مرکزشتابدهی کسب وکارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال راه اندازی می شود

مرکزشتابدهی کسب وکارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال راه اندازی می شود

تهران- ایرنا- مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه بین ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال وهوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات راه اندازی می شود .

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 7:28

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با افتتاح نخستین پارک فناوری اقتصاد دیجیتال در مشهد، ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و وزارت ارتباطات تفاهم نامه راه اندازی و ایجاد یکی از بزرگترین فضاهای اشتراکی و مجموعه شتابدهنده های کشور را امضاء کردند تا مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال به زودی راه اندازی شود .
این تفاهم نامه بین مهدی محمدی دبیر ستاد دیجیتال معاونت علمی و امیر ناظمی معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و در حضور وزیر ارتباطات و استاندار خراسان امضا شد.
این مرکز دربرگیرنده چندین شتابدهنده خصوصی و تخصصی دیجیتال و فضای کار اشتراکی و خدمات توانمندسازی برای برگزاری برنامه های استارتاپی خواهد بود .مرکز نوآوری و شتابدهی در فضایی به وسعت شش هزار متر و استقرار همزمان حدود 8 شتاب دهنده و ظرفیت بیش از 150 تیم استارتاپی در سال ایجاد می شود .
مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه اقتصاد دیجیتال با مأموریت استقرار شتاب‌دهنده ها و استارتاپ ها و تیم‌های فناور ایجاد می شود .
این مرکز نوآوری و شتابدهنده با هدف گسترش و حمایت از توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از نوآوری‌های فناورانه مرتبط با اقتصاد دیجیتال با تاکید بر فناوری های راهبردی و آینده سازی در زمینه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اینترنت اشیاء، داده های حجیم و پردازش ابری، فناوری های هوشمندسازی، زنجیره های بلوکی و ارزهای دیجیتال، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و ترکیبات علوم شناختی و فناوری اطلاعات ایجاد می شود .
گسترش و حمایت از متنوع سازی اکوسیستم کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان با بهره گیری از ظرفیتهای فناوری های اقتصاد دیجیتال با تاکید بر کاربردهای مرتبط با نوآوری های اجتماعی، سلامت، گردشگری، ترافیک و حمل و نقل هوشمند، بازیافت و اقتصاد چرخشی، کشاورزی و بهینه سازی مصرف انرژی، آب و خشکسالی و آلودگی هوا از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است .
همچنین این تفاهم نامه اهدافی چون توسعه و تقویت توانمندی‌های اکوسیستم کسب و کارهای نوپای دیجیتال در سطح استان خراسان رضوی و استان های همجوار وتوسعه و تقویت توان صادراتی کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال با هدف بازارهای بین المللی همجوار این استانرا دنبال می کند .
اکوسیستم کسب‌وکارهای نوپا، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و کلماتی از این قبیل این روزها بیشتر از قبل به گوش می‌رسد و در بین اقشار مختلفی که با فضای مجازی در ارتباط هستند به خصوص جوانان مورد استفاده محاوره‌ای و کاربردی قرار می‌گیرد و در این مسیر فناوری‌های نوین جای خود را در میان زندگی روزمره مردم و جامعه به طور محسوس باز می‌کند تا جایی که امروز یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نقش‌های را در زندگی بشر برعهده دارد.
از زمان به صدا درآمدن زنگ نیاز و ضرورت کاربردی شدن فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، توجه به اهمیت حوزه علم و فناوری بیشتر مورد توجه مسوولان مرتبط قرارگرفته و اقدامات بسیاری در جهت توسعه و پیشرفت فناوری‌ها و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در کشور شکل گرفته است .
توسعه کسب و کارهای فناوری محور در حوزه اقتصاد دیجیتال و همچنین،‌ نقش اجتناب ناپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه اکوسیستم کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان برای شکل دهی به اقتصاد دیجیتال یکی از همین دسته اقدامات بوده تا مسوولان گامی مثبت در این راه برداشته باشند .
علمی ** 9340

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

افزایش واحدهای صنعتی مناطق آزاد به ۲۲۰۰ واحد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی از هزار واحد به دو هزار و ۲۰۰ واحد رسیده است.

