گمرک به طور رسمی در گیت‌های خروجی منطقه آزاد اروند مستقر شد

گمرک به طور رسمی در گیت‌های خروجی منطقه آزاد اروند مستقر شد

معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند اعلام کرد: پس از گذشت ۱۷ سال از اعلام منطقه آزاد شدن شهرهای آبادان و خرمشهر، گمرک در محل گیت‌های خروجی منطقه آزاد اروند مستقر شد.

چهارشنبه 21 آبان 1399 ساعت 12:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد اروند، معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: بر همین اساس تمامی تشریفات گمرکی کالاهای همراه مسافر، کالاهای مصرفی در منطقه، ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی، از بدو ورود تا خروج بر عهده گمرک سازمان منطقه آزاد اروند است.

وی با اشاره به مجاب شدن گمرک جمهوری اسلامی به اجرای قانون و استقرار رسمی گمرک در گیت های خروجی شهرهای آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) گفت: بر اساس ماده ۲ مقررات صادرات و واردات گمرکی مناطق آزاد کشور، ورود هر نوع کالا به جز کالاهای ممنوعه به مناطق آزاد مجاز است و بر همین پایه ساکنان اروند می توانند از مزایای کالای همراه مسافر و کالای مصرفی در منطقه استفاده کنند.

موسوی از تسهیل و تسریع فرآیند تامین کالای مصرفی در منطقه و ورود کالای همراه مسافر و تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی در منطقه و ماشین آلات به عنوان مزیت های استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در گیت های خروجی منطقه آزاد اروند نام برد و افزود: کاهش زمان طی مراحل و هزینه ترخیص کالا یکی دیگر از مزیت های استقرار گمرک در گیت های خروجی منطقه آزاد اروند است که با اجرای آن ضمن دسترسی مردم به کالاهای ارزان تر از این بابت منفعت فراوانی می برند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر اینکه ملزم به مبارزه با قاچاق سازمان یافته کالا هستیم، تصریح کرد: با استقرار گمرک در گیت های خروجی موضوع نظارت و کنترل کالاها نیز شکل بهتری به خود می گیرد.

وی یادآور شد: وزارت صمت ۸۴۹ قلم کالا تحت عنوان کالای همراه مسافر به منطقه آزاد اروند با سهمیه ۵۰ میلیون دلار به صورت سالانه تعیین کرده که با استقرار گمرک، کالای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب تامین می شود.

منطقه آزاد تجاری، صنعتی اروند با وسعتی معادل ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر است که در شمال غربی خلیج فارس، جنوب غربی استان خوزستان، در محل تلاقی اروند رود و کارون و در همسایگی کشورهای عراق و کویت قرار دارد. منطقه آزاد اروند که در سال ۱۳۸۲ به تصویب هیات دولت رسیده است با داشتن بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، پر جمعیت ترین منطقه آزاد کشور به شمار می رود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حمایت۱۱۰۰میلیاردی بانک کشاورزی از کارخانه تولید انواع آب میوه

بانک کشاورزی با اعطای تسهیلاتی به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد ریال برای فعالیت واحد تولیدی شرکت عالیفرد نقش موثری در حمایت از تولید و صیانت از امنیت غذایی مردم داشته است.

 • 6

بانک کشاورزی طی ۱۰ ماه ۵۴۵ هزارمیلیاردریال تسهیلات پرداخت کرد

مدیرعامل بانک کشاورزی با اعلام رشد ۳۵.۵ درصدی حجم منابع تجهیز شده توسط این بانک، از پرداخت ۵۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات تا پایان دی ماه خبر داد.

 • 7

حمایت۱۱۰میلیاردی بانک کشاورزی از پروژه مرغ تخمگذار در استان مرکزی

بانک کشاورزی با پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از پروژه مرغ تخمگذار در شهرستان ساوه حمایت کرد.

 • 6

تسهیلات بانک توسعه تعاون برای احداث ۷۵ هزار واحد مسکونی

رییس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۴ هزار پرونده اعتباری طی سال جاری در استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 6

بررسی ابعاد فقهی و حقوقی قراردادهای هوشمند در نظام مالی ایران

قرارداد هوشمند از جمله تحولات فناورانه در عصر جاری است که در حال دگرگون‌سازی فرایندهای صنعت و کسب‌وکار است.

 • 2

بانک «الأمل» یمن درصدد گسترش تامین مالی خرد

بانک تامین مالی خرد «الأمل»؛ (AMB)، اولین بانک تامین مالی خرد درخاورمیانه و شمال آفریقا، در سال ۲۰۰۹ برای ارائه خدمات مالی پایدار به خانوارهای کم‌درآمد، به صاحبان مشاغل خرد و کوچک در یمن تاسسیس شد.

 • 9

تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی طرح «دست به نقد» بانک گردشگری

بر اساس طرح "دست به نقد" بانک گردشگری، صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.

 • 14

آغاز مرحله دوم و اعلام اسامی برندگان مرحله نخست طرح «پایش ۱۴۰۰»

پس از اجرای موفقیت آمیز نخستین مرحله طرح «پایش ۱۴۰۰» با هدف نظرسنجی گسترده از مشتریان بانک ملی ایران، دومین مرحله این طرح از فردا آغاز می شود.

 • 10

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 16

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 29

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 34

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 32

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 26

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 26

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 23

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 39

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 36

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 31

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 29

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 28