مرکزشتابدهی کسب وکارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال راه اندازی می شود

مرکزشتابدهی کسب وکارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال راه اندازی می شود

تهران- ایرنا- مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه بین ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال وهوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات راه اندازی می شود .

یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 23:59

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با افتتاح نخستین پارک فناوری اقتصاد دیجیتال در مشهد، ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات تفاهم نامه راه اندازی و ایجاد یکی از بزرگترین فضاهای اشتراکی و مجموعه شتابدهنده های کشور را امضاء کردند تا مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال به زودی راه اندازی شود .
این تفاهم نامه بین مهدی محمدی دبیر ستاد دیجیتال معاونت علمی و امیر ناظمی معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و در حضور وزیر ارتباطات و استاندار خراسان امضا شد.
این مرکز دربرگیرنده چندین شتابدهنده خصوصی و تخصصی دیجیتال و فضای کار اشتراکی و خدمات توانمندسازی برای برگزاری برنامه های استارتاپی خواهد بود .مرکز نوآوری و شتابدهی در فضایی به وسعت شش هزار متر و استقرار همزمان حدود 8 شتاب دهنده و ظرفیت بیش از 150 تیم استارتاپی در سال ایجاد می شود .
مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال با مأموریت استقرار شتاب‌دهنده ها و استارتاپ ها و تیم‌های فناور ایجاد می شود .
این مرکز نوآوری و شتابدهنده با هدف گسترش و حمایت از توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از نوآوری‌های فناورانه مرتبط با اقتصاد دیجیتال با تاکید بر فناوری های راهبردی و آینده سازی در زمینه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اینترنت اشیاء، داده های حجیم و پردازش ابری، فناوری های هوشمندسازی، زنجیره های بلوکی و ارزهای دیجیتال، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و ترکیبات علوم شناختی و فناوری اطلاعات ایجاد می شود .
گسترش و حمایت از متنوع سازی اکوسیستم کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان با بهره گیری از ظرفیتهای فناوری های اقتصاد دیجیتال با تاکید بر کاربردهای مرتبط با نوآوری های اجتماعی، سلامت، گردشگری، ترافیک و حمل و نقل هوشمند، بازیافت و اقتصاد چرخشی، کشاورزی و بهینه سازی مصرف انرژی، آب و خشکسالی و آلودگی هوا از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است .
همچنین این تفاهم نامه اهدافی چون توسعه و تقویت توانمندی‌های اکوسیستم کسب و کارهای نوپای دیجیتال در سطح استان خراسان رضوی و استان های همجوار وتوسعه و تقویت توان صادراتی کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال با هدف بازارهای بین المللی همجوار این استانرا دنبال می کند .
اکوسیستم کسب‌وکارهای نوپا، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و کلماتی از این قبیل این روزها بیشتر از قبل به گوش می‌رسد و در بین اقشار مختلفی که با فضای مجازی در ارتباط هستند به خصوص جوانان مورد استفاده محاوره‌ای و کاربردی قرار می‌گیرد و در این مسیر فناوری‌های نوین جای خود را در میان زندگی روزمره مردم و جامعه به طور محسوس باز می‌کند تا جایی که امروز یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نقش‌های را در زندگی بشر برعهده دارد.
از زمان به صدا درآمدن زنگ نیاز و ضرورت کاربردی شدن فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، توجه به اهمیت حوزه علم و فناوری بیشتر مورد توجه مسوولان مرتبط قرارگرفته و اقدامات بسیاری در جهت توسعه و پیشرفت فناوری‌ها و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در کشور شکل گرفته است .
توسعه کسب و کارهای فناوری محور در حوزه اقتصاد دیجیتال و همچنین،‌ نقش اجتناب ناپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه اکوسیستم کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان برای شکل دهی به اقتصاد دیجیتال یکی از همین دسته اقدامات بوده تا مسوولان گامی مثبت در این راه برداشته باشند .
علمی ** 9340

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 8

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 13

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 16

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 13

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 14

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 13

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 6

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 6

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 11

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 21

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 22

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 23

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 22

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 12

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 20

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 31

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 23

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 26

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 33

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 42