نسل آینده قربانی حمایت دولت از محصولات تراریخته خواهد شد

محصولات تراریخته به عنوان سلاحی کشنده بر سفره های غذایی ایرانیان نشسته اند و بی شک ممانعت از ترویج و استفاده آن منجر به داشتن نسلی منقطع و بیمار در آینده ای نه چندان دور خواهد شد.

سه شنبه 27 مهر 1395 ساعت 6:29

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از«طنین شهر»، جمعیت و نیروی انسانی از گذشته تا کنون مورد توجه کشورها بوده است و حتی پیشرفت تکنولوژی هم نتوانسته از وابستگی پیشرفت آن ها به داشتن نیروی انسانی سالم بکاهد.

اکثر دولت ها برای افزایش جمعیت سالم خود برنامه ریزی های کلانی دارند و همواره در تلاشند آمار جمعیت ناسالم خود را که نیروی کار بشمار نمی روند کاهش دهند.

در این بین توجه به غذا به عنوان مهمترین عامل تقویت بنیه بشری بسیار مورد توجه کشورها است و عموما  در هرکشور، نهادی مستقل بر سلامت غذای تولیدی و مصرفی مردم نظارت دارد.

این قبیل نظارت ها باعث شناسایی محصولات خطرناکی باعنوان ” تراریخته” شده است که کشت تجاری آن به ۱۶ سال پیش (۲۰۰۵) باز می گردد و تا کنون بسیاری از کشورها از قبیل فرانسه و روسیه کشت آن را ممنوع و واردات آن ها را محدود کرده اند.

%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%d8%aa%d9%87

محصولات تراریخته یا به زبانی ساده تر دستکاری ژنتیکی شده به لحاظ افزایش تولید برای اکثر دولت ها صرفه اقتصادی بالایی دارد و به استناد مدارک موثق، روند ترویج و سرمایه گذاری در خصوص استفاده از آن ها در سراسر جهان، از طریق بنیادی صهیونیستی (راکفلر) صورت می گیرد.

نکته قابل توجه اینجاست که رژیم صهیونیستی نه تنها خود کشت محصولات تراریخته را در مناطق اشغالی ممنوع کرده است بلکه تحقیقات و پژوهش ها در این مورد را یا در گلخانه هایی به دور از مناطق اشغالی و یا در سایر کشورها همچون آمریکا انجام می دهد.

%d8%a7%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%a6%db%8c%d9%84

در این باب بسیار ساده لوحانه است اگر بگوییم این بنیاد به تراریخته صرفا از دید علمی نگاه می کند زیرا اسنادی فاش شده است که ثابت می کند رژیم صهیونیستی از طریق ” بیو تکنولوژی”  و از راه حمله به سفره غذای مردم سایر کشورها، به طور نامحسوس ، تصمیم به گسترش سلطه خود و کاهش توان دفاعی آن ها دارد.

این مسئله اول بار حدود ۵۰ سال پیش توسط علما و مراجع عظام به رژیم پهلوی که مشغول واردات مرغ و برنج آمریکایی و حذف آداب سالم تغذیه مردم کشور با شعار حرکت به سوی مدرنیته بود گوشزد شد اما عدم توجه سردمداران حکومت به این مسئله کم کم ذائقه مردم ایران را آن طور که غرب برنامه ریزی کرده بود تغییر داد.

پس از انقلاب اسلامی نیز بارها مبادرت رژیم صهیونیستی و دولت های دست نشانده آن به نفوذ در ایران از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مطرح شد. ایشان اخیرا در ۱۰ سخنرانی خود به تلاش مجدانه غرب برای نفوذ همه جانبه در کشور تاکید کردند و فرمودند(نقل به مضمون) دشمن نقشه های متعددی را برای کاهش بنیه دفاعی و امنیتی کشور در سردارد.

تاکید مدام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این خصوص بسیاری از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی و علما قم را متوجه خطرات نفوذ از راه غذا و خصوصا محصولات تراریخته کرد و منجر به تحقیق و واکنش آنها در این باره گردید.

%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%b9%d9%84%d9%88%db%8c

 در هفته های گذشته، ۵۰۰ نفر از اساتید و دانشجویان علوم پزشکی کشور در خصوص مضرات استفاده از محصولات تراریخته هشدار دادند و بسیاری از علما همچون آیت الله علوی گرگانی استفاده از محصولات غذایی تراریخته را تا پیش از اطلاع از بی ضرر بودن آن حرام اعلام کردند.

اما در این بین تلاش و حمایت دولت یازدهم از این محصولات مبهم است و جای سوال دارد. سخنگوی دولت یازدهم در آخرین نطق خود با موضوع تراریخته از حمایت دولت برای گسترش این علم سخن گفته است و با گریزی به گذشته به طور طعنه آمیزی خطاب به علما گفته است؛ سال ها پیش هم بلندگو حکم شیطان داشته است!

نوبخت با این سخن تحقیر آمیز مسئله ای به این مهمی را به باور برخی قدما گره زده  و اصرار داشته است که به علما تحمیل کند تصورشان در مورد محصولات تراریخته پایه علمی ندارد!

