یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

یوسف نژاد: مجلس برای کمک به افزایش تولید داخلی تلاش می کند

تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر این که تلاش مجلس کمک به تولید داخلی است، گفت: مجلس با توجه به اهمیت بحث اشتغال به دنبال تصویب قوانینی برای شفاف سازی امور اجرایی و اداری برای انضباط امور مربوط به تولید و کمک برای حمایت از کالای ایرانی از راه های مختلف است.

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 7:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

علی اصغر یوسف نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره نقش مجلس در حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، افزود: جهت گیری مجلس برای تصویب قوانین مرتبط با تولید با توجه به اولویتی که امروزه در ارتباط با سرمایه گذاری و تولید داریم مثبت بوده است و در واقع مجلس بدنبال تصویب قوانین مرتبط و قوانینی است که به موازات پیشرفت بتواند مشکلات را برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مرتفع کند.
وی ادامه داد: باید به موازات پیشرفت شرایط با تغییراتی که اتفاق می افتد تغییر کند و قوانین متناسب با تولید و تسهیل تولید و کمک به تولید و پشتیبانی از تولید تصویب شود، بنابراین در این دوره جهشی در مسایل اداری مربوط به تولید در دستگاه های اجرایی با وظایفی که مشخص شده هم در دخالت نظارت مجلس برای امور تولیدی و هم تعیین تکلیف و شرح وظایف برای دستگاه ها و وزارت خانه های مختلف به وجود آمده است.
وی افزود: البته تولیدات داخلی باید در یک شرایط رقابتی سالم، موثر، سازنده، مفید و با کیفیت بالا و مناسب با شاخص هایی که برای تولید داریم تطبیق دهند که بتوانند اعتماد بازار و مصرف کننده را جلب کنند و مجلس بر روی تولید داخلی و هدایت سرمایه گذاری به سمت افزایش کیفیت متمرکز است که به نوعی با ذائقه مصرف کننده منطبق شود.
وی درباره جلسه کمیسیون تلفیق و برنامه های آن نیز گفت: اعضا و هیات رییسه کمیسیون تلفیق مشخص شده اند بنابراین از هفته آینده این کمیسیون به گزارش های کمیسیون های تخصصی درباره تبصره ها و مواد و ردیف های بودجه ای که به آنها ارجاع شده، می پردازد.
عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق یادآور شد: هفته آینده ابتدا درباره کلیات و شاخص های اصلی بودجه مانند نفت، ارز، مالیات، سرمایه گذاری و اشتغال با حضور نمایندگان دولت، بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه بررسی صورت می گیرد و بعد از آن وارد بخش درآمدی شده و پس از آن به بخش هزینه ای وارد می شویم تا هرچه زودتر بتوانیم در صحن علنی آن را تصویب کنیم.
سیام**1058**1535

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دلار ۱۲۹۹۰ تومان شد

قیمت دلار در صرافی‌ های بانک‌ها ۱۲هزار و ۹۹۰ تومان تعیین شده است.

 • 3

بهبود اقتصاد با قطع بندناف درآمدهای نفتی ممکن است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور با قطع شدن بند ناف درآمدهای نفتی امکان پذیر است.

 • 3

آیا ابر بانک سپه برای بانک‌های نظامی معجزه می‌کند؟/ کامران ندری: جلوی فعالیت اقتصادی نهادهای نظامی باید گرفته شود

کامران ندری می‌گوید: این بار نباید به نیرو‌های مسلح اجازه داد تا بانک‌ها را خریداری کنند زیرا فعالیت نیرو‌های نظامی در کشور مشخص است و نباید وارد حوزه اقتصادی با هدف سودآوری شوند، زیرا با توجه به نفوذ نیرو‌های نظامی در کشور و در ارکان سیاسی این گروه دارای قدرت انحصاری می‌شوند و رقابت را در اقتصاد ت ...

 • 2

بیشترین شکایت در قصور پزشکی در حوزه جراحی زنان و زایمان است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تشریح عملکرد این سازمان در یکسال گذشته بیشترین مورد شکایت در قصور پزشکی را در حوزه جراحی زنان و زایمان اعلام کرد.

