چین بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید دارد

چین بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید دارد

پکن- ایرنا- نخست وزیر چین تاکید کرد کشورش به طور پیوسته بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره پافشاری کرده و خواستار صلح و ثبات این منطقه است.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 11:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا 'لی که چیانگ' روز جمعه در پکن در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی افزود: حل مناسب مساله شبه جزیره کره نه تنها برای شمال و جنوب این شبه جزیره بلکه برای منطقه و جهان یاری کننده است.
او گفت: مساله شبه جزیره کره پیچیده و با تاریخی طولانی است حل این مساله نمی تواند به سرعت انجام شود رهبران کره شمالی و آمریکا بعد از دیدار در هانوی، اظهار کردند که تماس‌ها ادامه خواهد داشت. نخست وزیر چین ابراز امیدواری کرد طرف‌های مختلف با حفظ خویشتنداری، از فرصت‌ها استفاده کرده و به گفت و گوها به ویژه گفت و گوی کره شمالی و آمریکا یاری کنند.
نخست وزیر چین در مورد مذاکرات تجاری چین و آمریکا نیز گفت: روند کلی پیشرفت روابط چین و آمریکا تغییر نکرده است رایزنی تجاری چین و آمریکا متوقف نشده و چین امیدوار است این رایزنی ثمربخش بوده و به نتیجه برد- برد برسد.
'لی که چیانگ' گفت: پس از برقراری روابط رسمی چین و آمریکا در 40 سال گذشته، روابط دو کشور پیوسته پیشرفت کرده و به دستاوردهای فراوان رسیده است با اینکه روابط دو کشور شاهد سراشیبی‌های مختلف شده، اما روند کل توسعه آن تغییر نکرده است چرا که دو کشور منافع مشترک گسترده ای داشته و منافع مشترک دو کشور به مراتب از اختلافات بیشتر است توسعه روابط باثبات دو کشور نه تنها برای دو طرف، بلکه برای جهان سودمند است.
نخست وزیر چین همچنین تاکید کرد: منافع چین و آمریکا به عنوان دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان پس از توسعه همکاری در چند دهه گذشته، با یکدیگر آمیخته شده است جداسازی این دو قدرت اقتصادی غیر واقعی و غیر ممکن است دو طرف باید بر اساس اصل ترجیح همکاری بر رویارویی، احترام متقابل، برابری و منافع متقابل، به توسعه روابط دو کشور از جمله روابط اقتصادی و تجاری بپردازند تا مردم دو کشور نیز از آن بهره مند شوند.
'لی که چیانگ' در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اقتصاد چین همواره لنگر مهم ثبات اقتصاد جهان خواهد بود گفت: چین با پایبندی بر تحرک حیاتی بازار و رهایی خلاقیت بازیکنان بازار، حرکت اقتصاد در چارچوب مناسب را حفظ و به توسعه با کیفیت اقتصاد کمک می کند.
او گفت: اقتصاد چین در واقع با فشار رو به پایین جدید رو به رو است اما در حال حاضر اقتصاد جهان کندتر است در بیش از یک ماه گذشته، چند نهاد معتبر بین المللی انتظارات رشد اقتصادی جهان را کاهش داده اند چین در کاهش انتظارات درباره رشد اقتصادی خود از روش تعدیل بین حد بالا و حد پایین استفاده می کند و این نیز با سرعت رشد در سال گذشته هماهنگ است و هم نشان می دهد که چین به حرکت اقتصاد به خارج از چارچوب مناسب اجازه نخواهد داد می توان گفت که سیگنال ثبات در بازار ارسال می کند.
وی خاطر نشان کرد: عوامل نامعین در سال جاری میلادی زیاد است و ما در این زمینه سیاست هایی داریم برای نمونه ما نسبت کسر سال جاری را 0.2 درصد افزایش می دهیم که بالاتر از خط هشدار 3 درصدی در جامعه جهانی نیست.
نخست وزیر چین ادامه داد: همچنین می توانیم با استفاده از روش های مختلف از جمله تعدیل نرخ سپرده ذخیره بهره بانکی از اقتصاد واقعی پشتیبانی موثرتر کنیم چناچه اوضاع جدید رخ دهد، ما با پایبندی بر اوضاع کنونی و با دوراندیشی، ثبات اقتصاد چین و گرایش مطلوب درازمدت اقتصاد چین را حفظ خواهیم کرد.
وی در مورد روابط چین با اروپا نیز گفت: چین و اتحادیه اروپا بزرگ ترین شرکای تجاری همدیگر هستند چین و اروپا با یکدیگر همکاری و نیز اصطکاک دارند اما دو طرف در درازمدت در حل اختلافات و اصطکاک به تجربیاتی رسیده اند و مهم ترین آن، افزایش اعتماد متقابل است باید همچنان از این تجریبات استفاده کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اصطکاک تجاری چین و آمریکا برای توسعه مناسبات چین و اروپا یک فرصت است یا تاثیر منفی دارد، گفت: اصطکاک تجاری چین و آمریکا کاری دو جانبه میان چین و آمریکا است و چین از طرف ثالث سواستفاده نمی کند و به طرف ثالث آسیب نمی رساند چین یکی از بزرگ ترین کشورهای در حال رشد جهان است و اتحادیه اروپا بزرگترین اتحادیه کشورهای پیشرفته جهان است می توان گفت که چین و اروپا قطب مهم چند جانبه گرایی جهان هستند و توسعه مناسبات دو طرف نه تنها برای چین و اروپا بلکه برای جهان مفید است.
لی که چیانگ گفت: ظرف 40 سال اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، توسعه چین به دستاوردهای بزرگی دست یافته و صدها میلیون چینی از آن سود می برند برای بهبود محیط کسب و کار باید به باز کردن و مدیریت توجه داشت این اصل باید برای همه یکسان باشد و نمی توان رده بندی های مخلتف برای آن قایل شد کاهش تشریفات رسیدگی و زمان صدور مجوز باید به نفع همه موسسات با مالکیت مختلف باشد و اصل آن برخورد یکسان است نظارت باید باز و شفاف باشد و نمی تواند نظارت انتخابی و دلخواهی داشته باشد.
نخست وزیر چین گفت: وضعیت مطلوب یا نامطلوب اشتغال به کار نشانه ای از مطلوب یا نامطلوب بودن وضعیت اقتصادی است چین در سال جاری میلادی اشتغال به کار را در اولویت سیاست خود قرار داده آن را همراه با سیاست مالی و پولی به عنوان سیاست کلان کشور تلقی کرده و تلاش می کند اشتغال افزوده بیش از 11 میلیون جمعیت شهرنشین را تضمین کند.
نخست وزیر چین اظهار داشت: اشتغال به کار در روند مدرن شدن همواره یک فشار سنگین است دولت چین با در پیش گرفتن تدابیری برای تضمین اشتغال بکار، سیاست های با اولویت را برای موسساتی که نیروی کار زیاد جذب می کند، صادر و اجرا خواهد کرد.
نخست وزیر چین همچنین با اشاره به 280 میلیون کارگر مهاجر از روستاها، آن ها را نیروی اصلی توسعه صنایع چین خواند و بر برخورد مطلوب با آن ها و تضمین حقوق و منافع قانونی آن ها تاکید کرد.
**آساق**1904**

