چین بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید دارد

چین بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید دارد

پکن- ایرنا- نخست وزیر چین تاکید کرد کشورش به طور پیوسته بر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره پافشاری کرده و خواستار صلح و ثبات این منطقه است.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 11:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا 'لی که چیانگ' روز جمعه در پکن در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی افزود: حل مناسب مساله شبه جزیره کره نه تنها برای شمال و جنوب این شبه جزیره بلکه برای منطقه و جهان یاری کننده است.
او گفت: مساله شبه جزیره کره پیچیده و با تاریخی طولانی است حل این مساله نمی تواند به سرعت انجام شود رهبران کره شمالی و آمریکا بعد از دیدار در هانوی، اظهار کردند که تماس‌ها ادامه خواهد داشت. نخست وزیر چین ابراز امیدواری کرد طرف‌های مختلف با حفظ خویشتنداری، از فرصت‌ها استفاده کرده و به گفت و گوها به ویژه گفت و گوی کره شمالی و آمریکا یاری کنند.
نخست وزیر چین در مورد مذاکرات تجاری چین و آمریکا نیز گفت: روند کلی پیشرفت روابط چین و آمریکا تغییر نکرده است رایزنی تجاری چین و آمریکا متوقف نشده و چین امیدوار است این رایزنی ثمربخش بوده و به نتیجه برد- برد برسد.
'لی که چیانگ' گفت: پس از برقراری روابط رسمی چین و آمریکا در 40 سال گذشته، روابط دو کشور پیوسته پیشرفت کرده و به دستاوردهای فراوان رسیده است با اینکه روابط دو کشور شاهد سراشیبی‌های مختلف شده، اما روند کل توسعه آن تغییر نکرده است چرا که دو کشور منافع مشترک گسترده ای داشته و منافع مشترک دو کشور به مراتب از اختلافات بیشتر است توسعه روابط باثبات دو کشور نه تنها برای دو طرف، بلکه برای جهان سودمند است.
نخست وزیر چین همچنین تاکید کرد: منافع چین و آمریکا به عنوان دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان پس از توسعه همکاری در چند دهه گذشته، با یکدیگر آمیخته شده است جداسازی این دو قدرت اقتصادی غیر واقعی و غیر ممکن است دو طرف باید بر اساس اصل ترجیح همکاری بر رویارویی، احترام متقابل، برابری و منافع متقابل، به توسعه روابط دو کشور از جمله روابط اقتصادی و تجاری بپردازند تا مردم دو کشور نیز از آن بهره مند شوند.
'لی که چیانگ' در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اقتصاد چین همواره لنگر مهم ثبات اقتصاد جهان خواهد بود گفت: چین با پایبندی بر تحرک حیاتی بازار و رهایی خلاقیت بازیکنان بازار، حرکت اقتصاد در چارچوب مناسب را حفظ و به توسعه با کیفیت اقتصاد کمک می کند.
او گفت: اقتصاد چین در واقع با فشار رو به پایین جدید رو به رو است اما در حال حاضر اقتصاد جهان کندتر است در بیش از یک ماه گذشته، چند نهاد معتبر بین المللی انتظارات رشد اقتصادی جهان را کاهش داده اند چین در کاهش انتظارات درباره رشد اقتصادی خود از روش تعدیل بین حد بالا و حد پایین استفاده می کند و این نیز با سرعت رشد در سال گذشته هماهنگ است و هم نشان می دهد که چین به حرکت اقتصاد به خارج از چارچوب مناسب اجازه نخواهد داد می توان گفت که سیگنال ثبات در بازار ارسال می کند.
وی خاطر نشان کرد: عوامل نامعین در سال جاری میلادی زیاد است و ما در این زمینه سیاست هایی داریم برای نمونه ما نسبت کسر سال جاری را 0.2 درصد افزایش می دهیم که بالاتر از خط هشدار 3 درصدی در جامعه جهانی نیست.
نخست وزیر چین ادامه داد: همچنین می توانیم با استفاده از روش های مختلف از جمله تعدیل نرخ سپرده ذخیره بهره بانکی از اقتصاد واقعی پشتیبانی موثرتر کنیم چناچه اوضاع جدید رخ دهد، ما با پایبندی بر اوضاع کنونی و با دوراندیشی، ثبات اقتصاد چین و گرایش مطلوب درازمدت اقتصاد چین را حفظ خواهیم کرد.
وی در مورد روابط چین با اروپا نیز گفت: چین و اتحادیه اروپا بزرگ ترین شرکای تجاری همدیگر هستند چین و اروپا با یکدیگر همکاری و نیز اصطکاک دارند اما دو طرف در درازمدت در حل اختلافات و اصطکاک به تجربیاتی رسیده اند و مهم ترین آن، افزایش اعتماد متقابل است باید همچنان از این تجریبات استفاده کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اصطکاک تجاری چین و آمریکا برای توسعه مناسبات چین و اروپا یک فرصت است یا تاثیر منفی دارد، گفت: اصطکاک تجاری چین و آمریکا کاری دو جانبه میان چین و آمریکا است و چین از طرف ثالث سواستفاده نمی کند و به طرف ثالث آسیب نمی رساند چین یکی از بزرگ ترین کشورهای در حال رشد جهان است و اتحادیه اروپا بزرگترین اتحادیه کشورهای پیشرفته جهان است می توان گفت که چین و اروپا قطب مهم چند جانبه گرایی جهان هستند و توسعه مناسبات دو طرف نه تنها برای چین و اروپا بلکه برای جهان مفید است.
لی که چیانگ گفت: ظرف 40 سال اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، توسعه چین به دستاوردهای بزرگی دست یافته و صدها میلیون چینی از آن سود می برند برای بهبود محیط کسب و کار باید به باز کردن و مدیریت توجه داشت این اصل باید برای همه یکسان باشد و نمی توان رده بندی های مخلتف برای آن قایل شد کاهش تشریفات رسیدگی و زمان صدور مجوز باید به نفع همه موسسات با مالکیت مختلف باشد و اصل آن برخورد یکسان است نظارت باید باز و شفاف باشد و نمی تواند نظارت انتخابی و دلخواهی داشته باشد.
نخست وزیر چین گفت: وضعیت مطلوب یا نامطلوب اشتغال به کار نشانه ای از مطلوب یا نامطلوب بودن وضعیت اقتصادی است چین در سال جاری میلادی اشتغال به کار را در اولویت سیاست خود قرار داده آن را همراه با سیاست مالی و پولی به عنوان سیاست کلان کشور تلقی کرده و تلاش می کند اشتغال افزوده بیش از 11 میلیون جمعیت شهرنشین را تضمین کند.
نخست وزیر چین اظهار داشت: اشتغال به کار در روند مدرن شدن همواره یک فشار سنگین است دولت چین با در پیش گرفتن تدابیری برای تضمین اشتغال بکار، سیاست های با اولویت را برای موسساتی که نیروی کار زیاد جذب می کند، صادر و اجرا خواهد کرد.
نخست وزیر چین همچنین با اشاره به 280 میلیون کارگر مهاجر از روستاها، آن ها را نیروی اصلی توسعه صنایع چین خواند و بر برخورد مطلوب با آن ها و تضمین حقوق و منافع قانونی آن ها تاکید کرد.
**آساق**1904**