 • 11

برنامه بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی در طول دو سال و نیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تمام توان خود را برای تقویت ارزش پول ملی بکار بگیرد.» 

 • 18

جشنواره انتخاب نام مناسب برای محصولات و شرکت تابعه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران به منظور انتخاب نام مناسب برای برخی محصولات خود و یکی از شرکت های تابعه، از صاحب نظران دعوت به مشارکت می کند.

 • 20

مشارکت بانک کشاورزی در تامین مالی سدگرین نهاوند

بانک های کشاورزی ، صادرات و تجارت با امضای تفاهم نامه ای برای تامین مالی ۱۷۲۲ میلیارد ریالی پروژه تکمیل سد مخزنی گرین در شهرستان نهاوند استان همدان با عاملیت بانک کشاورزی همکاری خواهند کرد.

 • 23

ساخت شناورصیادی فانوس ماهیان

بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی کمک کرد.

 • 19

کاهش ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۳۰۴۳ واحدی معادل ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۶۱  واحدی به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.

 • 11

دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک

بانک رفاه کارگران دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک و مهلت اجرای برخی از موارد آن را ابلاغ کرد.

 • 15

انتشار اوراق بهادار مالزی مبتنی بر فناوری بلاکچین

بورس اوراق بهادار مالزی قصد انتشار اوراق براساس روش اثبات مفهوم (POC) مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک (بلاکچین) را دارد.

 • 10

فناوری‌های نوین حوزه مالی، ضرورت نظام بانکی است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: امروزه فناوری اطلاعات و فناوری های نوین حوزه مالی و پرداخت، یکی از ضرورت های صنعت بانکی است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

 • 17

برندگان خوش شانس طرح «امید رفاه» بانک رفاه کارگران معرفی شدند

مراسم اولین دوره قرعه کشی طرح" امید رفاه" بانک رفاه کارگران با حضور مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک برگزار و اسامی نفرات برتر اعلام شد.

 • 11

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه عام در بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 13

اسامی برندگان قرعه کشی "طرح امتیازی راه رفاه" بانک رفاه کارگران

مراسم قرعه کشی جوایز دوره نخست "طرح امتیازی راه رفاه" باشگاه مشتریان بانک رفاه کارگران برگزار و اسامی برندگان اعلام شد.

 • 30

حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار

در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار تعداد ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان اهداء شد.

 • 15

اخذ گواهینامه ایزو۱۰۰۱۵ و۲۹۹۹۳ توسط اداره کل آموزش بانک ملی ایران

اداره کل آموزش بانک ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و ایزو ۲۹۹۹۳ شد.

 • 23

حمایت تخصصی ۴۵۴ هزار میلیاردی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی

بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ تا ابتدای دی ماه ۴۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات معادل ۸۸.۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی خود را به صورت تخصصی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 14

رتبه برتر بانک کشاورزی در تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده کشور

بانک کشاورزی بر اساس تحلیل و آنالیز حجم عظیمی از محتوای علمی و دانشگاهی کشور، از نظر تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده یکی از رتبه های برتر نظام بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 14

ادامه روند سقوط شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

 • 12

در سایت بانک ملی ایران پاسخگوی شما هستیم

صفحه پاسخ به سوالات متداول سایت بانک ملی ایران به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.

 • 23

نحوه رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شد

نحوه رفع سوء اثر از چک برگشتی در سامانه یکپارچه بانک مرکزی، بر اساس «قانون اصلاح قانون صدور چک»، اعلام شد.

 • 31

سامانه "پیچک" برای فرایند ثبت و انتقال چک مشتریان بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری برای فرآیند ثبت، تایید و انتقال چک خود می توانند به صورت اختیاری از سامانه "پیچک" استفاده کنند.

 • 13