نبش قبر رئیس جمهوری فقید لهستان

جنازه لخ کاچینسکی رئیس جمهوری پیشین لهستان که در حادثه سقوط هواپیما در سال 2010 جان باخت پس از پنج سال ، برای تحقیق در باره علت وقوع این حادثه و مرگ وی، از گور خارج خواهد شد.

یکشنبه 25 مهر 1395 ساعت 2:9

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از ورشو، یاروسلاو کاچینسکی برادر دوقلوی رئیس جمهوری فقید و رئیس کنونی حزب حاکم قانون و عدالت (پی آی اس) روز شنبه به وبگاه خبری اونت گفت: با تصمیم دادستانی برای نبش قبر و بیرون آوردن جنازه لخ از گور موافقت کرده است و پیکر برادر وی از نخستین جنازه های قربانیان این حادثه خواهد بود که از گور خارج خواهد شد.

 
در حادثه آوریل 2010 سرنگونی هواپیمای ریاست جمهوری لهستان در اسمولنسک در غرب روسیه، تمامی 96 سرنشین این هواپیما جان باختند که حزب عوام گرای 'پی آی اس' آن را مشابه قتل عمده دانسته است.
 
حزب پی آی اس که یک سال پیش (2015) به قدرت رسید، تحقیق جنجالی دولت لیبرال پیشین به ریاست دونالد تاسک رئیس کنونی اتحادیه اروپا را در باره این حادثه، محکوم کرده است.
 
به گفته یاروسلاو کاچینسکی، اجساد قربانیان این حادثه از جمله رئیس ستاد مشترک ارتش، رئیس بانک مرکزی و همسر رئیس جمهوری وقت لهستان، پس از بازگردانده شدن به لهستان م‍ورد آزمایش و معاینه پزشکی قرار نگرفته است.
 
هیات ریاست جمهوری لهستان عازم شرکت در مراسمی در جنگل کاتین روسیه برای بزرگداشت یاد هزاران افسر ارتش لهستان بود که در سال 1940 به وسیله نیروهای پلیس مخفی شوروی کشته شدند و کرملین تا سال 1990 این کشتار را تکذیب می کرد.
 
هر چند به گفته کاچینسکی، این حادثه ناشی از اقدام به قتل بوده است، اما بازرسان لهستانی و روسی، هیچگاه مدرکی برای اثبات این ادعا نیافتند.
 
دولت وابسته به حزب پی آی اس پس از رد نتایج تحقیق پیشین که علت این حادثه را شرایط آب و هوایی نامساعد و خطای خلبانان لهستانی و ماموران کنترل تردد هوایی روسیه دانسته بود، تحقیقات تازه ای را در این باره آغاز کرد.
 
هر چند که تصمیم ماه ژوئن دادستان کل لهستان برای نبش قبر قربانیان در تعیین علت مرگ آنان و وقوع حادثه، با مخالفت برخی از اعضای خانواده های آنان روبرو شد.
 
جسد رئیس جمهوری فقید به همراه ماریا همسرش در کنار پیکرهای پادشاهان لهستان و جوزف پولسودسکی پدر استقلال لهستان در سال 1918، در سردابه کاخ سلطنتی واول در کراکف دفن شده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأثیر نظارت مستمر بر برنامه‌های عملیاتی

مدیرعامل پست‌بانک ایران با اشاره به اجرای موفق برنامه عملیاتی بانک در سال گذشته و دستیابی به سود ۱۳۹۸ میلیارد تومانی گفت: در سال جاری برنامه‌های عملیاتی را از نظر کمی و کیفی توسعه دادیم.

 • 36

تقدیر دکترشیری از اعضای هیات مدیره،معاونین،مشاوران ومدیران بانک

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) دکتر شیری از زحمات و تلاشهای اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امور، مشاوران و روسای ادارات کل ستادی و مناطق تهران با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تقدیر به عمل آورد.

 • 34

اعطای۳۹۰۰میلیاردریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال

رئیس شعبه کرمان بانک توسعه صادرات ایران، از هدف گذاری برای عبور از اعطای ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال خبر داد.

 • 38

افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده بانک تجارت

بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • 36

واریز به خزانه کل کشور از درآمدهای بیمه‌ شخص‌ثالث

نمایندگان مجلس تعیین کردند که مبلغی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل کشور واریز شود.

 • 32

دیدار مدیرعامل بانک رفاه کارگران با وزیر صنعت، معدن و تجارت

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وزیر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف کاری به گفت و گو پرداختند.

 • 37

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 • 39

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 72

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 85

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 65

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 51

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 71

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 51

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 62

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 30

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 26

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 18

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 17

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 22

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 21