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

بورس کالا بهترین مکان برای واگذاری شفاف و عادلانه اموال بانک ها

یک مدرس علوم بانکداری اعلام کرد : بورس کالا بهترین مکان برای واگذاری شفاف و عادلانه اموال بانک ها است.

 • 1

اهمیت حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که ماهیت بازار سرمایه تامین مالی بنگاه‌ها و صنایع مختلف است، گفت: باید تلاش شود با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد نقدینگی به سمت بازار سهام حرکت کند.

 • 1

فروش ۱۰۵ میلیون دلاری «علاءالدین» در ۴ روز اول/ جینی جادو کرد

فیلم «علاءالدین» در چهار روز اول اکرانش تنها در آمریکا ۱۰۵ میلیون دلار فروخت.

 • 4

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.

 • 12

کدام شرکت بیشترین ارز دولتی را گرفت؟/ پشت‌پرده نقش قطعه‌ساز خاص در تولید خودروهای ناقص

بررسی جدول تخصیص ارز دولتی به فعالان اقتصادی نشان می‌دهد شرکت صنایع تولیدی کروز بیشترین میزان ارز دولتی دریافتی را در بین شرکت‌های قطعه‌ساز به خود اختصاص داده است.

 • 18

چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

 • 58

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کارکنان بانک سپه

مدیرعامل بانک در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح امتیازاتی که برای کارمندان حافظ و قاریان قرآن بانک در نظر گرفته بود تمدید کرد.

 • 19

نت بانک جدید سامان رونمایی شد

نت بانک جدید سامان با امکانات و ظاهری جدید و با رابط کاربری تازه رونمایی شد.

 • 17

ساختمان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به فروش می‌رسد

از سوی دادگستری قم ساختمان دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب به مزایده گذاشته شد.

 • 18

رشد ۳۲۶۰ واحدی بورس با نگاه به تحولات داخلی

بورس تهران پس از یک روز استراحت در آغاز هفته، امروز با رشد ۳۲۶۰ واحدی همراه شد و به میانه کانال ۲۱۷ هزار واحدی صعود کرد. تعطیلی بازار جهانی و به دنبال آن کاهش اثرگذاری تلاطم‌های آن بر بورس تهران از مهمترین دلایل صعود شاخص سهام به شمار می‌رود.

 • 20

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور رضا رئوفیان به عنوان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد.

 • 15

اکران فیلم A Quiet Place 2 جلو افتاد

شرکت پارامونت پیکچرز از تغییر تاریخ اکران فیلم A Quiet Place 2 و فیلم Playing With Fire خبر داده است.

 • 17

بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه امنیت خود را افزایش دهند؟

روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.

 • 23

بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده‌ها را اعلام کرد.

 • 14

همکاری مطلوب بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب

مشاور بانکی اتاق بازرگانی گفت:بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب همکاری مطلوب دارد.

 • 20

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

 • 18

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای اردیبهشت ماه ۹۸ را اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از سایر بازارهای موازی قرار گرفته است.

 • 20