قیمت برنج ایرانی در بازار قد کشید

قیمت برنج ایرانی در بازار قد کشید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برای تامین کالاهای اساسی درماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای در استان در نظر گرفته شده است.

دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 17:2

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

علی رسولیان در گفتگو با قدس آنلاین اظهار داشت: بر اثر سیلاب ها و خسارت هایی که زمین های کشاورزی در شمال کشور در بر داشته اند ، قیمت برنج ایرانی به طور میانگین هرکیلو ۲ هزار تومان در بازار افزایش قیمت داشته است ولی برنج های پاکستانی و هندی تغییر قیمت محسوسی در این مدت نداشته اند و در حال حاضر در بازار به طور میانگین هرکیلو برنج ایرانی ۱۹ ،برنج پاکستانی ۱۲ و برنج هندی نیز ۸هزار تومان عرضه می شود.

وی با بیان اینکه بازرسان کارگروه تنظیم بازار در حال نظارت بر بازار و کنترل انبارها هستند، تصریح کرد: اگرچه عرضه برنج در بازار طی چند روز گذشته کاهش داشته است  و برنج ایرانی نیز چون جزو اقلام تنظیم بازار نیست و قیمت ان بر اساس عرضه و تقاضا در بازار مشخص می شود، اما موجودی برنج استان خراسان رضوی از حیث برنج پاکستانی، هندی و اروگوئه ای  مناسب است و در صورت احساس هرگونه کمبودی به سرعت در زنجیره فروش توزیع خواهند شد و مردم استان از این حیث نگرانی نداشته باشند.

رسولیان با اشاره به اینکه برای تامین کالاهای اساسی  درماه مبارک رمضان نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است، افزود: اگرچه میانگین قیمت کالاهای اساسی در استان از میانگین کشوری پایین تر است اما چهارشنبه هفته جاری نیز جلسه کارگروه تنظیم بازار استان  به منظور عرضه کالاهای اساسی همچون گوشت در استانه ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد و بنا براین داریم که توزیع این کالاها براساس شماره ملی و به صورت عادلانه در فروشگاه های زنجیره ای صورت بگیرد.

وی در مورد توزیع کالاهای اساسی در برخی فروشگاه های تعاونی سازمان های خاص همچون صمت و جهادکشاورزی نیز ابراز داشت: این موضوع مصوبه تهران دارد که به صراحت اعلام کرده است توزیع کالاهای اساسی با اولویت تعاونی های کارگری و کارمندی صورت بگیرد که در استان نیز ابتدا اولویت با تعاونی های کارگری و سپس در مرحله بعدی تعاونی های کارمندی و فروشگاه های زنجیره ای اعلام شد .

رسولیان در مورد نوسانات قیمت پیاز و تناقض بین آنچه از سوی مسئولان اعلام می شود با آنچه به طورواقعی در بازار وجود دارد، نیز اظهار داشت: طبق اطلاعات دقیقی که به طور مستقیم از کشاورزان در جیرفت دریافت کرده ایم قیمت هرکیلو پیاز در سرزمین کشاورزی ۷هزار و پانصد تومان است، از این رو با هزینه باربری و موارد دیگر قیمت ان در بازار در حدود ۱۰الی ۱۲ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد و چون پیاز جزو کالاهای تنظیم بازار نیست قیمت ان صرفا براساس عرضه و تقاضا مشخص می شود اما در هرحال با کسانی که سعی داشته باشند با احتکار آن بر قیمت این محصول در بازار تاثیر بگذارند برخورد قانونی خواهد شد.      

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 23

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 29

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 32

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 28

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 7

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 6

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 33

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 32

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 31

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 30

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 29

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 36

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 29

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 31

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 28

رشد ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل/ جابجایی ۳.۵میلیارد برگه بهادار در بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۵۱۰۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

 • 35

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 40

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 32