هشدار تجاری در نشست جی ۷

هشدار تجاری در نشست جی ۷

دنیای اقتصاد : به‌رغم ‌آنکه جنگ تجاری دو غول بزرگ اقتصاد جهان بر نشست گروه ۷ سایه افکنده است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش است تا به جهانیان نشان دهد که با رهبران ۶ کشور دیگر حاضر در این نشست متحد است و با رد گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد شکاف بین این رهبران، بر این موضوع تاکید کرده است که آنها به جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن «احترام» می‌گذارند.

دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 1:16

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

هشدار تجاری در نشست جی 7

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، سران کشورهای عضو گروه ۷ در فرانسه گرد هم آمده‌اند تا راه چاره‌ای برای نگرانی‌ از وقوع رکود اقتصادی بیابند، آن هم در عصری که اختلافات بین‌المللی در عرصه‌های گوناگون سایه افکنده است. یکی از این مسائل عمده جهان جنگ تجاری بین چین و آمریکاست که به‌نظر می‌رسد هر روز ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد و از آنجا که آغازگر این جنگ دونالد ترامپ بوده است، حالا بسیاری از سران کشورها ترامپ را مقصر تحمیل اثرات این جنگ بر اقتصاد جهان‌ می‌دانند.

به گزارش بیزینس اینسایدر، بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید بریتانیا به ترامپ هشدار داده است در صورتی که تعرفه‌ها را از میان برندارد، اقتصاد جهان را به خطر می‌اندازد. بوریس جانسون گفت:‌ «آنهایی که از تعرفه‌ها حمایت می‌کنند، در معرض این خطر قرار دارند که به‌خاطر رکود اقتصاد جهان مورد سرزنش قرار گیرند.» جانسون و ترامپ در نشست صبحانه‌ای که در چارچوب اجلاس دو روزه جی۷ در بیاریتز فرانسه برپاست با یکدیگر دیدار کردند. با وجود این سخنان اما ترامپ در پاسخ به این پرسش که چه توصیه‌ای درباره برگزیت برای جانسون دارد اظهار کرد: ‌«او نیازمند هیچ نصیحتی نیست، او فرد درستی برای این سمت است.» ترامپ افزود پس از جدایی از اروپا توافق تجاری بزرگی با آمریکا در انتظار انگلستان است.

به گزارش رویترز، ترامپ در تلاش برای عادی جلوه دادن روابطش با ۶ کشور دیگر اندکی پیش از دیدارش با جانسون، در پیامی توییتری نوشت: «پیش از آنکه من به فرانسه برسم، اخبار جعلی و منزجرکننده‌ای مبنی بر تنش در روابط آمریکا با ۶ کشور دیگر وجود داشت که نشان می‌داد این نشست دو روزه یک فاجعه خواهد بود. خب ما دیدارهای خیلی خوبی داریم، رهبران از تعامل بسیار خوبی برخوردارند و کشور ما به لحاظ اقتصادی خیلی خوب عمل می‌کند- این حرف جهان است!» این درحالی است که جانسون در این دیدار به ترامپ هشدار داد که جنگ تجاری که به راه انداخته است «راه درست پیشرفت امور» نیست و اقتصاد جهان را با خطر رکود مواجه می‌کند. ترامپ همچنین از ادعای خود مبنی بر اینکه برای جنگ تجاری «برگزیده» شده است عقب‌نشینی کرد و مدعی شد که مطبوعات آن را طور دیگری جلوه داده‌اند.

تهدیدی از نوع چینی

پس از آنکه جنگ تجاری در روز جمعه به اوج خود رسید و آمریکا و چین به ترتیب در یک روز تعرفه‌های سنگینی را علیه واردات یکدیگر وضع کردند، روز شنبه چین هشدار داد که به شدت با تصمیم واشنگتن مبنی بر اعمال تعرفه‌های بیشتر بر ۵۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی مخالف است و به آمریکا هشدار داد که اگر از «اقدامات غلط» خود دست نکشد، با پیامدهای سنگینی مواجه خواهد شد.

روز شنبه وزیر بازرگانی چین در واکنش به افزایش ۵ درصدی تعرفه توسط آمریکا که البته بلافاصله با تعرفه‌های تلافی‌جویانه چین بر ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی مواجه شد، اعلام کرد:‌ «چنین حمایت‌گرایی یک‌جانبه و قلدرمآبانه‌ و فشار حداکثری تخطی از توافق رهبران چین و آمریکاست، با اصول احترام و منافع متقابل مغایرت دارد و به نظام تجارت چندجانبه و نظم عادی تجارت بین‌الملل آسیب می‌زند.» وی افزود:‌ «چین به‌شدت از ایالات‌متحده می‌خواهد که در مورد موقعیت دچار سوء تعبیر نشود یا اقتدار مردم چین را دست کم نگیرد.» روز یکشنبه نیز روزنامه دولتی خلق چین در مطلبی نوشت که چین با قدرت اقدامات اخیر آمریکا را تلافی خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 31

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 33

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 35

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 44

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 17

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 19

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 57

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 57

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 101

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 24

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 17

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 18

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 45

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 48

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 54

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 19

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 49

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 19

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 43

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 42