هشدار نسبت به پایین‌آمدن سن اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

یک پژوهشگر نمونه کشوری در حوزه علوم اجتماعی معتقد است، مبارزه با مواد مخدر مجموعه‌ای پیچیده است که رهایی از آن عزم جدی مردم را می خواهد.

دوشنبه 31 خرداد 1395 ساعت 10:4
تامین 24/  رضا پورباقری افزود: متاسفانه با وجود تمامی اقدامات و عملیاتی که در حوزه نظامی و انتظامی در بخش‌های کشف مواد مخدر،دستگیری قاچاقچیان و عاملان آن و سایر کارها انجام شده، هنوز برای بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیازمند حضور جدی‌تر مردم هستیم.
وی با بیان اینکه مبارزه اجتماعی با مواد مخدر یعنی مشارکت همگانی برای کنترل و مقابله با اعتیاد ، ادامه داد: برای محقق شدن این رویکرد باید سرعت عمل نیروهای نظامی و انتظامی و قضات دادگاه‌ها در دستگیری و صدور حکم مجازات و مصادره اموال قاچاقچیان تشدید یابد تا اثر مطلوبی در مبارزه با مواد مخدر داشته باشد زیرا این اقدام در فراهم کردن زمینه عدم دسترسی به مواد مخدر و پیشگیری نقش مهمی دارد.
به گزارش ایسنا، پورباقری اظهار کرد: ایجاد تعامل پلیس با سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی درگیر با نهادهای پیشگیری از مواد مخدر نیز مهم است و می‌تواند در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موارد مهم در بحث مقابله با اعتیاد،ایجاد آرامش و خودداری از تبعیض در محیط های کاری است، توضیح داد: اجرای عدالت اجتماعی، آرامش روانی و اعتماد به نفس در گروه سنی فعال جامعه باعث عدم گرایش به مصرف مواد مخدر می شود زیرا آرامش و اعتماد به نفس دو عامل باز دارنده از روی آوردن به این مواد است.
این پژوهشگر حوزه علوم اجتماعی، همکاری و همفکری با نسل جوان را نیز مهم دانست و گفت: باید از نسل جوان برای حل مشکلات و مسائل خودشان و کشور کمک گرفت و به آنها فرصت داد تا ضمن آموزش ، تحصیل و تفریح و سرگرمی در زندگی اجتماعی وارد شوند و نیروی سرشار جسمی و فکری شان را بکار بگیرند.پورباقری تصریح کرد: مسوولان به کار و کوشش نسل جوان باید احترام گذارند تا آنان خود را کارآمد و سودمند احساس کنند.وی با بیان اینکه رسانه های همگانی ، سازمانها و انجمن های مرتبط نیز باید با اطلاع رسانی به موقع از اشاعه اعتیاد در میان جوانان و همچنین سایر انحرافات و کجروی‌ها جلوگیری کنند، افزود: در حال حاضر وظایف مبارزه و مقابله با اعتیاد به عهده برخی نهادهای مسوول و گروهی خاص تکلیف شده است ، در حالیکه عزم جدی تک تک افراد برای مبارزه اجتماعی با مواد مخدر ضروریست.
پورباقری اظهار کرد: سن پایین اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و حتی مصرف سیگار که به طور وضوح در سطح جامعه مشاهده می‌شود ، هشداری برای همه مردم در قالب قشرهای مختلف دانش آموزی ، دانشجویی ، کارگری، کارمندی و غیره است و باید همه در قبال آن احساس مسوولیت و وجدان کنیم .
این پژوهشگر تصریح کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر روندی است که با اتصال زنجیره‌های مختلف در بخش‌های آگاهی ، آموزش ، پیشگیری ، کنترل و درمان به موفقیت دست می یابد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 210

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 76

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 203

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 238

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 199

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 98

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 94

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 96

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 104

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 110

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 99

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 90

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 90

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 89

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 94

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 104

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 89

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 94

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 95

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 96