 • 3

ارزش لیر ترکیه سقوط کرد

تهران - ایرنا - ترکیه پس از بحران ارزی در مرداد سال گذشته و سقوط ارزش لیر، بار دیگر شاهد سقوط پنج درصدی ارزش پول ملی خود شد.

 • 4

مردم از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند

تهران- ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیروی انتظامی گفت: هموطنان و مسافران نوروزی سعی کنند برای جلوگیری از سوءاستفاده به خصوص در طول سفرهای نوروزی، از مودم‌های جیبی یا اینترنت همراه استفاده و از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند.

 • 3

بازدید همتی از صرافی‌های تهران

براساس تصمیم بانک مرکزی صرافی‌های ملی، پارسیان، کارآفرین، رفاه، شهر، سینا، مسکن و تجارت طی امروز و فردا، نیازهای ارزی هموطنان را تأمین می‌کنند.

 • 3

آمریکا تعدادی از بانک های دولتی ونزوئلا را تحریم کرد

تهران – ایرنا – به گزارش خبرگزاری رویترز، یک روز پس از بازداشت دستیار ارشد رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، آمریکا تعدادی از بانک های دولتی این کشور را تحریم نمود.

 • 3

راهکار رییس بانک مرکزی درباره ارزان شدن ارز به نظر

اقتصادنیوز:‌ رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تعداد زیاد رانت‌خواران و اینکه با اعمال نفوذ از بانک‌ها وام گرفتند، اعلام کرد: هنوز هم نرخ ارز واقعی نیست ولی فشار روانی وجود دارد. اگر مردم وارد خرید و فروش ارز نشوند، نرخ‌ها به سرعت کاهش می‌یابد.

 • 2

آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد

به دنبال بازداشت چندین نفر از مقامات دولت در سایه ونزوئلا، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرد.

 • 3

پوند تقویت شد

به دنبال توافق سر تمدید مهلت برگزیت، ارزش پوند تقویت شد.

 • 3

افراد مجهول‌الهویه هویت‌یابی می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از هویت‌یابی افراد مجهول‌الهویه خبر داد و گفت: دست کم 2 ماه زمان نیاز است تا هویت این افراد شناسایی یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت جدیدی ایجاد شود.

 • 4

تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند بانک ونزوئلا

واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه چند بانک ونزوئلا شامل "بانک توسعه اقتصادی و اجتماعی ونزوئلا" و چهار شرکت وابسته به آن اعمال کرد.

 • 2

خروج ۱.۲ تریلیون یورو دارایی ۷ بانک بزرگ از بریتانیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: ۷ بانک بزرگ سرمایه‌گذاری در حدود ۱.۲ تریلیون یورو از دارایی‌های خود را از برگزیت به منطقه دیگری از اروپا انتقال خواهند داد.

 • 4

سقوط سنگین قیمت نفت با نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهان

درحالی‌که با تمرکز سرمایه‌گذاران به عدم پیشرفت مذاکرات تجاری و داده‌های اقتصادی هشداردهنده آلمان و آمریکا، نگرانی از کند شدن شدید اقتصاد جهانی و کاهش تقاضای نفت تشدید شد، قیمت نفت سقوط کرد.

 • 4

جمهوری اسلواکی به دانشجویان دکتری بورس تحصیلی می دهد

جمهوری اسلواکی به اساتید دانشگاهی، دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشگران برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ بورس تحصیلی می دهد.

 • 3

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

 • 3

وزیر اسرائیلی به بحرین سفر می‌کند

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی تاکید کرد که از وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برای سفر به یک کشور حاشیه خلیج فارس دعوت به عمل آمده است.

 • 4

وزیر اقتصاد: اگر شرایط فعلی اقتصاد مدیریت نشود وضع بدتر می‌شود/

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران گفت: اقتصاد کشور البته نه به آن شدت که گفته می‌شود شرایط سختی دارد و این شرایط سخت اگر مدیریت نشود ممکن که مراتب سختی آن بیشتر شود.

 • 9