طرح اصلاح ساختار بودجه باقید فوریت هفته آینده به صحن ارائه می‌شود

طرح اصلاح ساختار بودجه باقید فوریت هفته آینده به صحن ارائه می‌شود

رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس گفت:قرار است تا هفته آینده بخشی از احکام ۱۳ گانه را که نیاز به ارائه نامه به دولت دارد یا سازمان برنامه و بودجه نمی‌تواند نسبت به آنها ورود کند به مجلس ارسال کنیم.

چهارشنبه 19 شهریور 1399 ساعت 14:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از خانه ملت، محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس با اشاره به اینکه مجلس نسبت به تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ براساس انجام اصلاح ساختار مصمم است، گفت: در این راستا بحث حضور در سال پایانی دولت یا کمبود زمان پذیرفتنی نیست، اما موضوع مهم آن است که چگونه می‌خواهیم ۱۳ حکم اصلاحات را در بودجه لحاظ کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه کمیته اصلاح ساختار بودجه براین اساس احکام را به سه قسمت تقسیم کرده است، تصریح کرد: بخش اول احکامی هستند که رئیس مجلس طبق روال هر ساله طی نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام می‌کند که در لایحه بودجه گنجانده شود.

وی افزود: به دلیل توافق ما با سازمان برنامه و بودجه در تدوین این ۱۳ حکم، آنها هم در بحث لحاظ این احکام در بودجه موافق هستند اما نیاز به یک محمل قانونی وجود دارد که درخواست مجلس این زمینه را فراهم می‌کند.

زنگنه بیان کرد: بخشی از این احکام مانند سامانه ستاد یا رفاه ایرانیان و بانک سلامت ایرانیان مسایلی است که در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه ذکر شده و ما تنها اصلاحانی نسبت به آن انجام می‌دهیم و بخش سوم هم احکامی هستند که باید به موجب ارائه یک طرح در مجلس ارائه، تصویب و به دولت ابلاغ شوند.

*تصویب کلیات احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه در کمیسیون

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس بیان کرد: کمیته اصلاح ساختار بودجه قرار است تا هفته آینده بخش‌هایی که نیاز به ارائه نامه دارد و یا سازمان برنامه و بودجه نمی‌تواند نسبت به آن‌ها ورود کند را در قالب طرح اصلاح ساختار بودجه با قید یک یا دو فوریت به صحن علنی ارسال کند تا حداکثر طی دو ماه آینده تصویب شود.

 رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس ادامه داد: ما در طرح اصلاح ساختار بودجه بحث منابع درآمدی، هزینه‌ای، شرکت‌های دولتی، پرداخت به ذینفع نهایی (مالک واقعی) و ... را لحاظ خواهیم کرد و معتقدیم، انجام این اصلاحات قطعا در بودجه سال آینده تاثیر خود را نشان خواهد داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: همچنین کلیات ۱۳ حکم اصلاح بودجه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات قرائت و تصویب شده اما برخی اعضا نسبت به تعیین میزان تاثیرگذاری این احکام بر درآمدهای دولت و کاهش هزینه‌های بودجه تکالیفی را برای کمیته اصلاح ساختار بودجه مشخص کرده‌اند که تا هفته آینده انجام خواهد شد

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 92

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 86

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 157

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 192

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 174

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 102

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 97

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 99

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 78

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 48

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 66

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 57

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 26

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 149

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 24

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 24

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 23

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 24

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 32