همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال برگزار شد

همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال برگزار شد

همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال با هدف تعامل، همفکری و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی فعالان کسب و کارهای نوپا و دیجیتال فضای مجازی برگزار شد.

شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 21:34

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، این همایش با هدف بررسی ظرفیت‌های تولید و صادرات محتوا و خدمات دیجیتال در ایران، افزایش مهارت‌های فنی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل و محتوای آنلاین توسط اپراتور موبایل ایرانسل و با همکاری بازار جامع محتوای دیجیتال «چارخونه» عصر امروز در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد.

در این مراسم موضوع چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی کسب و کارهای دیجیتال، حضور مالکیت معنوی آثار دیجیتال، وجود مجوزها و مراکز متعدد تصمیم گیری، امنیت و سواد رسانه‌ای در این حوزه به عنوان چالش‌های این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همایش فرصت‌های تولید محتوا و کسب و کارهای دیجیتال بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت ایرانسل با اشاره به تفاهم صورت گرفته میان این اپراتور با بازار جامع محتوای دیجیتال چارخونه تاکید کرد: با خلق ابزارهای جدید، دنیا وارد مرحله جدیدی از تکامل شده که این تکامل در بستر وب انجام می‌گیرد. بر این اساس در عصر شبکه سازی تنها نیازمند ارتباط میان انسان‌ها نیستیم و دایره ارتباطات به ارتباطات اشیا و انسان تغییر یافته است.

وی گفت: این تغییرات باعث شده که کسب و کارهای حوزه دیجیتال ارتباطی فراگیرتر از قبل داشته تا بتوانند در این فضا فعالیت کنند.

وی افزود: مفهوم اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز از جمله مهمترین مفاهیمی است که باید به آن توجه شود. برای مثال آمریکا هم اکنون ۱۸ درصد از پتانسیل بالقوه خود در این حوزه را به آینده اقتصاد دیجیتال اختصاص داده است. در همین حال یک سوم شرکت‌های جهان از سال ۲۰۱۱ برنامه مؤثری برای پیاده سازی اقتصاد دیجیتال بکار گرفته‌اند و پیش بینی می ‌شود درآمد از این بخش به ۱۰ تریلیون دلار در جهان برسد.

عباسی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال در نقش اپراتورهای ارتباطی در این زمینه گفت: طراحی مدل‌های کسب و کار، نوآوری و ارتباط بین اجزای اکوسیستم کسب و کار دیجیتال از جمله موضوعاتی است که می‌تواند این تحول را رقم بزند. بر این اساس اپراتور دوم تلفن همراه موضوع حمایت از تولید کنندگان محتوا، عرضه کنندگان سرویس‌های دیجیتال، دارندگان ایده و طراحان اپلیکیشن‌ها را در دستور کار قرار داده است.

وی تاکید کرد: بهره برداری حداکثری از اکوسیستم کسب و کارهای دیجیتال می‌تواند در آینده نزدیک ما را به تحول در اقتصاد دیجیتال برساند.

در این مراسم محمدرضا بهمنی مشاور وزیر ارشاد، رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیز با بیان اینکه در سال رونق تولید، تولیدکنندگان محتوای دیجیتال می‌توانند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق این شعار داشته باشند، تاکید کرد: دستگاه‌های حاکمیتی باید ادبیات این بخش را پذیرفته تا بتوانیم شاهد تولیدات ارزشمند در فضای اقتصادی با استفاده از کسب و کارهای دیجیتال باشیم.

وی بر ضرورت هم افزایی میان بخش خصوصی و دولت تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود سازمان مدیریت و مجلس شورای اسلامی، سازمانی با نام سازمان صنایع خلاق در کشور ایجاد کنند تا قوانین مربوط به کسب و کارهای دیجیتال تسهیل شود و ایده‌های نو در این فضا رشد کنند.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد کلید اصلی فعالیت کسب و کارهای فضای مجازی را نوآوری و خلاقیت، رویکرد توسعه صادرات و داشتن نقشه استراتژیک عنوان کرد و افزود: نقش سرمایه گذاران خصوصی برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی باید پررنگ شود تا شاهد رونق تولید و ایجاد فضای خلاق در حوزه کسب و کارهای نوپا باشیم.

در این مراسم هدف اصلی ایجاد زیرساخت برای ارائه دهندگان خدمات محتوا در حوزه فیلم، اپلیکیشن موبایل، بازی، کتاب و موسیقی عنوان شد. به این معنی که بستری فراهم شود تا توسعه دهندگان این خدمات آنلاین بتوانند خدمات خود را از طریق پلتفرم چارخونه به کاربران ارائه دهند.

کد خبر 4608085
معصومه بخشی پور

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 158

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 175

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 94
 • 91

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 117

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 98

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 104

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 112

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 110

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 117

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 107

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 103

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 107

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 104

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 101

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 111

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 106

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 95