یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر این که تلاش مجلس کمک به تولید داخلی است، گفت: مجلس با توجه به اهمیت بحث اشتغال به دنبال تصویب قوانینی برای شفاف سازی امور اجرایی و اداری برای انضباط امور مربوط به تولید و کمک برای حمایت از کالای ایرانی از راه های مختلف است.

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 7:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

علی اصغر یوسف نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره نقش مجلس در حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، افزود: جهت گیری مجلس برای تصویب قوانین مرتبط با تولید با توجه به اولویتی که امروزه در ارتباط با سرمایه گذاری و تولید داریم مثبت بوده است و در واقع مجلس بدنبال تصویب قوانین مرتبط و قوانینی است که به موازات پیشرفت بتواند مشکلات را برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مرتفع کند.
وی ادامه داد: باید به موازات پیشرفت شرایط با تغییراتی که اتفاق می افتد تغییر کند و قوانین متناسب با تولید و تسهیل تولید و کمک به تولید و پشتیبانی از تولید تصویب شود، بنابراین در این دوره جهشی در مسایل اداری مربوط به تولید در دستگاه های اجرایی با وظایفی که مشخص شده هم در دخالت نظارت مجلس برای امور تولیدی و هم تعیین تکلیف و شرح وظایف برای دستگاه ها و وزارت خانه های مختلف به وجود آمده است.
وی افزود: البته تولیدات داخلی باید در یک شرایط رقابتی سالم، موثر، سازنده، مفید و با کیفیت بالا و مناسب با شاخص هایی که برای تولید داریم تطبیق دهند که بتوانند اعتماد بازار و مصرف کننده را جلب کنند و مجلس بر روی تولید داخلی و هدایت سرمایه گذاری به سمت افزایش کیفیت متمرکز است که به نوعی با ذائقه مصرف کننده منطبق شود.
وی درباره جلسه کمیسیون تلفیق و برنامه های آن نیز گفت: اعضا و هیات رییسه کمیسیون تلفیق مشخص شده اند بنابراین از هفته آینده این کمیسیون به گزارش های کمیسیون های تخصصی درباره تبصره ها و مواد و ردیف های بودجه ای که به آنها ارجاع شده، می پردازد.
عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق یادآور شد: هفته آینده ابتدا درباره کلیات و شاخص های اصلی بودجه مانند نفت، ارز، مالیات، سرمایه گذاری و اشتغال با حضور نمایندگان دولت، بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه بررسی صورت می گیرد و بعد از آن وارد بخش درآمدی شده و پس از آن به بخش هزینه ای وارد می شویم تا هرچه زودتر بتوانیم در صحن علنی آن را تصویب کنیم.
سیام**1058**1535

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

واکنش بورس به قانون مالیات بر عایدی سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه دلالی و سفته‌بازی را در بازارهای مالی کاهش می‌دهد و این قانون می‌تواند به رونق بازار سرمایه کمک کند.

 • 25

نسبت هزینه به درآمد آمریکایی‌ها چه قدر است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد مدرک تحصیلی ارتباط زیادی با هزینه و درامد شهروندان آمریکایی دارد.

 • 97

کاهش رشد اقتصادی پاکستان

رشد اقتصادی پاکستان به 3.29 درصد کاهش یافت.

 • 88

نرخ منطقی ارز از روز شنبه/ بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است

رییس کل بانک مرکزی با بیان هیچیک از بنیان های اقتصادی تعیین کننده نرخ ارز تغییری نکرده است، گفت: روز شنبه بازار ارز به طور جدی با نرخ منطقی به مانند چند روز گذشته، کار خود را آغاز می کند.

 • 129

اجرای طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در یزد

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد از اجرای طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در یزد تا پایان سال جاری خبر داد.

 • 75

بیماری این کودکان دردآور است

بیماری SMA به عنوان یک اختلال ژنتیکی، برخی خانواده ها درگیر مشکلات و هزینه های سنگینی ساخته است که نیازمند حمایت وزارت بهداشت و دولت هستند.

 • 70

جزئیاتی از هیوندای پالیسید، رقیب ارزان فورد اکسپلورر (+عکس)

سامانه هدایتگر پارک و سیستم کنترل کروز هوشمند نیز از دیگر گزینه‌های این خودرو در نسخه استاندارد محسوب می‌شود.

 • 82

سکه طرح جدید ۲۳ خرداد ۹۸ به ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۹۸ به ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان رسید.

 • 76

هیأت مدیره بانک سرمایه تغییر کرد

بانک سرمایه در جلسه مجمع عمومی سهامداران، ترکیب جدید هیات مدیره خود را شناخت.

 • 83

جهش ۳ درصدی قیمت نفت با انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان

ظهر پنج‌شنبه، با گزارشاتی از انفجار ۲ نفتکش در دریای عمان، در نزدیکی خط ساحلی ایران، قیمت نفت ۳ درصد جهش کرد.

 • 76

نحوه فعالیت صرافان در بازار متشکل ارزی بررسی شد

جلسه بحث و بررسی عملیاتی شدن و آغاز به کار بازار متشکل ارزی با حضور هیات مدیره این شرکت و برخی صرافان سراسر کشور برگزار شد.

 • 85

ترکیب جدید هیات مدیره بانک سرمایه

بانک سرمایه در جلسه مجمع عمومی سهامداران، ترکیب جدید هیات مدیره خود را شناخت.

 • 78

معوقات بانکی تسهیلات اعتبارسنجی شده دو دهم درصد است

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: معوقات تسهیلاتی که با اعتبارسنجی پرداخت می‌شود، دو دهم درصد است.

 • 80

معوقات بانکی تسهیلات اعتبارسنجی شده دو دهم درصد است

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: معوقات تسهیلاتی که با اعتبارسنجی پرداخت می‌شود، دو دهم درصد است.

 • 80

توسعه صادرات یکی از نقش‌های بزرگ تعاونی‌هاست

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تعاون بار معنایی خاصی مبتنی بر ارزش‌های ملی و دینی ما دارد و به اتکای همین بارمعنایی، تعاون می‌تواند قوی‌تر و بهتر از دولت و بخش خصوصی در عرصه اقتصاد وارد شود.

 • 71

خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بالا برد

خبر حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان قیمت نفت در بازارهای جهانی را ۲.۵ دلار بالا برد.

 • 75

وزیر اقتصاد: واردات کالاهای اساسی افزایش یافت

وزیر اقتصاد گفت: در سه‌ ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، واردات کالاهای اساسی رشد قابل‌توجهی داشته و در برخی از اقلام بیش از دو برابر واردات صورت گرفته است.

 • 19

بانک‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد را فروختند

معاون امور بانک وزیر اقتصاد از فروش ۴۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک ها تا پایان سال جاری در کشور خبر داد و گفت طی یک سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ها فروخته شد.

 • 77