وزیر اقتصاد: بعد از اولین صندوق ETF به سراغ سهام عدالت می‌رویم/ بسیاری شغل خود را از دست دادند و آزادسازی سهام عدالت فرجی برای آنهاست

وزیر اقتصاد: بعد از اولین صندوق ETF به سراغ سهام عدالت می‌رویم/ بسیاری شغل خود را از دست دادند و آزادسازی سهام عدالت فرجی برای آنهاست

وزیر اقتصاد اظهار داشت: برنامه ریزی این است که بعد از اولین صندوق ای تی اف به سراغ سهام عدالت می‌رویم و بعد از اعلام توزیع سهام اولین صندوق، سهام شرکتهای بعدی را آماده می‌کنیم.

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 1:10

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش قدس آنلاین، فرهاد دژپسند در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در واقع همکاری نزدیک باعث صدور دستور رهبری برای آزادسازی سهام عدالت شد. بسیاری از افراد شغل خود را از دست دادند و آزادسازی سهام عدالت فرجی برای آنها است.

وی ادامه داد: بازار سرمایه با اقبال قابل توجهی مواجه است. یک اتفاقی افتاده است و همه به این مامن پناه می‌آورند و ما نیز از این شرایط استقبال می‌کنیم. در سهام عدالت و صندوق واسطه گری مالی 430 هزار میلیارد تومان به ارزش بازار اضافه کرده است.

وزیر اقتصاد در مورد صندوق های واسطه گری بعدی گفت: برنامه ریزی این است که بعد از اولین صندوق ای تی اف به سراغ سهام عدالت می رویم و بعد از اعلام توزیع سهام اولین صندوق، سهام شرکتهای بعدی را آماده می کنیم.

دژپسند افزود: از آنجایی که تخفیفات قابل توجهی ارایه می‌شود، می‌خواهیم تمام آحاد و اقشار مردم از آن بهره مند شوند و از مدیریت بخشی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی استفاده می کنیم تا به همه اطلاع رسانی شوند که نسبت به استفاده از این فرصت اقدام کنند.

وی یادآور شد: در مرداد ماه سال گذشته به صورت بلوکی سهام عرضه کردیم و از این 6 شرکت هیچ کدام با استقبال مواجه نشد بنابراین امکان عرضه بلوکی وجود ندارد، ما به دنبال برقراری عدالت هستیم و از طریق واگذاری بلوکی این امر ممکن نیست.

وی افزود: 23 هزار میلیارد تومان ارزش صندوق است که با تخفیفات به 16 هزار میلیارد تومان می‌رسد و دو ماه بعد آزادسازی این سهام صورت می‌گیرد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه مدیریت دولتی صندوق در یک دوره گذار است، افزود: قانون بودجه امسال این اجازه را به ما داد تا برای یک دوره مدت داری مدیریت صندوق دولتی باشد چراکه این اولین تجربه دولت و کشور است.

دژپسند ادامه داد: اعداد و ارقام بودجه در پایه پیش‌بینی است چنانکه امروز با افتخار می‌گویم درآمد های مالیاتی با 102 درصد محقق شده است. از این رو 61 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از مولدسازی دارایی دولت داریم و این افتخار است که این درآمد وارد خزانه می‌شود. قانون اجازه داده است که این درآمدها را افزایش دهیم.

وزیر اقتصاد در مورد محل مصارف درآمدهای حاصل ارز این واگذاری‌ها گفت: محل خرج آن جزو منابع بودجه است. گاهی اوقات بسیار فانتزی فکر می‌کنیم؛ در شرایطی که بودجه بدون نفت را تجربه می‌کنیم، کرونا مانع از فعالیت‌های تجاری شده و تحریم ما را تحت تاثیر قرار داده باید به دنبال تامین منابع مالی جدید باشیم که این روش آثار تورمی ندارد.

وی در مورد روش‌های آزادسازی سهام عدالت گفت: روش مستقیم این است که مدیریت سهام را خود فرد عهده‌دار می‌شود اما در روش واگذاری وکالتی به شرکت سرمایه‌گذاری استان، مدیریت سهام و سهام گردانی را به هر دلیلی به نهاد ایمن واگذار می‌شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دکتر مهری:بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تأکید کرد: بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان بازار سرمایه و سرعت بخشیدن به روند فرآیند ها ضروری است.

 • 19

بانک رفاه حامی فعالان سلامت و درمان ایران زمین

مدت زمانی است که با شیوع ویروس کرونا، بخش های مختلف اقتصادی کشور دچار مشکل شده اند. یکی از موارد مهم تغییرات حاصل از کرونا، رابطه بین بانک ها و مشتریان آنها است.

 • 20

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد اعلام کرد: مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹، بانک پاسارگاد (سهامی عام) راس ساعت۹صبح، روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱، در محل بانک پاسارگاد برگزار می شود.

 • 19

صادرکنندگان متخلف تحت پیگرد قرار می‌گیرند

رییس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد: صادرکنندگانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر خودداری کرده‌اند، تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

 • 17

ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه می‌گوید برای تحقق هدف رونق تولید و به دنبال آن جهش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

 • 15

درج نماد «چکاپا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از درج نماد یک شرکت جدید در تالار شیشه ای خبر داد.

 • 13

بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۸

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۸ منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.

 • 5

آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد

بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز دهم تیرماه اعلام کرد.

 • 16

تقدیر استاندار سیستان و بلوچستان از بانک مهر ایران

استاندار سیستان و بلوچستان، ‌ گفت: بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اقدامی بی‌نظیر و بی‌بدیل بود.

 • 18

اقدامات گمرک در خصوص پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات

معاون گمرک ایران اعلام کرد: اقدامات گمرک ایران در خصوص پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات تشریح شد.

 • 15

پست بانک به مجمع می رود

پست بانک زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 15

بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۹

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۹ منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.

 • 12

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد (فردوسی سابق) بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد.

 • 23

مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان در بانک توسعه تعاون

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان را در زمره مسئولیت‌های اجتماعی این بانک اعلام نمود.

 • 24

گام تازه پذیرش شرکت‌های استانی در تالار شیشه‌ای

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز عملیات اجرایی برای پذیرش شرکت‌های استانی در بورس و کشف قیمت دارایی آنها در آینده نزدیک خبر داد.

 • 23

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در انتظار موافقت شورای عالی بورس

نایب ‌رییس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین‌الملل گفت: تمامی مدارک راه‌اندازی بورس بین‌الملل منطبق بر استانداردهای لازم تهیه‌شده و در انتظار موافقت شورای عالی بورس است.

 • 24

نقدینگی بالا مانع از افت شاخص است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم ورود و حضور نقدینگی در تالار شیشه‌ای گفت: تا مادامی که نقدینگی در این بازار حضور داشته باشد، نباید منتظر افت شدید شاخص بورس و ریزش قیمت‌ها بود.

 • 16

اعلام جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس»

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای، جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس» را اعلام کرد.

 • 16

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 19

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 26