موج عرضه‌های عمده در فرابورس

موج عرضه‌های عمده در فرابورس

اطلاعیه‌های عرضه عمده چهار شرکت کف، آذریت، بیمه نوین و سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال در هفته جاری در فرابورس منتشر شد.

سه شنبه 10 دی 1398
امین فتحی

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری  بانک و بیمه "بینا"

، شرکت‌های کف‌، آذریت، بیمه نوین و سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال زمان فروش سهام خود را به صورت عمده اعلام کردند. شرایط حضور در معامله این عرضه‌های عمده به این صورت است که در تمام معاملات، پرداخت ثمن معامله به صورت نقدی و مطابق رویه جاری تسویه و پایاپای (t+۲) بوده و سپرده حضور در این رقابت‌ها معادل ۱۰ درصد از قیمت پایه کل تعیین شده است.

عرضه عمده بخشی از سهام شرکت کف

شرکت کف که در نماد «شکف» در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس معامله می‌شود قصد دارد که ۳.۳۵ درصد از سهام غیرمدیریتی خود را به قیمت پایه هر سهم ۸۵۰۰ ریال روی میز فروش قرار دهد. این درصد از سهام این شرکت که ۸ میلیون و ۳۹۵ هزار سهم است، دارای قیمت پایه کل بالغ بر ۷۱ میلیارد ریال بوده و تاریخ عرضه آن، یکشنبه ۱۵ دی‌ماه خواهد بود. شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار عرضه‌کننده معرفی شده است.

۱۶ دی‌ماه زمان عرضه عمده ساذری

شرکت آذریت که با نماد «ساذری» در تابلو نارنجی بازار پایه و گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارد، درصدد است تا با عرضه ۱.۲۴ درصد از سهام غیرمدیریتی خود به قیمت پایه هر سهم ۱۵۰ هزار ریال، تامین مالی بالغ بر ۱۱ میلیارد ریالی را از بازار سرمایه انجام دهد . کارگزار این عرضه عمده شرکت کارگزاری بورس ایران بوده و تاریخ عرضه دوشنبه ۱۶ دی‌ماه مشخص شده است.

بیمه نوین ۱۸ درصد از سهام خود را عرضه می‌کند

بر اساس اطلاعیه عرضه عمده سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت بیمه نوین نیز که در نماد «نوین» در بازار دوم فرابورس خریدوفروش می‌شود، قرار است در تاریخ دوشنبه ۷ بهمن ۹۸، معادل ۱۷.۸۷ درصد از سهام این شرکت توسط شرکت تامین سرمایه نوین روی میز فروش عمده قرار بگیرد. قیمت پایه هر سهم برای این معامله معادل قیمت پایانی سهم در روز قبل از عرضه به اضافه ۱۱ درصد (به شرط آنکه از مبلغ ۳۲۵۶ ریال کمتر نباشد) تعیین شده و شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین نیز مسئولیت عرضه را بر عهده دارد.

وشمال ۴ درصد از سهام خود را می‌فروشد

شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال‏ که در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و در تابلو زرد بازار پایه فرابورس معامله می‌شود، قصد دارد که ۴.۳۴ درصد از سهام خود را در قالب سهام مدیریتی غیرکنترلی به صورت عمده به فروش برساند. قیمت پایه هر سهم برای این معامله ۷۰۰۰ ریال تعیین شده است و قیمت پایه کل بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال خواهد بود. شرکت کارگزاری بورس ایران در روز سه‌شنبه ۸ بهمن ۹۸ به عنوان کارگزار عرضه‌کننده این عرضه عمده عمل خواهد کرد.

لازم به توضیح است که در ماده یک ضوابط مربوط به شرایط متقاضیان خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، اصطلاحات مربوط به انواع معاملات عمده به شرح زیر تعریف می‌شود:

۱- معاملات کنترلی: معاملات عمده‌ای است که تعداد سهام یا حق تقدم سهام مورد معامله در آن به میزانی باشد که با تملک آن امکان کنترل شرکت وجود داشته باشد.

۲- معاملات مدیریتی غیرکنترلی: معاملات عمده‌ای است که تعداد سهام یا حق تقدم سهام مورد معامله در آن به میزانی باشد که با تملک آن امکان انتصاب حداقل یک مدیر وجود داشته باشد لیکن منجر به کنترل نشود.

۳- معاملات غیرمدیریتی: به سایر معاملات عمده، غیر از معاملات عمده بندهای ۱ و ۲ این ماده اطلاق می‌شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کلینیک سینا مهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه آسیا قرار دارد

بیمه آسیا خسارت آتش سوزی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات اداری و پزشکی کلینیک سینا مهر را تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می‌کند.