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

افراد مجهول‌الهویه هویت‌یابی می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از هویت‌یابی افراد مجهول‌الهویه خبر داد و گفت: دست کم 2 ماه زمان نیاز است تا هویت این افراد شناسایی یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت جدیدی ایجاد شود.

 • 3

خروج ۱.۲ تریلیون یورو دارایی ۷ بانک بزرگ از بریتانیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: ۷ بانک بزرگ سرمایه‌گذاری در حدود ۱.۲ تریلیون یورو از دارایی‌های خود را از برگزیت به منطقه دیگری از اروپا انتقال خواهند داد.

 • 2

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

 • 2

وزیر اسرائیلی به بحرین سفر می‌کند

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی تاکید کرد که از وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برای سفر به یک کشور حاشیه خلیج فارس دعوت به عمل آمده است.

 • 3

وزیر اقتصاد: اگر شرایط فعلی اقتصاد مدیریت نشود وضع بدتر می‌شود/

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران گفت: اقتصاد کشور البته نه به آن شدت که گفته می‌شود شرایط سختی دارد و این شرایط سخت اگر مدیریت نشود ممکن که مراتب سختی آن بیشتر شود.

 • 8

وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک

یک روزنامه آمریکایی به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد ترامپ تا پیش از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا دو میلیارد دلار از دویچه بانک آلمان وام دریافت کرده است.

 • 9

وضعیت اشتغال به کمک دلار آمد

با انتشار آمار مثبت از روند اشتغال زایی در آمریکا، دلار دست به پیشروی از سطوح پایین روز قبل خود زد.

 • 9

صرافی‌های منتخب بانکی از فردا خدمات ارزی ارائه می‌دهند

بانک مرکزی اعلام کرد که صرافی‌های بانکی منتخب از روز شنبه، سوم فروردین ماه، فعال خواهند بود.

 • 10

قیمت طلا نزدیک به رکورد ۳ هفته‌ای باقی ماند/ پالادیوم در اوج

قیمت طلا در یک جلسه پرنوسان به رکورد ۳ هفته‌ای رسید و پس از این‌که گزارشات اقتصادی آمریکا دلار را بالا برد، قیمت طلا اندکی کاهش یافت. اما پالادیوم با نگرانی از عرضه، رکورد قیمتی تاریخی زد.

 • 10

قیمت ال‌ان‌جی اروپا و آسیا به زیر ۵ دلار سقوط کرد

قیمت ال‌ان‌جی، این هفته پس از ۱۳ هفته متوالی افت، به علت عدم رشد تقاضا و نبود اختلال قابل‌توجه، به کمتر از ۵ دلار برای هر یک میلیون واحد حرارتی انگلیسی (ام‌ام‌بی‌تی‌یو)، سقوط کرد.

 • 10

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 7

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 10

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 9

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 9

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 10

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 9

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 12

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 11

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 10