این مسئله باعث شد اساتید علوم پزشکی در این خصوص اظهارنظر کنند و نوبخت بلافاصله  سخنان خود در خصوص حمایت دولت را تصحیح کرد و گفت: مشغول تحقیق و پژوهش در این باره هستیم.

%d8%aa%d9%82%d8%af%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%da%a9%d9%81%d9%84%d8%b1

اما بسیاری از مراجع این سخن محمدباقر نوبخت را با رفتار وی در خصوص انتخاب یکی از افراد نزدیک به سران بنیاد راکفلر به عنوان رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  را مغایر می بینند و از وزیر کشاورزی دولت یازدهم توضیح می خواهند که چرا به نمایندگان بارز بنیاد راکفلر جایزه اهدا کرده است؟!

download-8

با این توضیحات و با استناد به واقعیت های قابل درکی  برای افراد جامعه مانند واردات آسان محصولات تراریخته (دانه های روغنی)در زمانی که واردات داروی بیماران در اثر تحریم به سختی صورت می گرفت باید نتیجه گرفت مردم ایران دچار استثمار غذایی شده اند و با داشتن دولت هایی که چشم و گوش بسته به هر نوآوری پایه علمی می بخشند و بُعد نسبی بودن و خطا پذیری علوم تجربی را نفی می کنند نیازی برای دشمن خارجی  و حمله مستقیم برای از بین بردن کشور نیست!

%d8%b1%d8%a7%da%a9%d9%81%d9%84%d8%b1

اکنون که بطور واضح مشخص است، غذا به عنوان سلاحی موثر در خدمت دشمنان قرار گرفته و نمونه هایی از حمله های بیوتروریسمی نیز در کشور مشاهده شده است، چنانچه همچنان با خوش بینی عرصه را برای نفوذ دشمن بر سفره غذای ایرانیان فراهم کنیم بی شک نسلی منقطع و در بهترین حالت، بیمار در  انتظار کشورمان خواهد بود و  سلامت آیندگان قربانی کم کاری های امروز دولتمردان خواهد شد.

انتهای پیام/رض

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تلاش برای آزادسازی منابع بلوکه شده ایران

تلاش بانک مرکزی همسو با دستگاه دیپلماسی کشور ادامه دارد و به زودی شاهد آزادسازی منابع مالی ایران در برخی کشورها خواهیم بود.

 • 1

اخذ مالیات از حساب‌های بانکی در راستای مبارزه با پولشویی

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اخذ مالیات از حساب‌های بانکی را در راستای مبارزه با پولشویی عنوان کرد.

 • 1

ارسال کمک‌های گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری به مناطق محروم

گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، یک بار دیگر در راستای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر توزیع کمک‌های مومنانه، بسته‌های معیشتی را روانه مناطق محروم کرد.

 • 1

امکان ارائه خدمات جدیدچک درسامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون

زنجیره خدمات بانکداری مدرن بانک توسعه تعاون با فراهم آمدن امکان ثبت و تائید چک های صیادی در سامانه بانکداری مجازی تکمیل شد.

 • 1

اعلام برنده دومین مرحله قرعه کشی هفتگی جشنواره «رفاه ملی»

برنده دومین مرحله قرعه کشی هفتگی جشنواره «رفاه ملی» بانک ملی ایران با جایزه ویژه خودرو برلیانس مشخص شد.

 • 1

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۱۹۳ هزار واحد رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۱ هزار و ۸۵۵ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به یک میلیون و ۱۹۳ هزار و ۹۷۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۳۰ واحدی به ۱۶ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

 • 1

تأثیر نظارت مستمر بر برنامه‌های عملیاتی

مدیرعامل پست‌بانک ایران با اشاره به اجرای موفق برنامه عملیاتی بانک در سال گذشته و دستیابی به سود ۱۳۹۸ میلیارد تومانی گفت: در سال جاری برنامه‌های عملیاتی را از نظر کمی و کیفی توسعه دادیم.

 • 36

تقدیر دکترشیری از اعضای هیات مدیره،معاونین،مشاوران ومدیران بانک

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) دکتر شیری از زحمات و تلاشهای اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امور، مشاوران و روسای ادارات کل ستادی و مناطق تهران با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تقدیر به عمل آورد.

 • 34

اعطای۳۹۰۰میلیاردریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال

رئیس شعبه کرمان بانک توسعه صادرات ایران، از هدف گذاری برای عبور از اعطای ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال خبر داد.

 • 38

افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده بانک تجارت

بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • 36

واریز به خزانه کل کشور از درآمدهای بیمه‌ شخص‌ثالث

نمایندگان مجلس تعیین کردند که مبلغی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل کشور واریز شود.

 • 32

دیدار مدیرعامل بانک رفاه کارگران با وزیر صنعت، معدن و تجارت

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وزیر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف کاری به گفت و گو پرداختند.

 • 37

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 • 39

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 72

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 85

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 65

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 51

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 71

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 51

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 62