قرارداد برگزاری دوره های آموزشی بین المللی در بازار مالی ایران امضا شد

قرارداد برگزاری دوره های آموزشی بین المللی در بازار مالی ایران امضا شد

تهران- ایرنا- مرکز مالی ایران و شرکت بین المللی وایلی برای توسعه استانداردهای آموزش های تخصصی در زمینه بازارهای مالی ایران، قرارداد همکاری امضا کردند.

سه شنبه 2 آذر 1395 ساعت 0:35
به گزارش ایرنا، «علی نقوی» مدیرعامل مرکز مالی ایران و نمایندگان شعبه انگلیس شرکت وایلی (WILEY) امروز (دوشنبه) این قرارداد همکاری را در سازمان بورس و اوراق بهادار ایران امضا کردند.
بر اساس این قرارداد، دوره های آمادگی آزمون های مالی بین المللی «تحلیلگران مالی خبره» (CFA)، «حسابداری مدیریت» (CMA) و «حسابرسی داخلی» (CIA)، به طور استاندارد در ایران برگزار می شود.
مدیرعامل مرکز مالی ایران در مراسم امضای این قرارداد گفت: بتازگی ایران از فهرست تحریم های موسسه سی.اف.ای خارج شده و بر این اساس، قرار است به زودی آزمون های مربوط به آن در ایران برگزار شود.
نقوی افزود: این قرارداد از مهمترین قراردادهای بین المللی برای بازار سرمایه کشور به شمار می رود که همکاری های بین المللی بازار سرمایه ایران را گسترش می دهد.
جانشین مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین الملل نیز گفت: ما روند جهانی شدن را پیش رو داریم و بر این اساس قصد داریم بازار سرمایه کشور، یک بازار سرمایه جهانی شود.
«بهادر بیژنی» افزود: هدف از امضای این قرارداد، توسعه استانداردها و سطح علمی فعالیت در بازار سرمایه است که موجب افزایش توانمندی های بازار سرمایه کشور می شود.
به گزارش ایرنا، بیست و چهارم مهرماه نیز مرکز مالی ایران با نمایندگان رسمی انتشارات مک گروهیل و وایلی در ایران تفاهمنامه همکاری در زمینه علمی- پژوهشی، آموزشی و انتشاراتی امضا کرد.
بازار سرمایه ایران شامل نهادهایی مانند سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت بورس تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی است.
این ارکان پس از رفع تحریم های هسته ای ایران از دی ماه پارسال، مذاکرات گسترده ای را برای افزایش تعاملات و همکاری های بین المللی آغاز کرده اند.
اقتصام**2022**1961** خبرنگار: میثم طاهری** انتشاردهنده: مریم مسعود

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر/ راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 13

مدیرعامل بانک ایران زمین: امکان رقابت جدی بانکها با بانکداری دیجیتال

یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانکها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانکها از رقابت باز خواهند ماند.

 • 23

کامپیوتر پیشرفته ۳۵ دلاری

دنیای اقتصاد : ...

 • 15
 • 9

قطب بعدی اقتصاد جهان

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

رکورد ۶ ساله اونس شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 15

نخستین فرش یکپارچه دنیا در تبریز بافته شد

تبریز – نخستین فرش یکپارچه دنیا در ۶۰۰ متر مربع در طول ۶ سال برای اولین بار در شهر تبریز بافته شد.

 • 17

کم‌کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناطق سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان با تشریح روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در مناطق سیل‌زده این استان، از کم‌کاری و عملکرد ضعیف بانک‌ها در این زمینه انتقاد کرد.

 • 22

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر / راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 21

مبلغ تراکنش‌های بین بانکی در سال گذشته ۱۰ برابر حجم نقدینگی بود

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷ جمع مبلغ تراکنش‌های بین بانکی بیش از ۲۱ میلیون میلیارد تومان بوده است که ده برابر بیشتر از حجم نقدینگی در همان سال است.

 • 25

مشکلات تولید کنندگان همچنان به قوت خود باقی است

نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چندین سال است که تولیدکنندگان با مسائلی در نظام بانکی، امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی و مانند آنها مواجه هستند که این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

 • 10

مذاکره دوباره با کیپ‌تاون جواب نداد/ ماجرای پاتوسی و استقلال تمام شد

با این حال باشگاه کیپ‌تاون سیتی مبلغ ۹۰۰ هزار دلار را برای رضایت‌نامه پاتوسی تعیین کرده و با این اوصاف استقلالی‌ها از خرید این بازیکن منصرف شدند.

 • 28

امکان فَک رهن ملک در تسهیلات مسکن/دو روش خروج سند از رهن بانک

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام امکان تعویض وثیقه تسهیلات مسکن برای تسهیلات گیرنده ها شرایط تعویض وثیقه را اعلام کرد.

 • 26

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد از سال ۹۶ تا ۹۷ معادل ۶۰ درصد رشد داشته و از حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

 • 35