همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال برگزار شد

همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال برگزار شد

همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال با هدف تعامل، همفکری و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی فعالان کسب و کارهای نوپا و دیجیتال فضای مجازی برگزار شد.

شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 21:34

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، این همایش با هدف بررسی ظرفیت‌های تولید و صادرات محتوا و خدمات دیجیتال در ایران، افزایش مهارت‌های فنی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل و محتوای آنلاین توسط اپراتور موبایل ایرانسل و با همکاری بازار جامع محتوای دیجیتال «چارخونه» عصر امروز در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد.

در این مراسم موضوع چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی کسب و کارهای دیجیتال، حضور مالکیت معنوی آثار دیجیتال، وجود مجوزها و مراکز متعدد تصمیم گیری، امنیت و سواد رسانه‌ای در این حوزه به عنوان چالش‌های این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت ایرانسل با اشاره به تفاهم صورت گرفته میان این اپراتور با بازار جامع محتوای دیجیتال چارخونه تاکید کرد: با خلق ابزارهای جدید، دنیا وارد مرحله جدیدی از تکامل شده که این تکامل در بستر وب انجام می‌گیرد. بر این اساس در عصر شبکه سازی تنها نیازمند ارتباط میان انسان‌ها نیستیم و دایره ارتباطات به ارتباطات اشیا و انسان تغییر یافته است.

وی گفت: این تغییرات باعث شده که کسب و کارهای حوزه دیجیتال ارتباطی فراگیرتر از قبل داشته تا بتوانند در این فضا فعالیت کنند.

وی افزود: مفهوم اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز از جمله مهمترین مفاهیمی است که باید به آن توجه شود. برای مثال آمریکا هم اکنون ۱۸ درصد از پتانسیل بالقوه خود در این حوزه را به آینده اقتصاد دیجیتال اختصاص داده است. در همین حال یک سوم شرکت‌های جهان از سال ۲۰۱۱ برنامه مؤثری برای پیاده سازی اقتصاد دیجیتال بکار گرفته‌اند و پیش بینی می ‌شود درآمد از این بخش به ۱۰ تریلیون دلار در جهان برسد.

عباسی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال در نقش اپراتورهای ارتباطی در این زمینه گفت: طراحی مدل‌های کسب و کار، نوآوری و ارتباط بین اجزای اکوسیستم کسب و کار دیجیتال از جمله موضوعاتی است که می‌تواند این تحول را رقم بزند. بر این اساس اپراتور دوم تلفن همراه موضوع حمایت از تولید کنندگان محتوا، عرضه کنندگان سرویس‌های دیجیتال، دارندگان ایده و طراحان اپلیکیشن‌ها را در دستور کار قرار داده است.

وی تاکید کرد: بهره برداری حداکثری از اکوسیستم کسب و کارهای دیجیتال می‌تواند در آینده نزدیک ما را به تحول در اقتصاد دیجیتال برساند.

در این مراسم محمدرضا بهمنی مشاور وزیر ارشاد، رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیز با بیان اینکه در سال رونق تولید، تولیدکنندگان محتوای دیجیتال می‌توانند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق این شعار داشته باشند، تاکید کرد: دستگاه‌های حاکمیتی باید ادبیات این بخش را پذیرفته تا بتوانیم شاهد تولیدات ارزشمند در فضای اقتصادی با استفاده از کسب و کارهای دیجیتال باشیم.

وی بر ضرورت هم افزایی میان بخش خصوصی و دولت تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود سازمان مدیریت و مجلس شورای اسلامی، سازمانی با نام سازمان صنایع خلاق در کشور ایجاد کنند تا قوانین مربوط به کسب و کارهای دیجیتال تسهیل شود و ایده‌های نو در این فضا رشد کنند.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد کلید اصلی فعالیت کسب و کارهای فضای مجازی را نوآوری و خلاقیت، رویکرد توسعه صادرات و داشتن نقشه استراتژیک عنوان کرد و افزود: نقش سرمایه گذاران خصوصی برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی باید پررنگ شود تا شاهد رونق تولید و ایجاد فضای خلاق در حوزه کسب و کارهای نوپا باشیم.

در این مراسم هدف اصلی ایجاد زیرساخت برای ارائه دهندگان خدمات محتوا در حوزه فیلم، اپلیکیشن موبایل، بازی، کتاب و موسیقی عنوان شد. به این معنی که بستری فراهم شود تا توسعه دهندگان این خدمات آنلاین بتوانند خدمات خود را از طریق پلتفرم چارخونه به کاربران ارائه دهند.

کد خبر 4608085
معصومه بخشی پور

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6