 • 17

دسترسی مجدد به مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران برقرار شد

دسترسی مجدد مشتریان به مرکز ارتباط با مشتریان این بانک فراهم شده و مشتریان می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

 • 20

سامانه کارت پرداخت بانک رفاه کارگران در روز جمعه ارتقا می یابد

روابط عمومی بانک رفاه کارگران از ارتقای سامانه کارت پرداخت به منظور افزایش ظرفیت سامانه در روز جمعه خبر داد.

 • 20

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به بیش از ۲.۴ میلیارد دلار رسید

میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا با اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد از حیث ارزش به دو میلیارد و۴۱۷ میلیون و۸۳۰ هزارو ۳۲ دلار و از لحاظ وزنی به۶میلیون و ۸۷۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید.

 • 24

جزییات پیاده‌سازی گمرک هوشمند

رییس کل گمرک ایران جزییاتی از برنامه گمرک الکترونیک و پیاده سازی گمرک هوشمند را تشریح کرد.

 • 4

اطلاعیه مهم درباره تغییر دامنه نوسان صندوق ETF‌ها

دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 • 24

افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار

ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار با حضور مسؤلان استانی و شهرستانی و به صورت ارتباط برخط با مدیرعامل این بانک به افتتاح و بهره برداری رسید.

 • 21

تقدیر وزیر اقتصاد از تلاش های بانک ملی ایران در پذیره نویسی ETF

وزیر اقتصاد از تلاش های بی وقفه بانک ملی ایران در پذیره نویسی ETF و خدمات رسانی به مردم و مشتریان تقدیر کرد.

 • 23

بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی تاسیس می‌شود

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ‌از اخذ موافقت با تاسیس بزرگ‌ترین صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی در بازار سرمایه خبر داد.

 • 18

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریالی اوراق سلف «فولاد»

عرضه اولیه یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه با هدف تأمین سرمایه در گردش شرکت با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت روز شنبه ۱۴تیرماه در بورس کالا انجام می شود.

 • 18

ادامه سقف شکنی بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۶۶۰۰۰ واحدی علاوه بر سقف شکنی مجدد در آخرین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۸۲ واحد رسید.

 • 20

گمرک مرزبان اقتصادی است اما ابزار اجرای آن را ندارد

رئیس کل گمرک ایران از ایجاد شبکه‌ای از فعالان اقتصادی شناسنامه‌دار برای حمایت از تولید و تسهیل تجارت خبر داد.

 • 3

پتروشیمی بندر امام در راه بازار سهام

سهام شرکت پتروشیمی بندر امام امسال به بازار سرمایه عرضه می‌شود.

 • 15

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک پارسیان

بورس تهران با صدور اطلاعیه از آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک‌پارسیان‌ (وپارس) برای سررسید مهرماه ۱۳۹۹ در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران خبر داد.

 • 22

درج نماد «آبادا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه از درج نماد «آبادا» در تالار شیشه ای خبر داد.

 • 18

جایگاه مطلوب «ابزارهای پذیرش» بانک ملی ایران در گزارش شاپرک

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در گزارش اردیبهشت ماه خود اعلام کرده است که بانک ملی ایران در بررسی عملکرد عمده ابزارهای پذیرش جایگاه های مطلوبی در اختیار دارد.

 • 18

۷۰ درصد از تسهیلات اگزیم بانک در اختیار بخش صنعت و معدن

معاون اداره صادرات کالای اگزیم بانک کشور اعلام کرد: بالغ بر ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی طی سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد مثبت برخوردار بوده است.

 • 17

بازار سرمایه جایگزینی مناسب برای جذب نقدینگی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل تورم بالا در سایر بازارها و نقدشوندگی پایین آنها، بازار سرمایه می‌تواند جایگزین مناسبی برای سرمایه و نقدینگی افسارگسیخته جامعه باشد.

 • 5

معامله آپارتمان در بورس املاک و مستغلات

مدیرعامل بورس تهران گفت: یکی از اهداف بورس جدید، سرمایه‌گذاری و پس انداز سالانه در بخش مسکن به صورت متری خواهد بود.

 • 17

ورود به درگاه‌های اینترنتی پست بانک دو عامله شد

رییس اداره‌کل بانکداری الکترونیک پست‌بانک‌ایران اعلام کرد: در راستای افزایش ضریب امنیتی درگاه‌های اینترنتی، ورود به سامانه اینترنت این بانک دو عامله شد.

 • 30