی ۱۲.۴ درصد کاهش یافته است.

 • 2

کاهش بدهی‌های خارجی روسیه

بدهی روسیه تا ابتدای سال جاری میلادی ۱۲.۴ درصد کاهش یافته است.

 • 2

بدبینی وزیر جدید به برنامه نفتی ۵۰۰ میلیارد دلاری کویت

وزیر نفت کویت در خصوص ضرورت و توانایی شرکت نفتی دولتی برای صرف ۵۰۰ میلیارد دلار روی یک برنامه توسعه تا سال ۲۰۴۰، بدبین است.

 • 2

برنامه بانک مرکزی برای تغییر و تحول جدی در صنعت پرداخت

مدیراداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از برنامه جدی این بانک برای تغییر و تحول در صنعت پرداخت خبر داد و گفت: دیگر بانک‌ها و psp ها قادر به تامین تمام نیازهای این بخش نیستند.

 • 2

طرح ایجاد سامانه بورس بنزین/ تخصیص روزانه بنزین به هر ایرانی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار طرح گروهی از نمایندگان درباره سهمیه‌بندی بنزین، از پیشنهاد ایجاد سامانه بورس الکترونیک معاملات بنزین سهمیه‌بندی و اختصاص یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روز خبر داد.

 • 1

این همه بانک یعنی این همه رباخواری

یک مرجع تقلید گفت: قدیم الایام کلا 4 بانک بود؛ این همه بانک یعنی این همه رباخواری! این نوع عملکرد ما سبب می‌شود که باران رحمت کمتر بیاید، آیا شجاعت ندارید این‌ها را پشت تریبون مجلس بیان کنید؟

 • 2

وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

یک مرجع تقلید گفت: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است؛ ما گفتیم 4 درصد بابت کارمزد بگیرید، اما یکبار نه هر سال!

 • 2

پزشکان در کدام کشورها بیشترین درآمد را دارند؟

در بیشتر کشورهای جهان پزشکان به دلیل ماهیت چالش برانگیز شغل خود و مسئولیتی که در برابر سلامت عمومی مردم دارند، بیشترین درآمدها را ‌کسب می‌کنند.

 • 3

مثلث خطای فردی

امین کریمی پژوهشگر اقتصاد رفتاری ...

 • 3

وقت «اشباع» در بازارها؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

نقاط پرمعامله بورس در پاییز

فاطمه اسماعیلی‌ ...

 • 3

پرداخت وام‌ های قرض الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: این نوع قرض الحسنه ای که در بانک‌ها داده می‌شود، به طور حتم خلاف شرع و حرام است و نوعی رباخواری آشکار محسوب می‌شود.

 • 3