مرغداران مجوزدار می‌توانند عضو تعاونی‌های تولیدی شوند

مرغداران مجوزدار می‌توانند عضو تعاونی‌های تولیدی شوند

یک مقام مسئول در سازمان مرکزی تعاونی روستایی گفت: از این پس تمام مرغداران دارای مجوز می توانند به عضویت تعاونی ها و شبکه های تولیدی در آیند.

چهارشنبه 1 اسفند 1397 ساعت 9:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

عبدالرضا مسلمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: ما از مدت ها قبل، با تقاضاهای معتددی از سوی برخی مرغدارانی که دارای مجوز تولید و بهره برداری از مرغداری بودند برای عضویت در شبکه های تعاونی های مواجه بودیم اما علی رغم این  تمایل،  موانعی وجود داشت که این امکان فراهم نمی شد.

وی توضیح داد: یا تعدادی تولیدکننده مرغ گوشتی بودند که می خواستند عضو شرکت های تعاونی شوند اما این امکان فراهم نمی شد یا شرکت هایی بودند که می خواستند که عضو اتحادیه های بالا دستی شوند اما این فرصت به آنان داده نمی شد. ما طی جلسات متعددی که با صنعت مرغ گوشتی داشتیم و  اقداماتی که طی دو الی سه ماه اخیر انجام دادیم، شرایط عضویت آنها را تسهیل کردیم.

معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: یکی از این اقدامات  به اساسنامه اتحادیه مرغداران گوشتی مربوط می شد  که نشست های کارشناسی در این زمینه برگزار، برخی بندهای آن  اصلاح و تبصره هایی نیز بر آن افزوده شد بنابراین تلاش کردیم عضویت همه شرکت ها و تولیدکننده ها را در شبکه مرغداران گوشتی تسهیل کنیم.

مسلمی با بیان اینکه موضوع بعدی مباحث مدیریتی شبکه تعاونی ها بود  که از طریق جلسات مکرر با اتحادیه مرکزی و نیز مسئولان استانها پیگیری شد، ادامه داد: ما  معتقدیم مرغدارانی که مجوز دارند  و قانونی تولید می کنند نباید  برای عضویت در شبکه پشت در اتحادیه  بمانند. آنان باید بتوانند عضو شوند و برای ادامه تولید احساس پشتیبانی و حمایت داشته باشند.

وی اضافه کرد: نکته آخر هم  اینکه اعلام کردیم در جاهایی که شرکت ها برای عضوگیری جدید با محدودیت تقویم دارایی مواجه هستند یعنی باید دارایی را تجدید ارزیابی کنند تا قیمت روز سهام مشخص شود. همکاران ما در سازمان تعاون روستایی زودتر تقویم دارایی را ارزیابی کنند تا قیمت روز سهام شرکت ها و اتحادیه ها تعیین شود و افرادی که داوطلب عضویت هستند بتوانند سهام مورد نظرشان را خریداری کنند.

مسلمی گفت: حتی برای واگذاری سهام نیز پیش بینی کردیم که تسهیلاتی، تخفیفاتی یا تقسیط انجام گیرد  که عضویت به صورت آسان انجام شود تا  همه تولیدکنندگان قانونی بتوانند با انسجام کامل در یک شبکه قانونی فعالیت کنند.

وی افزود: محدود مواردی هم وجود دارد که ما شرکت نداریم اما تعداد قابل قبولی داوطلب برای تشکیل تعاونی وجود دارد در آن بخش هم تعاونی مورد نظر ایجاد می شود.

مسلمی با بیان اینکه اگرچه ۷۵ تا ۷۸ درصد مرغداران دارای مجوز و پروانه بهره برداری تحت پوشش تعاونی مرتبط با سازمان تعاون روستایی قرار دارند، تصریح کرد: اما همه فعالان صنعت مرغ گوشتی می توانند از خدمات و حمایت های شبکه، از جمله تامین نهاده ها، بهره مند شوند.  

وی گفت: در همین زمینه مدیرعامل اتحادیه  سراسری مرغداران گوشتی نیز اعلام کرده حدود ۹۸ درصد مرغدارانی که به صورت قانونی فعالیت می کنند زیر چتر حمایتی تعاونی ها و اتحادیه های مرغداران گوشتی هستند.

کد خبر 4544821

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 10

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 11

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 9

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 13

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 11

سقف انتقال وجه، از طریق بانکداری مجازی بانک‌پاسارگاد افزایش یافت

بانک‌پاسارگاد جهت رفاه حال مشتریان، سقف پیش‌فرض برای انتقال وجه به سایر حساب‌ها و یا حواله بین بانکی را برای تمام کاربران اینترنت بانک با رمز ثابت و دوعاملی، به مبلغ۵۰ میلیون ریال افزایش داد.

 • 10

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین (شرکت سهامی عام) در تاریخ ۳۱ تیر ماه، سود سهام عملکرد سال مالی ۱۳۹۸ از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه به شرح ذیل واریز خواهد شد:

 • 11

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین در تاریخ ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 12

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 11

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

بانک ملی ایران به همه مشتریان خود توصیه می کند در صورت ضرورت مراجعه حضوری به واحدها، رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

 • 13

آمادگی بانک توسعه صادرات برای خرید اسکناس ارز صادرکنندگان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با تاکید بر لزوم حمایت از بازگشت ارز به کشور، گفت: آمادگی داریم تمام اسکناس ارز صادرکنندگان را خریداری و به نرخ روز به آنها پرداخت کنیم.

 • 13

برگزاری آنلاین مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک پارسیان

مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک پارسیان روز سه شنبه۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار می شود و مراسم آن به صورت آنلاین پخش می شود.

 • 12

گردهمایی مسئولان حراست بانک های غیردولتی به میزبانی بانک گردشگری

نخستین گردهمایی مسئولان حراست بانک های غیردولتی و موسسات مالی غیراعتباری (تحت پوشش حراست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به میزبانی بانک گردشگری در تهران برگزار شد.

 • 13

تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت نیروی برق حرارتی

مصوبه مربوط به تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.

 • 13

بهره برداری ازطرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد بااعتبار بانک صنعت ومعدن

فاز اول طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با اعتبارات بانک صنعت و معدن در شهرستان کوار به دستور رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

 • 17

تمدید بدهی واحدهای پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا

بانک کشاورزی به واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادرگوشتی آسیب دیده از کرونا که سررسید اقساط آنان اسفند۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ است،برای یک دوره تولید و حد اکثر یکسال مهلت داد.

 • 15

اعلام زمان برگزاری مجمع ۵ بانک بورسی

جزییات و زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده صاحبان سهام ۵ بانک مشخص و اعلام شد.

 • 18

گزارش فصلی اقتصاد ایران در زمستان ۹۹ منتشر شد

گزارش فصلی اقتصاد ایران در زمستان ١٣٩٨ منتشر شد که بر این اساس رشد اقتصادی بدون نفت منفی ۲.۵ درصد، نرخ تورم ۳۴.۸ درصد و حجم نقدینگی بیش از ۲۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

 • 16

کاهش ۴.۵ درصدی فروش بیمه‌های زندگی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

جدیدترین گزارش موسسه سوئیس‌ری (گزارش سیگما) با اشاره به تاثیر بحران ویروس کرونا و رکود اقتصادی جهانی پیش‌بینی کرده که حق بیمه تولیدی رشته زندگی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ معادل ۴.۵ درصد کاهش یابد.

 • 20

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک تجارت

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک تجارت خبر داد.

 • 17